Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (Cinemart)

F.W.Colqhoun

S komickým nepochopením lidské podstaty to shrnul pohoršený registrovaný uživatel IMDb, MovieFan1777: If you like nudity and sex, see this movie! I like it a lot! Stejně tak rád mám Setha Rogena, který nasazuje korunu své legračnosti hlavně v momentech, kdy se pokouší o herectví v pravém slova smyslu. Kdyby byla alespoň pětina recenzujíích uživatelů ČSFD vtipná jako on, Pomo by nestačil přijímat platby za reklamní banery, prokliky by se jen hrnuly! Ačkoliv je film vlastně jen další Rogenovou taškařicí, do níž si díky inspiraci své ženy nenapískal jako parťáka nikoliv bandu okolo Hilla, nýbrž pohlednou Rose Byrne a sympatické nemluvně. Poměřování sil jaderné rodiny s pařícím bratrstvem [tenhle fenomén amerického školství je fascinující] je gagy slušně nabitá nálož, obsahující nejeden fakt dobrý [maškarní party, kde jsou všichni převlečeni za Roberta de Niro, diskuze o Batmanech, airback]. Jako čerstvého otce s rostoucím pandírkem se mě to dotklo bezprostředně. ()

dopita

Hlava mě nebere, jak může takováhle trapností nasáklá krávovina prostá humoru, vydělat tak ohromnej balík peněz. Nejvtipnější jsou závěrečné titulky. ()

Ledkodlaq

Perfektní ukázka, jak by se rodiče (potažmo lidé všeobecně) neměli chovat a jací by neměli být. Tohle byl jen divný párek divných lidí, dělající divné věci a vůbec se chovali divně. Jen s přemáháním jsem dokoukal do konce. Za pár dobrých vtípků (z nich ani jeden nebyl od Efrona či Rogenky) dávám s mírným donucením dvě *, 30%. ()

Hanys_

Případ filmu, kdy na jeden parádní fór připadají 3 suchší. Přesto pořád pohodová komedie, která jen nestihla naplnit svůj potenciál. Ale některé scénky jsou fakt parádní (De Niro párty. kde zmizely airbagy a nařachaný závěr). 5.5/10 ()

LittleMonste

Náramně jsem se bavil, humor se drží celkem na uzdě a pro mě nepřesahuje hranici trapnosti. Jakýkoliv člen hl. čtveřice (Rogen, Byrne, Efron, Franco) se ukázal jako skvělý komediální herec. Co víc si od komedie přát ? (80%) ()

Rssa

Promarněný potenciál. Celkové vyznění na průměrnou komedii docela zklamalo. Ale i tak v rámci komedií dobrý. ()

ti88na

Na jednu vtipnú scénku pripadla jedna nevydarená. Hlavne dialógy medzi ústrednou dvojicou Macom a Kelly boli príšerne iritujúce, až na hranici znesiteľnosti. Ale tá ich malá Stella bola zlatíčko. Ale inak som sa zasmiala, niektoré momenty boli dôverne známe. Mladý pár zistí, že hoci je len o pár rokov starší od svojich nespratných susedov, rozdiely sú tam poriadne a dohoda nemožná. Herecky nevýrazné, takže aj taký Zac Efron a môj neobľúbený Dave Franco mali šancu predviesť, čo v nich nie je. Po práci som si pri tom dobre oddýchla, takže tie 3 hviezdy dám, nech nežerem. ()

Pavkan

Komedie s koulema, která kašle na realitu a prostě sprostě baví. Je to typ filmu, u kterého jsem se místy styděl za to, že se směju. Bohužel jsem si nedokázal pomoct... ()

LxLuthor

Veľké očakávania ma priviedli do kinosály a nemôžem povedať, že by sa nenaplnili. Minimálne Francova verzia De Nira ma úplne dostala... ()

Hadriel

Taková ta klasika. Pár vtipných scén, některé opravdu i dost vtipné. Párty, chlast, drogy. Občas hnus a demence. Jednoduché a ploché, ale na nic jiného si to nehraje a přesně takové to chce být. Naštěstí je stopáž tak akorát a není to úplná nuda. + Dojení, první airbag. ()

tterez

Tenhle humor mě zrovna neoslovil.. Je to jeden z těch filmů, u kterých je vám celou dobu trapně za hlavní hrdiny. Škoda chodit na to do kina. ()

Perverz

Oddychovka, a to jsem potřeboval. Ale zas tak mi to nesedlo. Nemusím Efrona. Tráva, ty americké chlastačky v baráku.., které naserou Rogena, protože nemůže spát, že ano, a začíná bitva, mladí vs. ženáči s děckem. Zasmál jsem se párkrát, a Rose ukazuje, že i v takové prkotině dokáže zahrát. Mám ji rád. Malinko se to odchyluje od běžných průměrných komedií. Klidně do toho běžte, žádné zázraky se sice nedějí...Dívat se na to fakt dá, jen ten Rogen by se neměl svlíkat. PS: Byrne vyhrnuje blůzku. ()

peetriss

Zasmáníhodných vtípků se mi nedostávalo, ale jako úsměvné přihlouplé dobrodružství o sousedské válce mezi hlučnou omladinou a mladými rodiči to se skřípěním funguje, přestože to celé stojí na dost přitažených a nereálných základech. Navíc, většinu viděného jakobych už někde viděl. Další produkt z nelimitované řady "nekomedie made in USA" plný pařeb, chlastu, umělých penisů a jiných laciností, na který mi brzy upadne v zapomnění, a není to žádná škoda. Rose Byrne by si měla dávat pozor na výběr rolí, byť je jako vždy jediným ozvláštněním. ()

Mitin

Trošku průměrná komedie, ale na film se nekouká špatně. Splní vše, co se od ní čeká a neurazí. Zac Efron se snaží dokázat, že už není ten teploušek z Muzikálu, ale pořádnej 420, alco boy a Seth Rogen, že ačkoliv se z něj už pomalu stává "dědek", pořád to umí rozjet a že neztratil svůj tak trochu divnej humor. ()

lucijelucije

Co dodat, praštěné a bláznivé. Člověk v tom nesmí vůbec nic hledat. Ani tu komedií ne =) Inteligentní humor tady samozřejmě nespatříte a nepravděpodobné nesmysly v každém momentě uvidíte. Ale někdy i taková capina sedne =) Nejsem takových žánrů odpůrcem, ale ani fanouškem=) Jen mi Neighbors vadil míň,než jiné blbosti =) ()

Prochy38

Jako.... Jo, mně se to líbilo. Nečekal jsem to, ale líbilo se mi to. Spousta nechutných pseudo-vtipů, dobrá ... Ale stejně to bylo dobré. Vtipné, dobrá myšlenka, sympatičtí herci. Jak Z. Efrona nemůžu cítit, tady se předvedl. A měním na něj názor. Umí hrát a umí táhnout film! Mínus této komedie? Tlak na pilu ze strany rodičovské dvojice. Trapas. Jasné, měli být asi hrozně cool, ale fakt to bylo přehnané. Oba herci sympatičtí, ale tohle se úplně nepovedlo. Film celkově funguje dobře... Asi spokojenost... ()

angloumene

Na Sousedech je nejlepší, že člověka, který se rozhoduje podle traileru, rozhodně nezklamou. Kdo tedy nečeká nic jiného, než bláznivou komedii o čerstvých rodičích, kteří ještě nemají úplně srovnáno, zda se chtějí plně věnovat svým rodičovským povinnostem nebo se oddávat mladistvé zábavě, bude se bavit. Já jsem si po většinu času film užívala, ale na vyšší hodnocení mi chybí špetka nějaké větší originality. Celkově 67 %. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák