Návrat blbýho a blbějšího

• USA Dumb and Dumber To (více)

Uběhlo přesně 20 let od chvíle, kdy jsme Lloyda s Harrym opustili, a změnilo se toho opravdu hodně – s výjimkou jejich tuposti. Když se Harry, který nutně potřebuje novou ledvinu, dozví, že kdesi, neznámo kde, žije jeho dcera, musí Lloyda probrat z „kómatu", ve kterém se nachází od chvíle, co ho Mary odmítla, a vydat se na cestu, aby svou dceru požádal o pomoc. Křížem krážem celou Amerikou v těch nejbizarnějších dopravních prostředcích je jejich cesta zavádí do ústavu pro duševně nemocné – kam nepochybně patří – i na setkání těch nejinteligentnějších lidí světa. Tedy – původně... (Falcon)

eraserhead666

No do prdele to mi teda poser záda. Bří Farrellyové se vždycky trefovali do humoru mého gusta, i když právě po Blbém a blbějším už jen v trochu nižší, ale pořád ucházející kvalitě. Ale že se celá čtveřice vrátí v plné polní a síle, to jsem ani nečekal. Ultimátní nářez jak prase. Carey s Danielsem jakoby vůbec nezestárli a spolu s nimi masakrózní Kathleen Turner, ukazující že v šedesáti sice už nevypadá jako ve svých nejlepších filmech, ale na herectví to nemá vliv, že rečkou je pořád parádní. Farrellyové jsou pořád stejná hovada, a za to jim obrovský dík. ()

luka4615

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jim Carrey a Jeff Daniels to udělali a výsledek je příšerný. Nemastná neslaná komedie s pár povedenými gagy, která skoro vůbec nedrží pohromadě, přičemž Vy si v polovině filmu už připadáte trapně za ty dva blázny, kteří účinkují v tomto silně nadhodnoceném snímku a také za sebe že tímto snímkem ztrácíte čas. Avšak občas pod vším tím nánosem let a trapnosti problýskne slavný "gumový ksicht“ Jimma Carreyho ale ani to film nezachrání na jeho hroutícím se piedestalu. Dumb and Dumber To je filmem, který měl raději zůstat v hlavách tvůrců či vzniknout jako seriál jelikož duo Carrey a Daniels už celovečerní „blbější“ film neutáhne. ()

Coleator

Zavání to vždycky průšvihem, když vzniká pokračování úspěšného komediálního filmu, navíc po takové době. V případě Dumb & Dumber se ale pokračování s trochu přivřenýma očima opravdu povedlo - Carrey a Daniels jsou pořád skvělí, většina vtipů funguje, zápletka není nejhorší - je zkrátka super být zase zpátky... ()

Lucasion

Pro někoho emocionální bomba a nostalgický návrat dvacet let starých oblíbenců. Což jistě podtrhnou finální titulky s fotkami z prvního dílu. Ovšem pro někoho komu se jednička moc nelíbila, tak těžko ocení nostalgickou strunu. Dvojka až příliš okatě přehrává všechny vtipy z jedničky. (Znovu: Pro někoho nostalgie, pro druhého nuda.) Carrey i s vráskami je stále stejný jako před lety. Nechybí i pejskovní auto a fekální humor se pozvedl na další úroveň. Zvláštní, čekal jsem, že se u dvojky pobavím víc s tím, že po dvaceti letech jistě tvůrci přizpůsobí humor dnešní době. A vlastně je to i pravda, oproti vanilkové verzi je tu mnohem více nechutného a záchodového humoru. Což možná přizpůsobí humor dnešní doby, ale bohužel to neznamená, že je to automaticky vtipné. Příběh u road-trip komedie bych nehledal, takže scénář je v pořádku. Ale pro mě to stejné jako jednička. Příliš dlouhé, nudné a bez humoru. Leda poslední scéna je docela vtipná, což platilo i u několikrát zmiňované jedničky. (40 %) ()

Kamca_

Jednička byla určitě lepší, ale i tak se mi tohle pokračování líbilo. Chvílema se to malinko táhlo, ale jinak nemám skoro co vytknout. Jim Carrey se mi prostě nikdy neokouká. 65%. ()

RelaxMan

Očekávání bylo obrovské a výsledek nezklamal. Je to prostě komedie šitá mě na míru. První díl je pro mě víc než jen film. Je to něco co přesáhlo mé hranice oblíbenosti. Tudíž ani nečekám, že to někdy nějaká komedie překoná. I dvojka je, ale super. Takže můžu všem fanouškům prvního dílu, popř. Jima Carreyho jenom doporučit. ()

ScarPoul

Opakovanie rovnakých motívov ako v jednotke. Bez nápaditosti, alebo kultovej scény. Nechcem to hneď dávať do kolónky zbytočný film, ale keď sa to za 20 rokov nebolo schopné nikde posunúť a doslova to cituje tie isté scény z jednotky, tak je niečo zle. Hlavná blbka veľmi pekná a Daniels znova vtipnejší ako Carrey. Ale čo z toho. Nemôžem uveriť, že pod scenár sa podpísali 4 ľudia. ()

Lacike

Zaciatok bol super. Kadencia vtipov bola taka velka, ze aj napriek niektorym slabsim sa naslo dostatok zabavnych na to, aby to vyzeralo, ze dvojka bude zabavnejsia ako jednotka. Lenze od druhej polovici filmu sa medzi vtipmi naslo cim dalej tym menej tych skutocne vydarenych a nakoniec je v mojich ociach dvojka na rovnako mierne nadpriemernej urovni ako jednotka. Ocenujem, ze atmosferou je na tom tiez velmi podobne a tak fanusikovia jednotky budu s dvojkou urcite spokojni. Chemia medzi Carreym a Danielsom je stale dokonala a aj zapletka je slusna. Mozno je skoda, ze dvojka neprisla skôr. Dnes uz tento komedialny styl trochu vysiel z mody. Ale ja aj tak stale dufam, ze sa dockam Ace Ventury 3. Davam spokojnych 6/10. ()

Terva

CITÁT - Už je tady zas.......dvacet let a on sem stále chodí.......... Ještě blbější než první příběh. ()

Dale

Film charakterizuje už samotný názov, takže nikto od toho nečaká zmysluplný dej, iba debilné fórky na úrovni IQ50, z ktorých hádam aspoň pár pobaví. Ale keďže v jedničke boli iba zo 2-3 zábavné scény, tak od dvojky som viac nečakal a splnilo sa. Jediná scéna, ktorá sa s prižmúrenými očami dá považovať za vtipnú, bolo to záverečné krovie. Inak nula bodov po všetkých stránkach. Blbý film o blbcoch pre... Najhorší režiséri všetkých čias nesklamali. Daniels aj Carrey by sa mali vyhýbať komédiám a brať len vážne úlohy, tie im svedčia oveľa lepšie. ()

corpsy

Toto pokračovanie BLBÉHO A BLBŠIEHO je...blbšie. Človek by si povedal, že návrat komediálnych hrdinov ( mojich ) školských čias bude síce nie tak dokonalý ako jeho predchodca, ale vtipný bude určite dosť. To slovíčko dosť je tu ale nepoužiteľné. Carrey s Danielsom sú presne takí ( blbí ), ako pred 20timi rokmi, akurát ich trošku kazí vek ( čo narobíme, každý starne ), no nedostávajú scény ( s výnimkou tak jedna dve ), pri ktorých by divák pukal od smiechu. Keby mala vzniknúť časť tretia, nebol by som proti, ale...ale tvorcovia by si mali pred tým zopakovať premietanie časti prvej, aby zistili v čom všetkom boli prednosti tej legendárnej komédie. ()

ConanVJ

Tak pro mě už to není taková sranda jako první film, který mám hodně rád. Vtipných momentů je zde spousta, ale už to nemá takový kouzlo, který jsem čekal. Jako komedie to určitě pobaví, ale už to není taková podívaná, ke který bych se v nejbližší době vrátil. Za mě 60% :) ()

DEXTER099

Tak jsme se dočkali návratu Harry a Lloyda po dlouhých dvaceti letech ,které utekli jako voda,ale na humoru těch dvou to tolik znát není.Hned při prvním záběru se vrátí atmosféru známe dvojice ,které není skoro nic svaté a srandu si umějí udělat i z na první pohled sebevíc vážné záležitosti.Co se týče scénáře o který tu asi dvakrát nejde,protože je film založen hlavně na častých vtipných scénách ,které dohromady mají tvořit koktejl překypující zábavou od té v mezích až po fekální,ale když tohle pominu tak scénář je hodně jednoduchý.Herecké výkony ani po těch letech neztratili nic na své vtipnosti a dovednosti pobavit diváku hlavně toho co měl rád i první díl.Myslím,že pro fanoušky jedničky je tohle zdařilý návrat i když je mi jasné ,že prvnímu dílu se to úplně nevyrovná.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

schizmo

Chtít po více, jak dvaceti letech navázat na předchozí a všeobecně velmi dobře přijímanou jedničku, je kousek více, než odvážný. Nejen proto, že pokračování svých slavných předchůdců mají vždy stíženou situaci kvůli srovnávání, ale především proto, že vkus a všeobecné poměry se za dvě desítky let, chtě nechtě, změnily. Proto mají osmdesátkové filmy takové kouzlo, protože jsme je viděli ve své osmdesátkové době. Chci tím říct, že kdo ví, jak by byl dnes Blbý a blbější přijat, když doba je tak zlá a moderní fanoušek konstantně zahlcován a neustále tlačen k čím dál větším očekáváním. I tak jsem B&B dával celkem fér šance. A hned narovinu říkám, že film není ani průměrný. Místy bych se nebál sáhnout po výrazu trapný, ale většinu času jsem si říkal, že je to prostě jen jedna velká a nevtipná nuda, která v těch nejlepších momentech může vyvolat lehoučký úsměv na tváři. Kostra celého příběhu je plus mínus podobná jedničce, na ni jsou nabalovány gagy nejrůznějšího druhu, v podání Carreyho a Danielse často pak nechutné až vyloženě dementní. A přitom extrémní a vyhrocený humor se dá udělat i tak, že se mu i zasmějete, viz třeba Movie 43. Když se ale koukám na všeobecné hodnocení, film není přijat úplně špatně, takže je dost možné, že to nesedlo jenom mě nebo jsem měl zkrátka přehnané očekávání. Každopádně komedii si přestavuji trochu jinak, nota bene pokud staví na slavném a povedeném předchůdci nebo na osvědčených jménech. ()

VojinRyan

Mne osobne to neprišlo tak vtipné ako jednotka. Buď je to tým, že som starší a ten americký humor už neberiem tak ako kedy si. Mne to miestami prišlo až trápne ako sa nasilu snažili urobiť vtipné scény a pritom je celý film skôr len o tom, ako si dvaja hlavný aktéri užívajú svoj návrat medzi svoje známe úlohy. Samozrejme to by nebolo ono, aby Američania opäť nezápasili o krásnu mladú ženu. Nič nové nečakajte, ja som bol sklamaný. Jedine čo pridalo 3 hviezdičku bol stále dobrý Jim Carrey, ktorého ksichty nikdy nezabudnem. 65% - 3* ()

Modrá ocel vrací úder

Modrá ocel vrací úder

21.11.2014

O pokračování kultovní komedie Zoolander se mluví už pár let. Až nyní se ale začíná hýbat kupředu, což může i nemusí souviset s úspěchem Návratu blbýho a blbějšího. Jim Carrey a Jeff Daniels ovládli… (více)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (více)