Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

nineweh

Romantická selanka, která by mohla být o komkoli a o samotné Dianě nám skoro nic neřekne, takže dát její jméno celému filmu mi přijde úplně mimo. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová, herecké výkony mdlé, Naomi se sice snažila, ale prostě se Dianě ani nepodobá, takže vlastně ani nevím, k čemu tenhle film měl být. ()

otík

Útržkovité, naprosto bez šťávy, místy hrozně nudné. Ano, tohle se nepovedlo. Natočit film o posledních dvou letech života princezny Diany tak, že je z toho člověk skoro znechucen, je umění. Tohle se mi fakt nelíbilo. ()

vesper001

Musím se ohradit proti zdejším zlým pomluvám, že grafik musel zavařit dva fotošopy, aby se Naomi Watts na plakátě Dianě podobala. Podobná je jí i ve filmu: je také žena a má skoro stejnou barvu vlasů, tak co remcáte? :) Ani srovnání s telenovelou nesedí. Ten snědý felčar není žádný Chosé Charismato, vraždy, hádky, žárlivost a podobná oživení se nekonají a celosvětové lokace jsou tak ubohé, že to vypadá, jako kdyby se natáčelo jen v jedné ulici. Královská rodina je jen decentně zmíněna, na Camille si ovšem scénárista smlsnul. Vyskytuje se asi ve čtyřech replikách. A závěr, který když nemohl být překvapivý, mohl být aspoň explozivně emotivní, aby silný citový zážitek způsobil divákovi krátkou ztrátu paměti a vymazal předchozí děj. Nestalo se. Ani jako pomůcku k žehlení to nelze doporučit. Mohli byste totiž usnout a spálit košili. ()

andrii

"Láska je jako sněhová vločka. Když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje." A ani lásky urozené nebývají vystavěné z růžových cihel. ()

ecceHOMMO

Neskonale chladné!!! Autori mali niekoľko možností a momentov na to, aby diváka chytili za srdiečko, a srdcervúco podali niekoľko silných Dianiných okamihov. Nestalo sa, dokonca sa k tomu ani len nepriblížili (vari ani nepokúsili). A tak si Naomi Watts ako princezná Diana dokáže získať sympatie, ale lásku divákov ťažko. ()

Johnny.ARN

Nudné, bez tempa. Akurát sa niečo viac dozviete o jej živote. Sklamala ma, že sa dala do kopy s Pakistancom. Čo už. Watts dobrá. Mala ju naštudovanú, ale to je asi všetko. Inak vata. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Nezáživný, necharismarický snímek o snad ještě nudnější stránce Dianina života, tedy vztahu s arogantním Pákistáncem. Tohle ani nelze hodnotit průměrem, film na mě nezapůsobil po žádné stránce. Jednoznačně jeden z těch slabších životopisných filmů. /// 1. film viděný v roce 2022 /// Zhlédnuto na JOJ Cinema s českým dabingem. ()

venison

Lady Di jsem za jejího života obdivovala a její odkaz přežívá v lidech stále.. Možná byla jen vykonstruovaná postavička z nejslavnější famílie na světě, ale rozhodně měla osobní kouzlo a charisma.. Její postavu by mohla klidně hrát Tereza Maxová, ale rozhodně ne Naomi Watts, která se její role zhostila dosti ploše a nacvičovala si možná pózy doma před zrcadlem, ale rozhodně nesáhla až na dno své herecké energie.. Příběh o Lady Dianě, který se vznáší jen na hladině jakoby ani nebyl.. Danielle Steel by se za tuhle kýčovitou mělkou podívanou rozhodně nestyděla, ale mě tehle film dokonale uráží.. Příběh může být jakýkoliv, ale hodně záleží na zpracování.. :-( ()

rockwoman

Vyprchanou limonádu s umělou příchutí nemusím, radši si dám točený, dobře vychlazený pivo. A tak jsem vystřízlivěla z počáteční zvědavosti a Dianu příště už radši jen v knize nebo v dokumentu. ()

Pavlínka9

Princezna Diana si zasloužila rozhodně lepší zpracování. Tenhle film mi přijde jako výsměch. Jako malá jsem Dianu obdivovala a psala jsem na ni plno literárních prací do školy, jelikož i pro mě byla "princeznou lidských srdcí", přečetla jsem plno jejích životopisů, viděla plno rozhovorů a já už ani nevím co všechno a proto jsem se bála tohohle filmu. Věděla jsem, že vzít si na starost natočení filmu o ženě, kterou miloval téměř celý svět - je náročné a proto jsem se bála toho, jak to dopadne. A pro mě a pro mnoho dalších lidí to dopadlo opravdu strašně :( Je Naomi Watts opravdu tak příšerná herečka? Nejsem si vůbec jistá ale Dianu jsem ji nevěřila. Do přízvuku se nutila, její výrazy a úšklebky ve tváři a kývání hlavou mě po chvíli začalo lízt na nervy a prostě byla pro mě neskutečně umělá. Prostě strohá a fakt příšerná. Za to Naveen Andrews byl tak přirozený a pomalu jsem se těšila na záběry pouze s ním. Tohle je podle mě děsný počin a je mi jen líto, že památka tak významné ženy dopadla takhle. Jediné plus pro mě byly tiché momenty, které má film krásné a nahrazení hudby za důležité dialogy, kterých je ve filmu opravdu pomálu. Co jediné mohu vyzdvihnout je závěr filmu, kdy posledních pár minut jsou nejkrásnější, jaké mohly být... ()

Mishqo

40% ... Čo už len k tomuto dodať? Takto povrchne spracovaný film si azda Lady D nezaslúžila. Aj to niečo, čo skutočne bez prifarbovania bolo z jej života, vyznelo naprázdno a umelo. ()

