Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled? (Falcon)

Saxos

Klauny jsem vždy nesnášel. Slabou a jedinou výjimkou je samozřejmě horor It a to ještě v knižní předloze. Ani naši tragikomičtí Klauni na tom nic nezměnili. Závěr: nedoporučuji. ()

Perat

Byl jsem na předpremiéře, ale předpokládám, že už se to stříhát nebude. Vyjma kamery, hudby a vtipu o posraným prostěradle, tam nebylo zhola nic, co by nějak zachránilo ty neuvěřítelně dlouhé a nudné pasáže zcela o ničem. Chápu, stáři, nemoci, ale je to stále námět na televizní 30 min příběh ne na plátno proboha. Druhý fikm napsaný Jarchovským, který mě doslova urazil. Jedná hvězda za skvostné dekorace Jana Kadlece ml.! ()

De Large

Nadčasové dielo pre viac generácií. Doslova i obrazne. Veľkolepé herecké výkony, Lábusove a Kaiserove monológy sú Harvard herectva. Samotná zápletka síce príšerná, našťastie sa herci venovali svojim postavám a dali do toho všetko. Niekedy som mal pocit, že sa naozaj lúčia, ale našťastie to bol všetko iba film. Skvelý film. ()

Hrabenka7

Skupina kamarádů - umělců, které rozdělila výstřední žena, se po letech odloučení znovu dává dohromady. Jeden trpí rakovinou, druhý má problematický vztah s potomkem....Jsou to Klauni a nebo Revival? Ani jeden z filmů mi moc nesedl, nejspíš to teda bude příběhem. Lábus a Kaiser byli výborní, škoda předabovaného Flamanda - vždyť to šlo hrozně poznat! Obrazově krásné - Viktorův polorozpadlý dům nebo závěrečná scéna na zastávce a ve střižně odvedli taky dobrou práci :-) ()

Jurcekk

Sebavedomý,suverénny. Nádherný vizuál. Kamera.Hudba. Čo zo sebou nechal spraviť Lábus.... Kaurismäkiho diva. Ich príbeh,ten dom, ako je to zosnímané... Táto časť až hororová najviac vynikla. To, ako film vyzerá, sa v týchto končinách nevidí... V jednotlivostiach umelecké dielo. Beriem mnohe vyhrady, ale toto je mimoriadne. ()

Mates Hradecky

Sada silných filmových scén a hereckých výkonů, které ovšem nespojuje žádný nosný příběh. Velké očekávání = nutné zklamání, Ale z toho chlapce Tauše ještě něco bude! ()

lisbethsally

Sešli se páni herci - je vidět, že duo Kaiser a Lábus je sehrané. Klauni mi vždy připadali navenek usměvaví, ale uvnitř zasnění a smutní - přesně jako tento film. Veselé i dojemné zároveň. Hudba naprosto perfektně zvolená.Závěrečná scéná s hřebenem mě odrovnala.Velmi podařený film. ()

robbez

Neobvyklé prostředí, zajímavá atmosféra, mezilidské vztahy a problémy, nedorozumění, zatrpklost, závist, tvůrčí potence a impotence, úspěch a neúspěch, jistota v nesvobodě a svoboda v nejistotě emigrace, nemoci, stáří. To všechno řeší Klauni. Většina filmu plyne v příjemně citlivém, civilním a smutně humorném duchu a do toho občas vnikne nějaká poněkud teatrální a patetická scéna nebo situace. Herecky je podle mě nejlepší a nevýraznější Kaiser, ale film celkově upoutá spíše zvláštní melancholickou atmosférou než hereckými výkony. Možná paradoxně nejsilnější a nejvýmluvnější byly ty scény, kde se příliš nemluvilo. ()

plom

Na Kaisera s Lábusem jsem se moc těšil, nezklamali. Dobrá kamera, krásná hra se světlem (i když dost předvídatelný střih). Nad celým filmem nemá cenu přemýšlet, melodramata jednotlivých scén jsou důležitější. Opravdu evropský film! ()

rakosabasta

krásné - pro mě totální překvapení v rámci české kinematografie - od scénáře, přes střih, kameru, propracovaný "design" přes úžasné herecké výkony ()

RadushM

Tenhle film je zvláštní. Řekla bych, že myšlenku a provedení, které mají zřejmě vyznít z tohoto filmu, pochopí jen ti, kteří to dokáží ocenit. Jako né že bych byla nějakej přízemní tragéd, kterej se uspokojí nad Babovřeskama a řeže se smíchy nad Kameňákem ještě dvě hodiny, ale tenhle film je zřejmě vyšší level. Nejsem z těch, kteří by vysedávali v divadlech dokázali využít celou roční pernamentku, nejsem z těch, kteří ocení muzikál, operu či balet. Takže tím pádem je pro mě i tenhle snímek tak trochu házení perel sviním. Pravděpodobně bych jako divák měla ocenit herecký výkon pánů umělců. To, jak dokáží pohybem vyjádřit emoce, jak dokážou monologem vehnat slzy do očí. Jak si tragikomedický pohled na hořkost života máme vnést do života svého, aby nás to donutilo k zamyšlení. Prostě ne, tohle ne. Ten film zas není taková hitparáda na to, abych si to znovu pustila a přemýšlela, co chtěl básník říci. Kolem sebe mám dost životních příběhů, nad kterými se pozastavím a který mě donutí k zamyšlení, takže tenhle film pro mě nebude jeden z top. Mimo jiné mě to připomínalo Birdmana- takový pokus o návrat na prkna, co znamená svět. Nějak jsem teda nepochopila myšlenku koprodukce Česko- Finsko (Finové mají dobré kousky, ale proč to míchat) - Lucemburskou (proc??) a do toho ještě tradiční klišé v podobě jazyka Francouzského a klaunů. A stejně jsem klauny nikdy neměla ráda, nahánějí mi spíš hrůzu. ()

sha.piro

Od snímku jsem příliš neočekával, ale dostal mě tím, čím je. Syrovou sondou do života smutného klauna a jeho zatrpklých přátel / spolupracovníků. Oldřich Kaiser je stále pan Herec. ()

vitsoft

Jeden z mála filmů, na který bych se klidně podíval i potřetí. Líbila se mi relativizace pohledů hlavních protagonistů, což nejspíš měla být hlavní idea příběhu, a zároveň i provedení, které periodicky osciluje mezi komikou a melancholií. Jen na konci oscilace překmitnou do grotesky, mám na mysli kvapné vzdalování okolostojících, když Maxovi praskl kolostomický vývod, a scénu s rozpadajícím se automobilem. Mysteriozní závěr je pak korunován závěrečnou scénou na autobusové zastávce, kde si tři klaunové zapálí cigarety a labužnicky šlukují. Max ovšem vzhledem ke své nemoci pouze pantomimicky, ale jako jedinému mu přitom vyjde z úst opravdový kouř. Vidím v tom hold závěrečné tenisové scéně v Antonioniově Zvětšenině. ()

Sidenius

zajímavé až intimní. Spíš mi maličko vadí celá svižnost snímku, 2/3 filmu čekáte na něco o čem víte že se stane po prvních deseti minutách. Ale upřímně vidět Kaisera a Lábuse pohromadě v jednom snímku, protnuté spolutvurčí prací Borise Hybnera a se scénářem P. Jarchovského nemůže ve výsledku znamenat nic špatného. ()

JB001

O existenci filmu jsem do dneška neměl ponětí. Narazil jsem na něj náhodou na Netflixu a jsem v pozitivním slova v šoku. Už dlouho jsem neviděl tak skvělej českej film. Líbilo se mi všechno. Počínaje scénářem a konče hereckými výkony. Prostě mi to sedlo. Možná proto, že už jsem taky na konečné a že vzpomínám... ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

PF 2014