Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

Benjamin_L

Proboha proč? Tolik dobrých herců, natáčení mezi vojáky v Afghánistánu atd. a vše pro takovou nekompaktní chaotickou slátaninu, ve které se divák první polovinu topí a druhou polovinu už jen chytá za hlavu. Totální demence scénáře, střihu i režiséra. OMG! Pejskej s kočičkou vařili dort a divák se z toho poblil. ()

spotczek odpad!

Strašná slátanina! A to se většinou snažím najít něco pozitivního, ale bohužel mi ani uvěřitelný idiot Jiřího Mádla jako pozitivum příliš nevychází. Myslím, že označení "komedie" přibylo do popisu ve chvíli, kdy si sami autoři uvědomili, že se na to "drama" nedá koukat! Nebylo to náhodou tak, že do původního dramatu o dvou bratrech, jež rozdělí stejná žena a zkázu navíc dotvoří jejich matka, potřeboval někdo namontovat víc herců, k tomu exotickou dovču a propagaci našich hrdinných ozbrojených sil? Jo, natoč si to, ale...! Snad jen z toho důvodu bych pochopila to množství neuvěřitelných náhod či absolutně bezpoitových zvratů. Nicméně na omluvu to nestačí. Scénář je naprostá katastrofa. Přestože kamera a všechno ostatní vypadá dobře, považuji toto "dílo" za příklad toho, jak filmy skutečně netočit!!! ()

jfaba

Bylo to blbý. Nebylo to, ale zase tak blbý, kdyby... Vezmeme to podle abecedy: a) a za prvé, Mádl to hrál, jak kdyby se tak narodil. Pardon, to nebylo nic proti ničemu. Skvělé! b) pán Vetchý si splnil sen hrát v akčním filmu (kdysi to v nějakém rozhovoru ventiloval), ale mám ho raději v normálních rolích. To byla hrůza. c) o ostatních se zmiňovat nebudu. Tolik dobrých herců a tolik špatných výkonů. Všeho moc škodí!!! d) blíží se jaro a mají se stříhat stromky, doporučuji stříhat i toto dílo(?). Komplikovanější děj jsem ještě neviděl! Vůbec nevím kdo byl kdo. e) - z) bylo to blbý. Jestli se takhle někde žije, tak se stěhuji. Celý film(?) na mě působil úplně nesmyslně a nesmysly se to jen hemžilo. Jedna * za Mádla, a druhá *, ani nevím za co. Bylo to barevný! Škoda peněz!!! Proč je tu drama / komedie? Drama to bylo. Při koukání. A komedie taky. ()

jemine

Jen výkony herců dělí tento nepodařený zmetek od hodnocení "odpad". Film je zmatený, nekompaktní, plný klišé a otřepaných moralit, režijně i scénáristicky nezvládnutý, nepravděpodobný a hloupý. Tak hloupý, že ani Iva Janžurová, která špatně snad ani hrát nedokáže, ho nemůže zachránit. Postavy tohoto veledíla podprůměru nemají snadný život. Jeden scéna má hollywoodskou atmosféru, další, třebaže nechtěně, připomíná surovou hloupost Formanova "Hoří, má panenko". Dohromady to nejde, a pachuť, která po tomhle koktejlu zůstává, je odporná. Protřepat, nemíchat? Kdepak. to nepomůže. Na film se dívat nedá. Na herce ano, ale i ti, třebaže je na nich znát, že dělají, co mohou, uváznou každou chvíli v bahně mizerného scénáře a zmatené režie. Kupříkladu Mádl je dost chytrý a dost dobrý na to, aby zahrál debila, ale kam se jeho debil hrabe na režiséra... ()

swinevenca odpad!

Tohle byla trefa do černého, ale bohužel je řeč o barvě zdejšího hodnocení. Příběh je nesmyslnej jako soutěž v hodu mokrým vlasem a enkláva elitních herců na to kácí nebo plní záhadné zadání režiséra přizpůsobit herecký level Tereze Voříškové. A nejhorší snad je, že právě na tom obsazení nebo nic neřešících exteriérových výpravách je vidět, že tvůrci byli při získávání peněz řádně úlisní na správných místech, a přitom vyblili sračku (a že bych jim za ten film tenhle reverzní gastronomický zážitek i přál). ()

