Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

jiriks

moc se mi líbí angličtina Geoffreyho Rushe. Celkově jsem čekal jiný konec, proto ne plné hodnocení, myšlenka skvělá, tak někdy po půli jsem věděl, jak to asi celé dopadne. Pobavila mě nálepka Gambrinus na dveřích Day and Night. 85% ()

Brinkley

Prostředí aukcí a starožitnická tématika je mému srdci velmi blízká a když filmaři předhodili navíc i Geoffreyho Rushe s Donaldem Sutherlandem,neznalo mé očekávání hranic. Výborný začátek - Geoffreyho Virgil Oldman je sebestředný blázen, jenž však vskutku rozumí tomu, co dělá (jen víc takových); a právě proto mu divák (nebo alespoň já) odpoustím cokoli, třeba onen z morálního hlediska pochybně získaný výtvarný harém brunetek. Poté, co děj doplul až k dívce za zdí, stále vše klapalo jak dobře namazaný stroj, nicméně... samotný protahovaný konec jsem přijala už poněkud rozpačitě. Nejenže se s téměř naprostou jistotou dalo tušit, kam to všechno povede, ale některé scény se mi zdály vyloženě zbytečné a moje nadšení pro The Best Offer kleslo o jednu hvězdu níže. Škoda! ()

007.

Film, který mě zaujal od prvních minut a dokázal si ho udržet na počáteční úrovni skoro celý film. Závěr filmu jsem opravdu nečekal. Skvěle zrežírováno, příjemná hudba a Geoffrey Rush, Jim Sturgess. 94% ()

Ergon

Jedním slovem dokonalost! Vizuální, příběhová i hudební. Překvapivé rozuzlení, které mi vyrazilo dech. P.S.: Pouštím si soundtrack a bez filmu to není ono. ()

ppetrnosek

Každá tématická kategorie filmu má zpravidla svou výjimku. U takzvaných romantických filmů je to právě Nejvyšší nabídka, která se tímto titulem pyšní. (Jinak pravděpodobně nejlepší výkon Geoffreyho Rushe.) ()

1985lula

Brilantný film od A po Z. Dokonalá kamera, dokonalá hudba, skvelí herci...silný príbeh! Celé 2 hodiny som neodtrhla oči z obrazovky. Už dlho so mnou film takto nezamával. ()

markotter

Geniální v tom, jak si člověk hodně dlouhou dobu myslí, že jde o romanci. Jakmile ale přijde na to, že to úplně zas taková romance není, začne přemýšlet o tom, proč to všechno okolo bylo tak překombinované a se spoustou nelogičností. Přesto jsem se nenudil, až na posledních 20 minut, které by zasloužily o 10 minut zkrátit. ()

Mik_e

Mám rád, když se film vyvíjí trochu jinak než bych čekal, respektive, že mě dokáže překvapit. No, tomuhle snímku se to celkem povedlo, skoro si říká o druhé shlédnutí. Geoffrey Rush byl vynikající, ačkoliv jsem se při některých jeho účesech a výrazech nemohl zbavit představy toho oplzlýho dědy z filmu Bony a klid..:).Prostředí umění a aukčních síní je vcelku neotřelé a zajímavé, navíc samozřejmě líbivé. Moriccone skvělý jako vždy, ale to stěží někoho překvapí. Na druhou stranu je pravda, že filmu se nedařilo výrazněji ve mně vyvolat silnější emoce. Prim hrála prakticky celou druhou polovinu zvědavost, jak se to bude vyvíjet dál. Nicméně i to je hodně, proto nakonec slabých 5*. Výborné. ()

E lan

Vynikající herecký výkon Rushe táhne tento film k výšinám. Od druhé půlky je bohužel scénář trochu moc průhledný a člověk tak vidí blížící se zkázu aź příliš zřetelně. To je jediná škoda, protože jinak je námět vynikající, byť velmi smutný. ()

Simomon

Geoffrey Rush prodává (a občas šmelí) starožitnosti. A jak už tomu tak bývá, do života mu vstoupí žena (Sylvia Hoeks). Ta trpí nějakou socializační chorobou a neukazuje se lidem. Toho se Geoffrey Rush nezalekne a postupně jí pomáhá dostat se ze své ulity ven. Jenže tenhle námět bohužel jde sám proti sobě a stalo se přesně to, čeho jsem se obával. -nyní následuje pasáž obsahující středně mírné SPOJLERY- První 1/3 filmu je velmi dobrá a to jak si Geoffrey Rush buduje vztah k Sylvie Hoeks je moc pěkný a například scény, kdy spolu komunikujou jen přes zeď, jsou natočený výborně a fungujou. Jenomže od okamžiku, kdy se nám (a Geoffreymu Rushovi) ukáže Sylvie Hoeks, všechno napětí vyprchá a začne naprosto tuctovej film. Od tohoto momentu následuje asi hodinová pasáž, v které se absolutně nic neděje a scénař je dokonce chvílema tak dementní, že jsem se mu musel smát. A celou tu hodinu je naprosto zřejmý, že film spěje k nějakému "neočekávatelnému" finále. To samozřejmě přijde a někomu tím asi ospravedlní to hodinové čekáni. Mně však nikoli a mám k němu pár zásadních výtek. -nyní následuje pasáž obsahující středně velké SPOJLERY- Postava Donalda Sutherlanda je ve filmu jen proto, že ji stvárnil Donald Sutherland. Protože kromě toho, že se celý film tváří jako Donald Sutherland, je naprosto k ničemu. Co mne však nejvíce zarazilo, jak se v závěru dovíme, že Sylvia Hoeks měla vše naplánované a společně s Jimem Sturgessem okradli Geoffreyho Rushe, proč by mu nechávali toho robota? (o kterém se hned v úvodu filmu dovíme, že má neuvěřitelnou cenu) A proboha proč by měl mít Jim Sturgess jinou přítelkyni? (která se vedle něj ve filmu objevuje). Na filmu mi potom přišlo nejzajímavější detail, kdy při závěrečné scéně je Rush v Praze v restauraci a hosté popíjejí pivo z Gambrinus půllitrů. Pozorný detail nebo product placement? Nevím. POSLEDNÍ SLOVO: Začátek supr, ale zbytek filmu jsem se dost nudil a závěr ve mně vyvolal spíše rozpaky než překvapení. Takže za mě slabé, 2/5* ()

Akaja

Váhala jsem mezi ** a ***, tak raději vysvětlím, co mě vedlo k tak nízkému hodnocení. Každý, kdo viděl trailer (což je bohužel i můj případ, ačkoliv jsem se k filmu dostala asi rok a půl po shlédnutí traileru), prostě ví, že na pana starožitníka někdo šije boudu, akorát hned neví jakou. Během filmu mě napadlo vícero možných scénářů, v čem je problém a o co tam vlastně komu jde. Logicky buďto o zlegalizování majetku v domě Ibbetsonových nebo o Virgilovu "sbírku". Kdo je padouch, je taky jasné během chvilky, v komorně obsazených filmech se nové postavy prostě nevynořují, naopak je máme celou dobu před sebou, takže zbývá akorát uhodnout, kdo všechno tu hru v našem případě hraje. Virgilovi jsem docela fandila, chvílemi to i vypadalo, že by mohl začít pochybovat, že by mu to mohlo dojít nebo že nebude aspoň takový ťululum, aby se takhle jednoduše nechal napálit. No nic. Tři hvězdy dávám kvůli hudbě a kameře, ale jinak jsem se bohužel nebavila. Jo a ještě se mi líbila úvodní scéna s barvením vlasů. ()

tančísvlky

Plnotučný film s nádhernou scenériou a obrázkovým zajatím. Šablóna príbehu je skutočne ukážková a je to vysoká škola réžie. Ennio Morricone vyplnil film krásnym vlnením. Hlavný hrdina sa dotkol filmového neba. Cez všetky moje plusové hodnotenie aj tak nedám plné hodnotenie. Ani nedokážem popísať prečo ??? Kriminálny motiv všetkého ako výsledný celok diela tak trochu filmu uškodil. Skôr by som dal prednosť držať sa v rovine otvoreného konca, ale inak skutočne krásny film... ()

Mouchal

Film nám v první polovině představuje neobvyklý romantický příběh mezi starším aukčním dědulou a agorafobijní mladou slečnou, která je zavřena už 12 let ve vile svých rodičů. Ve druhé polovině se příběh překlopí do dramatu s notnou dávkou mysteriózna. Upřímně jsem si ale užíval více právě tu originální první polovinu, kdy mezi hlavními hrdiny sice žádná velká chemie nebyla (je to těžké, když herce dělí dobrých 30 let), ale sledovat trochu jinou romantiku, která se od dnešního mainstreamu opravdu liší, není vůbec špatné, ba naopak. Druhá polovina sází možná až příliš na naše emoce, kdy především hudba (ikdyž povedená) nám vysloveně nakazuje, ať si běžíme pro kapesníky či aspoň stáhneme naše rukávy. Konečné prostředí naší milované Prahy rozhodně oceňuji (Pivnici u Milosrdných nebo Kozí ulici jinde určitě nenajdeme). Herecky ztvárněně je to rozhodně dobře, především herec Virgila je velmi přesvědčivý. K tomu mu velmi dopomáhá Sylvia Hoeks, která má jeden z nejroztomilejších hlásků, co jsem ve filmu kdy slyšel a ani ona sama není žádná protivná fúrie. Ikdyž jedna, dvě scény pro mě vyšly zcela naprázdno, jak svým účelem tak i zpracováním, mohu tento film všem vřele doporučit (a především těm, co mají rádi protínání vícero filmových žánrů v jednom). 85% ()

Boris.

Podle místního hodnocení sem teda čekal daleko víc. Po první půlce filmu sem byl celkem nadšenej, ale pak to šlo s úrovní dolů a konec myslim, že vyloženě posrali. Je super, když po filmu zůstanu zaraženej, ale tady sem zůstal spíš udivenej, kolik nezodpovězených otázek film zanechal. Jako třeba asi nejzákladnější otázka "Kdo byl všechno spolčenej?". Tak ve finále si myslim, že je to takovej průmě. Ani neurazí, ale ani nenadchne. ()

neo93

Výborný dramatický snímek, který si mě úplně získal hlavně závěrečnými minutami, které jsou velice zajímavé. Příběh filmu nás zavede za postarším mužem, který patří k nejlepšímu aukčnímu prodejci ve městě, jenž nabízí především obrazy. Když mu zavolá jedna osamělá dívka, která chce nechat vydražit celý svůj zděděný, starý dům, ještě vůbec netuší, co ho všechno čeká. Nejenže se blíže seznámí s tajemnou mladou ženou, ale i začne spolu se svým přítelem všemožným opravářem Robertem objevovat a postupně skládat záhadné součásti, které by mohly dohromady vtvořit objev k nezaplacení. Skvěle natočené a dovyprávěné s výtečným Geofry Rushem v hlavní roli znalce a zároveň milovníka umění. ()

tidwell

Tak nějak "současný" film, nezávazný, hravý, instantní, precizní po formální stránce (až na tu hudbu - Morriconeho jsem v ní nepoznal), ale zoufale prázdný, od filmu čekám víc, musí mít co sdělit. Natočit film o iluzi lásky je mnohem jednodušší než o ní prostě jen vyprávět jeden obyčejný příběh. A všechny ty sentimentální propriety typu robot z ozubených koleček z 19. století, stovky starožitností až po liliputánku nebo "pražskou" restauraci Night and Day plnou obřích hodinových strojků (chacha...) svou kýčovitostí a falší upomínají na celou paletu podobně "současných" trendy filmů od H. Pottera po V Bruggách... ()

pirulka

Mám rada európske filmy, podľa mňa oplývajú takou zvláštnou špeciálnou atmosférou :) Tento príbeh je postavený na veľmi zaujímavej myšlienke, ktorá zaujme, no neskôr hlavne ku koncu sa mi to zdalo zmätočné a tak nejak čudne sa to všetko vyvinulo.. ale záver veľmi dobrý.. taký lepší nadpriemer. ()

PF 2014

PF 2014