Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

Chilly00

Souhlasím s komentářem @Tsunami_X. První polovina snímku celkem fajn - budování zvědavosti a napětí ohledně podoby Clarie, svižně natočené scény z aukční síně, vykreslení postavy Virgila. Poté, co se Claire poprvé objeví na plátně, napětí začne polevovat a film se začne zvrhávat do nepravděpodobné a kýčovité červené knihovny. Závěr v podobě, alespoň pro mě, celkem předvídatelného twistu můj dojem z filmu možná nakonec ještě zhoršil. Možná bych radši snesla tu červenou knihovnu, než neoriginální zvrat. Tři hvězdy dávám za Geoffreyho Rushe, který mě bavil, za snesitelnou první polovinu filmu, za hudbu. ()

bery71

Ze začátky pomalé, až nudné (možná cíleně) potom emočně vypjaté a těžko uvěřitelné, ale má to svoje momenty a jistou dávku zábavné perverznosti. ()

Heroine odpad!

Skutečně byl závěr "překvapivý" jenom tím, co divák tuší/ví celou dobu. A nic navíc, žádné pořádné retrospektivy, žádné pořádné vysvětlení. Potrpím si u podobných filmů právě na ty vypointované závěry, kdy se rozřeší kdo za tím vším je, krásně nám to vysvětlí, zapadne to do sebe, a možná i něčím překvapí. Ale tady? Jen nuda, svlíknutá odporná ženská, a zase nuda. ()

Shredo

V prvej polke otvoreny, no napriek tomu putavy dej, ktory sa moze rozvinut naozaj vsemozne. Britska anglictina dodava tomu ten spravny smrnc, pri ktorej hlavna postava vynika. V nasich koncinach nie velmi popularny snimok, aj ked sa Praha spomina, plus sa tam tocilo. Pri zaberoch prazskeho orloja mi skoro aj nostalgicka slzicka ukapla. Kazdopadne v Taliansku, Francuzsku dostal film niekolko prestiznych oceneni vediac preco. Odporucam ()

GMVajgl odpad!

Filmu se nepodařilo vyprávět uvěřitelný příběh. Neuvěřitelný byl už od začátku, kdy údajně schopný profesionál nedokáže navázat obchod a emocionálně vybuchuje na svého klienta. Další problém byla zmatená identita filmu - zprvu mysteriózní film se začal jevit jako romantický. Zbytečně dlouhá stopáž, fixace na luxus a bohatství. Pretentious slátanina. ()

Olík

Žánrově pestrobarevný obraz uznávaného Giuseppe Tornatoreho s vynikajícím Geoffrey Rushem a o poznání horším zbytkem hereckého osazenstva. Mystika, drama, romantika, krimi, svět uměleckých děl i život znepříjemňujících obsesí. Tak trochu retro filmařina, ale v dnešní přetechnizované době příjemné odreagování s neoddiskutovatelnou atmosférou. ()

Pantata

Geoffrey Rush je válec. Předvídatelnost závěru mi nevadila, pár děr v logice příběhu už ano, ale jinak u mě za jedna! ()

Gabretta

U první půlky jsem si přímo chrochtala blahem - krásná kamera a hudba, k tomu výtvarné umění, úžasný Geoffrey Rush a lákavý příběh... S přibývajícím časem kouzlo filmu mírně opadalo. Hlavní zápletka se už dala odhalit - i když nakonec to bylo ještě o píď zamotanější a i Geoffrey ztratil na chvíli trochu šťávy. Závěr pro české oko potěšující, pro pivnici U Milosrdných asi poslední role ve filmu - v srpnu 2013 ukončila svůj provoz. Jako celek výborná filmová podívaná a jeden ze snímků, které mě z letos viděných (a potažmo i letos premiérově uvedených) potěšily nejvíce. ()

papaguy

Výrazný film, který si pohrál s mým očekáváním. Můj dojem bezprostředně po shlédnutí: Dobře natočená blbost. Postupně, jak odeznívá první zklamání z podivného míchání žánrů a přichází akceptace pravidel hry tvůrců, vystupují do popředí kladné dojmy. Velká škoda, že od poloviny děje začalo být rozuzlení filmu předvídatelné - a to na základě jediného telefonátu. Naštěstí si nějaká ta překvapení ještě scénárista v rukávu ponechal a tak jsem celkem s napětím dokoukal a některé podivné narážky a nejasnosti dostaly svůj smysl. Můj celkový dojem: Režisér pravděpodobně vzal nějakou knihu, která ho nadchla svou látkou, poetikou a symboličností a doslově ji přepsal do filmu. Vzniklo něco, co mě odrazuje žánrovým mícháním - pohádkově symbolicistní taky trochu krimi a thrileru psychologicko romantického dramatu..., ale uvádí do vytržení svou vizuální stránku, herectvím a hudbou. ()

Carthorias

Už dlouho se mi nestalo, že bych byl ještě hodinu po skončení filmu v tranzu. Co vyzdvihnout? Vynikajícího Rushe, který je zde o ještě o level výš než v Králově řeči? Svíravý podkres Enia Morriconeho? Závěr, který je prakticky bez jediného mluveného slova a dopadne na vás jak olověná kovadlina? Práci kamery, hlavně při snímání obrazů? Možná je můj zážitek ovlivněn předchozí návštěvou kina, která byla jednou z nejhorších co jsem kdy zažil (Fuck you, Elysium!), ale s klidem můžu říct, že kdybych mohl za rok 2013 vidět jediný film, byla by to Nejvyšší nabídka. ()

Charlie84

První polovina boží, po všech stránkách. Pak přijde roztomilá romantika, pak trocha dramatu a nakonec "nečekaný" zvrat. Snad nebude spoiler, když napíšu, že ač se Nejvyšší nabídky snaží vzbuzovat dojem originality, daří se jí to jen kontextem, příběh samotný je totiž tradiční, jak jen může být. A je to škoda, protože místy je to až uhrančivé. Závěr ve vás ale nějakým způsobem probudí pocit všednosti, který je bohužel tím, co nakonec převáží. A to je škoda. ()

siloalampa

Giuseppe nesklamal. Keď je v kine 6 ľudí a z toho štyroch poznáte, rozhodne si to veľké plátno užijete a na atmosfére to krásne pridá. Dávam 5 hviezd. Kto dá viac? ()

PEZ

Je to ten typ filmu, kde od isteho casu tusite ako skonci, ale aj tak ostavate v napati, ci naozaj. Napriek pomalemu tempu a dost velkej dlzke som si Najvyssiu ponuku uzil, aj vdaka vybornemu vykonu Geoffrey Rush-a, skvelej kamere a dobrej hudbe (nesmrtelny a stale cinorody Ennio Morricone). Proste menej akcna, viac artovejsia zalezitost, ale pritom stale dostatocne komercna. Prijemna zmena k hollywoodskemu pretlaku. Film ma svoju uroven, pod ktoru neklesa. A najde sa aj zopar scen, ktore ostanu v pamati. V Taliansku film povyhraval co sa len dalo a velmi sa tomu necudujem. ()

loleknos

Perfektně zahráno, zajímavý příběh i podání. Ale zároveň ten konec a průběh filmu mě tak rozhodil, že když se pokusím spojit objektivní a subjektivní dojem tak mi nevyhovuje hodnocení 1-5 ale dal bych nejradši jak 5 tak i jedna. Nedokážu popsat co ve mě tento film vyvolal. Očekávání, radost i zklamání. ()

redwik

Film o aukciách? Prečo nie? K tomu relatívne zvučné mená, z toho môže niečo byť. Nuž a tak pozerám Best Offer a čakám, kým sa niečo stane (niečo iné ako hysterické záchvaty). A odrazu prídem koniec a ja sa pristihnem, ako si rukou zatváram ústa, ktoré mám dokorán otvorené od úžasu. Hodnotenie je tu vysoké, no aj tak som nečakal niečo, čo ma bude tak baviť. Jednoznačne odporúčam divákom, ktorí si nepotrpia na rýchlu a zbesilú akciu, ale aj takých to možno zaujme. Za mňa za päť. K tomu pridávam aj niečo, čo som už dlhšie chcel spraviť, ale až teraz som sa k tomu odhodlal. Priradenie hercov k postavám: Geoffrey Rush - Virgil Oldman /:/ Sylvia Hoeks - Claire Ibbetson /:/ Jim Sturgess - Robert /:/ Donald Sutherland - Billy Whistler /:/ Liya Kebede - Sarah /:/ Philip Jackson - Fred ()

IXOXI

Nejvyšší nabídka staví na velice dobře promyšleném příběhu, vynikající atmosféře a skvělých hereckých výkonech. Film mně rychle utekl, drobné chybky odpouštím a rád hodnotím plným počtem hvězdiček. Podobné hollywoodské filmy snadno převyšuje a navíc umí skutečně překvapit. ()

Rockerman

Téměř bezchybný film! Romantický příběh o nečekaném citovém vzplanutí postaršího samotáře a podivína je natočeno tak jinak, než je běžným zvykem u těchto filmů, že mu musím zatleskat. Podivín se zamiluje do ještě většího podivína (podivínky?). Fobie, kterou trpí Claire je neuvěřitelná a proto přitahuje egoistického a sebestředného Virgila. Nejsem ten typ diváka, který už po deseti minutách filmu dokáže předvídat další průběh a jsem tomu rád. Rád se totiž nechávám překvapovat nečekanými zvraty v ději a překvapivými konci filmů. Tentokrát jsem však i já prokoukl ten závěr dříve, než došlo k odhalení té šokující pravdy. Nechtěl jsem si to však připustit. Říkám si, přece takovou krásnou romantiku nepoškodí nějakým laciným podrazem. Poškodili, ale ten podraz nebyl vůbec laciný a postupem času jsem se s tím smířil a nakonec jsem uznal, že právě toto ten film ještě vylepšilo. Velká kvalita a ještě větší spokojenost! Nedělám si žádné žebříčky nejlepších filmů sezóny, ale kdyby jo, tak "The best offer" by byl určitě v první pětce. ()

kersten

Keby si staručký neskúsený Geoffrey, nechal poradiť od svojho ostrieľanejšieho a skúsenejšieho kámoša Donalda, nemuselo to tak dopadnúť. Tak vidíš starouši, dobre ti povedal. "Tak jako v umění i v lásce se dělají padelky." Skutočne vynikajúci film. Jednoducho povedané, za všetkým hľadaj ženu. ()

PF 2014

PF 2014