Príbeh filmu sa odohráva v malom ruskom meste, kde po páde socializmu akoby neexistovala žiadna budúcnosť. 16-ročnú Lilyu jej matka zanechá doma a odíde so svojím priateľom do USA. Opustená Lilya sa začne prostituovať a nádej nachádza až keď stretne Andreja. Ten jej sľúbi lepšiu budúcnosť vo Švédsku. Keď však dorazí do vysnívaného kapitalistického sveta, prichádza na to, že jej rytier na bielom koni ju podviedol a v skutočnosti je zapojený do obchodu s bielym mäsom. Tento tragický príbeh mladého života, ktorý nikdy nedostal šancu, je vďaka dokumentaristickému štýlu plný autenticity. Zaoberá sa nielen aktuálnym problémom úpadku mládeže v zlých sociálnych podmienkach, ale aj bezradnosťou adolescentov nechaných napospas krutému svetu. (oficiální text distributora)

MiD

Jak bych tento film nejstručněji popsal? - Tvrdý a syrový! Přesně takový je. Film už od začátku napovídal, že život Lilyi není a nebude procházka růžovou zahradou. Spíš možná peklem. Scén, při kterých mě mrazilo v zádech a přistihl se s vystrašeným a soucitným pohledem, je plno. Vlastně celý snímek je pod tlakem citů, depresí a tlaků... Ukáže tu "horší" část Ruska a Švédska. Představitelka mladičké Lilyi zahrála roli stoprocentně. Strhující hudba od Rammstein na začátku a konci filmu naprosto dominuje a dobarvuje atmosféru celého snímku. Nesmím ani opomenout Lyliného kamaráda, který hrál taktéž velmi dobře. Lilya 4 - ever se mi do mysli zapsal už navždy. Spolu s též vynikajícím filmem "Kluci nepláčou" na něj budu vzpomínat a při nejednom okamžiku se mi vybaví ony scény plné bezmoci, odporu a jednoho nešťastného života. ()

DooFooS

"Nezahazuj život." Proč ne?" "Protože máš jen jeden." … Film trpí sice mnoha formálními nedostatky, ale jeho příběh je tak obyčejně silný, že na něj jen tak nezapomenu. ()

milanko8

Tak tohle jsem nečekal... Film o absolutní nouzi, o jediném skutečném příteli, krutosti, zoufalství a kdo ví čem všem ještě podaný pro mě nečekaně kvalitním způsobem.... Klobouk dolů před tvůrci. Lilja je jedinečný film, který se vryl do mého podvědomí. Skvělý komentář: Falko ()

lucccaso

Tento film mě dost hluboce zasáhl, jelikož po shlédnutí tohoto filmu si člověk uvědomí, že se má ještě celkem dobře a že mohou být daleko horší místa, kde se člověk může narodit.Tvrdý pohled na postsocialistický Rusko, kde vlastně nic nefunguje tak, jak má, a na absolutní bezmocnost člověka, který se může dostat do problémů.Skvělý výkon hezké mladé herečky potvrzuje kvalitní film. Doporučuji všem tady, kteří jsou stále s něčím nespokojeni! ()

Zoltar78

Jeden z nejsmutnějších filmů co znám. Film o nenaplněných snech a všudypřítomné beznaději. Jedinou jiskřičkou v tomto depresivním a špinavém světě bídy a chudoby, je pouze krásný úsměv hlavní představitelky, na který se nezapomíná. Můj nejintenzivnější zážitek 38. ročníku MFFKV. ()

irri

Hrozný, odporně realistický film. Na Lilje je děsivé snad všechno - nejen příběh (a ten samozřejmě nejvíc), ale i teplákovky, která tam všichni nosí, odporná ruská zaplivaná sídliště, čichání lepidla, umělý culíček, všechno působí dojmem, že na světě už nic pěkného nezbylo. No prostě hrozný film! ()

Keen.lady

Tak tohle se moc nepovedlo. Neherci, nesmysly, pasivita a naivita, to jsou slova, které mě napadají v souvislosti s tímto dramatem. Neuvidíte vůbec nic hezkého, na druhou stranu ani nic šokujícího. Lilja si mě nezískala ani na chviličku, momenty s andílkem to zabily úplně. Lidi jsou svině a je o tom spousta filmů, tenhle jsem s klidem mohla vynechat. ()

solisoli

Veľmi hlboký a dojemný príbeh o obchode s bielym mäsom, plný beznádeje a ľudskej zloby. Aj keď tak trochu televízne, ale pútavo a dramaticky príťažlivé aj za prispenia skvelej Oksany Akinšinovej. Koľko podobných skutočných príbehov, ktorý život napísal sa mohlo podobať na tento. Nie o všetkých sa vie, ale stále pribúdajú nové. ()

Mullholand

Moodysson se snaží vytvořit drsný, naturalistický film Trierovského střihu, ale nějak příliš tlačí na pilu, často se dá odhadnout, co se stane, protože se vždycky stane to nejhorší, co v dané situaci může, film tak nepůsobí tolik reálně, jak by Moodysson chtěl, člověk mu prostě po chvíli přestane věřit ()

jopal

Slabsie 4*. Nebolo to vobec spatne. Naucil som sa, ze lepidlo sa fetuje zo sacku a ze su miesta, kde sa zije horsie ako u nas. Chybala mi tam zmienka o mne nepochopitelnom pocine matky. Naopak, scena trhania a zlepenia fotky bola vysoko realisticka. Ale kedze autor filmu je niekto iny, nie ja, beriem ho taky ako je a radim medzi to lepsie, co som kedy videl... ()

david666

Kvalitní depka - ačkoliv člověk věděl, kam to bude směřovat stejně emoce pracovaly a člověk si říkal, že třeba by to mohlo skončit i pěkně. ()

Saxos

O úvod i konec se nám postarají Rammstein. Ono se v těch postrusáckých republikách doteď moc nezměnilo. Všude to vypadá hůř, jak v našem Chánově. Osud - ulice, pytlík s lepidlem, ulice, 200 estonských korun za číslo, holobyt, ulice, sny, lepidlo, 200 korun, výprask, holobyt, sny, sny, lepší byt, výprask, pět zákazníků za noc, mekáč, byt, výprask, šest za noc, švédské koruny utrací pasák, zase pět, výprask. Závěr: doporučuji, tedy film. ()

jiziczek

Sen ruské dívky o životě v blahobytu, který představují země "na západě" - Švédsko. Pro splnění snu je ochotna slepě uvěřit čemukoli / komukoli, a tak není divu že dá na sladká slova sympatického mladíka, aby se nakonec střetla s tvrdou realitou. Nemá na výběr, musí se živit svým tělem . Zajímavá hlavní postava, dokumentaristické záběry působí hodně pravdivě. ()

saaaky

Dalo by se říct, že tento film je dokonalý. Autenticky pojednává o opravdu drsném životě, kteří mnozí z nás - lidí, nehledě na národnost, barvu, kulturu či vyznání prožívají. Pojednává o krásné dívce, která hledá naději a pochopení kde to jen jde a ač to tak nevypadá - alespoň ze začátku - film se do Vás vtáhne a nepustí se. Ukáže tvrdou stránku života z té nejrealističtější strany a vyloží život reálně tak jak leží a běží. Pro mne jeden z TOP drama snímků poslední doby. Vytknout mohu snad jen místy vskutku zmatenou kameru, kdy se mi až zamotávala hlava. Toť vše, nic víc. 4 hvězdičky. Kdyby byla i půl či třičtvrtě hvězdička, bral bych ji všemi deseti :-) Bravo! ()

anillvap

Zase chvíli si budu říkat, že ten "můj" život nebyl tak těžký... Je mi zle z toho, čím si musí některé děti procházet. Hrůza. Film to podle mě podává skvěle, jsem otřesena... ()

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava