Príbeh filmu sa odohráva v malom ruskom meste, kde po páde socializmu akoby neexistovala žiadna budúcnosť. 16-ročnú Lilyu jej matka zanechá doma a odíde so svojím priateľom do USA. Opustená Lilya sa začne prostituovať a nádej nachádza až keď stretne Andreja. Ten jej sľúbi lepšiu budúcnosť vo Švédsku. Keď však dorazí do vysnívaného kapitalistického sveta, prichádza na to, že jej rytier na bielom koni ju podviedol a v skutočnosti je zapojený do obchodu s bielym mäsom. Tento tragický príbeh mladého života, ktorý nikdy nedostal šancu, je vďaka dokumentaristickému štýlu plný autenticity. Zaoberá sa nielen aktuálnym problémom úpadku mládeže v zlých sociálnych podmienkach, ale aj bezradnosťou adolescentov nechaných napospas krutému svetu. (oficiální text distributora)

Mikino00

Depresivní, bohužel velmi reálný a aktuální snímek, kde mladá naivní dívka, opuštěná matkou, se potápí více a více do svrabu a když už se ukáže kousek štěstí, je krutě sražena ještě více. Je to působivé, avšak nic nového to neříká a nepřekvapí. ()

mira007

Syrový příběh holky z beznadějného Ruska, která je donucena být prostitutkou ,,,,Námět a atmosféra a výkony herců - to všechno se vám nepříjemně zaryje pod kůži ()

Pevek2

To jak na zacatku Moodysson chytne divaka pod krkem a jak ho na konci uplne zniceneho vyplivne zase zpet se nezapomina. Lijla s rozbitym oblicejem na moste je jeden z nejdrasavejsich zaberu soucasne kinematografie. Pro postmodernisty muze byt v jinak docela jednoduchem a vcelku predvidatelnem pribehu zajimave hledat Moodyssonovo oblibene staveni teenagerske komedie na hlavu. A intelektualni montaz textem hudby s presnym nastrihem na obraz byly vzdycky silne stranky tria Moodysson (rezie,scenar), Leszczylowski (strih) a Brantas (kamera). V Lilje mozna uplne nejvic z jejich spoluprace... ()

bolan

Přes všechny negativní příspěvky o naivnosti snímku na mě zapůsobil zcela věrohodně. Laciný LOOK, neherci a rozpadlá architektura socialistického realismu z něj dělají ještě větší peklo. Moc se mi to líbilo. ()

METHOD_

Chorý film, absolutne pre mňa osobne bez pointy. Je to síce smutné, viem, že tak niektorí ľudia žijú ale...pozeral som to cele s odporom a ...neviem , herecke výkony nič, strih nič, ....no ja neviem....za dobre realistické vykreslenie reality 2* viac nie. ()

MIMI.kry

Scházelo mi tam nějaké poselství (kromě obecně známých pravd) a z uměleckého hlediska lépe zpracovaný silnější příběh. Podané spíše dokumentární, mírně odtažitou formou. Téma ovšem dobré. ()

TrebleClef

Smutně realistický drsný příběh dívky, která měla smůlu ve všech směrech. Ruské podmínky pro kvalitní život jsou pod bodem mrazu. Boj o přežití je těžký, a když Lilja najde ,,spasitele“ vyklube se z něj hajzl a kolotoč pasti se rozjíždí. Chudák Lilja zažívá peklo, které nemůže dopadnout dobře. Film bych povinně pouštěla ve školách dětem, kterým přijde jako problém vybrat nejnovější typ telefonu. ()

Tet.Ew

Silné, Smutné, neuvěřitelně realistické. Místy poetické. S Liljou soucítíte a hrozně jí celý film fandíte i když tušíte jak to asi dopadne. Křídla malého Voloďi jsou zde namístě a za mě v pořádku. Sever opět nezklamal. ()

BathoryMan

Tento film bol tak surový a realisticky natočený že mi zneho naskočí husia koža vždy ked si naneho spomeniem!To čo sa deje v Rusku je neuveritelné!Chudoba,hlad,prostitúcia,násilie.Švédsky režiser Moodysson toho všetkého poskytol neúrekom až chvílami mi došlo z toho pravdivého hnusu zle!A Oksana Akinshina je pravá slovanská kráska ,ktorá svojou krásou a hlavne talentom strčí dovrecka kdeaké hollywoodske vyziabnuté puče,ktoré ktomu ani vobec nevedia hrat! ()

Galahad

Klobouk dolů, pane Moodysson, takhle zobrazit realitu to se vidí málokdy a ta troška poetiky na závěr, to byla třešínka na dortu. V jednom komentáři tu zaznělo, že se režisér držel zbytečně při zemi, ale mně se naopak líbilo, že scény znásilnění, bití byly v podstatě jen naznačené, film totiž dokázal spolehlivě šokovat i bez takovýchto scén a za to především zaslouží absolutorium. ()

Rockerman

Drsný až depresivní film.Šestnáctiletou holku ,odněkud z Ruska opouštějí všichni z rodiny.Tím se stává lehkou kořistí obchodníkovi s "bílým masem".Ten ji,pod záminkou dobře placené práce posílá do Švédska,kde musí vykonávat nejstarší řemeslo na světě.Chvíli jsem váhal,jestli nemám dát za 5,ale protože se tvůrci rozhodli nevnést do tohoto příběhu ani špetku nadějě,jen čistý smutek a beznaděj,dávám za 4*. ()

manhamaya

Nebýt scén s andělskými křídly, které mi přišly poněkud směšné, bylo by to na plný počet. I přesto, neskutečně živý pohled do situací mladých v Rusku, o kterých se příliš nemluví. I přes syrovost a naturálnost určitých částí snímku je obrovským přínosem tenhle film vidět. Uvědomíte si, za co všechno jste vděční, probudí se ve vás spící soucit, připomenete si, že existují věci, nad kterými není dobré zavírat oči.. ()

Páně

Syrové, příjemné a bohužel také malinko nedopečené. Škoda nevyužitého potenciálu, který by nechal při plném naplnění vzniknout nejmrazivějšímu filmu tisíciletí. Takhle se dočkáte jen trýznivého náhledu do skutečného světa, kterýžto je sice velice dobrý, ale ona osudová a emocionální linie bohužel pokulhává. I tak ale skvost. ()

pravo

Pozitíva : 1.) veľmi realistická pochmúrna atmosféra. 2.) basketbal a Voloďove múdrosti. 3.) nočná návšteva “policajtov“ a Lilya v zahraničí. Negatívum : zbytočné vykreslenie alternatívy (môj dohad, že ak by aj odmietla “zeleninu“, tak by sa jej život nevyvíjal oveľa lepším smerom). ()

Barak

Moc hezký, syrový, krutý, citový a silný příběh ze života mladé holky, která tam hodně často s někým souloží - a nic s tím neudělá, což dost naštve. V několika případech by se dali udělat mnohem rozumnější rozhodnutí, než ty, které jí poručil scénář, aby jí tím dohnal co nejníže to jde.... ()

Lipi21

83 % REŽIE / Lukas Moodysson: **** KAMERA / Ulf Brantas: **** (digitální kamera působí velmi autenticky a podtrhuje, chladnou syrovou atmosféru depresivního panelového města, skvěle spracované soulože s oplzlými chlapy...téměř 5 hvězd) SCÉNÁŘ / Lukas Moodysson: *** (uvěřitelný, realisticky propracovaný, zlomový moment, kdy se na scéně objeví Andrej a děj nabere pro mě neočekávaný nový směr, škoda, že divák dopředu ví, že to s Liljou neskončí dobře - ačkoli tak to Lukas Moodysson i zamýšlel, když dal na začátek koncovou scénu...) HERCI: **** (velmi přesvědčivé výkony Oksany Akinshiny a Artyoma Bogucharskyho) HUDBA / Nathan Larsson: **** (jsem trochu v rozpacích jak ji hodnotit, soudtrack bych doma mít asi nemusel, ale je musím uznat, že hudba skvěle odrážela atmosféru a náladu města - od Ramsteinů, Tatu až po disco...) ________________________________________________________________________________________________ SYROVÝ REALISTICKÝ FILM, KTERÝ VE MĚ COSI ZANECHAL. NEPATŘÍ URČITĚ MEZI TY, KTERÉ BUDETE CHTÍT SHLÉDNOUT NĚKOLIKRÁT ZNOVA, ALE STRÁVENÉHO ČASU, POKUD JSTE PODOBNĚ NALADĚNI JAKO JÁ, ROZHODNĚ NEBUDETE LITOVAT... JINAK CHÁPU, ŽE NĚKOHO SCÉNY S ANDĚLSKÝMI KŘÍDLY MOHOU IRITOVAT...ŘEKL BYCH, ŽE ZÁLEŽÍ, JAK SI TO ČLOVĚK PŘEBERE... A TO UŽ JE NA KAŽDÉM ZVLÁŠŤ (POKUD BYCH SI MYSLEL, ŽE TO AUTOR MYSLEL TAK, ŽE V NEBI BUDE VŠEM DOBŘE A BUDOU HRÁT BASKET S KŘIDÝLKAMA NA ZÁDECH, ASI BY MÉ HODNOCENÍ NEPŘELEZLO PŘES **, NAŠTĚSTÍ JSEM SI TO PŘEBRAL ÚPLNĚ JINAK NEŽ ŘADA ZE ZDE KOMENTUJÍCÍCH A JE MI UPŘÍMNĚ JEDNO JESTLI TO AUTOR NAKONEC MYSLEL TAK ČI ONAK - I KDYŽ VĚŘÍM, ŽE TAK... :) ()

Dan

Nemohu souhlasit s textem distributora, který vidí film jako svědectví především o životě mladých. Každý se může v tomto snímku najít. A možná by i měl, protože (ať chceme nebo nechceme) všichni jsme zapojeni do životních příběhů slečen jako je Lilja. Často jenom jako prodavačka v obchodě s konfekcí nebo soused odcházející z bytu poslouchaje muziku. Snad bychom mohli občas začít přemýšlet kdo to stojí před pokladnou, a sundat si sluchátka z uší V reakci na honajze bych chtěl zmínit, že nabídnout východisko v takovémto příběhu by bylo více než laciné. A co se týče řešení situace, nepodceňoval bych význam tohoto filmu. Používá ho nemálo lidskoprávních trenérů v různých nevládních organizacích jako úvodník k řešení problémů nucené prostituce a obchodu s lidmi. A obzvláště v našich postkomunistických zemích opravdu zabírá :-) ()

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava