Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

korndaddy

Já mám jedničku tak rád, ale teď mam sto chutí i té jedničce jednu bambuli strhnout. A nejvíce se mi líbí, když na scénáři pracují, nebo jsou podepsáni čtyři lidi a dohromady vypotí takovou kundovinu jako je zde. Omlouvám se za slovník, ale po pravdě se dost držím ještě. ()

Michelle75

2 hvězdičky za ty dva skělé herce, že do toho znovu šli i přesto,že mají za sebu tak hvězdnou kariéru, protože to bylo tak,ale tak trapné, že jsem se z té trapnosti musela i z donucení smát. No já nevím, dementní asi. ()

Loki_Six

"It's complicated, so pay attention. We put the windows up, first one who smells a fart gets a point. If you say who dealt it, double points. But if you say you smelled a fart and nobody farted, like if we were passing a slaughterhouse. False fart! You lose a point. And you can't smell your own farts either." ()

AdamesWWE

[8/10] Nadviazať po 20-tich rokoch na teraz už kultovú komédiu je dosť tažké. Ale myslím si že sa s tým celý štáb vrátane hercov popasovali dobre a zvládli to velmi dobre. Trailer toho vela neprezradzoval a priznám sa že až tak ma nenadchol než som čakal, ale samotný film to je už niečo iné. Po takej dlhej dobe natčili skvelí herci niečo také hlúpe, tupé a blbé že to je zábavné. Je tu kopa scén kedy som sa z chuti zasmial a aj sa budem smiať pri dalšom pozeraní. Jim Carrey je stále skveý, dával neskutočné grimasy, ale celkovo ten jeho prejav je stále velice dobrý, Loyda hrá ako pán tak ako som čakal. A Jeff Daniels je stále taký istý ako v minulom dieli, skvelý blázon ktorý robí Loydovi rovnako blbého partiaka. Takže ako som hovoril humoru je tu vela, celé to prevedenie, správanie hlavnej dvojice, scény, grimasy, fóry.. Proste bol to dobré.Čo sa týka príbehu, je to postavené na rovnakej šablóne, ale ak nieste filmový kritik a hater niekoho zo zúčastnených, tak sa to dá prehliadnuť. Mne to nevadí, lebo je to základ scén, na ktorých sa človek zabaví a zasmeje. A o nič viac v tomto filme nejde. Návrat Loyda a Harryho sa vydaril, som rád že vzniklo pokračovanie skvelej komédie z 90tych rokov, určite to pobaví dosť ludí a je to príjemné oživenie spomedzi momentálnych romantických komédií. Nikdy nehovor nikdy, videli sme ich ked boli mladí, vidíme ich teraz v strednom veku, že by sme ich uvideli rovnako blbých ked bude Loyd s Harrym na dôchdku ?! :) Každopádne zaslúžené štyri hviezdičky a teším sa ked to zase uvidím. ()

Roman.Caesar odpad!

Vůbec nechápu, co na tom filmu mělo být vtipné, a proč má tak vysoké hodnocení. Přemlouval jsem se, abych to vydržel až do konce, měl jsem to ovšem vypnout hned po prvních několika minutách. Odpad. ()

Fary

Slabej odvar původního Blbý a blbější, kde oba herci excelovali. Tohle je stejně připitomělý, jako Sněženky a machři po 25 letech. ()

Hanys_

Asi 3x jsem se solidně rozchechtal, ale i tak je tohle šílené zklamání. Až na pár scének to tře bídu s nouzí, a pokusy působit vtipně, jsou tady většinu času dost křečovité. A to říkám jako člověk, který by si první díl mohl pouštět několikrát do měsíce. ()