JohnSmith

Dost nezajímavý a nezáživný snímek. Jediné co zaujme je Naomi, která asi hodně pilně studovala, aby se naučila ksichtit jako princezna Diana. ()

Autogram

Vôbec nie také zlé, ako sa tunajšim hodnotiteľom zdá. Skôr ako životopisný film, sú to malé útržky zo života, ale z osobného pohľadu dôležité a celkom pekne poskladané. Spočiatku psychologické prežívanie dostáva priveľa priestoru, ale neskôr je to normálny príbeh, nič prisladké ani príťažké, tak akurát. Čo je na tejto novej teórii kamufláže pravdivé, nech posúdia povolanejší, ale mne sa páčila. Naomi sa ako najznámejšia žena sveta vydarila, a dokonca kvôli nej aj viditeľne omladla. –––– Mám sen, že padám. – A kdo do vás strčil? – Nejde o to, kdo mě strčil, ale kdo mě chytí. ()

strelenaL

Dianin život byl do jisté míry životem mediálním. Tento film však na mne nepůsobil vůbec příznivě. Vykreslil Dianu tak nějak šalamounsky podivně. Film mi přišel místy, jak romantická komedie. Což je dle mého názoru škoda. Film mohl mít lepší námět, protože mohl těžit z jejího života spousty informací. Byla veřejně známou osobou, vyšlo o ní nespočetně autobiografií – hodně lidí ji podporovalo, ona sama mnohé ovlivnila. Tak proč mám pocit, že tento film je jeden velký průšvih. Naomi Watts jako Diana sice s přimhouřenýma očima vypadá,ale nějak pro mne nebyla dostatečně uvěřitelná. Určitě mi také přišlo divné, proč se ve filmu jen krátce objevili William s Harrym. Oni dva pro ni byli důležití. Pro mne je film zklamáním. ()

jenik71

Až bude v TV nějaký obsáhlejší dokument o princezně Dianě, tak se na něj velice rád podívám. Tenhle film mi totiž přišel úplně zbytečný a v podstatě jenom zobrazuje milenecký vztah Diany s Hasnatem Khanem. Vyloženě okrajově je tu nastíněna její dobrosrdečnost a laskavost k lidem, kterým osud moc nepřál. A to je na celovečerní film opravdu málo. Diana by si zasloužila určitě kvalitnější a emotivnější zpracování. ()

zsn

Potom kdo byl větší běhna - Charles nebo Diana. Nestoudné chování v jejím "postpostu", kdy měla nálepku chudinky. "Královnu srdcí" z ní taky jenom udělalo to, že se šla vyfotit do Afriky, postavit se na miny, a že si sáhla na AIDSOvého a podobné "oběti", které koná každá majetnější celebritka. Ona královna Alžběta by takto nemohla riskovat v zájmu a odpovědnosti ke své zemi. To ale ti, co udělali z pouhé "lady" v rozvodovém řízení "přeempatickou" srdcovku, jež se po rozchodu s budoucím králem dostala na nejnižší žebříček evolučního vývoje a její život tak neměl cenu, nemůžou pochopit. A propos nemluvě o filmu, ale i skutečné informace nejen její doktorské lásky nasvědčují tomu, že se se svými dobročinými tahy jen snažila ve své druhé pubertě uhnat onoho doktora. Jinak film by byl zcelenější a zajímavější, kdyby se započal právě vztahem a konflikty s jejím mužem, případně tou jeho milenkou, ale ostatně co chcete za zajímavý život v Dianině pozici. Proto se pak zjančila tak, až se dostala do hrobu, svými eskapádami si za to mohla sama. ()

Bobek15

Mám rád životopisné filmy. Človek sa v nich vždy čosi zaujímavé dozvie. Príbeh o Diane ponúka pohľad prevažne do jej súkromného a ľúbostného života počas posledných dvoch rokov jej života. Zaujímavé, no miestami rozpačité. Film pôsobil dojmom, že tvorcovia v ňom chceli toho veľmi veľa stihnúť povedať, no bolo málo času, tak si povedali, že tak to tam dajme, aj keď len na pár sekúnd. Veď to stačí, hlavne, že to tam je. Naviac neviem, do akej miery sa udalostiam opísaným vo filme veriť - ktoré sú založené na skutočnosti, ktoré na bulvárnych domienkách a ktoré celkom vymyslené pre zatraktívnenie príbehu. Popri pohľade na Dianin vnútorný život, mi tam chýbalo trochu viac z jej pôsobenia vo verejnom živote a jej humanitárnych aktivít, no viem, že to je asi divácky menej atraktívne, a tak to nedostalo až toľko priestoru. Naomi Watts mám rád, aj tu ma jej výkon potešil. Naveen Andrews v pozícii hlavnej mužskej postavy trochu nevýrazný. Diana nie žiadny veľkolepý príbeh s honosnou výpravou a dramatickým priebehom. Je to skrátka jednoduchý príbeh jednej zložitej ženy. ()

Wally

Ani na vteřinu jsem neuvěřil, že tento film má být o princezně Dianě nebo mít s ní něco společného....zbytečná ztráta času... ()

Tessie

Byla jsem velmi zvědavá na život princezny z jiného pohledu, toho střízlivého.. s odstupem času.. Avšak dostavilo se jenom milostné drama a to, co dělalo Dianu Princeznou srdcí, bylo velmi opomenuto. Nepoznala jsem skutečnou Dianu Spencer, té udělali dodatečnou ostudu! Tolik charitativních činností a všelijakých akcí.. a autoři filmu všem těmto dobrým věcem věnovali asi tak 10 minut! Chápu naprdlé Brity, proč tento snímek nesnáší. Protože nepřináši nic nového, snaží se jen vydělat na slavném jméně. Doufám, že se jim to nepovede!!! ()