Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

LiVentura

Moc milé pohádkové vyprávění o dvou sestrách, z nichž jedna neuměla ovládat své mrazivé kouzlení a druhá byla od něj "osvobozena"... ()

Hrabka

Kdyby to hodnotily jen dívky do 10 let, tak to má snad sto procent. :-) Pro dospěláka je to solidní počin, který se dá v pohodě zkouknout. Příběh mohl být možná o něco zajímavější a Olaf mohl dostat více prostoru. Některé písničky opravdu chytlavé. 70% ()

juta

Poměrně nezáživná pohádka, která toho nabízí velmi málo k pobavení a to je určena pro ty nejmenší, pro které by se měly vymýšlet bláznivé kousky v neustálém koloběhu po celou dobu filmu. Zdálo se mi, že zde není žádný originální prvek, klišé tu, klišé tam, vše bylo takové ohrané. Opravdu nic extra a ještě navíc muzikálové prvky, které opravdu v pohádkách nemusím, škoda. ()

Fiftis

Ľadová disneyovka na sto percent plní svoju funkciu v iných klasických atribútoch. Vedľajšie charaktery sú mimoriadne podarené na čele s vtipným snehuliakom Olafom, ktorý má len jedinú chybu a to že príde až po 40 minútach. Je skvelý, má podarené jednovetné vtipy, sám si zaslúži extra bod. V rozprávke musí byť povedané, čo je dobré a čo zlé, aby sme vedeli komu fandiť. Na druhej strane dej obsahuje viaceré dramatické scény a vo finále môžete mať pocit, že ste videli prešpekulovaný a bohatý film, pestrý mix rozprávkových momentov, len neboli zhodne rozložené sily. Ľadové kráľovstvo je nadpriemerná disneyovka, ktorá je síce dejovo prešpekulovaná a chýba jej silnejší záporák, no bohaté dianie, vtipné postavičky, kvalitné piesne a výborná animácia sú silné lákadlá. ()

Shakers

Disney poslednú dobu produkuje skutočne dobre kúsky a Ľadové kráľovstvo je jeden z nich. Ako je u Disneyho zvykom, príbeh je dosť podobný ostatným Disneyovkám a opäť sa tu vyskytujú klasické prvky - princ, princezná, kúzla, hrady ... atď. To je snáď jediné s čím tento podarený animák neprekvapí. Inak je tu veľké množstvo humorných scén a dialógov, ktoré sa skutočne podarili, tak ako aj postavy. Pekná animácia je samozrejmosťou a hudba je taktiež perfektná, pesničky majú fajn melódiu a text sa pekne rýmuje. Slovenský dabing tradične výborný. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: Vuelie. 95% - 5* ()

lamps

Je to sice víc pohodový muzikál než-li pohádka pro děti plná děje a klasických motivů, ale u Disneyho už si s podobně laděnou zpívající rozprávkou neporadili dlouho tak dobře. A ostatně, ono je opravdu na co koukat - animace je dokonalá, příběh napínavý, postavy rozkošné až krásné (ty dívky se jim vážně povedly) a humor přesně takový, aby vyhovoval i každému nafrněnému kritikovi s ledovým rampouchem v zadku. A ta hudba, která mi jinde většinou překáží, byla tentokráte vážně kouzelná a povedená. Nejlepší animák roku, to je celkem jasné... 80% ()

filmfanouch

Hodně krásná pohádka. Disney je král animáků a tenhle film je nádherný. Skvělá hudba a skvělé hlasové obsazení (i v dabingu). Let it Go si budete zpívat pořád dokola. ()

JohnnyD

Piesne sú na disneyovku fakt skvelé, príbeh v prvej tretine solídny a aj záverečný "zvrat" je osviežujúci, faktom ale ostáva, že zvyšné dve tretiny idú na totálny anarchistický random mód, kde jednotlivé scény ledva na seba nadväzujú, nieto dávajú zmysel ako príbeh. A grafika je miestami ako z 90s videohry. ()

Boogeyman

Moc písniček (i když povedených), děj lehce dementní (i když ani zdaleka ne tak jak popisuje Fuka) a málo zábavy pro odrostlejší. Frozen občas vystrčí růžky a především díky Kristoffovi (Flynn Rychlík) a jeho sobovi (Maximus) připomene, že tohle mělo a mohlo být druhé Na vlásku, ale většinu děje na tuhle "klasiku" nemá ani omylem. 3,5* ()

Madsbender

Absolútne klasická disneyovka, so stále takmer rovnakou (len technologicky pokročilejšou) animáciou a efektami, stále rovnako tradičnými príbehmi, stále rovnako archetypáplnymi postavami, stále rovnakom humornom základe ale vybočujúca z rady tým... že sa zaraďuje po bok disneyoviek s datovaním pred rokom 2000. Vážne, ona je len ozvláštnená tým, že obsahuje prehršel spevácko-choreografických výstupov a je to vlastne muzikál. Takže získavame nové tým, že recyklujeme staré a ešte staršie, a nakoniec to dáme dohromady. A prečo nie, keď to funguje, réžia je solídna, príbeh v tejto triede rozprávok neurážajúci a pesničky síce občas trochu otravné, ale krásne prespievané. Nechýbajú temnejšie tóny, miesto psovitého koňa z Na vlásku je tu psovitý sob a pozíciu humornej oslíkovskej osôbky zastáva hovoriaci snehuliak Olaf. Klasická detská pohodovka, len nie až tak vianočná, akoby sa mohlo z plagátov zdať, ale aspoň sa ju dá spokojne sledovať aj inokedy. 75% ()

Pilda17

Bohužel tento rok je na animovanou tvorbu slabší a Oscar pro Frozen je malý důkaz. Netvrdím, že se jedná o špatný animák to ne, ale kvalit plného počtu zdaleka nedosahuje. Hudební vložka je místy otravná, emočně a citově Frozen také nefunguje. Anna a Elsa nejsou moc sympatické, snést se dají, ale aby se mi vryli do paměti, to se jen tak nestane. Nejsympatičtější byl snĕhulák Olaf a hned za ním sob Sven. Vizuální stránku pochválím, protože to byl od začátku obrovský klad. Sečteno a podtrženo jde o pěknou jednohubku, která se z daleka do TOP nezapíše, ale aspoň z části potěší.. 7/10 = 74% ()

Deimos

DivX/// Dabing 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// PLUS: nádherná animace, pěkně si tvůrci pohráli s ledem a sněhem, muzikálová čísla mě příjemně překvapila a bavila, soundtrack, i když hodně moderní mě bavil, sob i sněhulák mají ještě větší potenciál MÍNUS: jednoduchý a až moc pohádkový příběh, čekal bych, že to bude ještě humornější./// Shrnutí: Čekal jsem opravdu hodně, takže ve výsledku moje očekávání nebylo překonáno. Přesto se podle mě jedná o velice povedený, milí, zábavný a pěkný animák. Který přesto že se nesnaží za každou cenu překvapovat něčím novým, tak se mu to občas i nenuceně daří (prostředí, sob, sněhulák). Chybí mi tu víc odkazů pro starší publikum (tak jak to běžně animáky umí), nicméně technická stránka vám to do jisté míry vynahradí. A jsem zvědav i na český dabing, originál je výborný (potěší trollové a Kristen Bell)./// Celkem 80%/// ()

Rosaviva

Zhlédla jsem to, protože jsem na internetu neustále viděla gify a pořád o tom někdo mluvil, a že prý je to tak super jako Tangled, tak jsem si řekla, že to musím vidět. Sice Tangled se mi líbilo o dost víc, ale bylo to hodně dobré. Vtipné, rychle to utíkalo, dokonce i ty písničky byly některé pěkné. Co však bylo ze všeho nejlepší byl Olaf, ten snad ani nepotřebuje komentář :D 5* a teď si jdu postavit sněhuláka. ()

Cappuccino

Milé, vskutku milé. Na Tangled sa síce Ledové královstí nechytá, ale Olaf je sakra TOP! A i keď stál príbeh za starú belu, nevadí, I don't care, hlavne, že som sa bavil. ()

Foox

Jako vážně? Tohle má být nejvýdělečnější animák všech dob? Opravdu nechápu co se stalo, ale tahle podprůměrná podívaná co se kvalit týká, konkuruje pohádkám co jdou rovnou na DVD. 30% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood