Uvnitř mé hlavy

• Česko Kouzla a čáry (více)

Alicia (Juno Temple) se společně se svou sestřenicí Sarah (Emily Browning) a jejími kamarády vydává na prázdniny daleko od domova do Jižní Ameriky. Když musí Sarah náhle odjet, Alicia se ocitá na odlehlém ostrově jen ve společnosti Barbary (Catalina Sandino Moreno) a Brinka (Michael Cera), amerického studenta se sadistickými sklony. Zmatená a vystrašená Alicia nedokáže usnout a realita se jí stává noční můrou, ze které není probuzení. Dávné domorodé rituály, znepokojivé chování zvířat a podmanivé hypnotické stavy nechávají Alicii nahlédnout do nejtemnějších koutů její duše. Když ale hra zajde příliš daleko, důsledky mohou být šokující a smrtící. (oficiální text distributora)

MikeCool

Kvalitní psychologický film, který si hodně zahrává s psychikou člověka. Michael Cera, jakožto jeden z mých nejoblíbenějších herců zde předvedl velmi neobvyklou roli, kterou bych od něho vůbec neočekával. Líbila se mi také ta postupná psycho intenzita, která vyústila v pocit rychle tloukajícího se srdce a husí kůže po celém těle. ()

Pedestrian

Takhle to dopadá, když se milá a plachá dívka ocitne mezi nesympatickejma zmrdama. Znepokojivá noční můra a těžká psychologická deka. Tady je moje míra empatie vysoká a hodně bude záležet na charakteru každého diváka. Pro mě osobně procházka peklem, v jehož závěru jsem si celou dobu namlouval, že je to jenom film. Michael Cera a Juno Temple se ve svých rolích dokonale našli. ()

Chrustyn

Za začátku poutavý thriller, který neprobíhá tak, jak by divák očekával, ale jeho originalita, mu bohužel moc dlouho nevydrží. Z celého výkonu, tak v hlavě zůstane jen psychopatický výkon a účes Michaela Cery. ()

honajz

Hezká příroda, ta si tu hvězdu zaslouží. Jinak parta debilů myslících jen na šukačky jede na ostrov s holkou, která kdoví jak se tam vzala, jak tam vlastně kurnik přicestovala s takovou poruchou mysli? Jak to, že nebyla v USA pod dohledem? Nejlépe psychiatra? No a na ostrově holce jebe čím dál víc, až zhebne, ani magický indiánský obřad ji nezachrání. Pokud teda nenatočí druhý díl Očištěná duše se vrací do těla. Konec mě naštval. Jo, asi chtěl pan autor natočit psycho horor, jak může působit, když někomu nekomunikativnímu hrábne, ale když to by mi pro lepší přijetí musel říct podrobnosti, vysvětlit logické díry, zkusit najít hlavní postavu, ale hlavně si přesně ujasnit téma a co chci vlastně říct. Protože ono to taky může být o partě debilů, kteří jsou tak debilní a šukačkama posedlí, že přivedou k šílenství jinak hodnou a milou (sic!) holku, nebo že celý ten indiánský humbuk vymývá lidem mozky, nebo že potrat působí zlo - tenhle film totiž nabízí vše a nic, můžete si jej vyložit, jak chcete a dívat se na něj, jak chcete. Což není pochvala. To dělá každý nýmand, který netuší, co chce vlastně říct, a počítá s tím, že se na internetu a IMDB rozjedou diskuze, kde každý bude hádat, jak to autor myslel a co chtěl říct. Nic tím nemyslel, a nic nechtěl říct. Proto to vypadá, jak vypadá, a končí, jak končí. Nijak. ()

Necrotongue odpad!

Pro tento film jsem se rozhodl jen z toho důvodu, že v něm vystupuje Juno Temple. A velmi rychle jsem své volby litoval. Účast Juno Temple byla totiž tím jediným, co dokážu na snímku kladně ocenit. Nevím, jestli je Sebastán Silva takovým neumětelem, nebo požvýkal nějaké indiánské byliny, ale výsledkem jeho snahy bylo cosi, co pro mě bylo jen zbytečnou ztrátou času a příšernou nudou. Jistě, tvůrci (nebo spíš tvůrce?) se mohou tvářit, že jde o děsně psychologický film plný tajemna, ale já nehodlám předstírat, že jim věřím. Z mého pohledu šlo o plytkou kravinu, na kterou nehodlám plýtvat hvězdičkami. / Poučení: Nechceš v průběhu filmu ztratit nit? Nasaď si čelovku. ()

mm13

Určite to nie je film do pohody. Podľa traileru som čakal slušný, ale hlavne ľahší thrillerík, temnejšími odtieňmi maľovanú variáciu amerických teenage produkcií. Somár! Magic Magic je namiesto toho riadne dusivé psycho s vynikajúco zvládnutou psychológiou postáv. Trvá iba chvíľu, kým sa v nich divák zorientuje, kým pochopí, ktorá bije, ale už je to jedno, už je v tom spolu s nimi až po uši. Prial by si v tej chvíli stínať päste vzrušením, to by ale musel byť iný film. Magic Magic je však thriller, ktorý nevzrušuje, Magic Magic znervózňuje. S blížiacim sa finále stále viac, na hranicu znesiteľnosti a nepoľaví až do nepekne zlomyseľného finále. Ak máte radi filmy, ktoré vami zamávajú, neváhajte. Stanete sa svedkami ojedinelého výkonu; odvážne, ale presne zacieleného a bezchybne vypáleného. P.S.: Zo žánrového zaradenia by som vyradil mysteriózny, nič nadprirodzené sa tu nestane (a aj práve vďaka tomu je to také skvelé). ()

Morholt

Nevyrovnaná psychotička se zavře s bandou nesympatických individuí na samotě kdesi v Chile. Atmosféra nijaká, herci nesympatičtí, protivní a nedůvěryhodní. Jediné, co stojí trochu zařeč, je výkon Juno Temple. 15% ()

Terva

Zase mládež a zase někam jedou - kolikrát je už tohle klišé ohrané? Zde divák ani nemá zájem někomu konkrétnímu fandit a tak se vlastně stává, že fandí záporákovi. Což možná tvůrci ani nechtějí, ale to se nedá nic dělat. CITÁT - Muertos............. ()

TaxiDriver

Best movie about jet lag ever! Super Michael Cera. Geniální scéna zhypnotizování! ____Takový ten zvláštní pocit, když se v závěrečných titulcích objeví jméno Christopher Doyle a ten film na to vůbec nevypadá.. ()

hous.enka

Tak tohle byl hodně ujetej trip. Začátek byl sympatický: milá Emily Browning si pozve milou Juno Temple do Chile a spolu s Emilyninýma kamarádama jedou do hor. Jenže pak se celý výlet zvrtne a zvrhne a jde to celé do háje. Závěrečná pětiminutovka už je nad moje síly a pochopení. Mám pocit, že všechny postavy jednaly pod vlivem nějaké psychotropní látky (nebo hypnózy, z mého pohledu je to fuk) a nechápu, co ty dvě holky přimělo účastnit se tohohle sjetýho výletu. ()

LV.Helter

Psycho sonda do jedného chorého mozgu, ktorý na konci dostane taký krč, že dojem s toho klesá náramne dole. Ako depresívny thriller skvelé, horor nikoliv! Herecké zoskubenie berie dojem na horu s režíjného podpriemerného talentu! ()

Sandiego

Na můj vkus až příliš hysterický zážitek, i když na druhou stranu udělat z nezávazného výletu s docela fajn lidi do fajn destinace ilizi regulérní noční můry, zas tak špatný nápad na psychodrama nebyl. Škoda jen, že si scénář neopustil v závěru pořádně přitlačit na pilu, přidat něco z excorcismu a domorodých praktik a tím zcela obětovat střízlivé pozadí. Jak vidno z předcházejícího Silvova filmu, režisér má asi slabost na patologické mentální jevy, z jejichž přiblížení dokáže občas udělat mrazivou podívanou, ale v ani jednom případě není schopen kolem nich přesvědčivě vystavět děj. Přechod do komediálního žánru ve Starých kočkách na mě nakonec přeci jen působil jako snesitelnější varianta. ()

runner85 odpad!

Banda tupých hláv sa vyberie na ostrov a počas 90 minút máme možnosť sledovať ako sa jednotlivé postavy správajú, jediné veľké plus je akurát herečka Emily Browning, lenže ani tá nedokáže zabrániť tejto hroznej nude ... ()

Pirabin

Není nad pěknou dovolenou v Toskánsku! Slunce, ovečky a psycho Micheal Cera. Jako čekal jsem od toho něco úplně jiného, ale mělo to dost psycho atmošku a hlavní hrdinku bych rád přetáhl...pohrabáčem. Protože tak nesympatickou hlavní postavu jsem dlouho neviděl, ale ono to tak asi mělo bejt. Znova se na to asi nepodívám. ()

GrungeChild

Od prvních minut nepříjemné, jako pohled ze skalního výběžku do rozbouřeného útesu těsně před odrazem. Ovšem po dopadu do ledové vody nečeká rozhodně žádná úleva. Magic Magic provází pozvolna z jedné deprese po druhé, ale nadšení kupodivu stoupá, až do studené sprchy, která odezní přesně tam, kde má. Milé překvapení z nenápadného snímku, který ukazuje střízlivým pohledem to, kam je schopna se chorá mysl vydat. Paradoxně tím působí ale ještě víc znepokojivě. Pro mě tenká hranice mezi 4 a 5*. ()

zbyshek

Prakticky film o ničem. Po 15 minutách jsem se těšil až film skončí nebo, že se konečně začne něco dít. Bohužel to se nestalo, a to díky podivném vývoji děje. Furt jsem nedokázal pochopit kam režisér míří a jaký má záměr. Postavy byly samy o sobě nudé, k tomu "odfláknuté" dialogy a 98 minut nudy bylo na světě. Zklamání. ()