Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

Gekacuk

Tomuto filmu vévodí zmatek. Je to propletenec reálných a snových sekvencí, který společně s flešbeky představuje divákovi životní příběh jedné velké rodiny se zaměřením na osudy dvou bratrů. Film klouže na pomezí několka žánrů. Proto na něj můžeme nahlížet třeba jako na komedii nebo drama, ale také psychologický film či dokonce jako na podobenství. Režisér přistoupil k tématu se značnou dávkou nadsázky, která se projevuje téměř ve všech scénách. S reálným životem má film opravdu málo společného. Nutí diváka přemýšlet, aby si mohl sám skládat tuto mozaiku. Režisér se snažil podbízivě zvýšit atraktivitu filmu zakomponováním několika odvážných scén, které považuji za příliš vyhrocené a v podstatě postradatelné. Ikdyž ho můžeme považovat za zajímavý experiment, film jistě žádnou díru do světa neudělá a časem bude zapomenut. ()

netahlo

Zajimave pojate drama s absolutne dokonalym obsazenim. Herecke vykony tahnou tento film, ktery ma jinak dost nedostatku, ktere tady odmitam resit, abych jako dokazal jak rozumim umeni. Me to bavilo, i kdyz lacinejsi sceny maji navrch nad temi silnejsimi. Ta na pohrbu byla skvela. A myslim, ze Jirka Madl tady dokazal i tem nejvetsim jeho odpurcum, ze hrat opravdu umi. ()

kenkaku

Komu tímhle sakra prospějete? Dát na hromadu spoustu dobrých/zajímavých herců a pak splácat tohle? Je mi jasné, že se někdo hrozně motivoval v jednom nejmenovaném filmu, kde se několik spolu zcela nesouvisejících příběhů propojí v jednu linii... no... Někdo ale tak trochu pozapomněl, že aby to fungovalo, musely by to být příběhy co mají pro vývoj děje smysl. Tady to platí max o polovině. Prakticky jakýkoliv záběr z Afghánistánu je zbytečný (kdyby místo toho byl střih na hrající si koťátka, vyšlo by to nastejno). Nemluvě o tom, že členové 43 výsadkové jsou prezentováni jako vyšinutá labilní hovada. Linka jak se dvě dutiny potkají s doktorem úplně postrádá logiku a už vůbec nechápu důvod, proč mu lezou do bytu... Důvod proč je film pojmenován "všiváci" mi také zůstal utajen (asi proto, že tam v jedné rodině mají prakticky pořád vši). Selhání biblických rozměrů zachraňují jen dva nečekaně exkluzivní herecké výkony. Ano. Pouze dva herci předvedli něco co jsem nečekal. Jiří Mádl - roli mentála. A Aneta Krejčíková - své kozy (partie mezi pasem a stehny u Terezy Voříškové ani nekomentuju). ()

insurgentes

Vynikající, i když možná trochu překombinovaný scénář, skvělí herci (Mádl se konečně typově našel), vlastně pět hvězdiček nedávám jen proto, že je to kompletně ze Starého Světa. ()

klukluka

Do tří čtvrtin filmu jsem váhal mezi čtyřmi až pěti hvězdami. Hodně se mi to líbilo. Pak (patrně ve chvíli havárie s nevěstou) se to zlomilo a tu mizérii korunovala scéna v bance. V tu chvíli bych tomu bez váhání vmetl odpad. Resuscitace se nezdařila, Všiváci si ale zaslouží zprůměrovat. Škoda, velká škoda toho konce :( ()

bari68

No, ono sa na to nepozeralo zle a vcelku to bavilo, malo to spád, grády, ok. Ale tie tony nelogičnosti, nepravdepodobnosti, iracionálnych zvratov deja a postáv a hlavne P A T O S U, toho tu bolo na jeden film až príliš. ()

Ashar

Ondra Vetchý nebyl v tomto snímku ale vůbec vetchý, ale slušnej drsňák. Také přidávám bod Jirkovi Mádlovi za skvělého restaurovaného, milého, idiotka. Kluci umíte. ()

Kovaja

Nymfomanka Vilhelmová, Podivín Langmajer,Kurva našlapaný Vetchý,Miloučký Hádek,Sexy Kerestešová, Kozatá Krejčíková. To všechno bylo hezký ale musím smeknout před Mádlem. Takhle zahraného idiota jsem neviděl ani v Hollywoodu. Panáčku smekám před tebou. ()

peetriss

Několik dobrých nápadů nelze Kašparovskému upřít, ale po dramaturgické a scénáristické stránce je to "všivák"! Vytvořil totiž nesourodý žánrový guláš snažící se naprosto neúčinně dotknout co nejvyššího počtu sociologických a sociopatických jevů současnosti za pomoci flashbacků minulosti ještě více děj rozdrobujících do ztracena. Výsledkem je tak slátanina, trestuhodně prohospodařující zvučné herecké obsazení i kvalitní Smutného kameru. ()

