Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

LiborGondek

Nic než zoufale trapné pokračování ne zrovna geniální komedie z devadesátých let. Už ten první film Blbý a blbější byla kravina na jedno použití, našel bych desítky jiných, které by si pokračování zasloužily víc. ()

Ryuuhei

Film má opravdu super a vtipné momenty, stejně tak vzdává hold svému předchůdci, ale jinak není skoro v ničem inovativní - dějová linka je jak přes kopírák, akorát ji obohacuje záhada okolo ztracené dcery. Pobavil jsem se, dokonce i zasmál (což se mi tak často nestává), ale na jedničku zkrátka nemá. S blbostí se to nesmí přehánět! ()

ywo666

Lobotómia úspešene za mnou a musím uznať, že toto sa fakt podarilo. Tesne pred tým som si pozrel prvý diel, aby som ešte viac ohlúpol. A musím konštatovať, že dvojka je určite lepšia. Humor stále presahuje hranice únosnosti. Ale je sofistikovanejší ako v jednotke. Možno, keby to pozerám sám je to slabšie. Možno, keby to pozerám doma a nie v kine, je to slabšie. Ale keď sme sedeli v cinemaxe fakt som zomieral od smiechu. A toto je prvá komédia kedy trailer odhalí iba slabšie vtipy. To najlepšie ostáva pre film. Prvý diel je prvý diel. Ale druhý som sa fakt bavil. Až ma boleli svaly na tvári od smiechu. Hovädá sú to ale riadne, nič pre sráčov. 5* ()

noriaki

Možná jsem čekal až moc, možná to s dabingem bude lepší. Každopádně jsem zklamaný, a hodně. Pokračování výborného prvního dílu je téměř ve všem úplně stejné, jen mu něco podstatného chybí. A to něco způsobuje, že se z potenciálně vtipné komedie stala křečovitě přehrávaná nastavovaná nuda. Sem tam se sice objevil moment, kdy jsem si říkal, že by se mohl film rozjet, ale pravidelně moje naděje pohřbila hned následující scéna. Je to zvláštní. Skoro jako kdybych viděl znovu jedničku, ale tentokrát očima člověka, který buranské komedie nesnáší. ()

neoBlast

Velmi slušné překvapení. Nebo jsem měl až tak nízká očekávání? Pokračování "kultovky" Blbý a blbější rozhodně není tak špatné jak se povídá. Je to samozřejmě hloupý film, nedělá svému jménu ostudu, a je celkem příjemné vidět herce, kteří posbírali za dvacet let i nesarkastické herecké medaile dělat bordel jak ve starých dobrých devadesátkách. Z dvaceti vtipů sednou perfektně tak čtyři, což je nízký poměr, ale dvojka Blbý a blbější vás rozhodně umlátí kvantitou než kvalitou. S dobrým rozpoložením mozku (= off) a nižším očekáváním vám může film nabídnout výbornou zábavu. Vůbec jsem nebyl překvapen účastí oblíbence Roba "největší hovado Hollywoodu" Riggla na tomto projektu. 60 % ()

ivan bohatyr

Jedička byla lepší, každopádně ale dobrá komedie, některé fórky už na hranici nevkusu, jinak sranda a pohoda. Osobně bych takových bláznivějších komedií v dnešní době uvítal víc. ()

hroubek

Název jasně vypovídat o čem celý film, takže je jen na Vás jak k tomu budete přistupovat. Jestli čekáte, že hlavní hrdinové se v něčem změnily, tak by to byla velká chyba. Je to vtipné, pobaví to, ale mohlo by to být klidně o pár minut kratší. Pokud Vás jednička bavila, tak Vás návrat ke starým známým bude bavit taky, za předpokladu, jestli Vám opakovaný vtip připadá vtipný. ()

Mishqo

75% ... Zabavil som sa asi tak isto ako pri jednotke, takže hodnotím veľmi pozitívne. Opäť ujetá jazda s nezabudnuteľným Lloydom a Harrym a skvelými hláškami. ()

Sany33

Je to naše staré známe duo Harry a Loyd ale už to jednoducho dáko nefunguje. Keď boli mladší človek nemal problém im uveriť ich totálnu demenciu a pripisoval ich správanie k dákej mentálnej chorobe. Ale v starej podobe je mi Harryho a Loyda viac ľúto a preto mi aj ich vtípky pripadali menej vtipné. Možno som mentálne dospel alebo oni mentálne zostarli každopádne sa pi to páčilo oveľa menej ako kultová jednotka. Vrátilo sa viac starých známych tvárí, ako napríklad susedko milujúci papagájikov, končiaci veľmi podobne ako v jednotke. Príbeh sa opiera a veľmi obľúbený žáner road a trip movie podobne ako jednotka. Harry sa snaží nájsť svoju dcéru, aby mu mohla darovať obličku inak umrie, Loyd ako správny kamarát sa mu v tom jednoznačne snaží pomôcť a tým sa dostávajú do nejednej šlamastiky a o tom je v podstate celý príbeh o prechádzaní z blata do kaluže ale to už asi od 90 rokov minulého storočia nie je moc vtipné. Úctyhodný odchod do dôchodku ale nie moc vydarená komédia, k by sa dvoja neviezla na komerčnej vlne jedničky asi by veľmi ťažko by dokázala udržať takú fanúšikovksú základňu. 51% ()

VanTom

Mohutná nálož hovadského pokleslého humoru exploduje od prvních minut a soptí pod neměnným tlakem až do konce. Mnohokrát rozesměje, hodně i proto, že Carrey s Danielsem vklouzli zpátky do rolí s viditelným elánem. Avšak kvůli přestřelené stopáži a zápletce čistě do počtu pokračování tolik neodsýpá a po čase unaví. Jednička nebyla tak monotónně našlapaná, což ji paradoxně činilo sevřenější a podvratně nevyzpytatelnou; nicméně dvojka jí ostudu nedělá. ()

TheRoller

"I'm from England, Surrey." - "You don't have to apologize." Jediná chyba dvojky je, že neprišla s vôbec ničím novým a v podstate do poslednej scény kopíruje jednotku. Vykrádačiek z iných filmov sme už zažili na tucty, ale aby film čo i len bez kúska snahy zakryť to, okopíroval svoju jednotku, to som ešte nevidel. Jim Carrey je ale stále ten dokonalý Jim Carrey, filmu dominoval a ja som sa na ňom opäť neskutočne bavil. Jeff Daniels tentokrát, z môjho pohľadu, tak nejako v ústraní, len hlavný nahrávač na Jimove smeče. Na Jimove dokonalé smeče, ktoré nezostárli ani po 20 rokoch a navždy zostanú jedinečné a nenapodobiteľné. Ono to bolo v podstate, ako celok, dosť slabé, ale v určitých momentoch, ktorých frekvencia je stále slušná, som sa veľmi dobre zasmial a to sa cení. Ako spomienka na dokonalú jednotku, zakončené skvelou časťou v titulkoch, výborné. Nedá mi ešte raz nevyzdvihnúť Jima - po dvadsiatich rokoch mu to, aj keď je to len zdanlivo, pretože všetko na okolí je slabšie, šľape ešte lepšie a ja som sa naozaj smial na každom zábere, v ktorom sa objavil. Film ako taký hodnotiť veľmi zmysel nemá, preto hodnotím spomienku na prvý diel a pomerne slušné množstvo jednotlivých, naozaj vtipných scén. Najlepší moment: Lloyd a Harry cestujú podľa adresy na obálke. ()

R1CH1E

Rozhodně ne tak dobrá komedie jako první díl, ale po 20 letech se jedná o stále funkční komediální duo a o film, který je vtipný svou hloupostí. Nechápu, jak někdo může odsuzovat tenhle film za fekální humor, když první díl ho obsahoval mnohem více a dodnes je komediální klasika. Více než důstojné pokračování a sentimentální zavzpomínání na zlaté devaesáté se spoustou odkazů na původní díl. P.s. Pokud bude český dabing stejně dobrý jako původní dabing u jedničky, může to humornou stránku filmu výrazně pozvednout! ()

zigíš

pomer trapnosti a zábavnosti tak 60:40 s občasnými -patrne nechtenými- chvilkami meta humoru (!) na farelly brothers vlastne docela krotké a nezávadné ()

ghatos

Já jsem spokojený. Podařilo se navázat s odstupem dvou dekád na ujetý styl jedničky. To je velký úspěch. Kluci si to dávají jako za mlada, není tam skoro kvalitativní rozdíl. Srandy je tam dost, není nač si stěžovat. 69%. ()

blackJag

Jestlipak si bří Farrellyovi neměli místo tohoto leštění rodinného stříbra raději vyleštit sami sobě? Skoro už to tak vypadá. Množství hluchých fórků, které nezachraňuje ani značná nekorektnost, svědčí každopádně v neprospěch. 50% ()

Alisa

Dostala jsem přesně, co jsem chtěla - skvělou zábavu (ač někdy mírně morbidní). :) Jim Carrey opět dokázal, že prostě umí. Pokračování se vesele může rovnat jedničce. Nechápu nízká hodnocení, protože kdo si přečte název (a zná předchozí film), nemůže čekat nic jiného. A dle smíchu celého kina blbý a blbější stále válí!! :) ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)