Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

J. K. Lister

Je to jeden z nejlepších filmů o hledání svého života, jenž by naplnilo lidské srdce a ukázalo pravé kulturní hodnoty. Pravdou je, že západnímu člověku, žijícím v konzumním materialistickém světě chybí kus duchovna (můžete se dočíst v knize Milana Rýzla a Libora Kysučana: Tajemství věštíren a posmrtného života). Je to jeden z obrazů pronikajího do lidské duše. Film se nám snaží ukázat jednu z mnoha cest, jak naplnit nenaplněnou prázdnotu, aby mohl být každý z nás být spokojen a mít čisto v duše, ale to nemá nikdo. ()

Thranduil

Jeden z Gilliamových skvělých, mnohovýznamových, fantaksních, nenapodobitelných filmů, tentokrát zároveň opřený jak o výborný scénář, tak o bezchybné a originální herecké výkony. Tenhle film po shlédnutí z hlavy jen tak nedostanete. ()

Edrik

Bláznivý film o bláznech. Tak nějak bych to shrnul do jedné věty. Nebylo by to však přesné, protože Král rybář v sobě skrývá mnohem víc. Je to humorně podaný příběh o tom, co s lidmi dělá sláva, moc a peníze. Líbí se mi, jak je film propleten dramatickou nití, která vyústí v dobrý závěr. Robin Williams musel být ve svém živlu. Romantického blázna zahrál na jedničku. Stejně tak Jeff Bridges, kterého jsem zatím ve starších filmech moc neviděl, ale tady se předvedl. Ve filmu je vidět jasný rukopis Terryho Gilliama a Rogera Pratta, který je i ve 12. opicích. Perfektní práce s kamerou a prostředím New Yorku v 90. letech se těmhle dvěma pánům nedá upřít. Prostě poctivá práce. Závěr: Homelessácký snímek s kvalitní myšlenkou uvnitř. ()

dave91

Tak tenhle film mě naprosto minul.Typicky americké,přemrštěné a pro normálního smrtelníka velmi těžko uvěřitelné.Nebylo to romantické a ani komické zato to bylo zblázněné a to v míře větší než malé.Jedním slovem - ztráta času. ()

SantaCruz

Poselství filmů je jasné, ale proč to tak nudně natahovat? Jako Williams je herecký bůh, ale špatný film zachránit nedokáže. 1/3 utrpení už jsem to chtěl vypnout, ale místní hodnocení mi přidalo trpělivosti 2/3 konečně jaks taks film a zbytek opět bida. ()

Vodomilec

Terry Gilliam režíroval i jiné skvělé filmy, ale tento má v sobě obrovský kus lidství. Excelentní herecký výkon Robina Williamse. ()

katakomb

Pár skvělých momentů, několik správně pojmenovaných věcí bez omáčky, dobré herecké výkony. To je ale všechno, co si z toho odnáším, protože jinak nejde o nic světoborného ani novátorského, byť je jednou z hlavních postav bezdomovec s halucinacemi. Složitost osobnosti člověka s bludy je mnohem lépe zachycena třeba ve filmu Svět podle Prota a filmů o sebereflexi, kdy si zpovykaný drsoň jasoň uvědomí, že dobrými skutky a láskou stojí za to žít, jsou plné archivy. Tohle je film, ze kterého si budu pamatovat hlavně majitelku videopůjčovny Mercedes Ruehl, která mě svojí prostořekostí zaujala mnohem víc než nemotorná éterická Amanda Plummer. ()

Bogrant

Keď si človek myslí, že videl už kadejaké zvláštne a uletené filmy, tak narazí v telke na dielo Terryho Gilliama, ktorý ho presvedčí, že sú stále dosť divné a psychicky náročné filmy, ktoré nemusia byť každému po chuti. Bridges spoločne s Williamsom hrajú výborne, lenže celé to aj napriek svojej skrytej láske a krehkosti pôsobí až horlivo depresívne i keď je to pôsobivé. Avšak už sa k tomu asi nikdy neodvážim znova vrátiť. ()

Bragi66

Gilliamovská obraznost nasazená do reality bezdomovů, která přeskakuje do choromyslnosti. Tam se ale bohužel egoismus a šílenství změkčuje pohádkovostí. Začátek je takřka dokonalý obrazově i hereckya scéna, kdy si Jeff Bridges (Big Lebowski) povídá s italským kamarádem (Pinokiem), je doslova koncert. I dál to má skvělé scény s osobitým humorem, ale bohužel závěr neudržel tempo ani dostatečný odstup od přeslazenosti. ()

benedikt28

Jeden z nejlepších filmů všech dob, jeden z nejzaslouženějších Oscarů za vedlejší roli - kongeniální Mercedes Ruehl! Škoda, že ještě jeden nevyzbyl pro Amandu Plummer :-)) ()

pučmeloun

Skvělý herecký výkon hlavních představitelů, Příběh už byl na můj vkus poněkud přespříliš míchaný s fantazií, ale co čekat od filmů T. Gilliama jiného ... ()

Elder

Tento film jsem videl asi pred 15 ti lety aniz bych znal jeho nazev, herce ci pribeh. Presto jsem si z neho pamatoval mnoho obrazu a hodnekrat jsem ho hledal. Ted jsem ho videl podruhe. Naprosto me okouzlil a povzbudil. Ma svou vnitni magii, kterou na me pouzil a pomohl mi myslet na neco jineho nez strasti bezneho dne. V podstate vsichni herci hraji paradne a na rozdil od podobnych filmu mi v mysli nezustava smutek z meho obycejne prumerne nudneho zivota ale cista radost. 5/5 ()

emarie

Úžasný film, ktorý si pustím vždy, keď neviem, čo by som rada videla. Vynikajúci herci, skvelá kamera, okúzľujúce dialógy. Tentokrát i dabing výborný. Krásny priamočiary príbeh, podaný s istou dávkou šialenosti. Ohnivý rytier je perfektný. Silná myšlienka hľadania grálu je tu podaná veľmi zrozumiteľne, jasne. Zaujímavé skĺbenie drámy, lásky, vzťahov, súčastnosti, minulosti a starého príbehu, s prvkami fantasy a podfarbené jemným humorom. Už pri prvom pozretí ma stiahol do deja, hltala som každé slovo, vychutnávala každú myšlienku, hľadala všetko skryté – proste si to užívala. A aj keď som ho už videla už x-krát, mám z neho stále tú istú radosť, ako poprvé. ()

exhibit33

Tenhle film sem viděl tak před 15 lety.Tak sem si řekl,že ho dám znovu a užiji so ho mnohem více než tenkrát.Byla to pravda,film se mi moc líbil,hlavně Williams,který dokazuje že 90.léta byla jeho doménou co s týče vybírání rolí.Opravdu hezký počin,ani ne tak komedie jako spíš drama. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall