Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled? (Falcon)

Vorys

Český film s evropským obsazením, kamerou i hereckými výkony. a s dobrým scénářem. Pane Tauš, smekám. ()

jjbaraque

Co má v životě význam? Kde jsou hranice, které nelze za žádnou cenu překročit. Kdo jsme, kdo nám dává souhlas s tím, abychom se chovali tak, jak se chováme? Klauni jsou český film, který po dlouhé době umožňuje přemýšlet. A nejen to. Je to film, který je opravdu dobré vidět - je to obraz, který je kultivovaný, zajímavý, sdělující ještě další vrstvu. A to vše doplňuje hudba, která vyvtáří další emoci. Herecky jsou všichni představitelé vyrovnaní a je jedno, zda jde o Čechy, Finku či Francouze. Je to evropský film, který vznikl v Čechách a je jen škoda, (a nebo štěstí, to je právě ta radostná relativita), že je takových filmů málo a jsou tak vzdáleny americkým movies. ()

DavidKovar

Sonda do života divadelních umělců, kteří v době ostré normalizace založili alternativní dramatický spolek . Zatímco někteří nesli své břímě dál a snažili se tvořit navzdory komunistické birokracii, jiní se rozhodli spálit mosty a opustit utlačovanou vlast. Ovšem každý člověk, který se rozhodl k emigraci věděl, co následně čeká jeho nejbližší, které doma zanechá. Film, který stojí za zhlédnutí. Rozkrývá spoustu "kostlivců ve skříni" všech hlavních postav, čímž vytváří trojci pararelních příběhů, v nich každý má kousek té své pravdy a kousek té své viny. Kdo mě ve filmu mile překvapil byl pan Lábus. Viktora považuji za jeho životní roli, kterou zahrál neskutečně dobře. A to jsem byl o jeho obsazení zezačátku skeptický. Kamera skvělá, hudba skvělá, po dlouhé době opravdu moc povedený český film. ()

janar

Nepíši komentáře a moc je nečtu-jen od mých oblíbených-zvlášť od Kleopatry a mirekem-ale tady mi to nedalo,když jsem přečetla jakési hodnocení návštěv bijáků-Hobit asi 200tisíc a Klauni pouhých 10tisíc.Moc mne mrzí,že tento hodně dobrý český film takto dopadl.Herci dobří,příběhy tam jsou,režie skvělá-jen diváci nejsou-špatně nasazený film v době"Hobita"? Asi ne-jen se lidem nelíbí filmy o problémech-jakýchkoli-"tahnou" filmy "řehtavé",přiblblé či rádoby komediální-/Líbáš jako kdokoli, vřískáš jako kdokoli/.Vím,že mé hodnocení málokoho přesvědčí,že je dobré na tento film jít,ale co kdyby ? A zajímalo by mne,co tak skvělého diváci obdivují na "Hobitovi"?Mimojiné-Tosim,matka Jeníčkové,opravdu nebyla špatná,ale jistě by se našla lepší herečka,jen zrovna nevím která/Vilhelmová a Geislerová to nestíhají/ ()

andaAanda

je to trapný měřítko, ale po dlouhý době film, na němž jsem v kině neusnula, jednou z něj myslím bude příjemná klasika. některý příběhy mě táhly víc - asi bych si vystařila s jiřím lábusem a kati outinen, kdyby on tolik nemluvil. nicméně hlášku (odpověď na otázku "můžu si zapálit") - "to je v pořádku, my se pak osprchujeme." považuju za geniální. :) evě jeníčkový maminku věřím, působí přirozeně, zbavena zřejmě několika nánosů "zkušeností", samozřejmě ta letmá zmínka, že jí má být 35 je takový něžný, dámský vtip - :) ()

JackUp odpad!

Tak tento film jsem vůbec nepochopil a vzhledem k hereckému obsazení Kaiser-Lábus mě velice zklamal... Označení filmu jako komedie... No za celý film jsem se zasmál jednou, a to když Kaiser stojí s manželkou na zastávce a smrdí mu vývod a všichni ostatní cestující stojí 10 metrů za zastávkou... Takže za mně bohužel musím napsat odpad... ()

bilder

Nic moc. Škoda nevyužitého potencionálu. Sázka na jistotu - Kaiser a Lábus, jinak bohužel nic moc ani herci. Příběh banální, nezajímavý, od Šabacha bych rozhodně čekala mnohem víc. I tak na české poměry slušný průměr. ()

jzhk

Na český poměry překvapivě film, který má díky všem, od scénáře přes kameru a režii, herce nevyjímaje prostě navrch. Někdy už jsem měl pocit, že naše kinamatografie nemá co nabídnout a za posledních deset let se o něco pokouší, ale neví o co. Tohle je však film, který snad probudí i ty nejzarputilejší odpůrce. Apropo. Tak mě napadlo. Kdyby tohle vzniklo třeba v Hollywoodu, s tamními protagonisty, byla by to bezesporu "oskarovka". Ale co hlava to názor. Mě se to protě líbilo moc! ()

zvirek

Toto není jednohubkový film. Takhle nějak si představuji hořkou komedii, pochmurnou, v podzimní atmosféře, kde pokud už se usmějete vtipu, je to spíše takové ušklíbnutí - trochu se mu směji, ale trochu ho lituji. Každopádně nachytal jsem se na několik místech, že se přeci jen nudím, film až tak nepřipoutá dějem do křesla, ale i tak je to od dvojice Kaiser, Lábus milé překvapení. ()

Dodge-I

Tomu se rika promarnena sance, scenar je tentokrat hodne slaby. Diky za Kaisera a Labuse, ostatni nevi, co maji hrat - ta bezradnost je hrozna... A kamera na vsechno nestaci. ()

JerryPilsen

Trochu mě příběh zaujal.Škoda jen neskutečně pomalého děje a děsivé nostalgie,která z toho kapala.Herci skvělí,hlavně Kaiser,jen ubrat sentiment. ()

Martazoe

Tento film má něco do sebe. Herci se mi tady líbili a myšlenka je taky zajímavá, jen mě trochu mrzelo, že si to na konci nestřihli a nesehráli nějaké představení. Takhle to vyznívá nějak do ztracena a to je škoda. Ovšem příběh má být asi o tom, že je možno minulost nechat za sebou a dojít na konečnou smířený a netrápit se tím, co se kdysi stalo - potom se to režisérovi povedlo, jen mě to nějak nestačí. ()

honza.g

Ten příběh je málo filmový, je prostě ze života (tuším, že Jarchovskému diktoval Boris Hybner), takže kdo je zvyklý na "realitu" stříbrného plátna, tak je prostě nespokojen, nenajde tam, co je zvyklý (přesné a propracované charaktery, ať už složité nebo poplatné nějakému žánru, ani uhrančivé zápletky a mistrně vtipné dialogy). Asi i to je důvodem, proč "obsah" zde (od Falconu) vyznívá triviálně a je v podstatě nepravdivý, rozhodně se jím neřiďte. Je to dobře natočený film s výbornými výkony herců i kameramana a má sílu dokumentu. ()

macekjoe

Klauni mě bohužel dost zklamali. Dost jsem tomuto českému filmu držela palce, a nic. Pořád jsem čekala, kdy přijde to ,,už" a ono bylo pouze dál a dál a dál..... a film uplynul jako větříček, který lehce přivál a zase lehce odvál bez povšimnutí okolí. Mám pocit, že zítra už si na něj nevzpomenu, ani na postavy, ani na příběh, zbyde jen závan zklamání. ()

Tomas_313

Mezinárodní koprodukční snímek nadějného českého režiséra vypráví příběh legendárních komiků, jenž za dob komunismu společně prozařovali všudypřítomnou normalizační šeď komickými klauniádami, poté se však rozpadli a dále žili své veskrze pochmurné životy plné bolesti zakryté v nezměrném úsměvu sytých klaunských rtů až do chvíle, kdy dojde k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Klauni jsou meditativním snímkem se skvělým obsazením tuzemských i zahraničních herců, jenž svou mnohotvárností přesahuje meze dosavadní české kinematografie. Svou zádumčivou, téměř až depresivní atmosférou a pouhými letmými odkazy na vážná témata související s běžným životem, režisér přibližuje pomíjivost života a lásky, nenávratnost času a tragické, téměř bezvýchodné osudy. Této náladě dopomáhá i skvělá vizuální stránka a minimalistický hudební podkres, jenž udržuje nepřetržitý odér melancholie, která je ale chvílemi nahrazena výsměchem smrti a věčným spasitelem - černým humorem, jenž se vyváženě mísí s posmutnělou náladou. Herci odvádí skvělou práci a pomocí více ( Lábus ) či méně ( Kaiser ) slov dotváří příběh lidský, více než tragický a zároveň tak groteskní a krásný. Působivá kamera dlouhými záběry propůjčuje filmu artový nádech a jedinou slabinou je tak samotný závěr, který postavy zanechá v téměř stejném rozpoložení, nepozmění jejich charakteristiky ani neposune dějovou linku dále, bohužel se ani divák téměř nedočká vzájemné interakce mezi hlavními aktéry. Až na poslední výtku jsou Klauni světovým filmem, který svou unikátností dokáže pozitivně poznamenat i zahraničního diváka. 80% ()

Firebull

Asi jsem na podobný žánr ještě nedozrál, ale pro mě obrovská nezáživná nuda, kterou jsem dokoukal jen s vypětím všech sil. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

PF 2014