Četník v New Yorku

• Československo

Žandár v New Yorku

Komedie

Francie / Itálie, 1965, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,800,000Návštevnosť: 5,495,000(Francúzsko)/80%/(17.6.2005)

Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid .. V druhém dobrodružství odjíždí četníci ze Saint Tropez na policejní sjezd do New Yorku. Dcera Nicole se i přes zákaz vydá načerno do New Yorku také a protože nikdo nevěří Cruchotovi, že ji vidí, mají ho za blázna a díky pozdější snaze skrýt ji, zažijeme spoustu neuvěřitelných situací a převlekových scén.. A na záver dodám, že tohle NENÍ nejslabší Četník ani náhodou.. 75%.(5.7.2005)

No uz tento cetnik byl moc prekombinovany zamlouvala se mi kalsika na plazi za tepla stromy a honicky v kalsickém centikovi to me na nem bavilo a take se mi velice libilo.(27.2.2006)

• Chrustyn

Poměrně slabý díl úspěšné komediální série.(12.8.2007)

• sinp

Narychlo spíchnuté pokračování, které ještě možná má ucházející dějovou linku, jenže scénář její nápad nedokázal vůbec využít. Louis De Funés prokazuje, že ani sebelepší herec z bahna hloupý scénář nevytáhne. A v Četníkovy V New Yorku je scénář skutečně strašný. Zasmál jsem se asi dvakrát a to považuji u komedie za poměrně málo. Oproti prvnímu dílu je tenhle na druhé straně barikády, hrabivost hold nezmizí.(11.8.2005)

• - V době natáčení této slavné filmové série o četnících nebylo žádným tajemstvím, že herec vedlejších rolí Jean Lefebvre, představitel četníka Luciena Fougasse, otevřeně nesnášel hlavní hvězdu Louise de Funése, prý z důvodu jeho hvězdných manýrů. (Lynette)

• - Francouzskému herci Jeanovi Lefebvreovi, představiteli četníka Luciena Fougasse, vadilo, že francouzský komik Louis de Funés díl od dílu na sebe strhával stále větší pozornost a natočené scény ostatních herců většinou zmizely ve střižně. (Lynette)

• - Auto new yorkského taxikáře je Dodge Dart Seneca z roku 1961, auto matky představené je Pontiac Bonneville Convertible z roku 1956 a auto Nicolina přítele je Peugeot 404 Cabriolet z roku 1964. (otliksamuel)