carl.oesch

Tak zase úplný odpad to nebyl, protože O. Vetchý je už (na rozdíl od věčného puberťáka Langmajera) pan herec, tvářička Andrejky Kerestešové, prdelka Terezy Voříškové a kozičky i bobřík Anety Krejčíkové se prostě neomrzí, ale teď vážně. Scenáristický paskvil, obligátné dementní projevy K. Hádka a především "herce" Mádla nevyváží ani působivý vizuál filmu (dobrá kamera) a především skvělé záběry z Afganistánu. Filmový (tedy i televizní režisér) je v Česku vzácný druh, ale scénaristé, schopní vyprofilovat a napsat přiměřeně kvalitní a poutavý příběh (aspoň za 3) už vyhynuli někdy v minulém století a ti lidé, kteří takzvaně "scénáře" tvoří jsou asi tak schopní, jako by byl Mádl, kdyby ho nějakým zázrakem navlékli do výstroje a dresu mých oblíbených CHBH v NHL a pustili ho ze střídačky do hry...to se naštěstí nikdy nestane, ale stejné je to se scénaristy a co je ještě horší, že si bez zábran a třeba i stopy sebereflexe leckdy troufnou i na autorský film...a není to jenom onen proslulý Magnusek, Kašparovský do téhle party patří taky. No nejsem sám, kdo film viděl úplně stejně - méně (ale jenom o trošičku) expresněji tady opisuji Verbala. ()

Aniki

Za moje průměrné hodnocení se tenhle snímek schová úplně v poho. Kašparovský chtěl teda zřejmě natočit zcela něco jiného - asi dráma, nicméně mu z toho nakonec vyšel "tadydlencten", jak bych tak řekl, v jádru sofistikovanej horor. Koncentrace prvoligového herectva je takřka k neunesení - snad se přece jen mělo více ředit, ale na druhou stranu podali všichni protagonisté výkony 1A, tedy profi. Mráz po těle mi přeběhl při lákavé lesbické scéně Voříšková/Křenková, kdy se nám z příběhu dosti drastickým způsobem odporoučel Hádek. Tady teda zaslouží rejža rozhodně pochvalu a vůbec, ony se zde tvůrcům některé jednotlivosti (scény) povedly takříkajíc až po "hollywoodsku". Naopak převeliká škoda značného množství balastu a filmařských postupů hodných max. nějakého blbého béčkového akčňáku. Ve filmu se mihla moje velká oblíbenkyně Krejčíková, která si pochopitelně neodpustila výstup s odhaleným výstavním poprsím a i to přispělo měrou nemalou k tomu, že nebudu tomuhle bijáku extra moc spílat. Koukatelný byl filmík rozhodně, role Malého pro mne zklamáním, naopak Mádl zářil přímo "rainmanovsky". Snímku zdar! ()

Alden_Larson

Začátek vypadal opravdu slibně, čím delší ale film byl, tím byl i šílenější. Ke konci se film úplně zblázní a začne si dělat co chce. Celá zápletka je chaotická, možná už kvůli nelineárnímu vyprávění, nebo je to tím, že se v ní stane spousta věcí, které v podstatě nemají žádný účel. I prezentace je zvláštní. Celkově je film natočený celkem slušně, ale některé scény jsou otřesně sestříhané. Hudba mi místy přila trochu melodramatická, ale hodila se. Nejvíc se mi líbily herecké výkony, všichni herci zde byli moc dobří. 4/10 ()

kokofek

Film není dokonalý,ale jelikož je velmi emotivní a už dlouho jsem to potřebovala,musím takto hodnotit.Herecké výkony na jedničku,ale příběh sám je trochu překombinovaný.Přesto zážitek,který si probírám před spaním a to mám ráda. ()

232

Je to v Česku velmi neobvyklý film. Začnu kamerou, která byla prostě úžesná, stejně tak střih a v celku dobře zvládnuté akční scény, převážně v Afganistánu. Hvězné obsazení, co dodat. Vetchý byl skvělý, jako obvykle, plus jeho namakaná postava v roli voják, prostě krása. Velmi mile překvapil Langmajer, skvěle ztvárnil svou klasickou roli děvkaře a alkoholika. Ještě se mi velmi líbili Janžurová a samozřejmě Mádl, který svou roli ztvárnil na jedničku. Ještě bych pochválil hudbu, námět k samotnému filmu a vcelku dobře zvládnutou režii na nováčka. Kritika padne především na silně přeplácaný scénář a náhlé přecházení mezi časovými rovinami, to bylo asi nejhorší a nejvíc to kazilo dojem z filmu. Také příliš mnoho postav a příběhů, které se prolínaly a vznikl chaotický dějový chumel. Konec konců to bylo ale dobré a byl jsem příjemně překvapený velkolepostí filmu. ()

