Adaptace kontroverzního bestselleru maorského autora Alana Duffa. Děj líčí osudy typické dělnické rodiny s nezaměstnaným otcem, násilníkem a pijanem, a kdysi krásnou matkou neúspěšně usilující o štěstí svých dětí. Snímek ohromuje scénami až zvířecí brutality, ale upoutává též obrazy plnými citu, humoru a naděje. Vizuální naléhavost díla tlumočí barevně a tónově bohatá kamera konstatující smírnou krásu krajiny i odpudivou atmosféru předměstí. Film se stal událostí roku 1994 a získal více než dvacet cen na předních filmových festivalech, kde byli vyzdvihovány především herecké výkony představitelů, vesměs Maorů a míšenců, jakým je sám i režisér. (oficiální text distributora)

RadimFišer

Neslýchané. Nemohu se nadechnout, nemohu se dívat na jiné filmy. Alamo, grancione. Něco co mi změnilo způsob mého dechu a náhled na lidi. Na jejich slabosti. Nemohu popsat dostatečně kvalitu tohoto filmu. Po Hotelu Rwanda můj nejoblíbenější film. Pro takové filmy se vyplatí dívat a žít. Můj klobou v úctě klesá až k zemi a stále cítím strach z toho člověka. Cítím, protože mě naučili se bát. A já s tím skončím. No more...zničili jste ji tím násilím´, nic takového v ní nebylo. Na všechno máte odpověď v podobě násilí. Jsi stále jenom otrok svých pěstí a chlastu. Odcházím i já. Odcházím ze starých věr a pověr otroků, kteří si hrají na solidní lidi...v české republice nejvíce...děkuji lidem , kteří píšou mocné knihy, že mám možnost a naději se dostat z toho kruhu, který jsem viděl v tomto děsivém, běsnícím filmu. 1.1.2008 uděluji druhé pořádadí a 7 hvězd. ()

KOZEL84

Film je to výborný ,ale rozhodně ne příjemný.Dokonce sem uvažoval,že bych dal jen 4 (to by byla blbost).Pohled do Novozélandské žumpy,který není dobré vidět v nějaké horší náladě.Temuera Morrison je tu dokonalý primitiv a do Reny Owen by se člověk skoro až zamiloval.Haka je mazec! ()

Gastovski

Mrazivé, drsné, smutné - tak lze vyjádřit dojmy z tohoto filmu. Temuera Morrison alias surovec Jake podal velmi přesvědčivý a autentický výkon, který nemá obdoby (vždycky když se začínal nasírat, tak jsem se opravdu bál i přes obrazovku). Při sledování jeho chování k rodině se opravdu svírá žaludek.Uživatelé csfd nekecaj: opravdu drsný film. ()

jorgus

genialni film..svou surovosti..neustopnosti kamery i presvedcivim neherectvim vedlejsich hercu..co ale posouva tento film do me letosni TOPky je postava Jake Heke, coz je neuveritelne brilantne zahrana postava:) ()

piranha

Na začátku taková rodinná idylka, která záhy nabyde mnohých jiných, jen ne idylických poloh. Turbulence emocí spojená s exotickou atmosférou vyústí v... ach bože, jo! Nejlepší zadostiučinění všech dob! Jen je nechte, ať se hajzlové zmlátěj a povražděj! ()

Helldo

S vysokým hodnocením by se dalo polemizovat, ale nikoli v oblasti autentické působivosti...víc k tomu raději nemám, podívejte se sami. Souhlas a ztotožnění s komentáři: POMO, Malarkey a verbal (ano opravdu). ()

ElBadelin

Asi opustim severskou kinematografii a vrhnu se na Nový Zéland. Sakra tenhle film je ukrutně dobrej a všechno v něm ukrutně špatný(tak jak to na světě chodí). Jsem zvědav na druhej díl. Co sem slyšel, dejchá z toho víc optimismu(což snad i těm hrdinum přeju). A Morrison je fakt bestie. ()

agassi68

Všetko totálne uveriteľné, dej odsýpa jedna radosť. Herci fantastickí, z násilia sa vám robí zle lebo je reálne. A navyše čaro exotiky. Čo viac si môžete priať. ()

boda777

Drsný, reálný, brutální a taky hodně mrazivý film, který mě nenechal ani na chvilku vydechnout. 5 hvězdiček bez rozmýšlení. ()

