poster

Vášeň mezi řádky

 • Velká Británie

  Invisible Woman, The

 • Slovensko

  Vášeň medzi riadkami

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2013, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • chelseaman22
  odpad!

  Pokud bych tento film mohl přirovnat k hospodě, tak to bylo jako U Suchánků. Je až k neuvěření, že pořád existují takhle sterilní filmy, jež postrádají myšlenku, děj, hýždě či humor! Jedině ženy mohou ocenit ten pseudo vztah spočívající v básních či sladkých žvástech, jež pronáší starý perverzní čuňák vůči křehké osmnáctce, jež je "naivní jako Sansa". Každopádně se musím pochlubit, že jsem vydržel celých osmdesát minut, což je vzhledem k mému odporu vůči podobné viktoriánské tvorbě věru úspěch! odpad! Celosvětový výdělek k 5. 7. 2014: $1,234,254, což je 0,09 násobek budgetu(5.7.2014)

 • Faidra
  **

  Tentokrát musím výjimečně složit poklonu výstižnosti českého názvu - ta vášeň byla mezi řádky ukrytá tak mistrně, že jsem se k ní vůbec neprokopala. Asi je nevyhnutelný, že z Anglického pacienta je po dvaceti letech Anglický páprda.(6.2.2015)

 • rikitiki
  ****

  Dá se dá brát jako příběh starého kocoura, který si mlsně vyhlédl mladou čičinku, nebo jako příběh stárnoucího muže, který konečně našel spřízněnou duši. Osobně si myslím, že to bylo tak půl na půl. ___ Tichý nenápadný film o velmi jemně podané touze, která za sebou spálila mnohé mosty a zanechala možná víc trpkosti a smutku, než přinesla uspokojení a šťastných chvilek. ____ Film se soustředí hlavně na dobu, než spolu Dickens a Nelly začali žít. Uchvátilo mě, že se nekonají žádná velká dramata, žádné hysterické scény, jen postupné kroky, které zraňují a vedou k soužití, jež tehdejší společnost řešila přehlížením. V milostném trojúhelníku opuštěné manželky, na venkov odklizené milenky a muže, který pendloval mezi svou identitou slavného spisovatele a nepřiznaného milence, nemohl být nikdo šťastný. Ani ve zlomových okamžicích se nemohl přiznat ke své alternativní ženě. ___ Vášně a vztahy jsou načrtnuty lehce jako akvarel, ale doznívají dlouho. Včetně přesahu, že osudový vztah není podaný z pohledu světoznámého romanopisce, který byl v tehdejší době něco jako dnes filmová hvězda, ale očima přemýšlivé a tiché Nell, kterou vše pomalu táhne do skandálního a zničujícího svazku, ale ona pak dokáže najít sílu začít jinak.____ Soukromá poznámka: Charlese Dickense miluji už od puberty. Že bych mu ale uvěřila, že si s manželkou, se kterou měl deset dětí, vůbec nerozumí, na to by musel být mnohem větší pohádkář. /1. 12. 14./(1.12.2014)

 • castor
  ***

  Ono leccos je tu pečlivě ukryté mezi řádky. A divák nemá moc chuť se tím prokousávat. Tohle milostné drama je nakonec poměrně klasickým životopisným filmem, kterak mimomanželský vztah Charlese Dickense potíže přinášel, a přiznejme si, na téhle neemoční a nenapínavé látce si herecký chameleon Ralph Fiennes na režisérské stoličce lehce zuby vylámal. Řemeslně i herecky zvládnuté, coby celek nijaké. Dietní tři hvězdy!!(14.4.2015)

 • B-Boy1
  **

  Nuda. K postavám sa nedal vytvoriť nijaký citový vzťah, scenár bol planý, hercom toho veľa vyčítať nemôžem, pretože hrali len to čo mali napísané a to im nedalo priestor zaexcelovať, ale i tak stále kvalitný výkon. Hudba a kostýmy, ako aj interiéry a exteriéry veľmi vydarené. Ale to nestačí. 55%(23.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace