Temný případ - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 7 h 31 min (Minutáž: 54–59 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Scénář:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Adam Arkapaw

Woody Harrelson, Matthew McConaughey, Michelle Monaghan, Michael Potts, Tory Kittles, Alexandra Daddario, Kevin Dunn, Clarke Peters, Jay O. Sanders (více)

Epizody(8)

Nový dramatický seriál HBO se ve své první řadě soustředí na Martyho Harta (Woody Harrelson) a "Rusta" Cohlea (Matthew McConaughey) - dva detektivy a bývalé parťáky, kteří uprostřed devadesátých let působili v oddělení vyšetřování vražd v Luisianě. V roce 2012 z dosud nejasných důvodů podstupují řadu výslechů. Vyšetřovatelé se vyptávají na jejich nejznámější případ - brutální vraždu prostitutky z roku 1995, kterou pravděpodobně spáchal sériový vrah se znepokojivými okultními sklony. Zatímco se Hart a Cohle vracejí zpátky k neuzavřenému případu, jejich osobní příběhy a často napjaté vztahy nyní vyplouvají na povrch a stávají se ústředním tématem. Hart je Louisianský rodák a muž se smyslem pro rodinu, jehož manželství se rozpadá pod tíhou pracovního stresu a nevěry. Představuje (alespoň navenek) pravý opak Cohlea, pesimistického samotáře a bývalého detektiva z protidrogového oddělení v Texasu. Zatímco děj žene dopředu Hartova a Cohleova společná posedlost dopadnout rituálního vraha, pravé drama se odehrává kolem nevypočitatelnosti jejich vztahu a povah, a jak se ti dva navzájem ovlivňují coby detektivové, přátelé a muži. (HBO Europe)

rafzaw

Pravý detektiv. Osm dílů první série a já bych chtěl ještě nejmíň dvojnásobek… Tak se dělá novodobé seriály, začneš prvním dílem, končíš ve čtyři ráno posledním, a hloubáš, dumáš a vnímáš toho ducha… Ano, lépe, aby ten vjem trval déle, jenže osm dílů je fuč… A ty songy, to je to nejlepší co jsem slyšel, jako bych v té Louisianě byl osobně, ta scenérie, jednoduše skvost. Kluci detektivové, ze začátku skoro jako bratři, pak každý rozdílný, a opět pak… ()

Dupac

Nejzajímavější není ani tak koncept - vyšetřování rituálních vražd ve složení 'geniální asociální detektiv a jeho zemitý negeniální parťák' - to už bylo použité mockrát. Co Temný případ ozvláštňuje (pro mě osobně), jsou postřehy ze života viděné ze dvou v zásadě extrémních úhlů pohledu, a přitom v obou případech se s nimi dokážu skoro bez výhrad ztotožnit. Není potřeba se přidávat k nekritickému zbožštění, ale program na krácení zimních večerů je to parádní. ()

WilliamWalla

Noazaj úžasný seriál! Milujem tento žáner a hlavne milujem ak niekto natočí taký krimi - thriller, ktorý sa vám absolútne dokáže dostať pod kožu a táto detektívka taka naozaj je. Cely čas ste v napätí a k tomu famózny McConaughey, ktorý si rolu bláznivého Cohlea absolútne užíva. V poslednej dobe asi jeden z najlepších seriálov a musím dať plný počet hviezd :) ()

Bull

První sérii od True Detective jsem dokoukal za den. Prostě skvělý krimi-thriller který má takovou kvalitu ne jenom díky atmosféře ale taky díky hereckého výkonu Harrelsona a McConaugheyo. ()

Tomulka

Woody Harrelson, Matthew McConaughey pojali své role tak dokonale, že člověk musí smeknout. Hlavně McConaughey ten se teda do toho ponořil výborně. Nutno dodat, že jejich postavy jsou rovněž dokonale napsané! Celý příběh je hrozně vleklý, ale tempo je nutné pro dotvoření postav a okolností kolem nich. Jen je mi líto, že tak silné příběhy dokáží tvůrci vystavět jen kolem hnusných témat. ()

xsilence8x

Stačilo pár ukázek, aby mě seriál zaujal.. první díl, abych našla zalíbení v hlavní postavě.. a dva díly k tomu, abych se zamilovala do úvodní znělky. Seriál je velmi chytlavý, i když děj místy kolísá k méně zajímavým pasážím. Musím vyzdvihnout první polovinu série, kde se děj krásně rozjížděl.. atmosféra prostředí a spiritualisticky laděný sériový vrah.. do toho jeden lehce narušený detektiv s tajemnou minulostí, který se posléze stává posedlý hledáním tohoto vraha. Skvělé herecké výkony a scénář. ()

Crayve

Jedno z najdokonalejších kinematografických diel, aké som kedy videl. Niekoľko vrstiev citlivo prepojených, niekoľko dôležitých myšlienok a príbehov do toho zakomponovaných v prepracovanej štruktúre tvoria komplex čistého filmárskeho umenia. Hlboké, vyvážené, inteligentné. Katarzia ()

Naby

Prvni serie nic moc. U prvni poloviny se spis dobre usinalo. To jak sedeli ve vyslechovce bylo priserne nudny, takze se tam zpoloviny nic nedelo. Pak tenhle styl nastesti tak trochu opustili ke noci serie, ale i tak je to spis prumer. Pribeh samotny byl zajimavy se vsim vsudy, jen to pojeti mohlo byt zajimavejsi a min zdlouhave. Udelat z toho pulku dilu a mohlo to byt mnohem zajimavejsi. Celkem 3,4* ()

Lacro

Za mě jedna z nejlepších seriálových sérií co jsem kdy viděl a důkaz, že Matthew patří mezi nejlepší herce a dokáže dokonale zahrát těžké charaktery. Samozřejmě musím pochválit také Woodyho, kterému jsem moc záviděl scény s Alexandrou Daddario, ta ženská je vážně nádherná! ()

blatouchm

Matthew McConaughey to tady fakt hustě zandal. Případ, kterej se tu řeší, je vlastně úplně vedlejší. Důležitý je to, s jakou vervou ho Rust řeší. Seriál popisuje práci detektiva, kterej je pro vyřešení případu schopnej zajít kamkoliv. Úplatky, násilí, krádeže? Minimálně 5 věcí jsem vynechal. Přitom ani na chvíli nepochybujete o tom, že je to největší klaďas v seriálu. První 3 díly jsou celkem vlažný, ale pak se to rozjede. ()

A.MacGyver

První série super. Děj mě stále nutil koukat, výborně zahrané, děsivá zápletka. ALE ten závěr? Nejraději bych vrátil čas a využil ho lépe... ()

Rebel24

Prvá séria True detective patrí dodnes medzi historicky najlepšie hodnotené detektívne spracovania vôbec a najväčšou mierou tomu prispievaju 2 zásadne faktory - herci a scenár. V zásade 2 esencie, nevyhnutné k tvorbe akejkoľvek kvality a dvojica Pizzolato a Fukunaga + Woody a Matthew zvládla svoje party bravúrne. Dej graduje od prvých zoznamovacích časti až po apokaypticke finále v katakombach, je krásne keď sa tvorcovia hrajú s detailami a divákovi ponúkajú stopy a návnady počas vyšetrovania detektívov. Ponury dej mi pripomínal rukopis Finchera ci film Prisoners, čo je len dobre, chýbala tomu ale lepšia dávka akcie a dramatizácie v prvých epizódach, ktoré na mňa bolo až príliš filozofické. Výborný úvodný song. 75% ()

Holly_Molly

Mohla by to být skvělá mysteriózní detektivka s maximálně cool a savage McConaugheym...pojďme z toho v druhý půlce udělat telenovelu ala sequel Velmi křehkých vztahů, z toho se lidi poserou!!! :-O A evidentně to vyšlo... ()

babuška

dal bych o jednu navíc, ale to by to muselo mít max 6 dílů, nápad dobrej, herecký výkony splnili očekávání, ale ta prodlužovanost, zkrátka 3/60% ()