fafejt001

Po druhém shlédnutí je třeba říci , že Vetchý zraje a Langoš jde do sebe . Rovněž Hádek s Mádlem dobrá dvojka a pak holky jak ve špitále , tak i mimo něj . Jen Ondra Malý se stále hledá , což jěště chvilku potrvá . Ke škodě filmu jsou střihy , které jsou dost časté a při prvním shledu působí trochu chaoticky . Jinak některé scény , např : zahraniční mise , operace mozku , obejmutí bratrů u hrobu matky ,, vcelku povedené . Tatiana solidní mrcha a zhrzená žena také dobrá . Také záleží v jakém rozpoložení se film sleduje . Takže po prvním shlédnutí chaos a po druhém postupná linie , která se projevuje postupně ve filmu . A posledních , asi dvacet minut to dostává rytmus a švih , což je škoda . Mohlo to přijít dříve . . . I tak dobrý počin a věřím , že časem se Roman zlepší . Tož filmu zdar . ()

rigby

Výběrová sestava herců, řemeslná práce na jedničku, mozaika čekající na sestavení - to by se mi mohlo líbit, takové filmy mám rád. Ale tady něco chybí. Hlubší smysl nebo snad tečka, která by všemu dala nějaký řád a cíl, která by to podtrhla a spojila. Nakonec se jedná jen o bezmyšlenkovité klipy hrabalovským systémem rozstříhané a po vyhození do vzduchu zase slepené. A je to škoda, protože mohlo vzniknout něco, co by diváka oslovilo natolik, aby pár minut před koncem nechtěl zoufalstvím řvát, proč se dívá na takový vyšinutý nesmysl. ()

Saxos

Herecky nadupaný, ale to je asi vše. Rozkouskováním příběhů vznikl hrozný guláš. Co to vlastně bylo? Drama nebo komedie, válečný film nebo 9 a 1/2 týdne? Do odpadu jsem nezařadil kvůli Jirkovi Mádlovi a jeho retardovanému Vencovi s hláškou "Já jsem restaurovanej". ()

Luciasek.

Pominu-li tu neuvěřitelnou náhodu a že všichni byli ve "správný čas, na správném místě," byl scénář poměrně slibný. Ale jen první půl hodinku, pak mi došlo, že Kašparovský absolutně neměl páru o tom, v jakém pořadí jednotlivé obrazy skládá za sebe. Jakoby se mu rozsypaly na podlahu a on je jen shrábl do náruče a vůbec si nedal práci s jejich seřažením. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč scéna, ve které se objasní vzájemná bratrská odcizenost, skoro navazuje na obraz, ve kterém se ti dva usmiřují. Bez možnosti ztotožnění, bez emocí, prostě jen tak. Kašparovský měl skvělou příležitost (co to sakra mělo být s tím Lógarem?!), nejlepší tuzemské herce, ale velmi špatný scénář. Jednu * dávám za herecké obsazení, které sedělo perfektně (jen moc nechápu, na čem si Voříšková jede, když se ji strasně líbí Hádek!) a druhou * dávám za kameru, dívalo se na to pěkně. ()

zigy

Akční psycholgicko komediální drama.....aneb když se honí moc zajíců najednou.....příště si nejdřív pořádně přečtu obsah, film si budu zastavovat a obsah kontrolovat, abych se neztratil...a pak dám 4 hvězdy:) prostě hlavním mínusem je nepřehlednost, ale naprostá....a pak některé scény mi přišly dost ujeté a mimo realitu, jako např. když mladý Vetchý skoro k smrti umlátí svého bratra Langoše....a Krejčíková začíná být druhou Vicou Kerekes českého filmu, a stačí ji k tomu v podstatě jen štěk.... ()

StanaB

100 lidí, 100 chutí .... na české poměry vcelku slušný film, byť chvílemi zbytečně matoucí, ale pokud jde o herecké obsazení, tak nemám co vytknout. Nejvíc mi samozřejmě seděl Ondra Vetchý, taky kdo jiný :-) a příjemně mě překvapil Jirka Mádl. ()

othoson

Chtěl jsem dát 2 hvězdy, které by si ten to film možná i zasloužil, ale kvůli skvělému Jirkovi Mádlovi (a taky kozám se šlehačkou, že jo... jsem přece jen mužského pohlaví) tam napálím rovnou tři, ať nežeru... ()

johnnie78

Já teda fakt nevím. Klidně bych tomu mohl dát pět hvězdiček až jednu, udělám tedy kompromis. Film má s jakoukoliv realitou ještě méně společného, než béčkový zombie horror, nemá absolutně žádný děj (nicméně si myslím, že nikoliv záměrně), jen se skládá z brutálně nepravděpodobných a neuvěřitelných scén, které jsou na druhou stranu ovšem docela silné a s přehledem zahrané. Totální mindfuck. Všichni se chovají ne jako všiváci, ale jako kreténi... a potom umřou. Teda aspoň většina z nich. Ale tak zase to není hřebejkovská vztahová drama-kome-sračka, což je plus. ()