Corpsegrinder

Trapnost jak hovado. Od prvních minut průser hlavně díky hroznýmu herectví Jeffa Danielse kterej je v tom filmu přirozenej asi jako ty CGI efekty. Občas dobrej vtip ale celkově to vypadá jako klasická novodobá USA sračka která prvnímu dílu dělá celkem ostudu. ()

dopita

Kupodivu to není tak blbý, jak jsem čekal a kupodivu je to o dost vtipnější, než jsem čekal. Takže vlastně spokojenost. ()

bloodline

Takú dokonale originálnu najblbšiu blbosť s akou na nás vyletel Dumb & Dumber pred viac ako 20 rokmi matička Zem tak ľahko neporodí. Nasledovník blbosťou v žiadnou prípade nezaostáva, ale kultový status zostáva v ríši mýtov a legiend. Na obhajobu musím napísať, že silno humorné momenty majú svoje svetlé chvíle, ale ten šok z perfekcionistického debilizmu už nie je na programe dňa. Očakávajte (ne)očakávané, povinná jazda pritiahnutá za vlasy, sklamanie nehrozí. Jim Carrey a jeho napínanie ma dostalo do kolien... macher nestrácajúci čaro :) ()

MareT.

Par vtipu se najde, ale ten svet a humor je tak absurdni, ze se mi to tezke cele snasi. Ani jednisku nepovazuju za kdovico. Carrey je ale stejny blazen jako vzdy:) ()

Paity

Vážně se nebím říci, že je to stejně dobré, jako první film z devadesátých. Ano, jsou starší a není to originální, ale mě vyloženě šokovalo, že to není nastavovaná kaše, což se u podobných snímků stává prakticky pokaždé. Musíte se oprostit od toho, že je to vlastně celé šílená ptákovina. Když si to totiž rozložíte na jednotlivé scénky, budete se velmi dobře (i když přiznávám, že trochu hodně pubertálně) bavit. ()

Jespi

Důstojné pokračování, které netěžilo jen ze vzpomínek na první díl, ale dokázalo vyplodit i vtipný, jednoduchý humor. Carrey je prostě magor a Daniels mu rovnocenně dělá dementního parťáka. Jednoduchá, laciná zábava, nic jiného jsem neočekával, nic jiného jsem nedostal, nemám si na co stěžovat. 80% ()

IvoB

Pokračování, které podává přesně to, co by od něj mohli fanoušci čekat - výplachovou zábavu plnou absurdního a jednoduchého humoru. Film sází na jistotu - dva hlavní protagonisty (když nejsou Carrey a Daniels zrovna na scéně, film hodně ztrácí), stejná témata a několik výrazných pomrknutí z prvního dílu. Ani předchozí film (prequel ani nezmiňuji) nebyl nijak zvlášť velká sláva, ale pobavil (svým ujetým způsobem). Dvojka je sice o něco slabší, ale pobavit dokáže stále dobře. Jen nesmíte čekat žádný inteligentní humor nebo zápletku - ale to vzhledem k samotnému názvu snad ani nehrozí... Takže ty 3* (6/10) klidně odkliknu. ()

Lefty86

Harry a Lloyd to opět rozbalili, můžu říct že takhle jsem se nenasmál leta, chtěl jsem původně dát o jednu hvězdu méně ale vzhledem k tomu že jsem jeden z mála zvrácených komu se líbilo i "Jak Harry potkal Lloyda" tak tohle si méně nezaslouží a je to i rozhodně lepší. Jsem člověk který má rád komedie, ale zase nejsem takový že chytám záchvaty smíchu i když ten vtip je dobrej. Tady zahrála roli asi i nostalgie ale některý gagy byli tak vymatlaný že se to nedalo a to jejich nachytávání po 20ti letech a s operací mě rozsekalo. Prostě jsem se pobavil a to byl účel i když námět je nejjednosušší co vás napadne, ty situace těch dvou dementů jsou zabíjející. Jestliže jednička je 100% tomuhle dávám 95%. ()

Harapes

Návrat parádní dvojky po dvaceti letech.Je pravdou že grimasy Jima už jsou tak trochu okoukané,ale já se královsky bavil a ze srdce zasmál. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)