Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

SeanLSD

Spoiler. Tornatore nikdy nesklame a vždy natočí "iný" film, ktorý zaujme hlavne tým, čo sa už dnes - hlavne bez výraznej alebo zbesilej formálnej stránky - veľmi nenosí - ľudským príbehom. A preto mi prísne žánrové zakončenie ubralo hodne radosti z ďalšieho z viacerých ingrediencií originálne pospájaného, netradičného a nekonvenčného filmu. To musí byť naozaj každý film zo sveta umenia nakoniec o podfuku ? Nemyslím - a od Giuseppeho som nečakal, že keď celým dielom obratne trúsi náznaky, ktoré diváka privádzajú k takejto domnienke, tak tomu tak napokon aj skutočne bude ! A to práve teraz, keď je z poslednej doby podobných filmov habadej... ()

klida

Začátek má nepopsatelně fantastickou atmosféru a od scény prohledávání vily by se to mohlo rozjet na nesčetně stran od mrazivě úchylného thrilleru přes scifi k třeba hororu. Vydá se to ale tramvají do stanice romance, to není úplně na škodu, ale překvapení je až příliš brzo pryč a Rush jenom hledá cestičku pod župan. Twist na konci je fajn, v některých částech očekávaný, v jiných překvapivý. Samotný závěr je ale dost natahovaný. Velmi silná čtyřka. ()

E=mc2

Giuseppe Tornatore je režisér ktorý ma oslovil už svojim filmom Legenda o 1900 a Malenou. Neskôr prišiel jeho najlepší film Kino Raj. Tento režisér patrí k mojim najobľúbenejším. Najvyššia ponuka je tiež výborný film ktorý stojí na hlavnej postave a skvelom Rushovi. Ale nie je to lepší film než jeho predošlé. Zaujímavá štúdia postavy avšak predvídateľné rozuzlenie ktoré nebolo budované preto, aby šokovalo. Pozornému divákovi sa dané veci odhalia postupne. Zaujímavé komentáre : nunka, Aelita. 80% Aké paradoxné, že práve znalec umenia a dobrého vkusu podľahne gýču. ()

URBAN

A já myslel že se už dobrá dramata nedělají . Nemám je možná rád , ale toto je vyjímka , která zaujme a to příběhem , který u takových filmů dvakrát nezaujme . Jediné co mi na tomto filmu vadilo je depresivní konec který tam sice patří a zapadá , jenže takovou atmosféru nemám zrovna v lásce . Ale člověk který má naopak toto rád si příjde na své a nejen ten . ( 16.3.14/MAC ) ()

sir-dave

Italský snímek natáčený v Italských exteriérech (a Praze) s ne Italskými herci :-) Samotný děj mě dost překvapil. Celé dvě hodiny sleduju se zaujatým výrazem výborný výkon Geoffreyho Rushe snažícího se seznámit záhadnou charismatickou (pro mě určitě) dívkou. A vůbec nevíte co přijde dál a jak se to celé vyvrbí. Hezké prostředí s tím vším uměním okolo už je jen takový bonus na který se příjemně dívá. Nemám moc daleko k tomu aby to bylo za plný počet hvězd. ()

CatcherBlock

Úžasné. Velmi krásné, malebné, moderně Historické, herecky skvělé. Film, z jehož každého záběru přímo sálá Kvalita, profesionalita, ale přitom nepostrádá lidskost. Nádherná Matička Praha poskytuje překrásné kulisy tohoto výborného, zajímavého a zábavně zvláštního filmu. ()

WinnJets

Výborně zpracované i kvalitně budovaná atmosféra, jen ten konec byl bohužel od samého počátku čitelný až běda: Kdyby se nakonec vzali a žili spolu šťastně až do smrti, tak by to bylo daleko větší překvápko, než tohle. Navíc rozhodně nevěřím tomu, že i kdyby se borec bezhlavě zamiloval, tak naťuká kód od trezoru před svou milou tak, aby si jej mohla přečíst jako na dlani. Tohle bylo neskutečně naivní a rozhodně věčná škoda, protože ubírat se to nakonec nějakým jiným směrem, alespoň trošičku originálním, tak bych rozhodně neměl problém ve svém hodnocení přitlačit. ()

