Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (Falcon)

hroubek

Je moc milé, že se Disney vrací k tomu co umí nejlépe. A to pohádky s princeznami a jejich bojem za záchranu království a pravé lásky. Fungovalo to dříve a funguje je to i dnes jak nás o tom přesvědčilo Na vlásku a teď i Ledové království. Tento žánr má pořád co nabídnout a je to mnohem příjemnější alternativa, než vymýšlet nějaké další sequely. Ale zpátky k Ledovému království, které se hodně moc povedlo. Příběh je správně pohádkový a než se stačíme pořádně zahřát, tak se film rozjede a my všichni koukáme a kocháme se. Hned první dvě muzikálové čísla připomenou starší disneyovské klasiky a rozhodně je velmi milé. Co se týče samotných muzikálových čísel, tak jsou hravý a kouzelný, a píseň obchodníku s ledem je natolik působivá a zajímavá, že Vás zamrzí jak rychle skončí. Než se nadějeme příběh poskočí o několik let a konečně se dostáváme k samotné zápletce. Podle mě se zápletka podařila vytěžit na maximum a vše co vidíte nepůsobí vůbec špatně a krásně to ladí oku. Postavy jsou opravdu povedené a velmi rychle si je oblíbíte, většinou se tak stane při nějaké muzikálovém čísle. Přesto největší pozornost si pro sebe ukradnou oživlý sněhulák Olaf a sob Sven, který se chová jako pes. Jeden hláškuje o sto šest a tváří skvěle a baví svým fyzickým humorem, druhý se chová jako i pes, i když je sob, což je samo osobě dost vtipné. Animace snímku je kapitola samo osobě. Animace se povedla a v některých momentech je skoro dokonalá. Pokaždé, když jedna z postav staví něco ze sněhu nebo z ledu mě padala čelist. Když, vidíte jak vám před očima roste zámek z ledu nebo ožívají předměty, které pokryl led, tak jenom pokyvujete hlavou a koukáte. Animátoři si s těmito částmi krásně vyhráli, že jsou dosti působivé a zajímavé i pro odrostlejší diváky. Ledové království je krásný animák, který potěší, pobaví a navíc připomene zlaté časy klasických disneyovek. ()

VasaX

Tady se toho nějak nedá moc namluvit. O vizuální stránce je škoda mluvit, protože zde není oproti jeho animákovitým nejbližším sourozencům co rozlišit, příběhově také žádné překvapení. Ale v rámci žánru se tady moc budovat nedá, já vím. O to víc záleží na sympatičnosti a jedinečnosti postav. Bohužel Elsa a Anna jsou v tomhle celkem tuctové krásné roztomilé tvářičky, princezničky z formičky. A to se dá tak nějak říct i o dalších postavách (místo koně sob, co je vlastně obsahově tuctový "hrdinův" kůň, jen se sobí texturou; komická fantaskní postavička, tentokrát s texturou sněhuláka...). Ledové království je prostě animákovská tuctovka, pro děti, které z ní neodtrhnou oči. Ale my starší, zmlsanější a zamračenější tyhle neduhy nepřehlédneme, a očividně ani produkce Ledového království, která raději nasadila skromnější, méně známé až skoro neznámé, voice actory. Pro jistotu. A ať se snažím, jak se snažím, tak tam ty čtyři hvězdičky rozhodně nevidím, a už vůbec ne naivních pět, co tu v náhledu hodnocení 7/20 uživatelů dalo. Já dám tři hvězdičky. Dám prostě tři. Pro jistotu. Aby si mě ti s pěti raději nenašli a nezmrazili mi celé království. ()

