Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

blackrain

Přiznám se, že Naomi Watts mi v roli Diany moc neseděla. Marně jsem v ní Dianu hledala a neměla jsem se čeho chytnout. Naomi Watts se určitě snažila lady Di přiblížit, ale pro mě ta snaha vyšla naprázdno. Raději dám přednost nějakému dokumentu. Příběh lady Di je jistě zajímavý, ale tenhle film moc ne. ()

..Lucas..

Slyšel jsem spíše negativní názory na tento film, ale tím se většinou ovlivnit nenechávám. I tak jsem překvapen, že je to lepší, než jsem si sám myslel. Naomi sice příliš jako Diana nevypadá (i když v některých scénách celkem ano), ale dokázal jsem jí uvěřit, že to Diana je. Dokázal jsem se do ní vcítit a to je asi to, o co šlo. ()

TominoLa

Vcelku zklamání. Trailer sliboval více než jsem nakonec dostal. Diana je spíše televizním filmem na nedělní odpoledne. A nepomohlo ani obsazení Naomi Watts. Určitě to není špatný výkon, ale od herečky jako je ona bych čekal víc. Jednou a dost. ()

togaf

Jejdamane, ta princezna byla ale blbka. Nebo spíš její ztvárnění ve filmu. Nezajímavé, nudné zpracování, které k tématu neřekne absolutně nic nového a bylo naprosto zbytečné ho točit. Kam se filmová Diana hrabe na filmovou Královnu. ()

dom156

Film dobrý leda tak do televize, která film rozdrtí tunou reklam. Po celou dobu stopáže není jediný prvek, který bych mohl vyzdvihnout. Možná snad podoba Naomi s Dianou, která byla vskutku jedinečná. Takto si životopisný film nepředstavuji a nedoporučuji. ()

Aleee89

Na Dianu jsem se těšila do doby, než vešla do kin a strhali ji kritici i diváci. Přesto jsem se podívala. Co říci po zhlédnutí? Naomi Watts jsem bohužel Dianu nevěřila, což je zásadní problém, nemohla jsem se s postavou ztotožnit a film si více užít. Neříkám, že je špatné, když se životopisný snímek zaměří jen na výsek protagonistova života, ale v Dianě z toho udělali srdíčkový paskvil alá Hollywood, který šel mimo mě. Kdyby se hlavní postava jmenovala třeba Mary a nebyla princeznou, bylo by to úplně jedno. Diana totiž je především romantický (a do jisté míry vyfabulovaný) film bez zásadního emocionálního dopadu, u něhož mnohokrát zapomenete, na koho se to vlastně díváte. Chválím ale hudbu. Celkově slabé tři hvězdy. ()

Dont

Oliver Hirschbiegel z tohoto zatím nezpracovaného tématu splácal nepříliš chutnou limonádu. Obsazení Naveena Andrewse se nebojím označit za velký omyl, Naomi Watts se snaží, ale ani ona film nedokáže vytáhnout někam výš. Nemá totiž jak. V podstatě je to jen o zamilované romanci alá červená knihovna a marné snaze schovat se před médii. Postrádal jsem snahu o větší konfrontaci s královskou rodinou, ponoření se do větší hloubky a hlavně emoce. ()

kajas

Na film jsem se v době blížící se premiéry hodně těšila, a to hlavně díky obdivu k Lady Di, který na mě už v dětství tak nějak přenesla moje maminka. Rozporuplné reakce diváků a kritiky mě však zrazovaly od návštěvy kina a ke snímku jsem se tedy dostala až nyní. Čekala jsem asi něco více životopisnějšího. "Diana" vypráví celkem prostý romantický příběh, který se od německých televizních "pilcherovek" liší jenom solidnějším obsazením (Naomi se do všemi milované princezny stylizovala podle mého názoru velmi dobře) a tragickým zakončením. Žádná velká sláva se tedy nekoná, ale případné televizní repríze se bránit nebudu. ()

OG_Swifty

Je předem jasný, že pokud se chystáte natočit film o posledních dvou letech života princezny Walesu, vyberete si režiséra Pádu Třetí říše a do hlavní role obsadíte herečku, která imponovala i samotnému King Kongovi. Výsledkem je něco mezi červenou knihovnou Rosamunde Pilcher a degenerativním pokračováním Notting Hillu. A do toho všeho tam běhá indická verze Teda Mosbyho, který je však v tomhle univerzu skvělý chirurg. Je však dost pravděpodobné, že si film získal alespoň nějaké fanoušky v Pákistánu, Egyptě a podobných dědinách, kde mladí muži sní o tom, že přicestují do Anglie nebo jiné západní země a místní panovnice jim obratem začnou sedat na jejich zabahněný penisy, jako tomu bylo v tomto filmu. Jak jinak si totiž mezi uprchlíky vysvětlit ten abnormální zájem právě o Anglii.. ()

applause

Film mě docela překvapil. Bála jsem se, že to bude hodně historické. Na místo toho to byl romantický příběh, kde ta romantičnost mohla i trochu ustoupit. Pochopila jsem proč princeznu mělo tolik lidí rádo. Já bych ji také měla ráda, být v té době, jestli byla opravdu taková, jak ji popisoval film. Jediné, co mi na ni snad vadilo, že byla kralovnou dramat. Nicméně podoba Naomi Watts s ní je až zarážející. Konec byl dojemný, přiznávám, brečela jsem. Mně se to líbilo. Doporučuji. ()