Radiq

Geoffrey Rush válel! Tohle je přesně ta role, do které mi sedí, né nějakej trotl v Pirátech z Karibiku. Horší to bylo s ostatním osazenstvem, na kterym mi přišlo něco hrozně podrzřelyho, takže finální rozuzlení mě ani nějak nepřekvapilo. Obzvlášť ta divná tajemná žena, kterou mohli obsadit nějakou víc sympatickou a hezčí herečkou. Tahle byla spíš takovej průměr typu Kim Bassinger, když byla mladá... takže nic moc. Zajímavá byla pražská Pivnice U Milosrdných, která byla fakt stylová a zajimalo by mě, jestli fakt existuje nebo to byla jenom kulisa pro film. Každopádně jestli existuje, tak počítám, že pivo tam mají minimálně za půl druhýho kila. Ale jinak to bylo docela originální a nenudilo mě to. Potřebuju to zas někdy vidět? Ne. ()

otík

Hodně povedený film, který sice končí překvapivě, což divák určitě čeká, ale určitě nekončí tak, jak to čeká. Takže všechna čest autorům. Co mi ovšem hrozně vadilo, byla neustále drama až hrůzu navozující hudba ve chvílích, kdy se žádná hrůza neděla. Ale všechna čest, tohle se povedlo. ()

andrii

Kouzelně snové, nostalgicky opojné, kaskádovitě mihotavé, vizuálně svůdné, pokušitelsky vrtkavé, tajnůstkářsky křivolaké, sladce jihnoucí... Odborník na slovo, resp. umění vzatý, znalec, který pouhým okem rozpozná umělecké falzum, starý mládenec G. Rush podléhajíc druhé míze, ctitel a obdivovatel půvabů ženské portrétované krásy, oddávajíc se "polibkům" těchto sličných múz na plátnech malířských ve své vlastní galerii, hýčkán a unášen obřadem okamžiku, avšak v reálném světě k opačnému pohlaví plachý, zdrženlivý, dosud nepolíben. Jim Sturgess coby zručný konstruktér, rádce, našeptávač a donjuanský dohazovač, Donald Sutherland jako věrný společník, obchodník s uměním, komplic v aukční síni, sběratel a estét se špetkou sarkasmu, Sylvia Hoeks jako dívka obestřená aurou záhadnosti, princezna zakletá za zdmi komnaty starobylého "zámku" čekajíc na vysvobození, která rozmělní nesmělost samotářského puntičkáře Virgila. Začínají námluvy s tajemnými indiciemi krášlícími a šimrajícími naše emoce. Pozvolný meditativní rytmus vytváří impresionistickou poetiku, která se snoubí s elegancí mizanscény, čarovným duchem místa. Kamera rozvláčně pluje, nechává diváka rozjímat i svádět estetickou fantazií. Rozprostírá ozvěny harmonie a zmocňuje se nadpozemské vůně onoho mystična vizuální scenérie. Užívá si každičkého zákoutí, každičkého starožitného pokladu, prestiže i okázalosti uměleckých skvostů. Paleta křivek, tahů a barev lásky podzimu života, lásky - té mocné čarodějky, která oslepuje a ohlušuje naše smysly, kdy propadáme touze, která nás zavádí na scestí. Odměna procitnutí se zastřeně zračí v iluzi cukrkandlové romance, v iluzi ideálu vnitřní naivity, v naději skryté v nefalšované víře nalezení "svatého grálu" v kulisách magické matičky Prahy, v nalezení imaginární katarze v prostorách pohádkové restaurace. "Není všechno zlato, co se třpytí." ()

chelseaman22

Boxing Day přicupital v papučích by Sisley o dva měsíce dříve a ani nevyžadoval cukrlata s kakajíkem či tradici v zavěšení jedné fusekle na krb (krb nemáme, ale pro účel samý stejně dobře poslouží plynový kotel). Neinvazivní Morricone v divákovi vzbuzuje nadšení v těch uměleckých spletencích barev na plátně, zatímco Rush svým vokálem stimuluje váš filmový bod G (ne, není mez třetím a čtvrtým obratlem!). Celé to WEST SIDE STORY je prezentováno tak spoře a skromně, až vás z toho mrazí. Ani ten s pálkou (krycí jméno GOLFYSTI) by neočekával tak intenzivní gradování zápletky jednoho velice úspěšného businessmana a jedné nadmíru STRANGE GIRL. Je jasné, že ti porotci v Palo Alto budou preferovat nějakého toho LINKOLNA 2, než tuhle pure beauty, ale což, nějaká ta pozlacená soška bývalého telefonního operátora není kritériem pro posuzování kvality! 93% ()

arbitr

Tohle se nedá popsat, to se musí vidět a hlavně prožít. Pan režisér si s filmem pěkně pohrál a na výsledku je to znát. Strhující výkon hlavního představitele. Podmanivá hudba. Přesně v polovině roku jsem viděl film, který letos bude těžko nějaký jiný překonávat. BTW lokace: Vienna, Austria, Rome, Lazio, Italy, Parma, Emilia-Romagna, Italy, Milan, Lombardia, Italy, Trieste, Friuli-Venezia Giulia, Italy, Prague, Czech Republic, Merano, Bolzano, Trentino-Alto Adige, Italy, Bolzano, Trentino - Alto Adige, Italy zdroj IMDb ()

Mirokukii

Když se smísí krásné obrazy, podmanivá, líbezná hudba, exelentní výkony, výborný scénář, hluboký příběh o neskonalé vášni a lásce, nelze jinak. Dokonalé. Film, který jsem prožíval spolu s hlavní postavou - pohlcen obavami, fascinován zvědavostí a nedůvěrou, jenž se vznášela velmi blízko. Vydařený, citový konec se dostavil. ()

Qitek

Tak nějak mě asi navnadili zámořské ohlasy. A když pak i tady na CSFD (!) vidím to nadšení, říkám si... Tak tohle bude něco. Víte nejvíc mě na tomto filmu asi vadil fakt, že za A) se snaží být něčím větším, než ve skutečnosti je. A vede to k bodu B) Ve výsledku jsem měl na stole takový podobný film, jako natočil Ridley Scott s Nicolasem Cagem. Matchstick Men. Včetně pointy. Pěkný film to je. Stačilo by ovšem tak 88minut. To neustálé chození a mluvení přes zeď začalo být malinko otravné. A to nezmiňuji fakt, že ženská postava ve filmu je nesympatická až běda a postelové scény (byť jen jedna, krátká a ve které nejde de-facto nic vidět) působí velmi, ale opravd velmi nelíbivě, až nechutně. Navíc člověk začne v polovině čichat podraz a to není dobře. Rush samozřejmě vynikající, ale už bylo lépe :) ()

Tosi

Sledovat dvě hodiny kouzelná gesta, mimiku a přednes Geoffreyho Rushe, starého konzervativce obklopeném ještě mnohem starším uměním bylo pro mě čiré potěšení. Držet mu palce při jeho náhlém vzplanutí k tajemné mladé ženě, představujíc pro něj poprvé v životě něco jiného, než jen dotýkání se starých uměleckých děl. Za tohle všechno bych tuto romantickou detektivku na nejvyšší úrovni, s neskutečnou náladou a se špetkou vkusného humoru pasoval na nejlepší letošní film. ()

Gothar

Celkovo kvalitný film na výbornej technickej úrovni. Hudba ho výborne dopĺňala a príbeh ako taký bol pútavý, ALE: obsadenie hlavných postáv by som zmenil. Geoffrey Rush je dobrý herec, ale tu mi nesedel. Viac by sa tam hodil trochu mladší herec. Sylvia Hoeks je na tom podobne, jednoducho mi tam nesedela. 80 % ()

Blacks

Viděl jsem spoustu skvělých snímků, a tenhle patří mezi nejlepší, které jsem letos shlédnul. "Do you think, that also love could be a fake?" ()

PF 2014

PF 2014