V Kórei zavládol chaos a panika po tom, čo sa v potokoch, jazerách a vodných nádržiach začali objavovať znetvorení utopenci. Hrozba má meno strunovec, červ-parazit, ktorý v infikovanom organizme vyvolá nekontrolovateľnú túžbu po vode. Odkiaľ sa nákaza vzala? A podarí sa vedcom v časovej tiesni vynájsť účinný liek? (sochoking)

Sennhie

Zajímavý to thriller a až na ten konec jsem nemusel zvedat obočí, jak to u těchto filmů bývá zvykem. V porovnání s americkými thrillery na podobné téma z poslední doby mnohokrát lépe zpracované a dopracované, i když ten závěr jsem vážně nepochopil. Pro nás Čechy se jedná o velmi aktuální téma, nejen tím že zazní k čemu je a co způsobuje methanol, ale také co se může stát, když nenasytní lidé, horší než sám parazit v těle, jsou vedeny chamtivostí a neznalostí. ()

solisoli

Dramatický thriller ako remeň na kórejskú nôtu. V rieke začnú plávať mŕtvoly, až prepukne epidémia, kde 30 cm pásomnice sa začnú rozmnožovať v celonárodnom rozmedzí. Medzi prvými nakazenými je aj manželka s deťmi hlavného hrdinu v roli Myeong-min Kima, ktorý sa všemožne snaží dostať k Windazolu, ktorý ich zachráni. Už liek má, poslednú krabičku v krajne, ale aj o tú príde, keď sa zachová sentimentálne. Dobrý príklad scenára, ako byť chamtivý a nie sentimentálny, keď preto Kim nepríčetne fackuje. Napätie a chaos sa stupňuje, pribúdajú utopenci. Vláda neúspešne koná pre znovu spustenie výroby lieku. V tom sa zrazu Kim dozvie, kde sú obrovské zásoby Windazolu, ukryté. Zatiaľ Kimová manželka s deťmi chová v sebe zväčšujúce sa pásomnice. Kim nájde celý sklad Windazolu, má ho už, už, keď v jednom momente ale všetko zhorí. Napätie rastie aj s pásomnicami, ktoré v telách nakazených sú už nasraté, pre nedostatok vody a vyliezajú z tiel von. Len scenáristi z Kimovej manželky pásomniciam dajú, stop. Napätie stúpa, zrazu Kim z roztrepaným nákladiakom letí ďalej. Tu Kimov brat, kde sa vzal , tu sa vzal v poslednej chvíli zavrie hlavný ventil protipožiarnej vody v hale kde ho spustia nakazení na podnet nasratých pásomníc z nedostatku vody. Napätie stúpa. Kimovú manželku nadúva, pásomnice sa chystajú z nej von. A zase nič. A to už má réžia vyčerpaný rozpočet. Teroristi sú odhalení, začne sa vyrábať Windazol, zatiaľ samozrejme unavené pásomnice, hádam už aj metrové v bruchu Kimovej manželky čakajú na liek. Konečne napätie spľasne a Kórea je zachránená. Uff, ale som sa spotil. Uff, aké Hollywoodske. To si žiada vysoký kredit. ()

sodar

Prerusil som to v polke aby som skocil do obchodu po chrumky a uz som to zase nezapol. Proste sa mi to absolutne nechcelo dopozerat. Plytka sracka - a to mam Korejske katastrofaky rad ()

YukiKaze

Už jen z principu, že tam hraje Kim Myung Min jsem nemohla odolat a nepodívat se na to. Nelituju toho času. Jak to u mě bývá, brečím a směju se zároveň s postavami, Tady tomu nebylo jinak. Celkově to na mě působilo hodně reálně, ba až vize nedaleké budoucnosti. Dále bych chtěla pochválit dynamiku děje. Nenašla jsem místo, kde bych se vyloženě nudila. Spíš jsem netrpělivě čekala, zdali se konečně vyřeší zdánlivě beznajdějná situace. Opravdu tomu filmu nemám, co vytknout a chtěla bych popřát mé milované Jižní Koreji další takové vypečené kousky jako je tenhle. :-)) Hwaiting!! ()

Mates Hradecky

Vyšinutý musel být především scénárista a režisér v jedné osobě. Některé scény připomínaly kompozicí Babovřesky 2. Patrně štáb napadnul strunovec. ()

Miroslav.Zac

Zajímavý jihokorejský pandemický thriller s přesahem do katastrofického hororu. Po všech těch zombie epidemiích příjemná změna. ()

lineker

Po The Flu další kousek z asijské bonboniery katastrofických filmů. Oproti mladšímu bráchovi možná nebyl opatřen takovým rozpočtem tudíž působí menším, stísněnějším dojmem. Samotná infiltrace lidského organismu řádem strunovců je ovšem dobrý nápad a představa, že vám tahle hnusná háďatka parazituji ve vašich střevech je dostatečně děsivá. Samotný film je však i kromě katastrofické odnože i taky tak trochu krimi-thrillerem, kde hlavní roli hraje to, že původcem této pandemie není čistě příroda sama. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech