poster

Jak vytrhnout velrybě stoličku (TV film)

 • slovenský

  Ako vytrhnúť veľrybe stoličku

Komedie / Rodinný

Československo, 1977, 80 min

 • swamp
  *****

  Jedna otázka je nasnadě.. proč už se netočí takové filmy? :( Ani Poledňáková to dnes už neumí. Tomáš Holý je prostě skvělý!(23.9.2012)

 • boshke
  ****

  Slabší než dvojka. Dvojka je taková příjemná pohodička v létě uprostřed ničeho. Jednička by byla také skvělá, kdyby nebylo toho baletu a naštvaného Vaška. To Lubošovo dobývání srdce jak Vaška tak Anny mne nikdy nebralo... 80%(30.12.2011)

 • Enšpígl
  **

  Bohužel mě nesedla postava resp. chování Vaška ve vztahu k mámě a posléze i k tátovi. Není to asi ničí chyba, Tomík Holý zahrál Vaška užasně a v podstatě se jeho postava sama starala o všechny emoce, takže fakt smekám. Tématicky mě to přišlo docela hodně dospělácký, skoro bych řekl, že je to klasický, dobře odehraný vztahový drama. Mám s pár věcma problém, hlavně se vztahem Janičky s Harapesem, to jsem vůbec nepochopil co ty dva od sebe vlastně chtěli ??? Pak mě docela vadilo, že Vašek slovně působil o deset let napřed. Myslím si, že by filmu prospěla větší scénaristické péče.(26.12.2014)

 • - Točeno v Praze, Špindlerově Mlýně, na vlakovém nádraží Rokytnice nad Jizerou a železničním mostě u obce Dolní Dušice. (M.B)

 • - František Němec (Luboš) môže za to, že si režisérka do filmu vybrala práve Tomáša Holého (Vašek). „Povedal, že keď mám tomu chalanovi všetko veriť, tak to musí byť jedine Tomáš". S obsadením Holého ale nesúhlasil Poledňákovej syn, ktorý režisérku inšpiroval k nakrúteniu filmu. Keď mal 8 rokov, zháňal jej oteckov. O fotke z konkurzu vyhlásil, že tam Tomáš nevyzerá ako správny chlapec, ale tučná teta. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

 • - Chata ve Špindlu se jmenuje DIAS. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace