Ukradli torzo Jupitera

• Francie On a volé la cuisse de Jupiter (více)
TV spot

Policejní inspektorka a profesor řečtiny na svatební cestě aneb Ztřeštěná honba za překupníky s uměním. Málokdy se stává, aby volné pokračování filmu předčilo úspěch první části. Dvěma francouzským komediím Něžné kuře a Ukradli torzo Jupitera se to podařilo. Ve filmu Něžné kuře se policejní inspektorka a profesor řečtiny potkali, zamilovali, nakrátko rozešli a znovu si spočinuli v náručí. V pokračování nazvaném Ukradli torzo Jupitera se hned na začátku vezmou a odjíždějí na svatební cestu do Řecka, ostatně kam jinam. Zdá se, že je čekají jen antické památky, slunce, moře a dobré víno, ale opak je pravdou. Osudovým se jim stává setkání s poněkud rozevlátou manželkou potrhlého francouzského archeologa, protože díky této nesourodé manželské dvojici mají na krku vrahy, řeckou policii a překupníky s uměním. (Česká televize)

easaque

Tentokrát spojím recenze dvou filmů dohromady, protože na sebe navazují, i když každý můžete vidět bez problému i samostatně. Vlastně si ani nepamatuji, že bych Něžné kuře někdy předtím viděl, ale za to "Ukradli torzo Jupitera" byl můj velmi oblíbený film už za dob komunismu. Teď jsem si však dal oba a postupně. Od prvního filmu jsem očekával víc - na můj vkus zbytečně moc romance a málo zábavy a zbytečně utahané. Navíc ty roky od vzniku jsou znát - zejména v zobrazovaném způsobu vyšetřování vražd. Za to pokračování mě bavilo stejně jako za mlada a pořádně jsem si ho užil a pobavil při těch jejich bláznivých eskapádách. Shrnutí je jasné - Něžné kuře je pro mě klasika, která neurazí, ale ani příliš nenadchne - slabší tři hvězdy. A Jupiterovi alias Afroditě dám plný počet - rozhodně si je zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2/// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Morloth

Přesně ten typ francouzské komedie, které mám rád. Charismatický Noire a ergická Girardotová, co chybí... Myslím, že téměř nic. ()

Martin741

Prijemna francuzska komedia, na ktorej sa od mnohych US umelotin- sandlerove komedie - da velmi dobre zasmiat. Noiret a Annie Girardot su vyborni, a hlavne oni dvaja film pekne tahaju nahor : 85 % ()

necisty

Vtipné, krásné (ženy), ale ne až tak moc. Známe lepší dílka, ke všemu nechápu "vztah" Catherine k Philippe, nevím co tím chtěli tvůrci ukázat. Každopádně neurazí to a je potřeba si doplnit vzdělání :). ()

Martrix

Teoreticky bych mohl napsat, že je to tak pohodový film, až místy nudí. Jenže to by se v něm nesměly podřezávat krky, střílet lidi do hlavy a asi by v něm mělo být méně akčních scén. Takže co? Kriminálka s komediálním nádechem? Ztuha, zápaletka je totiž primitivní a "vyšetřování" je zredukováno spíš na nahánění zloděje. Tento podivný mišmaš drží pohromadě jen herci (včetně starého, dobrého dabingu) a Řecko. Vtipných momentů je málo, takže Francouzský Indiana Jones se rozhodně nekoná. V době vzniku to asi bylo fajn, dnes už je to pro mě nezáživné. ()

pakobylka

Mile neposedný příběh, který volně, leč s jistou dávkou oprávněné profesionální hrdosti na dobře odvedenou práci navazuje na pilotní snímek "Něžné kuře" (1980). S obdivuhodnou samozřejmostí přejímá jeho styl, nenucenost i jiskrný humor, takže se můžete těšit na opravu vyvedené líbánky. ()

otík

Rozhodně lepší komedie Annie Girardot a Phillipa Noireta než jejich předešlý film Nežné kuře. Je to typická francouzská komedie, kde se občas i střílí, lidé padají mrtví, ale nikoho to nezajímá. Daleko úsměvnější a bláznivější než řada jiných franc. komedií. ()

MJMilan

Celkem slušná postarší komedie se skvělou dvojkou Girardot & Noiret a s ještě skvělejším Francisem Perrinem. V celku rychlý rozjezd a uvedení do samotného děje, kdo viděl předchozí snímek, na který tento navazoval - Něžné kuře, byl v obraze ještě rychleji. Bohužel v druhé půlce byl děj téměř jasný a i když byl plný dobrých záseků, konec nijak negradoval. Každopádně za podívání to stojí, na dnešní komedie hodně nadprůměr. ()

Radiq

Jupitera? Dyť to byla Afrodité. Tím chci říct, že název filmu je spoiler jak prase a vnímavějšímu divákovi to dojde a ani nemusí čekat na poslední záběr. Pošé je skvělý jméno a obzvláště si tam oko pochutná na jeho super přitažlivé ženě, která je trošku dost do větru, ale nesmírně sexy. Spád to má rychlej jak sviňa, ale zas tak vtipný to není... ()

Courtemanche

Pro mě vynikající komedie, nápaditý scénář (velký kus naivity, ale propracovaně), svižný film, hluchá místa řekl bych ani nemá. Noireta obvykle nevyhledávám ale tady potěšil, Girardotová perlila, Perrin přinesl ten svůj bláznivý humor-ztroskotanec co taky hodně dává filmu. Čtvrtý do party je Catherine Alric byla taky výborná. A aby z těch bláznů nebylo málo, tak se přidal ještě i řecký komisař (Marc Dudicourt). 4,5/5 ()

Mylouch

Překvapivě nestárnoucí kousek, který zdařile propojuje archeologicko-vztahovou a kriminální lini a vše pozvedávají výkony ústřední dvojice v nejlepší formě a vlastně i celé nesourodé kriminální pětice. Ikonické seznámení s fenoménem řeckých klášterů a tečka na závěr. ()

dr.fish

Něžné kuře mi přišlo přeci jen "něžnější". Méně akční a více trefné. Torzo je už z jiného těsta. Nemyslím, že by se nepovedlo, ale zkrátka ta exotika je spíš do letního kina a ne k televizi. 70% ()

FilMiki

Jenom jednou jedinkrát jsem v dětství fingovala nemoc a v TV běžel tenhle film. Pro me filmova laskomina se vsim vsudy, ale hlavne s atmosferou, ktera se mi pri projekci tohoto filmu vraci i po letech. ()

andrii

Ó, ten obletovaný turista, který přijíždí po kouskách, který vyvolal horečku neúnavných úst, horečku cestovní, lavinu přesunů, mytologických přestup/k/ů, kterému zbývá připevnit poslední díl k mužské dokonalosti. Á propos, nebyl by k mání ještě fíkový list, aby ho všichni tolik neokukovali? :-) ()

gjjm

Celkem sympatická francouzská komedie, ovšem nesnáším, když mi prozradí pointu už v názvu. Navíc Girandotová mi prostě není sympatická. ()

JohnSmith

Něžné kuře se mi asi líbilo o fous víc,ale i tak je to výborná komedie, u které jsem se moc pěkně bavil a chytal se za hlavu,když jsem viděl co Noiret s Perrinem jsou schopní provést. ()