Sany33

Po veľmi dlhej dobe som sa odhodlal ísť do kina na animovanú rozprávku a skutočne som urobil dobre. Predovšetkým ide o jednu z najlepších hudobných rozprávok, ktoré Disney vyprodukoval. Sympatické charaktery a vynikajúce melodické piesne. Samozrejme že ide o mierne klišé, čo sa týka princov princezien hradov a zámkov. Ale to jednoducho k tomu patrí vynahradené to však je množstvom vynikajúcich dialógov a vtipných situácií. Musím sa priznať, že rozprávky sledujem výhradne v slovenskom dabingu pretože sa mi javí lepší ako originál a hlasy hercov z Novej scény sú jednoducho vynikajúce a nikdy by som tento dabing nemenil. V tejto rozprávke je opäť fenomenálny jednoducho 91%. ()

majkl44

SPOILER!!!: Bylo zde pár dobrých nápadů, nicméně... Inu, postavy princeznovských sester se mi zamlouval - je vidět, co bylo pro tvůrce základ děje, ale ostatní postavy jim tentokrát unikaly. Škoda postavy Hanse. Po jeho duetu s Annou jsem pořád doufal, že nebude tím, čím se stal, i když to jistě spoustě diváků, stejně jako mě, bylo jasné skoro na první pohled. Vývoj postavy Kristoffa byl trochu mimo.. Jakto, že se o něj nestaral žádný člověk, který byl kolem něj na začátku filmu a najednou, skoro na konci filmu, se dovíme, že zůstal ledařem i přes výchovu divnými tvory a dokonce se choval, jak kdyby ho lidé vychovávali? Chybí mi tam vysvětlení. A jakou roli měl vévoda Weselton? K čemu tam vůbec byl?? Atmosféra i písničky byly opravdu parádní. Pohádka celkem napodobovala NA VLÁSKU. Najdete tam samozřejmě spoustu rozdílů, ale občas šel ten film takovým směrem, že si člověk té podobnosti všiml aniž by chtěl. Sven a Olaf = Maximus a Pascal, hlavní postava je opět okatá princezna, která najde svou lásku cestou někam a mužská postava s velkým nosem tvoří pak jen průvodce a má jen doplňkovou funkci v ději. Mohla za to jistě i animace. A hudební doprovod, přestože byl povedený, místy připomínal více muzikál. Ukládání hvězdiček je pro mě tentokrát opravdu těžké, jako rampouchy z Elsina hradu.. Možná se mi to časem rozleží v hlavě k lepšímu.. ()

Ellimere

Disney opět nezklamal a vrátil se k postavě odvážné hrdinky. S chutí půjdu proti proudu, Frozen mi přijde mnohem lepší než Tangled. Postavy jsou mi nějak sympatičtější. Severské země jsou moje oblíbené a sob je moje nejoblíbenější zvíře, tvůrci se prostě trefili. Sven je naprosto boží. Frozen je často vytýkán až příliš banální příběh, ale kterému dítěti to bude vadit? Animace jsou roztomilé, sněhulák se sobem vtipní a písničky okouzlující (http://www.youtube.com/watch?v=tA53EsnzlIg). Co ještě chcete víc? Je to správná Disneyovka se vším všudy. ()

Unnamed

Neurazilo, nenadchlo, ale hlavně taky nenudilo. Zajímavé postavy sněhuláka Olafa a soba Svena - jejich potenciál byl ale nedostatečně využit. Slabší příběh a hodně zpívání. Přesto to bylo menší zklamání než Tangled. Za temnější scénky pak dávám slabší 4*. ()

Eleanor05

Pokus o další Na vlásku se nezdařil... Ani trochu. Nesympatické postavy, umělohmotné písničky, hloupý, nudný příběh. Co z toho mohlo vzniknout jiného, než slátanina? ()

Ceres

Úchvatný visuál, který začíná prakticky až od "zmrazení" všeho. Jen škoda, že to sráží ty komerční odrhovačky (sračky), včetně Let it Go, nechápu, jak toto mohlo získat oscara za nej song. ()

VanTom

Prostě standardní disneyovka. S pěknými písničkami, lehkovážně pohádkovým dějem, který si s příčinami a následky hlavu neláme, ale nesmyslným bych ho nenazval, sympatickými postavami a všedně bezchybnou technickou stránkou. Pro dospělé snad trochu unylá, cílená jednoznačně na holčičí část dětského obecenstva (rovnou dvě princezny, akce vysloveně z povinnosti). Na Lociku nemá ani náhodou, spíše mi připomněla vizuálně podstatně stylovější 2D pokus Princezna a žabák. ()

