Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

elanius

(162/2013) / Podobný prípad ako The Sitter, ktorého som hodnotil pred chvílkou. The Family mal však podstatne väčší potenciál, nakoniec zostalo iba pri očakávaniach. Luc Besson už hodne dlhú dobu ťaží len zo svojho mena a minulosti. Našli by sa teda omnoho vhodnejší režiséri, ktorý by si s podobným námetom určite poradili lepšie. Napadá ma Ritichie, Alexander Payne, McDonaghovci atď. Milo ma prekvapil starý pánko De Niro, ktorý svoj part zahral s ohromnou lahkosťou. (6/10). ()

venison

Takovýhle brak od Luca Bessona? Autora výtečných 96 hodin, Pátého elementu, Leona? Achjo, brutální úpadek.. Obsazení složené z výborných herců - Robert De Niro a Tommy Lee Jones jsou osvědčená klasika.. Vtipné epizodky mafiánské rodinky pobavily.. Ale ten příběh byl dost nudně vystavěný.. V podstatě chyběl děj.. Přestavení členů domácnosti zabralo 2/3 filmu a závěrečná 1/3 byla bezduchá střílečka.. Rozhodně podprůměr :-( ()

_DAVE_

Luc Besson vydává hold Martinu Scorsesemu, a ten mu naoplátku film produkuje. Pěkná to zápletka :) Jako odpolední oddychovka fajn.... ()

JohnSmith

Kde jsou časy Leona a Brutální Nikity? Besson jako scénárista sem tam napíše opravdu pěkný scénář a pak jej nějaký zručný režisér převede do reality a je z toho pecka jako třeba prvních 96 hodin. Pak, ale Besson napíše slabý scénář a ještě se rozhodne, že se ujme režie. Kdysi bych plesal a těšil se, ale dnes se chytám za hlavu. Ten film je naprosto o ničem, je nezajímavý a bohužel není ani moc vtipný. Párkrát jsem se sice usmál, ale vše zajímavé bylo již traileru a na víc se Besson a jeho rodinka už nezmohli. ()

Pump

Luc Besson mi udělal po dlouhé době radost a to jsem se o jeho režii dozvěděl až se závěrečnými titulky. Výborná a vtipná komedie ve skvělém hereckém obsazení. Po shlédnutí jsem začal mít rád děti a doufám, že i ty moje budou jednou tak pohotové jako děti v tomto filmu :-D. 5* a velmi doporučuji ke shlédnutí. ()

Trustme

Návrat Pana Režiséra. Luc Besson, kterému filmový svět vděčí za Magickou hlubinu a Leona a já osobně za zformování nevyspělého mozku kung-fu-ninja-commando videofanouška do podoby milovníka filmu. Jak už to bývá, čas a peníze otupí i sebelepšího tvůrce a Besson se ztratil mezi bláznivé projekty, které nasvědčovaly, že je lepší se věnovat deseti blábolům, než jednomu úžasnému dílu. Nebudu hodnotit námět, scénář, protože tam by The Family nahrálo spíš k tomu nevyjimečnému zážitku. Co, ale rozhodně udělalo z této mafiózní satiry a pošklebků USA vs. Francie umělecké dílo, je opět dávný opojný rukopis mistra Bessona a jeho dvorního božského kameramana Thierryho Arbogasta. Práce se světlem je v tomto filmu naprosto famózní, výběr, typologie herců, nečekané až sadistické násilí (u něžného pohlaví), pohrávání si s emocemi postav i diváka v žánru jako je komedie/thriller, hudba, atmosféra. Film jehož finálních 15. minut bych nechal povinně pouštět studentům FAMU. ()

VanTom

Tomuto "humoru" nerozumím. Bezdůvodné psychopatické chování rodičů (sámoška, instalatér) nebo zveličené nejtuctovější stereotypy Američané x Francouzi mě prostě nechávaly chladným, celková amorálnost mi v tomto žánru také vůbec neseděla (nemilosrdné vystřílení policie, hasičů, sousedů). Naštěstí se v chatrném scénáři našly i podařené momenty (první den ve škole, filmový klub, samozřejmá rodinná pospolitost). A v závěrečné dvacetiminutovce se Besson konečně probudil a šponovaným napětím před finální přestřelkou ukázal, že řemeslo ještě zdaleka nezapomněl. 5/10 ()

Yoda sama

Bessonovsky uletená, amorálna brutálna oddychovka. To, v akej filmovej nerealite sa to pohybuje poznáte podľa toho, akým jebnutým a nepravdepodobným spôsobom odhalili ich polohu. ()

majkl44

Dobrý, i když neoriginální nápad. (Co taky v dnešní době můžeme považovat za originální, že?), Líbili se mi i herci a jejich výkony, ale něco tomu chybělo.. Připadalo mi to takové nedotažené.. Lépe řečeno - nejprve trochu natahované, a pak několik scén useknutých.. ()

