Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

v.indruchova

Jen málo filmů to se mnou tak zapracovalo. Nejméně hodinu jsem byla napnutá jak struna. SPoiler: Od poloviny jsem věděla, že je to podvod. Ten konec mě mrzel a to, že mi to docvaklo celkem brzy tak jsem přemýšlela, že dám nižší hodnocení, ale byla to hodně silná věc. Opětovně jsem pochybovala o svých závěrech v průběhu filmu, je to tak nebo onak a to tak má být. so sad, smutné-konečný pocit ze snímku. Překvapilo mě, že pod italskou taktovkou vznikla tak dobrá věc, tohoto žánru. Postupně po shlédnutí vám film dochází, jako puzzle a pak máte celý obraz, to je také síla snímku. Matička Praha potěšila, ve dveřích hospody šel přečíst opravdový název hospody. Napětí, záhadnosti, emoce, láska a sex. ()

david666

Teda ten konec jsem nečekal. Takový pěkný romantický film to po celou dobu byl. Geoffrey se Sylvií skvělí. Vůbec nevadí, že film má takovou pomalou atmosféru. ()

hufnagel

Tak takýto typ fimu milujem.Rozplieta sa to ako klbko nití a postupuje to nenápadne dopredu do úchvatného finále,no filmový zážitok.Darmo Giuseppe Tornatore je pán režisér a Geofrey Rush je strašne tvárny herec.Kamera ako z učebnice.Zaručene plný počet hviezd. ()

Neo007

To co se mi z počátku zdálo jako nezaživnej film se změnilo v luxusně propracovanou hru se světově uznávaným znalcem a dokonalý podvod. Výborné herecké výkony, emoce a hudba, která sedí a perfektně doplňuje to co člověk vidí. Výborná podívaná a 85% zcela zasloužených. ()

Dawe2

Dost jsem bohužel čekal závěr. A zas tak úžasné to taky nebylo. Přišlo mi jak kdybych to někdy už viděl ale jelikož je to rok 2013 tak to není možné. Možná nějaký podobný film, nevím. Dal bych 3,5 hvězdičky kdyby to šlo. Takhle spíš 3. Ale natočené i zahrané je to výborně. Na příběhu by bývalo chtělo ještě trochu zapracovat. ()

Bernard Black

"Jaké to je,žít se ženou?Je to jako s aukcí.Nikdy nevíte,jestli ta vaše nabídka bude ta nejlepší".."pirátský logoped"Geoffrey Rush nám zraje jako dobré víno a Tornatore přidal další perlu do svého náhrdelníku poetických,čistých a vizuálně i citově podmanivých snímku,které jsou stejně nádherné a ze starých časů jako zde dražená díla..povinnost pro každého kdo také naletěl lhářce,podvodnici a zlodějce:(ta filmová aspoň byla inteligentní a krásná:) ()

StanaB

Páááni, Geoffrey Rush tedy opravdu umí, o tom není sporu. Nechala jsem se tak vtáhnout tou romantikou, že mě dost příjemně překvapil závěr. Povedený mistrovský kousek s nádhernou hudbou :-) ()

kolly13

Vše sedí. Obsazení, jakožto postavy samy o sobě nedostačující (i trošku mi protivné), jako celek silně podporující děj Grande Finale. Gradující děj, ktery z nepříliš atraktivního se mění na působivý, na Grand Finale navozující. Prostory, kulisy, barvy, zaměření, Grande Finale podtrhující ...Grande Finale, pro mne, pocitové. Film doznívá a já nechci podobný vidět zas dlouhou dobu, aby ve mne rezonoval déle. Zároveň se už nemůžu dočkat. ()

Kozlowski8

Virgil Oldman je uznávaný odborník na starožitnosti, ale součastně také podivím, žijící ve svém samotářském, uzavřeném světě. Jednoho dne mu zatelefonuje neznámá žena s prosbou o znalecké posouzení starožitností, které zdědila. Tento okamžik změní jeho život... Komorní příběh, avšak svým způsobem velice napínavý, tajemný a hlavně psychologicky silný. Z filmu od samotného začátku vyzařuje vnitřní síla a charisma a divák je okamžitě pohlcen zvláštní atmosférou. Režisér a scenárista v jedné osobě Giuseppe Tornatore odvádí skvělou práci a není na to sám. Kameraman krásně, jednoduše a bez zbytečných příkras hladí vizuální divákovy smysly, podobně Ennio Morricone laská svojí, do příběhu dokonale zapadající hudbou, divákovo ucho. Nejvýraznějším a nejviditelnějším zdrojem krásných prožitků je však pro diváka Geoffrey Rush. Tento charismatický chlapík téměř nesleze z "placu". Jeho Virgil je postava velice nejednoznačná. Je extravagantní a zároveň plachý, sebestředný a v určité pozici až arogantní, zatímco v jiné naopak nejistý a velmi citlivý. Všechny tyto polohy Geoffrey Rush svým hraním krásně a přirozeně obsáhl. Pokud by Tornatore, jako autor scénáře, trochu více zašmodrchal hodně dopředu čitelný závěr, asi bych měl problém s tím, který z filmů mojí top(ky) tímto snímkem nahradit. I tak pro mne nádherný zážitek. 90%. ()

Hamar

Sledovat Tornatoreho filmy je jako poslouchat italskou operu. Místy jsou až moc líbivé, dělané trochu na efekt , ale ve své podstatě moc krásné. Neříkám, že bych chtěl podobné filmy sledovat často. Ale čas od času si podobný kousek vedený hlavně citem a srdcem než chladnou logikou dopřeji rád. Když se k tomu ještě jako bonus připočte skvostný Geoffrey Rush v hlavní roli, je zaděláno na příjemný filmový zážitek! ()

bonovox

Na taketo filmy je radost pozerat. Kvalitny scenar, Rush absolutne dokonaly. Nebyt predvidatelneho zaveru, bolo by to za 5. ()

ariari

zároveň aj najvyššia ponuka v obore "ozajských" , roku 2013 kde kamera a čas plynú s ľuďmi v harmonickej väzbe ()

beeleg

Co napsat ? Jeden z nejlepších filmů vůbec. Oceňuju, když mě film umí překvapit nebo šokovat. Konec byl strhující. Nádherná hrůza, která se zaryje pod kůži. ()

Hvězdář

Ohromný film. Takový jsem viděl už jen jeden, a tenhle se mi zdá ještě geniálnější. Vůbec nevím, co si myslet. Tak rozporuplné pocity jsem u filmu snad ani neměl. Je to geniálně vymyšlené do posledního detailu. Ovšem o tom, proč tomu tak je, nelze napsat snad ani půl věty, jinak je ostatním vše prozrazeno, a bez toho efektu ten film nemá zdaleka tak velkou cenu. I tak je nádhera, pro mě osobně to prostředí kolem je skvělé, svět umění, ale i svět lidskosti. Tornatore mě opět nejenže nezklamal, ale zase vysoko povýšil! ()

Jamall

Na začátku vynikající, postupně velmi dobré až na závěr nemastné neslané a hlavně vůbec nepřekvapující. ()

Cocteau

Sem tam se mi stane, že hledím a jsem pohlcen tím co se děje na plátně. Nezajímá mne prioritně technické zpracování jako spíše celkový dojem. Tohle je přesně ten typ filmů co mě přikoval a nepustil. Osobně bych krátil stopáž, protože s přibývajícími minutami vám dojde pointa ještě předtím, než je vyřčena. Rozhodně čistej filmeček a Praha velmi potěší. ()

oiuoiu

Vida tedy, jak se otrlý starý lotr umí zamilovat! A nebo neumí? On totiž vlastně pořád krade součástky... té své milované. Takže tak moc rád jí asi zas nemá, ne? Nebo to nějak nesprávně pochopil? Mnoho otázek o lásce najednou prý může škodit, a v tomto kouzelném snímku rozhodně ke škodě dojde, ostatně pět hvězd mínus jedna hvězda za nedotaženosti ve třetí třetině - ale kouknu znovu a uvidím. Zatím mi film nejde z hlavy. ()

PF 2014

PF 2014