Brain-D

Zpěv, zpěv a zase samý zpěv. Jako texty jsou skvělé, ale proč se proboha zpívá skoro v každé scéně. To mi prostě pilo krev. Vše zachraňuje malý sněhulák "Olaf" a sob Swen, kteří byly opravdu zábavní. Animované efekty mražení všeho, co se dá byly též skvělé. ()

romajz15

Lédové království má nádherně udělané animace, poutavý příběh a spoustu hudby. Rozhodně patří mezi nejlepší animáky. Připadá mi, že film bohužel plně nevyužil svůj potenciál. Přidal bych více scén se Svenem a Olafem v lese, ty byly úžasně vtipné ale bylo jich málo. Příběh je sice trochu kýčovitý a předvídatelný, ale i tak skvělý. ()

zdenny

Pěkná animovaná pohádka se stejnou filosofií. V každé takové totiž najdeme postavičku, která je jakýmsi legračním outsiderem, jenže bez které by to nešlo. ()

Master19

Ještě jsem nezažil, že by dcera celý film seděla s otevřenou pusou. Já jsem byl taky celkem překvapen, protože jsem nečekal, že to bude tak "dospělé" a přesto pochopitelné, jasné a přístupné. Když se spustila bouře, dcera prohlásila "to je fičák!" a já nemůžu, než souhlasit. ()

lykan9

Nejedná se zrovna o špatnou pohádku, ale úspěch je převážně založen na jedné dobré písni a na jedné postavě jménem Olaf (který se ale rozhodně nemůže ani s jednou z veverek z jiných pohádek měřit). Již jsem si asi zvykl, že i animáci jsou částečně zaměřeni na pobavení i dospělých. Ledové království je ale jasně zaměřeno jen pro dětské publikum, a to i v tomto případě dokážu naleznout lepší pohádky. ()

Myrreczech

Disney po delší době opět dokázal vytvořit opravdu zábavný animák, který zároveň netrpí na tuposti nebo otravnosti písniček. Jednoduchý a hezky odvyprávěný příběh, nádherná animace ledových kouzel a dvě opravdu zábavné postavičky nejen pro děti. Za mě animák roku. P.S. taky vám přišel Kristoff děsně podobný Stevenu Irwinovi? ()

Kurikmoon

Tangled sa to síce nevyrovnalo, ale... Vizuálne to bolo krásne. Rovnako tak to bolo i zábavné. Až na pár momentov, kedy sa dostavil pocit vyvolávajúci nevolnosť žalúdka z niektorých fráz novodobého slangu našej prekvitajúcej doby, to bolo ako celok príjemné a osviežujúce. Rozhodne som s príchodom do kina čakal veľké sklamanie, ktoré sa našťastie nedostavilo. Videl som 3D, ktoré potešilo. Bežte sa pozrieť a zoznámte sa s najmilším snehuliakom... ()

R´Hell

Dlouho jsem přemýšlela, jakým způsobem Frozen ohodnotím, protože po odchodu z kina se ve mě prala mírná rozpačitost z obyčejnosti příběhu a na druhé straně nadšení z další milé pohádky na obzoru. Nakonec jsem se rozhodla, že udělím tři hvězdičky za příběh a jednu navíc za nádherné zpracování. Sníh, led a všechny odlesky a krásy zimy jsou skutečně dechberoucí, poklona. Postavy jsou zábavně napsané, Olaf je malinko otravný (koho by v tom vánočním spěchu trochu nenaštval věčný optimista, co miluje objetí), Sven a Sven, tedy Kristoff sladcí a Anna... puberťačka. Zamrzí absence hlubší zápletky a na hodnocení nepřidává ani množství nicneříkajících písniček, které děj nikam neposouvají, spíš zdržují. Pro děti jistě krásné, Frozen však není jeden z těch animáků, který nadchne i dospělé. Čtyři hvězdičky jsou milosrdné hodnocení, dávám je jen proto, že pěkný film nechci strhnout mezi šedý průměr. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood