Vášeň mezi řádky

The Invisible Woman

Vášeň medzi riadkami

Drama / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2013, 111 min

Klasická dobovka, příběh jak se starej ženatej zamiluje do mladý hezký, scénář žádná závrať, Ralph Fiennes dělá z Dickense uslintanýho chlípníka, což je celkem cool, nikdo se nesvlíkne, vzrůšo neni, ale hodně se brečí. Na film se nicméně dá 111 minut koukat jako u vytržení díky neuvěřitelný výpravě a výjevům co znám jen z realistickejch obrazů, kostýmům, že by se v nich člověk chtěl rochnit a kameře, protože ne vždycky se stane že co záběr, to obraz jak od Courbeta. Zarámovat a vystavit v obejváku, kámo.(6.4.2014)

• mat.ilda

Dávala jsem pozor i mezi řádky a vášeň nikde, jen kostýmní nuda a nepříjemně užvaněný Ralph Fiennes s vizáží baviče Novotného po odtučňovací kúře.(30.8.2014)

• vesper001

Romány Charlese Dickense mám moc ráda. Jejich těžké tragikomično, středně těžké melodramatično, únosné ironično a lehké intelektuálno. Rozhodně z nich při otevření nevytéká sentiment a z řádků nevyskakují olezlé postavy, které mají dohromady stejné IQ jako jedna pouliční lampa. Jako například – no například v tomhle filmu, který je skutečná hovadina ve smyslu hovadiny. A za spoiler Nadějných vyhlídek mám sto chutí zařadit ho do odpadu a spláchnout.(8.6.2015)

Fiennes se zřejmě záměrně omezil na dynamiku výrazu odpovídající viktoriánské Anglii. Práce je to precizní, všechna čest. Ale stejně si myslím, že Umělec (napadá mě Forman) by emoce v příběhu obsažené dokázal "přeložit" do jazyka, který by i dnes strhl každého ne zcela citově vylízaného diváka. Fiennes nedokázal dotlačit scénáristu k hutnějšímu výsledku; vnímám to jako projev nedostatečné zkušenosti. Ale držím palce pro další pokusy, je mi sympatické, když se někdo pokouší o cosi kultivovaného!(6.3.2015)

Komorní pomalý film se všemi klady i zápory které k tomu patří. Potěší příjemná civilní kamera Roba Hardyho. Fiennes pomalu vyplňuje mezery mezi řádky, skvěle pracuje s návodnou hudbou i tichem a míří k nevyhnutelnému konci. Sonda do milostného života Charlese Dickense, která neurazí ani nijak zvlášť nenadchne. Žádnou vášeň ale nečekejte, film je až na pár výjimek stejně konzervativní jako ta doba a nenabízí příliš vyhraněných konfliktů. Možná i ke vlastní škodě.(24.3.2014)

• - Film byl natočen na motivy stejnojmenné knihy (1991) Claire Tomalin. (Fevas)