Jak vytrhnout velrybě stoličku (TV film)

• slovenský

Ako vytrhnúť veľrybe stoličku

Komedie / Rodinný

Československo, 1977, 80 min

• paascha

Kýčovitost tohoto kousku už asi nikdo nepřekoná, i když i ostatní dílka soudružky Poledňkové stojí za to. Nicméně za to, že jsem se v dětství na tento kousek rád podíval, když ho jednou za čas dávali v čbtv, dám z nostalgie *(26.12.2011)

TOHLE je klasika romantické komedie po česku. Včetně pokračování je to jedna z nejpříjemnějších filmových sérií kterou znám. A to jsem na tenhle žánr specialista :)(29.6.2003)

• raroh

Typizovaný kýč.(26.4.2011)

Průměrná rodinná klasika...(9.6.2008)

Jo před lety se v Česku uměly natočit pěkné komedie. Teď se na ty dnešní výtvory moc koukat nedá. Na velrybu se dá čas od času dívat, ale pasáže z baletu nic moc, ty mě nikdy nebavily.(25.12.2012)

• - Když se režisérka rozhodla pro předabování Vlastimila Harapese, první otázka dabéra Jiřího Klema byla, jestli o tom Harapes ví. Bylo mu řečeno, že ano, ale jak se později ukázalo, nebyla to pravda. Když se o tom pak Harapes dozvěděl, nějaký čas s Klemen nemluvil. (funhouse)

• - Snímek se umístil na sedmém místě v anketě "Nejúspěšnější česká komedie století" vyhlašovanou při příležitosti stého výročí České kinematografie. (Olík)

• - Na konkurs přišlo kvůli roli Vaška 140 dětí a režisérka Marie Poledňáková si prý malého Tomáše Holého málem ani nevšimla. Byl malý, nevýrazný, málo mluvil. "Teprve když udělal na pozdrav zvláštní gesto, upozornil na sebe," říkala režisérka, když byla dotázána, jak Tomáše objevila. [Zdroj: centrum.cz] (hippyman)