Temný případ - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 7 h 31 min (Minutáž: 54–59 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Scénář:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Adam Arkapaw

Woody Harrelson, Matthew McConaughey, Michelle Monaghan, Michael Potts, Tory Kittles, Alexandra Daddario, Kevin Dunn, Clarke Peters, Jay O. Sanders (více)

Epizody(8)

Nový dramatický seriál HBO se ve své první řadě soustředí na Martyho Harta (Woody Harrelson) a "Rusta" Cohlea (Matthew McConaughey) - dva detektivy a bývalé parťáky, kteří uprostřed devadesátých let působili v oddělení vyšetřování vražd v Luisianě. V roce 2012 z dosud nejasných důvodů podstupují řadu výslechů. Vyšetřovatelé se vyptávají na jejich nejznámější případ - brutální vraždu prostitutky z roku 1995, kterou pravděpodobně spáchal sériový vrah se znepokojivými okultními sklony. Zatímco se Hart a Cohle vracejí zpátky k neuzavřenému případu, jejich osobní příběhy a často napjaté vztahy nyní vyplouvají na povrch a stávají se ústředním tématem. Hart je Louisianský rodák a muž se smyslem pro rodinu, jehož manželství se rozpadá pod tíhou pracovního stresu a nevěry. Představuje (alespoň navenek) pravý opak Cohlea, pesimistického samotáře a bývalého detektiva z protidrogového oddělení v Texasu. Zatímco děj žene dopředu Hartova a Cohleova společná posedlost dopadnout rituálního vraha, pravé drama se odehrává kolem nevypočitatelnosti jejich vztahu a povah, a jak se ti dva navzájem ovlivňují coby detektivové, přátelé a muži. (HBO Europe)

a-ja

No, tak jsem teda asi divná, ale za mě je to jen ublafaná nuda - ty rádoby filozofický kecy jsou fakt k h... eh... exkrementu... Kdyby to bylo bez nich, tak k vyřešení případu stačí stopáž bakalářské povídky. Děsnej dabing, hlasy se vůbec k hlavním postavám nehodí. Ta jedna hvězda je jen za... za co, vlastně? A jo - za nastárlého Matthewa McConaugheyho a mezírku mezi zubama Woody Harrelsona. ()

lukas_flek

několik prvních dílů bych se na to skoro vykašlal, jak se to táhlo a nic se nedělo a poslední 2 díly bych se na to vykašlal, jak to místama bylo až hororový ;) ta gradace byla ale suepr! ()

monika_cz

Jeden z nejlepších seriálů, těšila jsem se vždy na každý nový díl. Skvělé obsazení, super atmosféra a také prolínání časů. Líbila se mi rozdílnost dvou hlavních hrdinů a to, jak je vyšetřování postupně stále sbližovalo, ale v mnoha věcech také oddalovalo. Klasická detektivka podaná neklasickým způsobem. Velice jsem byla potěšena úvodní hudbou, která se stala součástí mého playlistu. ()

Jarmila68

Páni 5 hvězdiček nedávám často,ale věřte že tenhle seriál Vám zaleze pod kůži! Matthew McConaughey je zde geniální,myslímm že lépe nikdy nic nezahrál a asi už nezahraje!Je to návyková série tomu věřte!!!Já vydržela 6hodin koukat v jednom kuse.Prostě není lepšího seriálu!!!! ()

Filip83

Podle hodnocení jsem měl asi o trošku větší očekávání. Na můj vkus až moc času se seriál věnoval soukromím postav. Poslední tři díly mě vtáhli už úplně do děje a musel jsem je dokoukat najednou. ()

lazyman

Skvěle natočený seriál - opravdu temný ve všech směrech, prostředí, postavy, vztahy, příroda... Dvojice detektivů, ztvárněná Woody Harrelsonem a Matthewem McConaugheym, byla úžasná a skvěle zahraná, hlavně po psychologické stránce. Tomuto seriálu se prakticky nedá co vytknout, napětí se dalo opravdu krájet... Jsem zvědav na 2. sérii. ()

stuj

Zatím jsem viděl první tři díly a vypadá to zajímavě. Nečekal bych, že McConaughey bude hrát nihilistickýho intoušskýho psychouše:) ... / Tak dokoukáno. Poslední díly, ty z přítomnosti, se mi kupodivu líbily míň, než pátrání v devadesátých letech, kdy byli chlapci ještě mladý. A kecy na úplnej konec jsou možná zbytečně natahovaný. Takže kvůli těm posledním dílům ty 4 hvězdičky trochu kolísají. Konec má být přece nej a né slabší. ()

katka94

Už je to čtvrtý den, co jsem viděla poslední díl a pořád mi to leží v hlavě, opravdu výborné. Za mě super ve všech ohledech. Ze začátku mi do toho moc neseděl Matthew McConaughey, nevím proč.. ale nakonec do toho sedl dobře, myslím, že se oba herci výborně vžily do své role a dokázaly to výborně zahrát. Podle mě super příběh, dlouho jsem neviděla nic podobného.. Za mě super, těším se na další série.. ()

Keti

Pro mě vrcholný seriálový počin. Matthew McConaughey hraje v několika rovinách, naprosto uvěřitelně, jde do hloubky. Nikdy jsem nemyslela, že hlavní mužská postava ze Svatby podle Mary by byla schpná tohoto. Uvěřitelní jsou všichni, i okrajové postavy. Nejkomplexnější seriál. Všechno ve vrcholné formě - herecké výkony, scénář, charaktery postav. Nic navíc. Mám pocit, že i když opravdu všechno je na top úrovni, výkony dvou hlavních postav přesto seriál dělají tím, co je na něm tím nej nej mezi seriály. Plus scénář, existenciálně temný a kladoucí spoustu otázek. ()

Zikfryd

Velmi napínavá detektivka s úžasnou atmosférou. Příběh je dostatečně zamotaný, aby byl divák překvapen. A je zvolena i zajímavá forma, kdy se prolínají dvě časové roviny - řešení případu a následný výslech obou vyšetřovatelů. Woody Harrelson a Matthew McConaughey jsou skvělí. ()

dansimon

Seriály celkově moc nesleduji a pokud ano, musí to být kvalita - jsem náročný divák. A tady ta kvalita BYLA! Už od začátku člověka ohromí vynikající ústřední dvojice detektivů, v čele s McConaugheym, který herecky exceluje při vyšetřování a pátrání po seriovém vrahovi. Seriál má skvěle napsaný scénář, výborně napsané dialogy. Temný případ je napínavý v podstatě od začátku a připraví nejedno překvapení. Za poslední dobu jsem viděl jen málo takhle kvalitních děl a proto hodnotím 90%. ()

Tobias18

Naprosto dokonalý scénář, špičkově napsané dialogy a herecké výkony (naprosto neuvěřitelný Matthew McConaughey, který dle mého předvádí jeden z nejlepších výkonů v historii televize) dělají půlku, a samotná hutná, temná atmosféra zbytek. Škoda, že to po první sérii neskončilo, podobně jako například Band of Brothers. 100%. ()

Rocky75

Pro mě vrchol detektivních seriálů. A konec 4. epizody natočený jako jeden dlouhý akční záběr bez střihu....masakr, to se hned tak nevidí, atmoška se dá krájet. ()