radek512

Není to žádný sofistikovaný humor, prostě jen blbé skeče u kterých se člověk blbě směje, perfektní oddechovka u které není třeba přemýšlet.škoda jen že další díly nedokázali aspoň udržet kvalitu. ()

cure

Má to gule, má to spád, budeme se koulovat !!! Dialogy ako aj monology pána účetního sú tak silno uložené v mojej hlave, že by som mohol nadabovať celý film. ()

kluzo

V době uvedení do našich kin mi bylo nějakých 14 let a v té době to byl film, ze kterého jsme citovali hlášky a smáli se jak potrhlí. K tomu filmu cítím značnou dávku nostalgie, ale chápu, že dnes se to všem líbit nemusí. V roce 1980, kdy film vznikl, natočil Villaggio ještě jeden velice dobrý film - Krásná země. Druhý díl účetního se ještě dal, ale další už byly takové stále stejné, což už je nuda. ()

feryk

Nejlepší a nejzábavnější ze všech filmů s účetním Fantozzim. Tenhle díl prostě zlidověl. Je jen málo filmů, u kterých se válíte smíchy po zemi při prvním zhlédnutí. ()

Pantata

Předchůdce Bláznivé střely... Překvapivě dobré balancování nad hranicí trapnosti, což s tématy jako věčné bouchání, srážení, padání nebo prdění není jednoduché. Až ke konci to spadlo do trapna, u kterého co tak sleduji zůstal Fantozzi u dalších dílů, do kterých už se tedy pouštět nehodlám :) A dabing, to je nádhera. "Kde parkujete pane účetní?" ()

Stíba

No, to obecné nadšení a nějaký výrazný odklon směrem nahoru od ostatních dílů úplně nesdílím. Nese se v hodně podobném duchu jako všechny ostatní a slabších míst je tu stále dost, kdežto těch co by nějak oslňovaly až zas tolik ne. Už mi není 10 a na víc než 3* to prostě neni. ()

Odpadlik

Asi nejpovedenější film s "panem Účetním" (bylo jich natočeno více, ale na tento film rozhodně neměly), který také běžel v našich kinech. Pokud vám nevadí trochu "buranský" italský humor, tak se určitě zasmějete. Některé scény (troufám si říci) notoricky známé a výtečné - cyklistické závody, střelba na asfaltové holuby, úprk z práce apod. ()

ecis

Tak toto je komedia mojho detstva. Videne asi tisic krat. Teraz viem, ze to je obycajna somarina bez velkych filmarskych ambicii a hodnot, ale tie gagy a scenky su natolko blaznive, ze stale ma to vie rozosmiat na 100%. "...jednoho fanouska sa zmocnil soucit...suuuch...[vedro vody od fanusika na Fantoziho na bicykli v prietrzi mracien]..." ()

Sosak

Jedna z mála vyjímek, kdy italská komedie baví. Sice jde jenom o takovej ten kanální-anální humor, ale místama to vtipný opravdu je. Zasmál jsem se u toho, tak pominu Paola Villaggio, kterej nehraje a jenom tam tak zmatkuje a dám štedré tři hvězdičky, taková já dobrá duše. ()

mvukotic

Najlepší film s Fantozzim a jedna z najlepších bláznivých komédií vôbec. Ak máte radi absurdný, primitívny a schválne prehnany, ale zároveň nie trápny humor, čaká vás jedna salva smiechu za druhou. Ja len nedokážem pochopiť prečo sú všetky ostatné Fantozzi-filmy tak neporovnateľne horšie ako tento klenot jednoduchej zábavy. Holt, niekedy sa zadarí iba raz. Hoci je dost pravdepodobné, že na kvalite pridal aj mimoriadne vydarený dabing so skvelým Stanislavom Fišerom. Myslím, že ostatné diely neboli ani zďaleka nadabované tak nápadito a kvalitne. O slovenskom preklade ani nehovoriac.. ()

cybill

"Z pouhého nerozumu byl do čela kolóny postaven Calboni!" videné minimálne 186-krát áááá viete čo? do tisícky to ešte pokojne /a rada/ zvládnem :) ()

Jablek

No už jsem se nebavil tak jako před lety, ale jesli něco opravdu stojí zato, tak je to jednoznačně scéna s karbanátkama...ta mi dala slušně zabrat :) ()

Valkyria

Jediný koukatelný díl z této "ságy"... Srší vtipem, originalitou a bláznovstvím.. Hlášky od začátku do konce... "Sběratel příšer" "Účes zvaný facka" Nebo scénka, kdy jde políbit dceru na dobrou noc a rozhoduje se.. která je jeho dcera.. ona, nebo plyšová opička.. pro jistotu políbí obě dvě! Prostě fajn oddychovka... což se o dalších dílech říct rozhodně nedá!!!! ()

Inozuka

Neskutečná jízda od začátku do konce. Hodně hlášek zlidovělo... bavorské karbanátky, to Calboni se chlubil, sundej si ty kalhotky... Nejlepší kousky jsou s vikomtem Cobramem a alpská dovolená. Je to v podstatě jediný díl z Fantozziovské série, na který se dá dívat, ale o to větší koncetrace vtipů. Vynikající Fišerův dabing a překlad, který zachovává nebo dotváří (?) řadu gagů. Klasika. ()

TheDave

"Vzal si den dovolené, počkal až Pina odejde z domu a začal prohledávat byt. Pátral po nějaké stopě, po dopisu, po fotografii!" ... "Náhle pojal jakési podezření". Maléry pana účetního jsou bezpochyby nejlepším počinem ze všech dílů o Fantozzim, který je plný opravdu bravurních gagů. Škoda, že se to v dalších letech změnilo ... ()