Arogantní a sobecký rozhlasový diskžokej Jack Lucas se dostane do těžké deprese, když zjistí, že nepřímo zavinil smrt několika lidí. O tři roky později pracuje ve videopůjčovně, jejíž majitelka Anne Napolitanová se o něho stará. V jedné ze svých sebevražedných nálad je u Manhattanského mostu zachráněn Parrym, bývalým profesorem historie, který živoří na pokraji společnosti. Parry se chová jako blázen. Ve svých představách je ohrožován zlověstným Rudým rytířem a snaží se přesvědčit Jacka, že jeho úkolem je získat Svatý Grál, schovaný v domě miliardáře Carmichaela. Když Jack zjistí, že Parryho manželka byla mezi obětmi, za jejichž smrt se cítí zodpovědný, snaží se bývalému profesorovi pomoci. Seznámí nesmělého Parryho s dívkou jeho snů, osamělou sekretářkou Lydií. Po první schůzce s Lydií je Parry přepaden několika násilníky a končí v nemocnici. Jack, který dostal novou chuť k životu, se chce vrátit ke své bývalé práci. Navštíví Parryho v nemocnici a nalezne ho v katatonickém stavu. Jediný způsob, jak ho zachránit, je přinést mu Svatý Grál. Jack se v noci vydává do miliardářova sídla jako lupič... (oficiální text distributora)

Ruadek

I já se přiznám, že mi tento film unikal dobrých deset let. Teď jsem se k němu konečně dostal a musím prohlásit, že je to skvost, na který se čekat vyplatilo. Jaká slova mě napadla při sledování? Že si to herci skutečně užívali, režisér je poznat od prvního momentu a že celý film je neuvěřitelně smutný. Dávám pět ***** ()

kolodej1

skvělý film, při jehož sledování si divák přijde na své. Hluboce lidský příběh, přesto že tu hrají roli i motivy fantaskna, je tu vše - přátelství, láska, smích, dojetí, smutek i radost. Navíc film nemá chybu nejen v příběhu, skvělé jsou i herecké výkony hlavních tahounů filmu, výtvarná stránka i kamera. Film jsem viděl už několikrát a neomrzel se mi. Musím říct, že jsem za ty asi 4 shlédnutí opravdu nenašel nic, co bych filmu mohl vytknout. Skvělé ()

Sharkman

Pridavam se ke Kleopatre, ze mi tento film take unikl, ja ho tak vidim az po smrti jednoho z hlavnich hercu. Jak by pravil klasik, lide se nemeni ani kdyby je potkalo setkani s mimozemstany, jednou blb navzdy blb. Film nenudici, zabavny i poucny a ma spravny konec :-). ()

Sharlis

Veľmi dobré, i keď na konci skončí pomalé vyprávačské tempo a zbehne sa viac vecí naraz. Jeff Bridges mi veľmi pripomínal Lebowskeho, je perfektný v týchto rolách; Robin bol perfektný. A nechytajú sa tam ryby, len názov je taký :-) ()

Desmi

Nepříjemnej a uřvanej film s labilním Williamsem a egoistickým Bridgesem. Pro těch pár hlubších momentů nemá cenu si film pouštět. ()

Kozlowski8

Moderátor noční rozhlasové show cítí zodpovědnost za smrt několika lidí, které zabil jeho "rozhlasový klient" a utápí se v depresích. Noční setkání se svérázným podivínem však vpraví do jeho života nový impuls...Žánrový, obrazový, emotivní a - nevím jaký ještě - mišmaš, může zpočátku diváka poněkud znejistět, ale postupně mu přichází na chuť, až se mu zcela poddá. Nemá cenu spekulovat o tom, jestli by to zvláštní kouzlo Gilliamova snímku působilo, pokud by v něm herecky zcela neexcelovali Jeff Bridges a Robin Williams. Oni tam prostě jsou a jsou famózní a nezapomenutelní, jako celý film. 75%. ()

Birter

Energický film ve svérázném pojetí, pro které si čas vždycky najdu. Alespoň na jedno zhlédnutí určitě. V poťouchlém světě bezdomovce Parryho a jeho charismatického  "companion" se divák rychle uvelebí a v mnoha případech ho v něm Gilliam občerství dobrým vtipem nebo intenzivní scénou. Pro mě však film velmi shazovaly romantické dějové linky, které jakoby mi připomínaly a snad i vyčítaly, že se prostě dívám na Hollywood. Nevěrohodné chování, přeslazené milostné zákonitosti a ohrané repliky. Nemohu však říct, že by mě Fisher King nechal cynickým, takže svůj záměr scénárista asi naplnil. ()

vlaczech

krásný, křehký příběh, který se svou atmosférou omotá kolem kolem diváka, aby se do něj mohl zakousnout. Jeff Bridges a Robin Williams jsou oba snad více než dokonalí a lehce ponurá visuální stránka jen doplňuje jedinečnost tohoto filmového koncertu ()

gizi

Zajímavý snímek, který sice nepatří mezi vrcholná díla, ale jistě stojí za shlédnutí už jen kvůli dvěma hlavním představitelům. První polovinu mi nějak trvalo, než jsem se naladil na správnou notu (nebo to bylo trochu méně svižné), pak už to ale stálo za to. I když je to spíš drama, několikrát jsem se i pořádně zasmál. 85%. ()

DISHOA

Překvapivě zasadil Gilliam film do přítomnosti, ovšem nesložitý příběh vyjádřil tradičně "gilliamovsky". Mistrovská kamera, vizualizace scén symbolika záběrů to vše je tomuto režiserovi vlastní. Zvlášť rytíř znázorňující onu tragédii je doopravdy geniálně zpracován. Jeff Bridges hraje přesvědčije, v úvodní scéně, kdy zjistí co vlastně provedl jsem mu jeho vyděšení doopravdy věřil. Williams vůbec nezaostává, jeho klukovsky poblázněnou postavu si musíte oblíbit a nakonci se modlíte, ať se zase vrátí. Ikdyž příběh nebyl nijak komplikovaný a byl dost předvídatelný neodradí mě to dát plné hodnocení. ()

kpt.Marťas

Ejhle! Další film, ze kterého jsem nadšen. Terry Gilliam si to vymyslel mistrovsky. Spojení moderního NY a artušovské legendy, kdy se mu po Central Parku prohání Ohnivý rytíř. Příběh je zabydlen ošatkou výborných postav, jejichž osud mi tentokrát tvůrce dal velmi silně emocionálně prožít (i když žádná z nich není tak úplně normální). A nechybí pořádná nůše Monthy Pythonovského humoru. ()

Loganberry

Příjemné můvíčko aneb Jak se sebestředný a egoistický Jeff Bridges napraví prostřednictvím šíleného Robina Williamse a roztomile nešikovné Amandy Plummer. ()

Tomulka

Naprosto skvostný snímek o lidské duši a také o vnitřním utajeném světe lidského mozku. Excelentní výkon hlavně Robina Williamse ,ale také Jeffa Bridgese celý film vyzvihávají do výšin a Terry Gilliam opět ukazuje, že umí takovéto filmy točit. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall