Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled? (Falcon)

char_t

Hlavní trojice hraje jako o život (v nejlepším slova smyslu) a finská kolegyně jim zdatně sekunduje. Škoda jen, že zbytek tvůrců tempo moc nezvládá. Scénář je občas trochu děravý, jako by někdo přeskočil x stran předlohy, a režisér si sem tam zřejmě odskočil na jedno a nechal režírovat osvetlovače, jinak si nedovedu vysvětlit tolik v ošklivě uměle poskládaných scén se zajímavými stíny... Nepochopil jsem taky smysl tak promíchané koprodukce - kromě Oskara a francouzů nechápu na žádném postu obsazení cizincem, zvlášť po tom co se dabing moc nepovedl. A kdyby to celé bylo o 20 minut kratší, nezlobil bych se. Na druhou stranu ještě musím zmínit parádní hudbu, Petr Ostrouchov se zase vyznamenal... Zajímavé komentáře: Sandiego, salalala ()

danek22

Krásný film, při jehož sledování mi bylo dobře. Celkově jsou Klauni velmi významné plus pro celou českou kinematografii, která po dlouhé době dokázala vyprodukovat film, který má světovou úroveň. A závěrečná scéna je za totálních pět nasazených hvězd. ()

finn

Krásná (převážně) česká filmařina, která mi nejvíc připomněla hit Intouchables, a to přístupem "vesele o neveselém", i když místo pár záchvatů smíchupřinese "jen" skoro dvě hodiny trvající úsměv. Film má v podstatě jen dvě negativa - zvláštní nastavení dabingu, kdy časem Čech promlouvá francouzštinou za Francouze a ... tragickou kampaň. Zpracováním evropská špička (o ČR nemluvě), herecky parádní (hlavně trio klaunů) a navíc film s dobře vystaveným příběhem s několika nezapomenutelnýma scénama (smrková koupel, česání, škytavka, makléř, ...) prostě nesmí zapadnout a mít několik měsíců po premiéře sotva 500 hodnocení! Když k tomu připočítám projev pana režiséra po projekci, přál bych filmu úspěch aspoň v zahraničních sálech a dost lidí, co do Klaunů investuje za DVD/Br. ()

sadlokan

Zkraje jsem myslel,že to nedam,ale nějak se to rozjelo, nebo co,a čim šel život víc do háje,tim to bylo zábavnější. ()

agassi68

Tak toto nie! Obsadiť dvoch bavičov do vážnych rolí by som ešte prežrel. Aj pozerať sa na film o bývalých klaunoch ako sa boria s alzheimerom či rakovinou. No inak prázdny scenár naplniť takto klišoidne a okoreniť výstupmi z pantomímy, ktorá sa páči pár umelcom je typické pre dnešnú českú i slovenskú tvorbu. Nvota sa nemusel zhovadiť v zbytočnej roličke, to isté možno povedať aj o Krónerovej. A povolať spústu inozemcov aby sa na tomto podieľali je mrhaním peňazí. Umelecky šmrncnutí jednotlivci však iste budú vrnieť blahom.. ()

Heroine

Nepříjemný, nudný a přihlouplý film, u kterého jsem se opravdu ztěžka držela bdělá... ale jednu hvězdičku dám, protože má aspoň chvilkama takový zajímavě absurdní obraz. Sice z toho většinu času leze urputná snaha být "umělecký", ale přeci jen to chvilkama nevypadá tak špatně, jako většina českých filmů. ()

brumbrum

Velmi slabucka drama, ktoru nezachranil ani pan Labus. Zlatanina o emigrantovi, rodinnej krize, divadle, rakovine, alzeheimerovi atd. - scenarista zrejme surfoval TV satelit cely vikend a potom tie ulomky pospajal do tohto radoby vtipnosmutneho gulasu. Celkom ODPAD tomu nedavam, kedze mi obcas usiel naznak usmevu a dopozeral som, ale povedzme tak 1* ()

Schlierkamp

Český koprodukční film popisující setkání tří starých klaunů po letech odloučení. Kvůli emigraci jednoho z nich na konci 80. let se jejich klaunská skupina Busters rozpadla a čas nakladl mezi někdejší přátele nepřekonatelné překážky. Tyto potíže v komunikaci jsou patrné i po letech, neboť ukončení umělecké kariéry navrátivšího se Oskara se obejde bez účasti obou jeho bývalých kolegů. Snímku vévodí pochopitelně tři hlavní postavy mimů, z nichž nejzajímavěji se jevili výjimečný O. Kaiser (energický, neformální, věčné dítě Max Neumann) a kdo jiný než J. Lábus, zahořklý, starající se v ústraní o postiženou partnerku, jehož postavě dokonce režisér propůjčil své jméno. Trio doplňoval francouzský herec D. Flamand. Nejzajímavěji bych hodnotil střední část, kdy můžeme sledovat rozdílné verze výkladu historie skupiny jejími členy (zaujme zejména expresivní Lábusovo vyprávění). V roli Maxovy obětavé manželky a matky se představila E. Jeníčková, známá spíše z diametrálně odlišných typů rolí. Celkově se domnívám, že dramatu odpovídá průměrné hodnocení, i s ohledem na nepovedený závěr, avšak herecké kvality legendárního komického dua průměr několikanásobně překročily. ()

tranquill

"Na škytavku je nejlepší nalačno vypít pár fernetů a pak si strčit prst do krku..." Drama o kamarádství a vztazích z minulosti i současnosti. Herecky skvělé, Oldřich Kaiser je Pan herec, ale jako nadstandardní bych tento film nehodnotil. ()

rivah

Jestliže tato slátanina má být nadprůměrný český film, jak asi hodnotit ty slabší? Marasmus českého filmu pokračuje... ()

neo93

Překvapivě velmi dobrý koprodukční český snímek. Pochmurný příběh tří dávných přátel, kolegů a klaunů. Každý z nich si nyní prožívá období, kdy se musejí potýkat se svými osobními problémy. Oskar se vrací tam, kde začínal, ale musí se vypořádat ze zlobou své dcery kterou opustil, když emigroval. Max se snáží pracovat se svým vlastním divadlem, ale to mu moc nevychází a nakonec sám bojuje se zákeřnou nemocí, která ho nečekaně zastihne. A Viktor alespon trochu chce žít normální život se svoji manželkou postihnutou Alzheimerovou chorobou. Všechny spojuje mladý student, který píše svou diplomku právě na klaunskou skupinu Busters. Zajímavý, citlivý a dramatický, ale zárověn i humorný film, se skvělým obsazením v čele s O. Kaiserem a J.Lábusem, který si zaslouží mnohem větší a kladnější hodnocení. ()

Gertruda.W odpad!

Tak trapno u filmu mi už dlouho nebylo. V důsledku pak mi bylo velmi líto všech protagonistů. Doslova jsem to protrpěla. Když se dívám na komentáře ostatních, mám dojem, že je to asi jen můj problém. Ale to mi nevadí. Tenhle humor či pohled na svět fakt není můj šálek kávy. ()

Romanstekl

Ze začátku nudnejsi, ale film je fakt pěkně udělaný, Kaiser hraje opravdu výborně, tohle na 3* není...3-4* tentokrát zaokrouhluju směrem nahoru. ()

kubilov

Jak Kaisera, tak Lábuse mám moc rád, proto byli Klauni dřív nebo později naprosto nevyhnutelní, a i když se nejedná o nic extra originálního, tak je to moc milý film, který mě potěšil ještě více než bych doufal. Tři rozhádaní členové klaunské trojice a jejich tragikomedická výpověď z podzimu života, jenž je nejen úžasně odvyprávěna a vhodně proložena některými uměleckými čísly, ale je i nakonec nádherně uzavřena. Výtečná je pak především hlavní trojice Kaiser, Lábus a Flamand, ale ani jejich partnerky Eva Jeníčková, Julie Ferrier a skvělá Kati Outinen se nenechaly zahanbit. Navíc Viktor Tauš zjevně není žádný tuctový řemeslník a je vidět, že si rád se záběrem vyhraje. ()

darthvader77

Lepší režiseršká ruka a mohla to být plná palba, takhle je to za silné čtyři. Hlavním problémem je velmi neuspkojivý úvod, kdy prostě máte v ději bordel, ale nevite co se děje. Ovšem pak se to začne pomalu rozjíždět a musím říct, že úvod je velká, ale jediná slabina filmu. Zbytek je velmi dobrý, hlavní trojice hraje výborně(hlavně Lábus), dostal jsem našup černého humoru(nej scéna Lábus má chuť na cigáro) a závěr je prostě takový no jak to říct česky. Velika spokojenost 80% ()

hepi_

Tento film je film viac drámou ako komédiou i keď je o klaunoch a možno práve preto. Tri príbehy, troch rôznych ľudí so spoločnou minulosťou. Miestami film nefunguje ako by mal a 120 minút je na tento príbeh až priveľmi veľký priestor. Nedostatky však vyvažujú bravúrne humorné scénky_Silný príbeh, humor a nostalgia 75% ()

miki68cz

Natočit po Kanárkovi a novodobých Sněženkách Klauny je opravdu zázrak. Hluboký, lidský film, trochu nuda, vůbec legrace, maličko patos a trochu erotiky s Evinou. Ta posledně jmenovaná mne paradoxně překvapila nejvíc svým nenalíčeným leč slušným hereckým výkonem. Hlavní protagonisté dostáli svým jménům a hráli na jedničku, vypíchl bych Jiříka Lábuse a Kati Outinen. Občas pěkná Chadimova kamera, dobré světlo a pěkná muzika dotváří povedený celek. Tento film doporučuji ()

boombang

Film o klaunech, v němž se ani není čemu smát. Má to spoustu kvalit, a zároveň je to strašná depka. Což mi něco připomíná... A IMHO: Lábus je Pan Herec. ()

wylda

Zajímavý příběh, atmosféra a práce s kamerou. Drobné chyby na kráse, jako nesedící dabing či nataženost některých scén filmu, zachrání genialita pánů Kaisera a Lábuse. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

PF 2014