Aljak

Dianin životopis nepoznám, takže neviem do akej miery je tento príbeh porovnateľný so skutočnosťou, ale nejako mi to príde ako Dianina heroizácia, ako keby tá žena nemala ani chyby a bola doslova anjelom na Zemi, alebo ako ona samu seba považovala za "kráľovnú sŕdc". Ale odhliadnuc od tej tendencie vykresľovania dokonalej Diany, páčilo sa mi tu viacero vecí, ktoré dokonalo ukázali kontrast aký so sebou sláva prináša. Na jednej strane máte v rukách moc a reálnu šancu spôsobiť zmenu vo svete (alebo aspoň poukázať na problémy), no zároveň sa súkromie slávnych stáva vecou verejnou. Na každom kroku vás prenasledujú idioti s foťákmi a snažia sa spraviť z každého momentu senzáciu plnú výmyslov a klebiet. Bohužiaľ, táto tendencia nie je na ústupe, ale je to stále horšie a horšie. Práve Diana je asi takým najväčším symbolov negatívneho dôsledku médií a fenoménu paparazzi. Je to naozaj hnus, čoho sú schopní... ()

M.i.k.e

když porovnám nedávné životopisné kousky kroužící okolo osobností britské politiky a nejen jí,ani jeden z nich nesplnil to co bych od podobného snímku čekal.Bohužel pro vůrce Diany měly předchozí filmy v hlavních rolích Helen Mirren a Meryl Streep,které Královnu,potažmo Železnou lady tahaly minimálně o třídu výš.V případě Diany sice může Naomi Watts (kterou mám normálně velmi rád) hrát jak chce,nicméně od prvního okamžiku mi do role nesedla a dialogy jak z červené knihovny tomu zrovna nepomáhají.Chápu,že se Hirschbiegel snažil vykreslit Dianu jako obyčejnou ženu,která by ráda žila pokud možno "obyčejný" život a snaží se vymanit z pomyslných okovů,ale k tomu by musel mít mnohem silnější scénář.Konec navíc,alespoň pro mě,nevyznívá pro Dianu zrovna pozitivně a působí dojmem,že toliko propírány vztah s Dodim Diana měla jen jako pomstu svému ex.Ať si už o Dianě myslím cokoliv,osobnost jejího formátu si podobně laciný kousek nezasloužila...50% ()

Figu

Poukázání na to, že i princezna je naprosto obyčejná žena, která jednoduše chybuje a lacině propadá lásce... Šíleně moc mi chyběli skutěčné záběry, záznamy a podklady pravé princezny z Walesu, které by vše parádně přikořenily. Ani jedna maličká fotka Diany při titulcích....??? Zklamání... 50% ()

Streeper

Film naprosto zesměšňuje Dianu. Klad je v tom, že ukazuje Dianu jako obyčejnou ženu a ne jako princeznu, ale ty dialogy, a celý film je hrozný! Ve filmu se objeví krátké scény, kde se Diana věnuje humanitární činnosti a to mě bavilo daleko více než celý samotný film. Navíc Naomi Watts ani jako Diana nevypadá. Jediné, co se na ní Dianě podobá jsou vlasy, jinak nic! ()

Wormboy

Film z kategórie úplne zbytočných, ktorý neponúka nič, čo by mohlo diváka zaujať a čo by si mohol odniesť z tých takmer dvoch prázdnych hodín. Nikto nepochybuje, že N.W. je dobrá herečka, no na to, aby mala čo hrať potrebuje scenár a tento je na úrovni slovenských denných seriálov. Filmová Diana je jeden veľký fail, ktorý mne ako divákovi, čo o tej skutočnej Diane mal informácie na úrovni bežného prehľadu, neodovzdáva okrem nepríjemnej pachute, nič. 1,5/5* ()

Sammya

Byla to nebetyčná nuda. Naomi Watts mám ráda, ale jak už tu padlo, role jí opravdu nesedla. To nekonečné will they-won't they, což se zdálo jádrem filmu, bylo děsně natahované. Líbila se mi ale jedna věc a to, že Dianinu smrt tam neukázali. Nebylo potřeba. Předpokládali, že každý ví, co se stalo, když všem začal v noci zvonit telefon. ()

zette

Svym zpusobem zajimavy namet z poslednich let zivota princezny Diany. Prislo mi to ale neverohodne, stejne jako Naomi Watts me v roli Diany vubec nepresvedcila. ()