Četník v New Yorku

Žandár v New Yorku

Komedie

Francie / Itálie, 1965, 95 min

• kingik

Asi se už opakuji, ale na tomhle dílu jsou zajímavé pouze dvě věci: výkon Louise de Funese a super dabing. Jinak zbytek nestojí za nic.(13.3.2009)

• Chrustyn

Poměrně slabý díl úspěšné komediální série.(12.8.2007)

První 4 díly Četníků jsou prostě svou úrovní trošku na výši. Četník v New Yorku má největší nevýhodu v tom, že prostě byl až druhým řadě a tudíž Saint Tropez nemohl nikdy překonat. Slabší 4 hvězdičky, si ale určitě tento díl zaslouží.(18.5.2007)

• Anthony

Funes postavil svou hereckou karieru na opakování jednoho typu. Nic proti - to dělali mnozí a dobře (Gabin, Belmondo ad.). Funes je ovšem jako komik velice závislý na kvalitě scénáristy a režiséra. Stejná gesta někdy působí velmi vtipně a jindy naprosto trapně. Skvěle bylo jeho nervního typu využito např. v sérii o Fantomasovi (kde měl ovšem i skvělé protihráče). V sérii o Četnících se povedl první film a trochu snad i poslední (ale spíše proto, že Četníka a četnice jsem ještě coby malý a méně kritický kluk viděl v kině), ostatní díly mě osobně přišly zoufale nevtipné a nudné. Tento díl je snad úplně nejhorší (a ještě Četník ve výslužbě) - zkrátka mi nestačí, když začne Funes poulit očima a pořvávat Filipovského hlasem (hodně z Funesovy popularity u nás je dáno právě geniálním dabingem).(22.9.2003)

• lesumir

Já nechápu, jak se tohle může někomu líbit.(14.7.2006)

• - Úvod filmu na natáčal v Saint Tropez, nalodenie v prístavnom meste Le Havre a zvyšok snímky sa nakrúcal v New Yorku. (dyfur)

• - V době natáčení této slavné filmové série o četnících nebylo žádným tajemstvím, že herec vedlejších rolí Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, otevřeně nesnášel hlavní hvězdu Louise de Funése, prý z důvodu jeho hvězdných manýrů. (Lynette)

• - Scény na zámořské lodi, kdy četníci cestují z Francie do USA, se točily za plného provozu. Cestujicí si mysleli, že představitelé Četníků jsou celníci a filmovému štábu uvěřili až když jim Girault a spol. promítli Četníka ze Saint Tropez. (fandalehy)