Deratizer

Dosud jsem neviděl film, který by měl tak realisticky natočeny souboje, jako tento. Tyto scény vypadají opravdu skutečně a filmu to dává obrovskou kvalitu, včetně reality samotné. Kam se na tyto zabijáky hrabe Rocky? :-) ()

RedDuck

Dlouho jsem se rozmýšlel jestli 4 nebo 5. Podobných sociálních dramat je docela dost, toto je však vepředu díky neuvěřitelné autentičnosti prostředí, perfektnímu zobrazení žití na periferii, beznaděje ve vztahu s násilníkem a nesmím zapomenout ani na nejrealističtěji natočené hospodské rvačky... ()

Colleague

Po Pánu Velryb od Niki Caro můj druhý film, co má co dočinění s Maorama. Opět paráda, oni jsou pro nás tak cizí a neznámí, že jenom pohled na jejich Haku by stačil abych dal min. 3 hvězdičky. Once Were Warriors, ale nespoléhá jenom na Haku, díky čemuž vzniknul naprosto famózní film. ()

Evander

Emočně neskutečně silný, skvěle zpracovaný film o totálním odpadu lidské společnosti. Ke zhlédnutí velmi výrazně doporučuji každému, kdo je schopný to snést. Snímek opravdu není pro slabé nátury a nejen pro ně... ()

crha

Kdysi byli bojovníky, teď to jsou nepřizpůsobiví. Ale výborný film to zase joo...jen ty sympatie mi tam chybí. Plus dokurvený závěr.. ()

strikeman

Hodně drsné sociální drama, které budete velmi těžce rozdýchávat. V jednu hodinu ráno jsem si říkal - pustím si nějaký film na dobrou noc, usnu u něj, dodívám se ráno. Výsledkem je, že ve 3 ráno píšu k dokoukanému snímku tento komentář... 85% ()

brumbrum

Velmi dobre natoceny, zahrany a zostrihany, velmi brutalny, animalny a drasticky pribeh, zo zivota, z beznadeje, boju krehkej duse proti sadistovi. Mama nam ho odporucila, kedze jej to pripominalo nasu situaciu spred 30 rokov. Asi len preto som to bol schopny dopozerat.. - a rozvirilo to vo mne velmi tazive spomienky.. Kto dacim podobnym presiel, bude mu pri tom behat mraz po chrbte. Nic pre pohodovy vecer alebo zivotom neobuchane duse.. Raz neviem, ci maju taketo filmy dobry zmysel a ci nie.. - ale azda ako vykricnik pre tipkov, co radi koketuju s predstavou "silaka", sa to vari zide. A aj pre zeny, aby ich vynuchali na sto honov skor, nez ich co i len v najhorsom sne napadne, spojit svoj zivot s nechlapom, co ma sklony k nasiliu a chlastu. Ako mi za mladi prizvukoval knaz a ci skor nahradny otec, ked som chodil spavat s kladivom: kto premoze nepriatela, je silny; kto sam seba, je mocny (vraj to vravievali Rimski bojovnici). Tak davam 4* po zrelej uvahe; dal by som aj pat, ale tu poslednu proste neprenesiem cez srdce volako.. ()

Rathalos

Zit s clovekom,ktory je alkoholik,tyran,nasilnik,agresor a lenoch,tak to je vrazedna kombinacia,ktora nemoze viest nikam inam,len do nestastia,hrozne smutna drama plna emocii o tom,ako ziju niektore rodiny a najviac trpia prave ich deti,ktore za nic nemozu a to je na tom to najdesivejsie,tento film je excelentny po kazdej stranke,plynie z neho ponaucenie,ale hlavne varovanie,nasilim nikdy nedosiahnes nic dobre,klobuk dole pred tvorcami tejto skvelej snimky...:-) ()

Hapretor

Zatímco první film je aspoň drsné drama - o surovém dementovi, kde herci a herečky hrají tak přirozeně, že už to lépe podat ani nejde ... velmi sugestivní ... místy mi bylo špatně ... zároveň až mrazivě poutavé - tak druhý film je úplně o ničem a dost nuda - bez zajímavých postav a děje - bez gradace a napětí ... ()