Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

balcazar

Toto nie. Dvojka sa asi nemala točiť. Bolo to neoriginálne a vtipné oveľa menej. Pokračovanie kultového filmu totiž veľmi často kopíruje vtipy z jednotky. V nej som tento humor považoval za geniálny, teraz mi bolo viackrát trápne. Nehovorím, že to bola strata času, ale neprišlo mi to ničím výnimočné. Niekoľko naozaj originálnych vtipov celkový dojem zachrániť nemôže. ()

biergof

Pokračování nebudí dojem, jako když z garáže vytáhnete Choopera a vychutnáte si jízdu po letech. Spíše jako když potkáte bejvalku s třema dětma, dluhy, pupkem a garzonkou a vy si stejně dáte říct a projedete se už kvůli těm starým časům. ()

PanPaniscus

Tenhle film nešel přecenit. Komu se líbila jednička i v pozdějšim věku jak 12 let, bude se bavit, i když jde na dvojici vidět, že už jim není třicet. Valná většina vtipů funguje stejně jako dobrý způsob odkazů na jedničku a kdo si počkal na potitulkovou scénu, už se nemůže dočkat avizovaný trojky :). ()

dannyd14

Jim Carrey je jednoducho komediálna pocta a je nenahraditeľný. Veľká chvála za skvelé zvraty, gagy, ksichty, dobrý soundtrack a dostal som viac než to, čo z traileru. ()

RAFT

A zde máme po 20 letech pokračování skvělé komedie Návrat blbýho a blbějšího.Co ktomu filmu jenom dodat ,no je to úplně stejně ujeté jako jeho starší bratříček.Ale místa mi už ne ,tak vtipné ,staří blbci dělají kraviny .Ve filmu nechybí trochu toho humoru,tyhle dva maníci jako se vůbec nezměnili ,furt pořád dělají ty samé tupé věci ,co v předchozím díle .Sice ,trochu zestárly ale,kdyby se ,tento díl natočil ,kapánek dřív ,tak by to bylo dobré.Myslel sem ,že tohle pokračování dopadne,jak už to u většině pokračování bývá ,tak špatně a ono ne ,průměrně natočená komedie.Chci za pár let pokračování.Ale jestli to bude jak tento díl ,tak raději ne.No ,prostě už to není ono ,zlatý první díl.60% ()

Milda003

Asi doporučuju všem vidět v kolektivu. Poprvé jsem to zkouknul sám a musím říct že to pro mně byl totální odpad všech odpadů. Při druhém shlédnutí s přáteli jsem se i něčemu zasmál a zas takovej blábol to nebyl.. Ale nic to nemění na faktu, že Carrey už je starej kořen a tyhle "debilní" role ho jen ztrapňujou - být jeho syn, vidět tohle, tak se hambou propadnu do země.. ()

masekjc

Už ne tolik originální a trhlé jako první díl ale vtip a výborný Jim Carrey zůstali, takže velká spokojenost! ()

misar3

Někdy je to fakt na hranici slušnosti... Ale jsou to fakt troubové :-) K zamyšlení (tak trochu spoiler, tak bacha):Proč je na plakátu to auto, když se mu ve filmu dostane jen minutového camea? ()

Maniik88

Hovadina najvyššieho zrna. Presne to som čakal a presne také to malo byť. Podľa mňa podarený návrat k dvom blbom, ktorí aj po 20 rokoch boli srandovní. Nasmiali sme sa do sýtosti a to je dôležité. Ak sa vám páčila jednička, bude sa aj dvojka. ()

john.h

Nejaky forky byly vydareny a clovek se zasmeje nadprumerne. Kvalit jednicky to ale urcite nedosahuje. Carrey je ale porad dabel. ()

Stanix

No jo no, návrat Harryho a Lloyda, dokonce i na Píta z ptákama došlo. Ono by to bylo i o něco lepší, kdyby se tak moc netlačilo na pilu. Jde o to, že míra inteligence těchto dvou kámošů klesla až příliš. A to z legračně hloupých individuí v prvním díle až na naprosto neuvěřitelné dementy až bezmozky v díle aktuálním, čemuž se už věřit dalo jen velice těžko. Tento "downgrade" byl úplně zbytečný, úplně dostačující byl obsažený fotrovský příběh, který byl vcelku nápaditý. Celkový humor byl slabý a po pár dnech můžu říct, že mi v hlavě nezůstala ani jedna scéna. Né že bych se párkrát nezasmál. Vlastně jo, jedna scéna mi utkvěla - pyrotechnický revange. ()

Knor

Návrat staré dobré party se vydařili, opravdu hodně vydařil. Lloyd i Harry jsou po 20 letech ještě možná blbější než za mlada, ale nevypadá to trapně ani uboze. Je vidět, že Carrey i Daniels se v tomhle absolutně vyžívali a výsledek stojí za to. Tvůrci si dali záležet aby to nespackali, vrátili se ke stejnému stylu a neudělali ostudu prvnímu filmu. Nasmál jsem se až mi slzeli oči a na ty dvě hovada je radost pohledět. Povedlo se ()

darthhokro

Harry a Lloyd jsou zpátky a ještě blbější než předtím. Já se řezal celou dobu, opravdu povedené pokračování po 20. letech. Vymaštěná dceruška mohla bejt spíš blonďatá ale chuj s tím. ()

JohnZ87

Neuvěřitelné! Po 20 letech se bratrům Farrellyovým podařilo plynule navázat na svou legendární komedii Blbý a blbější s mistrnou precizností. Skoro se až nechce věřit, že oba filmy od sebe skutečně dělí 20 let (což prozrazuje pouze nějaká ta vráska obou hlavních protagonistů). Vše skvělé, na čem jednička stála, bylo zachováno s nevídanou přesností - od vizáže a stylu oblékání hlavních hrdinů, přes jejich gagy a charaktery (ti dva se vůbec nezměnili) až po základní dějovou zápletku, která se té původní v lecčems nemálo podobá. Pomrkávání po prvním dílu a odkazů na něj je tolik, že srdce nejednoho fanouška zaplesá. Základní koncept z původního filmu zůstal zachován (road movie, místo kufříku tajemný balíček, "zamilovaný" Lloyd, stejné grimasy a spousta dalších variací gagů a hlášek známých už z prvního dílu, Lloydovy sueprhrdinské představy, vědecká konference místo původního večírku atd.) a vše bylo vsazeno do nového prostředí. Možná to místy skoro až hraničí s vykrádáním předchůdce, ale rozhodně to není na škodu a tato pomrknutí hrají spíš na nostalgickou strunu. Objeví se i legendární psí auťák (byť jen na chvíli), slepý chlapec Billy z jedničky (kterého hraje ten samý herec) a na okamžik dojde i na vazbiče, byť až v potitulkové scéně. Konzistence obou dílů je naprosto nevídaná, jako by se snad jednalo o jediný film rozdělený do dvou částí. Údernost vtipů zůstala na výborné úrovni, ani tentokrát nechybí špetka fekálního humoru. Za zmíňku stojí také Bill Murray v podivném cameu Harryho spolubydlícího v chemickém obleku - musel jsem si to hledat na googlu, protože mu vůbec není vidět do tváře. Potěšil také povedený český dabing, kdy se do svých rolí vrátili Bohdan Tůma a Jiří Pomeje. Malinko mě překvapilo rozuzlení, které mi úplně nesedlo, ale to je jen drobounká vada na kráse. Pevně věřím, že tihle dva pošukové nám na plátně ještě neřekli poslední slovo a že o nich v budoucnu ještě uslyšíme třeba ve třetím díle (snad dříve než za 20 let). :) 90% ()

Zombiepod

Túto dvojicu som nemusel ani v 90-tych rokoch, no dvojka je pre fanúšikov určite potešujúca. Nostalgický závan bláznivých komédií zo starej školy, ktorý však svojím primitívnym humorom v dnešnej dobe veľa neukáže. Daniels a Carrey svoje kultové role však zvládajú rovnako ako pred 20-timi rokmi, no absurdná, klasická zápletka je taktiež už dnes veľmi zastaralým nosníkom. Zasmial som sa dokopy možno trikrát, tomuto trápnemu humoru jednoducho nikdy neprídem na chuť. Podpriemerná dvojka, ktorá trochu poteší snáď iba starých fanúšikov. ()

Miagy

vynikajúci Jim Carrey s jeho pošahanými výrazmi sú to jediné skvelé na tomto filme, ale scenár je tak hlúpy, až sa to nedalo dopozerať. ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)