MIGHTTREE

Výborné herecké obsazení a ničím výjimečný scénář pobavil, ale rozhodně nepřekvapil něčím novým a tudíž nedostal punc něčeho vzácného a ohromujícího. Pěkný film,který stojí za to vidět pokud nepotřebujete promyšlené zápletky, zvraty nebo dokonce hloubku. ()

zdenny

Kdo jiný by měl hrát vysloužilého mafiána než Robert De Niro? A Robert De Niro proto, aby komedie nebyla jen průměrná. Některé věci zde byly dobré, některé méně. Každopádně jako průměrná oddychovka to funguje. Ale nic víc. ()

lykan9

Jsem si vědom, že Luc Besson občas vytvoří nějakou botu. Ale jinak je to skvělý scénárista a režisér, zejména pokud se jedná o film, ve kterém je nějaká akce. Mafiánovi nejsou výjimkou. Jsou zábavní, svižní a herecky dokonale obsazení. Zejména jsem byl příjemně překvapen a potěšen výkonem Diannany Agron. Nejen, že je hezká, ale hlavně umí dobře hrát. Celkově se prostě jedná o skvělou krimikomedii. ()

m.a.t.o.

Robert De Niro sa zrejme stavil s Jamesom Francom, kto z nich natočí za jeden rok viac filmov, a tak De Niro asi berie všetko čo mu ponúknu. Mafiánovci neprinášajú zhola nič nové, pretože od takej súpisky - cez hercov a režiséra až po producentov by som to veru očakával, ale čo je najhoršie, nie sú ani vtipní. Pretože všetko to čo malo byť vo filme vtipné bolo... také... predpokladateľné. 50 % ()

blackJag

V souvislosti s tímto filmem mě napadá především promarněný materiál. Nijak objevný (ale výživný) námět, výborné obsazení, přesto tak promrhaný výsledek. Kdyby to ještě natočil některý z Bessonových pohůnků, tak neřeknu. Ale tohle? Slabota, stěží průměr. Styď se Lucu :-) 50% ()

Autogram

Myslím, že Robert de Niro má na viac ako na paródiu, ale čo už keď v ostatných rokoch hlavne paroduje sám seba. Našli sa aj slušné momenty, ale nie veľa, a záverečný akčný záver to aspoň tým, aký je smiešny, vytrhol na slabšie tri hviezdy. –––– Všimla si si, aké kvantum vecí dokáže ocko vyjadriť slovom kurva? ()

ZinedineCR7

Po zvoranom scenári k Taken 2 si Besson u mňa opäť šplhol. Svižná čiernota so stále typickým mafiánkom de Nirom a hlavne Diannou Agron...z mojej zlatej som nevedel odtrhnúť oči. Škoda, že ona nevedela odtrhnúť oči z takého troťka. Asi jediné mínus je, že to diváka nepohltí až natoľko, ako by sa patrilo a téma rodina sa nedotiahne až na takú úroveň, na akú to pôvodne vyzerá. Diannka a jej úvodné predstavenie plus de Niro vo filmovom klube, keď hodnotí svoj vlastný film sú určite naj scény z celého filmu. Koniec až príliš zbúchaný, s tým sa dalo tiež pohrať. Naopak, potešia odkazy na staršie filmy. ()

Hollohlaway

Výborná mafiánská tematika a zábavná a příjemně ulítlá komedie s dobrým obsazením, která zabaví hlavně využitím mafiánských metod v běžném životě. Gangsterské dětičky a jejich příchod do školy byl fakt parádní, stejně tak starý pardál de Niro, jehož roli nemohl snad hrát nikdo jiný. ()

Georgex

Žánrová slátanina, která se snaží být zároveň dramatem, komedií a ultra napínavým thrillerem, která bohužel působí jak špatně připravený šopský salát zalitý takovým množstvím oleje, že zanikne chuť jednotlivých komponent. Ano, takto nějak bych charakterizoval tento nový počin Luca Bessona na motivy úspěšné knižní předlohy Malavita od Tonino Benacquista. Nemohu zapřít, že jsem od tohoto snímku měl velká očekávání, aby ne, když stejný režisér natočil takové hity jako Leon, Kurýr či sérii Taxi. Bohužel tento film jde úplně mimo a místo krimi komedie, kterou tvůrci nejspíše zamýšleli, se dostavila nechtěná gangster parodie. O to více to mrzí, když se tvůrcům podařilo zlákat takovou legendu tohoto žánru jakou je Robert De Niro, který se filmem jen tak potuluje a snad ani on nevěděl, jak vážně či s nadhledem má svojí roli hrát, to se bohužel týká většiny postav. Neříkám, že film není v určitých momentech zábavný či napínavý, ale absolutně ho ničí nesmyslné střídání žánrů a šíleně kolísavé tempo. Moje hodnocení 40%. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)