Foxhound#1

Obsazení vysoce slibné, no nakonec jsem si z toho filmu (jestli se to tak dá nazvat) zapamatoval jen nadrženou Vilhelmovou a bobule Anety Krejčíkové. Ne naprosto vážně, kromě j*baček jsem fakt místy nechápal, o čem to vlastně zrovna je. Jak kdyby někdo vzal asi tři filmy najednou, zavřel se s nima ve střižně a tam je stejně šíleně jako dr. Frankenstein přišil k sobě. Pak k nim vyrobil vlastní titulky a tím dílo završil a oživil. ()

Prochy38

Na české poměry povedené. Hodně silná herecká sestava. Bohužel malinko sražená sice zajímavým ale slabším scénářem. Bavilo. J. Mádl skvělej! ()

mira007

Film nabitý hvězdami, řemeslně perfektně zpracované , na české poměry solidní výprava, trocha erotiky ( Andrea a Tatina nahoře bez zezadu, Tereza s Eliškou dokonce v lesbické scéně úplně nahé taky jen zezadu, takže punc erotického filmu zachraňuje úplně nahá Aneta ) jenže z příběhu dvou bratrů, který nemá moc nápadu ani tempa číší čirá depka, navzdory lehce optimistickému konci. ()

ArthasKarfa

Pohled na to, že v životě se to někdy zamotá tak že až dlouhý čas dokáže rozmotat některé složité životní uzly, skvělé obsazení a časté prolínání děje s minulostí dávají filmu skličující spád, který otevírá velmi zajímavý příběh dvou bratrů a dvou složitých životů. Konec byl opravdu nepředvídatelný a naprosto mě dostal! ()

HonzaSim

To zase bylo dílo. K tomuto snímku mě nalákalo hlavně herecké obsazení. Mám rád prvních všech 6 jmenovaných herců, celkem 8 oblíbenců. Tím to ale také končí. Děj ... Byl vůbec nějaký? Až nyní při čtení obsahu jsem pochytil jakési nitky, za které tvůrci tahali, ale sám bych si toho asi nevšiml. Docela lituju ty, kdo na to šli do kina, protože se u toho muselo dobře usínat. Ještě se mi nestalo, aby s tak sympatickým obsazením byl dojem z filmu takto mizerný. Myslim, že tento film brzy zapadne a za pár let už si na něj nikdo nevzpomene. Drama z kategorie zbytečné. Jak už jsem řekl v úvodu, zachrání to jen fakt, že jsem to dokoukal a moji oblíbenci. Kéžby někdo natočil s touto sestavou něco úplně jiného. 30% ()

Blazin

Co to bylo??? No nějak nevím jak tento film popsat a definovat. Tak hvězdné a široké obsazení, i dobré herecké výkony, dobrá kamera a přesto jsem z toho dost zmatený a asi i rozladěný, to bude asi tím chybějícím scénářem. ()

IvcaSammet

Já vážně nechápu, co ti lidi chcou ... Taková debilita jako je Forrest Gump je tu jako nejoblíbenější film a tento film má jen blbých 50%? Opravdu doufám, že se to hodnocení brzo zvedne, protože si to film absolutně nezaslouží!! Byla tam akce, byl tam humor, byly tam slzy, bylo tam drama, herci excelují v každém záběru a kamera je prostě bombastická. neříkám, že je to úplně čistých pět hvězdiček, bylo tam pár věcí, které se mi zas až tak nelíbily, včetně hodně 'pohádkového' konce, ale přesto musím říct, že film je to opravdu vynikající a nemůžu se dočkat, až si ho koupím na DVD. Ondřej i Jiří byli naprosto úchvatní, ale pravdou je, že absolutně nejlepším hereckým výkonem zazářil Jirka Mádl. Jeho výkon byl naprosto úžasný a hlavně stoprocentně věrohodný! Na film jsem šla hlavně kvůli Kryštofovi a s potěšením můžu říct, že zase předčil všechny mé očekávání. S Jirkou tvořili naprosto úžasnou dvojici a proto doufám, že tuto dvojici společně na plátně nevidíme naposled! ()