Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

Flynn

Fakt jsem se nezasmál. Trapné od začátku až do konce. Kdysi jsem na tom jako mladý hoch ujížděl a pousmál jsem se ikdyž jsem viděl jedničku po x letech... tady? příjde mi to jako totální trapnost a je mi to až líto. Ono to prostě jaxi už asi nefunguje to co fungovalo v 90. .... ()

dr.fish

Myslím, že smysl pro pokleslé komedie je u mne dobře vyvinutý, jenže Blbý a blbější dvě ani není moc komedie. Duo vyčpělých komiků, kteří měli dvojku natočit před deseti lety, už prostě nemá tu páru co tenkrát. Možná to trochu připomíná Kurvahošigutntag dvě, kde Polívka hraje dohasínajícího alkoholika. Snaha tu je, ale vyznívá spíš do ztracena. Pár vtipů se povedlo, zbytek nuda. 45% ()

StanislachKo

Farrellovci práve spojazdnili stroj času a bezpečne ma preniesli späť do 90´s, kedy bol humor aký bol. Trochu fekálny, minimálne (ale chvíľami predsa) geniálny a zdatne ujetý. Veľké sympatie pripisujem faktu, že pôvodne komickí herci sa všeobecne na staré kolená skôr snažia ukázať, že sú vlastne geniálne dramatické talenty. Obidvaja hlavní protagonisti si touto "druhou pubertou" už prešli, obaja ukázali, čo je v nich a teraz sa vrátili k tomu, čo im sedí najviac a čo je im najbližšie (a zahrali to s mimoriadnym nasadením!) Netvrdím, že to bola perfektná komédia, ale hovorím... v 90-tych rokoch by sme za takéto niečo zapredali dušu susedovi, aby aspoň na deň požičal VHSku s týmto filmom. ()

URBAN

Možná někomu může tento film přijít trapný a bezůčelný a ano přesně to je, ale dokáže tyto dvě vlastnosti přeměnit v něco pozitivního a zábavného. A pokud bych měl toto pokračování srovnat s prvním dílem tak toto pokračování si u mě vedlo mnohem více a zasmál jsem se jak dlouho ne a to je přesně to co jsem od tohoto filmu očekával a potřeboval. ( 10.1.15/PC ) ()

Nivenx

Jim Carrey a Jeff Daniels jsou zpět! Jejich role ve filmu blbý a blbější byla skvělá a i po 20 letech na nich není znát úbytek vtipnosti a blbinek. Sice v roce 1994 to fungovalo na diváky více než dnes, ale i tak jsem si debilitu Loyda a Harryho zase užil. 55% ()

HorrFi

Psát že na originál z roku 1994 to nemá je asi úplně zbytečný ale vidět ty dva po 20letech byl docela příjemnej zážitek.. ten Carreyeho účes podle kastrolu je nezapomenutelnej a pořád hoši vymejšlí ty samý hovadiny a já se docela zasmál.. ()

Radiq

Hmm, nevim, nevim. Jim Carrey už se do té role tak nějak nehodil. Vím, že existují i staří blbci, ale k téhle roli blbce to jeho stáří už tak nějak nešlo. Ještě smutnější ale je znovupoužití úspěšnejch fórů z jedničky - tomu by se měli všichni tvůrci vždycky bránit, protože to je většinou vždy trapné. Neřikám ale, že se tady nenašly joky, které byly dobré. Několikrát se tomu dalo solidně zasmát... teda minimálně do poloviny. Pak to začlo upadat a zábavu aby člověk hledal jak hřejbky po lese. A trapnejch fórů naopak přibejvalo. Prostě podle mě to je tak poloviční zábava jak jednička, takže taky dávám polovinu bodů. Jo a jinak - házení do keřa je věc, kterou jsem vymyslel já, hehe. ()

Doudis19

Pokud jste si mysleli, že větších blbců než je Harryho a Lloyda není, pak věřte, že po dvaceti letech je to s nimi ještě daleko horší. Ani jeden sice už není tak důvěryhodným tupcem, zejména díky přehrávání Danielse, i tak se je ale stále čemu od plic zasmát. Příjemná blbost s několika senzačními momenty. ()

Aargh

Slabší než jednička, převážně kvůli plytkému scénáři, ale Carrey i Daniels to pořád zvládají skvěle. 65 % ()

Khumbac

Dostal jsem prudký záchvat smíchu u jedné či dvou scének...myslím, že u přehnaného zvonění a štěkajícího pejska. Odreagovačka dobrá, ale nevidět ji - také nezamrzí. Ani sem si nevšim, že tam hrál Bill Murray. ()

Triple H

S nostalgicky prižmúrenými očami za tri. Celé je to vlastne len sled nesúvislých scénok, ktoré sú pospájané veľmi voľnou nitkou a ktoré sa s dosť premenlivými výsledkami pokúšajú byť vtipné. Zasmial som sa nahlas asi 5-6 krát, pousmial viac, takže do terča sa trafilo asi tak 10-15 percent prezentovaného materiálu. Za seba poviem, že ma celkom prekvapilo aký pozerateľný film bol a pár nápadov bolo dokonca veľmi dobrých. Čiže nie je to odfláknuté a myslím, že všetci sa snažili. Bohužiaľ nastala chyba v tom čo malo byť najväčšou silou celého filmu - v hlavných postavách. Prvý diel rozhodne nebol žiadny scenáristický zázrak, ale Harry a Lloyd pôsobili ľudsky a tak nejako vám na nich aj cez ich do neba volajúcu idiociu záležalo. V dvojke je však všetko štylizované do kreslenej grotesky a nie príbehu o ľuďoch z mäsa a kostí. Ono je rozdiel keď Jeff Daniels oblizuje námrazu na lanovke a keď Jim Carrey za jazdy na diaľnici umýva na kapote šmuhu na okne. Prvé je tupé a prestrelené, druhé je absolútny nezmysel. A to je najväčší kameň úrazu - tvorcovia ako keby neverili/opomenuli, že zaoberať sa psychológiou Harryho a Lloyda a ukotviť film aspoň trošku v realite má svoj význam a urobili z oboch hrdinov len Pata a Mata bez reálnych motivácií či potrieb (v jednotke sa snažili o lásku a niečo v živote dokázať, tu nič podobné nenájdeme). Myslím, že to chcelo držať sa viac pri zemi a nebáť sa razantnejšie zabrnkať na nostalgickú a psychologickú strunu. Skrátka zdôrazniť fakt, že Lloyd a Harry zostarli, sú sami a v živote zostali na mŕtvom bode. Možno by tak celá vec získala smutnejší nádych, ale zároveň mohla získať to čo jej chýba najviac - úprimnosť a srdce. ()

Motinski

Návrat ikonického dua nedopadol až tak zlé ako som čakal. A aj to je menší úspech. Niektoré vtipy mi dokonca sadli parádne, niektoré ale boli cez a chytal som sa pri nich za hlavu. Ako spríjemnenie večera pri pizzi, OK a človek čo do toho ide s malými očakávaniami bude spokojný. Na hercoch je vidieť že zostárli, no chémia je tam stále a cítiť že si to užívali. Tupý a jednoduchší príbeh mala aj prvá časť, tam to ale pôsobilo prirodzenejšie. ()

tatanapope

Kdybych měla vybrat nejblbější komedii,co jsem letos viděla,tahle by patřila rozhodně mezi favority. Humor byl neskutečně nucený a celí film,podle mě úplně o ničem.Ve filmu se mi líbil pouze pes na benzince,to mě upřímně pobavilo za to jedna hvězda.Od filmu jsem neměla žádné velké očekávání a film nezklamal,byla to nuda z trapným humorem. ()

Mrkvič

Zatím horší než jednička, ale tu jsem napoprvé také nijak nevychvaloval. Jenže i tady očekávám, že pár fórků v nějakých skupinách zlidoví. Upřímně jsem se asi 3 hodně zasmál. A po tolika komediích musím říct, že se blbý a blbější občas vymanil z šedi a nějakým vtípkem zaperlil. Spousta vaty okolo je ale dost trapná. Ale to možná odbourá čas... ()

Jizni Tlapa

Obrovské dilema mám s těmahle dvěma "mentálama". Je to jako na houpačce a při jejich road movie zažívám chvíle pocitu trapnosti, které záhy přebíjejí bránici trhající vtípky. Blbouni dvojka jsou ve stylu jedničky a co se týká duševní svěžestí hlavních frajerů, jde na samotnou hranici blbosti. Čtyři hvězdy je možná až moc, ale tři jsou rozhodně málo, takže podporuji csfd hodnocení čtyřkou a doporučuji rozhodně k pokoukání... ()

Johnny.ARN

Jednotka je klasika a kult, ale dvojka sa celkom chytá. Prvá polovica boží, so skvelými scénkami. V tej druhej to začne trochu strádať, ale ostáva to nápadité a prekvapivé až do samotného konca. Carrie je proste pán. Ja som sa bavil a potešila má táto dvojka. 4 z 5 ()

DJ Rocco iNc

Bohužiaľ, tento film je pre mňa obrovským sklamaním. V prvej časti boli Jim Carrey a Jeff Daniels prirodzení a následne som mal dojem, že to nehrajú :) Pri tejto časti to bolo opačne. Tak veľmi sa snažili hrať, aký sú blbí, že to skôr bolo na plač, ako na smiech. Nebolo to vôbec prirodzené, iba umelo, nasilu vytvorené a stratilo to ten nádych, aký to malo. Jeff Daniels v prvej časti pôsobil, ako dement :D, čo sa týka jeho postavy, no so štipkou rozumu, v dvojke bol čistý dement a Jim Carrey takisto. Chalani, čo sa to s vami porobilo? Ešte k filmu, okrem trápnych výkonov hercov, bol trápny aj dej a scenár. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)