Jak vytrhnout velrybě stoličku (TV film)

• slovenský

Ako vytrhnúť veľrybe stoličku

Komedie / Rodinný

Československo, 1977, 80 min

Česká klasika s nejlepším českým dětským hercem všech dob. Ano, dovoluji si Tomáše Holého takto definovat, protože jeho filmy znám úplně zpaměti a všechny mi jsou velmi blízké. Tento film není sice tak oblíbený jako pokračování, ale i tak patří mezi skvělé počiny. 65%(28.12.2007)

Je s podivem že i přes popularitu Tomáše Holého se jedná o televizní film. Svou úrovní by se rozhodně mezi celovečeráky neztratil. Zase jednou příjemně strávený čas u televize.(28.9.2010)

I druhý díl je bezkonkurenční klasa, která se hrdě skví nad drtivou většinou dnešních ubohých (ČR) komedií.(19.3.2009)

Kultový to film, ale trošku preceňovaný. Tomáš Holý je úžasný, podobne aj Preissová i Němec, je tu pár skvelých fórkov, ale prejavuje sa tu veľký neduh Poledňákovej - nevie udržať tempo a veľká časť filmu je zbytočne v meste. Škoda, malo to na viac, ale aj tak je to veľmi dobrá zábava, i keď ja radšej uprednostním "Polepšovňu", ktorá je o triedu lepšia a (takmer) všetky chybičky sú tam odstránené.(11.2.2006)

Možná trochu dětinštější než Jako dostat tatínka do polepšovny, přesto je tam stále ta pohodová nálada, kterou vytváří zejména hláškující Tomáš Holý. Spolehlivě mě dostává mužně nadabovaný Vlastík Harapes. Vtip pravda nezáměrný, ale stále dobrý. V žánru rodinných komedií klasika a poprávu.(11.12.2005)

• - Nakrúcanie komplikovali a znepríjemňovali davy fanúšikov a zvedavcov, ktorý chceli od Tomáša Holého (Vašek) autogram. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Snímek získal hlavní cenu na MTF Zlatá Praha 1978. (Olík)

• - František Němec (Luboš) môže za to, že si režisérka do filmu vybrala práve Tomáša Holého (Vašek). „Povedal, že keď mám tomu chalanovi všetko veriť, tak to musí byť jedine Tomáš". S obsadením Holého ale nesúhlasil Poledňákovej syn, ktorý režisérku inšpiroval k nakrúteniu filmu. Keď mal 8 rokov, zháňal jej oteckov. O fotke z konkurzu vyhlásil, že tam Tomáš nevyzerá ako správny chlapec, ale tučná teta. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)