Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

berg.12

Trefa do černého. Snad poprvé se Disneyům povedlo být tradiční a zároveň 'in' (nikoliv cool). Tedy něco, o co se třeba české pohádky marně pokouší už čtvrt století. Mluvou, příběhem, charaktery, práci s klíšé, moralitkami, superstárovým muzikálem. Jenom za nepřekonatelné utrpení u toho posledního zcela neobjektivně odepisuju jeden rampouch. Nejlepší Disney od 'Lvího krále'. ()

NinadeL

53. celovečerní Disney Po letech vyhýbání se celému fenoménu Frozen, nakonec musím uznat, že jako Disneyovka je to příjemná podívaná. Hlavní téma je o síle sesterského pouta, což je osvěžující. Obě hlavní hrdinky jsou zajímavě napsané, nový koncept ženských postav, které jsou nezávislé, je celkově príma. Stylizace do andersenovské Skandinávie je také podařená. Jsem zvědavá na nové směřování Myšákova světa. Nové animáky opravdu nemusejí být jen pro holčičky a kluky, ale naopak je výhra, pokud se pobaví celá rodina. ()

Spiker01

Nejvíce film vystihuje asi slovo milé, ovšem na můj vkus až moc dětské. Což samozřejmě není vzhledem k cílovce výtka, dětem se to bude určitě strašně líbit. Příběh je takový ten klasický až to bolí, když to vidíte po tisící znovu, ale je to celkově takové roztomilé, že mu i to odpustíte. Hlavní sílou filmu jsou dvě vedlejší postavy, sob a sněhulák, s nimi je vážně sranda (jak jsem býval naivní 😁) a na krámě se po nich jen zaprášilo. Znovu vidět nepotřebuji...70%...11.12.2013_Cinestar_Černý most] ()

Eddard

Decentní Disney - milé postavičky, výborné písničky, ale jak už je zvykem, trochu moc se sází na jistotu - což rozhodně nemusí být problém, pokud jste náctiletá slečna. Nic zázračného, ale na nedělní odpolední siestu s dětmi byste rozhodně mohli vybrat hůř. 60% ()

Falko

Uz to tu bolo viac krat spomenute, ze tento film si bude chciet ziskat tu skupinu spokojnych divakov, ktori boli spokojni aj s animakom NA VLASKU / TANGLED (2010) a musim uznat, ze si ma tvorcovia opät ziskali. Je to podobne krasne, humorni su tam tentokrat snehuliak Olaf a sob Sven, takze o zabavu je postarane. Ladova animacia s polarnou ziarou v prevedeni 3D, co viac si mozem priat, len trosku menej piesni a bolo by to na 5 hviezdiciek. __________ (Videl v nemeckom 3D kine 10.12.2013). ()

Jezinka.Jezinka

"Ráda sněhuláky stavíš," proboha proč? Sněhuláci jsou trapně bílí, neforemní, jak spoluobčani stižení monstrózní obezitou, studení a kradou králíkům mrkev. Příběh dvou sester dává tušit, že Čechov to s Třemi sestrami přehnal, už narvat do děje smysluplně dvě je vcelku facha, která se tu ne až tak zadařila, ale pral to čert, hlavně že tam máme sněhuláka. Pokud máme rádi sněhuláky, což já rozhodně nemám. Nenávidím všechno, co je spojeno se zimou. Ten bílý hnus mě traumatizuje i z pohledu ze slunečného dne, kdy jsem tento horor sledovala z tepla a bezpečí vlastní postele obklopená velbloudy (plyšovými, ale na sledování studených filmů doporučuju, dodává to pocit tepla, já tedy mám plyšové velbloudy v posteli pořád, ale já mám taky obsesivní poruchu a fixaci na velbloudy), nenávidím sněhuláky, zejména pokud blbě žvaní. Pokud někdo blbě žvaní, nemusí být sněhulák, aby mě štval, ale pokud někdo blbě žvaní a JEŠTĚ KE VŠEMU JE SNĚHULÁK! štve mě dvojnásob. A teď si zkuste tipnout, kdo je jednou z hlavních postav téhle pohádky. Ne, trpaslíci ani obryně Stáňa to nejsou. Vážně je to ten trapný užvaněný sněhulák. Nestačí, že tam je. Nemůže se jen mihnout. On se tam prožvaní celým dějem! Možná trochu moc mluvím o sněhulákovi, ale on tam je prostě moc a ještě o kousek víc. Pořád. A mluví. Pořád. Oproti tomu sob je miloučký. Příběh opravdové lásky, o kterou tam jde (a ne, že bych měla výhrady proti meldování toho, že rodinné vztahy jsou důležité a láska v jakékoliv podobě taky, třeba dobré milovat svou vlast a takové ty věci) trochu paroduje Kouzelnou romanci, která už sama o sobě je parodií. Princezny měly fajn šaty, rozhodně začnu pracovat na tom pořídit si aspoň jedny s ledovou vlečkou, byl tam parádní sob a celkově to působilo mile, ale trestuhodně o ničem. Takže hvězda za soba a zbytek za tu uvědomělou sourozeneckou lásku (sice tady není patrné, jak a kde mohla vzniknout, sestry spolu od svých asi osmi let nemluvily, ale je to sakra důležité pro život) a krásné šaty obou princezen. Byla bych ráda, kdybych mohla hodit hvězdu za film jako takový, nebo u muzikálu za hudbu, což by se dalo očekávat, ale v tomhle případě jsem byla nucena tyhle dvě hvězdy hodit do kanálu. ()

viperblade

Vtipná, sympatická, milá a do jisté míry překvapivá pohádka, které byste mohli vytknout nějaké ty věci, ale pak zjistíte, že si pobrukujete "Let It Go" a nemůžete tu písničku nějaký ten den dostat z hlavy. V té chvíli si uvědomíte, že Frozen bude kultem. To, co se nepovedlo pohádce Tangled, to se mnohonásobně povedlo tomuto filmu. A zaslouženě. 95 %. ()

castor

Ty tržby jsou skutečně masivní. Přepnout do dětského režimu můžou spolehlivě i dospělí, nudit se zpravidla nebudou. To, co diváci chtějí vidět, jim tvůrci nabízejí, občas se podbízejí, občas by mohli být víc osobití, ale málokdy jsou otravní, což u disneyovek často bývá zvykem. Pouto mezi oběma sestrami je duší celého příběhu – obě se od sebe podstatně liší, a přesto k sobě chovají hlubokou lásku. Tvůrci tak představují klasickou animovanou pohádku se všemi atributy, takže písničky jsou chytlavé, akce vydařená a sněhulák Olaf musí bavit. A audiovizuálně je to prvotřídní podívaná. ()

*CARNIFEX*

Milý animák. Na môj vkus však príliš spevu a málo vtipu. Vďaka aspoň za toho snehuliaka, lebo podaktoré intelektuálne dvojzmysly mi veľmi žartovné neprišli. Bohužiaľ, v mojom oku sa táto rozprávočka, najvydarenejšiemu kúsku, "Na Vlásku", nepriblížila ani na míľu. Presto všetko, nuda to nebola a o strate času nemôže byť ani reč. ()

D.Moore

Podle mě o vlásek lepší než před čtyřmi lety opěvované Na vlásku, nicméně několik věcí mi v Ledovém království přebývalo (bohužel i sněhulák Olaf, který by byl vtipný snad jen kdyby ho daboval Josef Alois Náhlovský, když už mu byl tolik podobný), několik zase chybělo, a tak to na plné hodnocení není. Každopádně se mi líbila působivá severská atmosféra, jeden dějový zvrat, který jsem opravdu nečekal, jemný humor, hudba, sladkobolná romantika udržená na uzdě a sob Sven. ()

kulyk

Rákosoidi vždy rvou do svých animálů alespoň jednu postavičku, která má odlehčit atmosféru a udržet u přijímačů i ty z nás, kteří jsme mentálně přibrzděnější. To se pak mezi intergalaktickými křižníky či vedle godzillí kloaky pomotává nějaký obrooký degen, blábolí věty typu ,,kdo mi to tu loupe pindíček? To bude přítelovo větříček..." a tváří se rozverně. No, Disney se s tím nekakal, do frouznu nasadil nablblíků celou sadu, respektive prakticky všechny postavy připomínají karikatury. Princezna Dementola, jouda, co dealuje zmrzlým Norům led, obchodní partner - hyperventilující záprtek, pochodující huhuláh, sob anální průzkumník a Krasoň z mnohoděťátkova....všichni odlehčení tak, že až nesnesitelně příliš. Kromě toho potroublý příběh, nesnesitelné songy a absence hepyjendu, který by ukojil mé romantické srdce. Toto pustím dcerce leda při záškrtu. Na doražení. EDIT po roce a půl - třiikrát! Dnes jsem viděl Ledové krávovství třikrát! Povolují mi svěrače. Dcera na to hledí stále dokola s výrazem lobotomizovaného karfiolu, jen jen pustit i slinu, ovšem na jakýkoliv pokus o vypnutí reaguje změnou v multidimenzionálního Satana. Raději tiše pláči v rohu. ()

freddy

Jedna princezna obdařená magickou mocí, jež jí umožňuje vládnout sněhovými silami a kouzly, její sestřička, jeden trůnuchtivý princ a jeden ňouma se srdcem na správném místě, k tomu sob, který svým chováním připomíná spíše psa než soba a jeden oživlý mluvící sněhulák. Zajímavá sestava zajímavých a v kreslených Dineyovkách neokoukaných hrdinů ale bohužel ještě nezaručuje absolutní dokonalost. Film jako takový je to zajímavý, velice dobře koukatelný a dokonce ani nenudí, ale nejednou jsem měl pocit, kdy jsem si říkal sakra, tohle už tu někdy bylo. Bylo to hlavně u písniček, obzvlášť jedna písnička mi připomínala svou melodií písničku z disneyovského Herkula. Ono je asi těžké psát a vymýšlet pro ty Disneyovky pořád nové a nové songy, a tak je jasné, že se sem tam budou nějaké melodie vzájemně podobat, ale přece jen tohle pro mě bylo docela rušivé. Jinak se mi ale tenhle film líbil, a svým tématem mi přišel docela neotřelý, postavy zde byly vesměs sympatické a já nemám důvod film nějak více kritizovat. Mé dětské já, které ve mně stále v menším měřítku přetrvává, je nadšené a film ode mne získává čtyři hvězdy. ()

Hild

Tak Ledové království se mi líbilo víc, než bych kdy čekala. Normálně mě to dostalo takovým tím krásným způsobem. Už Na vlásku si mě získal především tím návratem ke klasickým pohádkám, na kterých jsem vyrostla. Film mě na těch 102 minut dokonale dokázal vytrhnout od všeho a vrátit do dětských let. Za to moc děkuji. ()

Spooner

Na vlásku sice bylo ještě o něco hravější, zábavnější a disponovalo mnohem vtipnějšími charaktery. I tak ale za ním jeho zimní nástupce příliš nezaostává. Tempo je zběsilé, písně chytlavé, vizuál je opět úchvatný a klasický disneyovský humor stále funguje na jedničku. Jenže ten příběh bohužel nedává moc smysl a čím víc se nás snaží tvůrci překvapit nějakým twistem či zběsilým koncem, tím víc se jim celý děj rozpadá pod rukama. I přesto však jeden z nejzábavnějších animáků loňského roku. A toho sněhuláka chci domů. Tedy v tomhle případě spíš na zahradu.70% ()

MMR

Tak na začátku jsem byl trochu v rozpacích. Na konci jsem věděl, že to bylo dabingem. Některé písničky totiž jaksi postrádaly smysl. Potom jsem si všiml některých podobností s jiným animákem Na vlásku. Zde bylo několik zkopírovaných charakterů postav, či zvířat. Ovšem jakmile přišel na scénu sněhulák, vše se změnilo ve skvělou zábavu a film se otočil o 180 stupňů. Celkově jsem tedy spokojen. ()

Faustka

Roztálo srdce ledové. Mnoho to nechtělo, jen dotek lásky v okamžik pravý. .. Jsem naměkko. Úchvatná animace, chytlavé melodie. Monika Absolonová a Tereza Martinková zpívají jako slavice zlaté. A tak si Frozen do topky hned míří. ()

gogo76

Animák sa vizuálne dosť podobá na nedávno rovnako vydarené dobrodružstvo - Na vlásku. I tu zaznie niekoľko piesní, v prvej tretine je toho viac než som obvykle ochotný zniesť, ale v ich prospech hovoria chytľavé melódie a dobré texty. V istých momentoch som ostal doslova zaskočený, pretože spevácke výkony určite presahujú bežné možnosti dabingových hercov. Na dokonale krásne animáky sme si zvykli, ale i tu o kvalite rozhoduje v prvom rade príbeh a ten sa vydaril. Vtípky i humor celkovo fungujú, obrovská ľadová príšera("Choďťe preč!!!...") je super, navyše je poučná, tak akoby mala každá rozprávka byť. Opäť pochválim i kvalitný slovenský dabing. Filmy pozerám zásadne s titulkami, ale každé pravidlo má svoje výnimky. 80%. ()

Xmilden

Mé poměrně nízké hodnocení vyjadřuje fakt že se jedná o ne zrovna upřímnou podívanou, ale spíše bych celé Ledové království považoval za hodně solidní kalkul. Je zde totiž vše co by mělo zaručit úspěch: dojímavý příběh, krásné písničky (Let it go je vskutku vynikající), přitroublá postavička (sněhulák Olaf) a sympatičtí hrdinové. Jenže to celé je takové trošku dělané s kouskem ledu v srdci. Nebo alespoň já tam nevidím něco hřejivého navíc. Přesto bych označil tuhle animovanou záležitost za povedenou, dětem v pohodě přístupnou a pro dospělé hlavně v období Vánoc za zhlédnutelnou. 70% PS: Vyloženě mě ve filmu vadili jen ti trolové. ()

Arbiter

Takhle to dopadalo v dobách, kdy se královští rodiče nemohli poradit s internetem, a tak vychovali ze svých dcer labilní a sebedestruktivní asociály. Stejně jako jiní hodnotící jsem rád za lehký odklon od standardních příběhových archetypů (byť jich ve snímku ještě na tři trakaře zbývá), vše ale pohnojil závěrečný veleobjev. Příště méně písniček! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood