Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

Jermann

Hvězdičky si odpustím, páč jsem viděl jen asi 40 minut filmu ve vlastnoručním sestřihu myší. Jinak to nešlo vydržet. Použití záznamů ručních a průmyslových kamer tentokrát vychází jako naprostá hloupost a vše je tomu nesmyslně podřízeno. Když se pak člověk konečně prokliká skrze balast toporných dialogů k nějaké akci, přisviští tornádo, které nevypadá ani o píď opravdověji, než to DeBontovo, což mi příjde jako za mega selhání, vzhledem k tomu, jak vysoko a hlavně jak dlouho tahle laťka visela. ()

dr.fish

Záběru tornád jsou dobré. Prostorový mix 5.1 na blu-rayi je v bídné kvalitě, což je u takového filmu tristní. Film vcelku v klidu, ale jen do té chvíle, než tam kdokoliv promluví. Ty dialogy jsou neodpustitelné. 40% za efekty. Toť vše. ()

majo25

Novodobé katastrofické filmy majú vždy 2 roviny - bombastické efekty a klišoidno-jednoduchý príbeh. Obidva roviny sú prítomné aj v tomto filme. Na efekty nemôžem povedať krivého slova. Napr. scéna, kde sa do vzduchu zdihnú veľké Boeingy je suprová. Ale že by som polku filmu zvedavý na akože kúúlové osobné videá, odkazy na youtube, natáčanie na smartfony a found footage zábery, to ma nikdy nelákalo. A rovnako tak prahprosté problémy amerických stredoškolákov. Druhá polka je o dosť lepšia, pretože sa je na čo pozerať. ()

Prometheus69

Tedy az na tu kameru.... ktera z toho dela dojem serialu z luxusnimy katastrofickymi efekty jsem se kurevsky dobre bavil, i pres me predesle velmy neobtimisticke hodnoceni, ktere bych timto chtel vzit take spet. Nejlepdi scena ohnive tornado.... Proste se tam porat neco delo, i kdyz to sem tam dost ulitlo.... nekomu z představivosti. Nebylo to vubec pitome, naopak.... nekdy az moc dobre promyslene.... Treba auto jako obrneny transporter luxusni... vyjev zpustouseneho mesta..... budov podlehajici zkaze radeni tornada, vsechno leta co i peri nema. Prostepo strance trikove, velmy dobre odvedene... bohuzel jak uz jednou dokazala treba CRONIKA, spatny vyber kamery muze mit na finalni dojem velmy negativni hodnoceni. Takze chte nechte ZA KAMERU MUSIM JEDNU HVIZDU UBRAT. No popravde davat pet hvezd ani nema cenu, zkousel jsem to.... Holt, to jsou ti uctivaci TVISTERA, jak jinak. Vo se budu roscilovat. :) ()

panMartin

Nic extra, děj a scénář je chabý. Honiči tornád mě hrozně nudili, chyběla mi atmosféra, napětí a hlavně totálně nezvládnutejch a nezajímavejch postav. A ti 2 ožralí blbci to jsem absolutně nepochopil to byly idioti. Na druhou stranu vizuálně slušně zvládnuto a zvuk nadchnul. ()

Sabrewulf

Po asi 20 minutách omáčky a nudných keců jsem byl značně nevrlý, ale pak už je docela na co koukat. Co mě vytáčelo, byla nefilmová kamera (rozuměj - na způsob FF). Ty berličky, kdy každý každého točí, prostříhané různými městskými, průmyslovými, školními a já nevím jakými ještě kamerami, jen aby prostě jakýkoliv záběr v jakékoliv situaci byl točen "amatérskou" kamerou, byly jednoduše trapné. Vrcholem byla vědomě položená kamera, natáčející dva hrdiny, jak se spolu baví o osobních věcech (proboha proč?). Hudba mě zaskočila, jako bych poslouchal Transformers. Říkám si, to je jasný Jablonsky a on je to Tyler. Takže Jablonsky se navzájem vykrádá se Zimmerem a Tyler je vykrádá, aby se nehádali. Dobré, no. ()

sir-dave

Mimo povedené záběry akčních scén s tornády tu není nic moc, čím by film zaujal. Hlavně by se neřídil trailerem, nebo spíše řídil, stačí mrknout a nic víc film pomalu nedá. Dějová omáčka je tam jen na vyplnění. Humorná stránka tu téměř není. ()

Pod

Velkolepé efekty, perfektní zvuk, skvělá atmosféra, kamera a opět úžasná hudba Briana Tylera./Trochu víc dětí a zbytečných keců. ()

Laerry

Tornádové triky super. A každý film s Richardem vítám všedy deseti, i když hodnotit objektivně asi nebdu... ()

chelseaman22

Tolik pláče pro promíchání teplého a studeného vzduchu! Vedlejšímu hrdinovi nelze upřít, že vzal sedmnáctiletou sexbombu do opuštěné fabriky plné barelů s kontaminovaným obsahem. Opilému páru nelze upřít možnost vidět tornádo ze dvou metrů. A nebohému novicovi nelze upřít snahu sebrat kameru (i když následně skončil polapen ohnivým tornádem). Efekty byly kůl, děj byl jalový jako kapitalistický kozel. 60% ()

FritoleXx

Krásná ukázka toho, že efekty nejsou všechno. "Dokumentární" kamera možná zajímavý nápad, ale kdyby to bylo cele natočene jako found footage, tak udělají lépe. Špatná je i samotná gradace filmu, dialogy, casting a vůbec nejhorší je jak typicky americký snímek to je. Nechybí kostel, problémy v neuplné rodině, moralizování (nůž wtf?) americká vlajka vlající v troskách a kecy o tom, jak všechno vybudují znovu a jak všechny milují. Po katastrofě samozřejmě zmizí všechny rodinné problémy a blabla. Koho to zajímá? Já chci destrukci a zoufalství. ()

Triple H

Remeselne nie najhoršie, ale s found footage konceptom to pracuje dosť ledabolo a do filmu sa často vkráda ťažká nuda (každá deštrukčná 5-minútovka je preložená dvadsiatimi minútami s postavami, ktoré vás absolútne nezaujímajú). Lacnejší klon Gerarda Butlera v hlavnej úlohe tiež veľa vody nenamútil. ()

Lachtaan

Nebýt sympaťáka Thorina Pavézy z Hobita, asi bychom se trochu hůře dohledali světlobodů na tomto pozapomenutém katastrofickém filmu. Já jsem avšak z těch jedinců, jejichž filmografie viděná v dětství čítá nejvíce ze všech žánrů právě ten katastrofický, tudíž pro mě byl jeho zástupce, jež se dostal i na plátna kin, darem z nebes. Darem, který utekl tak rychle, až mě nestihl poznamenat ničím negativním. ()

viperDavid

Obsahuje spoiler Naprosto výborně natočený film k popukání. Pokud někdo chce vidět jak tornádo o síle EF zvedne do vzduchu boing o váze 211tun, ale ožrali jen odhodí na strom stojí to za to. Teď se ale musím sám napomenout, protože až na ty vtipné chvíle byl film opravdu nádherně natočený. Amaterská kamera i když se klepala jak holka na pračce byla super, scény s tornádem nádherně zvládnuté, ohnivé tornádo, trocha romantiky nic nechybělo. Doporučuju ()

DJ Rocco iNc

Začiatok nič moc, pripomínalo mi to skôr nudný dokument, kde v nedramatických častiach boli aj herecké výkony nudné. Ale tak dalo sa to čakať, že nie hneď na začiatku vhupnú do oka tornáda, no potom, keď za už začali zbierať mraky, tak to začalo gradovať, kde aj herecké výkony stáli za to. Prekvapujúce momenty, drásajúce scény, zničujúce tornáda, pri ktorých som držal priateľku za ruku :D Akcia striedala akciu, kde dramatickosť deja dala tomu správny nádych. Zobrazenie povahy hlavných postáv bolo zaujímave, kde každá jedna postava sa od seba odlišovala, no spájalo ich jedno, boj o vlastný život a o život milovaných. Tornáda boli také realistické, že keby som nebol v kinosále, tak by som uveril tomu, že som blízko dejúcej sa katastrofy. ()

ecceHOMMO

Podľa mňa ide o scenárom domrvený film, ktorý pozabudol na príbeh a postavy boli len ako křoví. Film mohol byť nezabudnuteľným zážitkom a mohol patriť medzi top katastrofické filmy, ale vďaka nezvládnutému príbehu a nezaujímavým dialógom sa stal len filmom s dobrým vizuálom, ktorý však postupom času vyšumí. Sklamanie!!! ()

LiborGondek

Mám trochu problém s tím, jak je nám - divákům - film V oku tornáda naservírovaný. Má to být seriózní dokument, klasická katastrofická apokalypsa, nebo snad bláznivá komedie? Kdyby si to tvůrci ujasnili v hlavě dříve, než film vznikl, mohl být lepší. A nebo možná taky ne. Vlastně těžko říct, takhle je to průměrná podívaná, a nutno dodat, není to úplná ztráta času. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru