Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

dustur

Ceská filmová klasika ,ktorú si každoročne pozriem v TV ked ,to dávajú a absolútne nenudí ,ale hlavne skvelý Tomáš Holý as. Vašek ktorý sa pretú rolu narodil ,ale film je doplnení príjemnými hláškami... Moje hodnotenie filmu.: 5 / 5 ()

haWranka

Moje moc moc moc oblíbená komedie. Tomáš Holý hrál bezkonkurenčně a on i tatínek doháněli maminku krásně k šílenství:) Můžu to vidět pořád dokola a nikdy mě to neomrzí. I když druhej díl mam ještě radši:) ()

Martin79

Bezvadná česká komedie, vlastně klasika s perfektním hereckým obsazením, která je víc než jen rodinným romantickým filmem. ()

Gardenboy

Možno klasika, ale aby som sa pri komédií zasmial nanajvýš jeden krát je trochu málo. Ináč film zaujme detským pohľadom na dospelácke problémy a preto mu nemôžem dať menej ako 3. ()

Acrobat

Mágiou pre nefilmové sledovanie určitých hýbajúcich sa obrazov pred mojou zoschnutou tvárou je budúca Láska Lucie, ktorá neuvidí koniec(?) ()

10Domik10

Určite jedna z najlepších českých komédií, ktorá neomrzí ani po desiatkach videní. Tomáš Holý bol fakt najlepší detský hrdina a na filmovom plátne ostane navždy nesmrteľným. ()

wiix

Skvelá česká hlava, ktorá toto vymyslela! A za tým si trvám, že Tomáš Holý (za ktorým smútim) bol pán herec, jeho hlášky sú nesmrteľné a tak nevinne, detsky vtipné. "Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" ()

Nocturno culto

Tenhle snímek už se mi zlehka okoukal ale rozhodně to neznamená, že bych to nějak shazoval, je to příjemná komedie s několika památnými hláškami .. ()

Likan7

Jó, tehda za komunistů, to se žilo. A to se točili české filmy par excellence. I když Poledňákovou moc nemusim, Jak vytrhnout velrybě stoličku je příjemná česká komedie, kterých kdysi vznikala neuvěřitelná hromada, a teď, když nevznikají, je máme o to raději. Nějak jsem nepobral k čemu byla romantická linka s Vlastimilem Harapesem, ale dejme tomu, že paní Poledňáková chtěla vytvořit trochu vážnější řez do vztahových problémů, a nutno podotknout, že se jí to povedlo. Tomáš Holý jako vždy na jedničku. ()

Jonatána

Pro mě naprostá klasika, evergreen, věc, která nikdy neomrzí, vždycky rozesměje a dojme. Miluju Tomáše Holého, ten chlapec byl naprostý fenomén. Na mě se můžeš spolehnout! Dvojka je stejně skvělá. ()

Kritik.

Patrím k tým, ktorí nemajú radi slovenské a české filmy. A tu napriek tomu dávam výborné hodnotenie. Precítené, pekný príbeh, pomerne hlboká atnosféra a predstavenie charakterov, tak trochu spomienková nostalgia (aj keď určite nie naivná), výborne spracovaný scenár a dokonca fungujúce vtípky. Narozdiel od dnešných sk/cz filmov a seriálov tu je AJ ZVUK VEĽMI DOBRÝ A NIE NEZROZUMITEĽNÉ POLOVZDYCHAJÚCE HLASY. Vedeli pracovať s audiom a emóciami. ()

KdG

Tohle mě úplně jako komedie nepřišlo, a i herecké obsazení krom T. Holého se mi moc nezamlouvá. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková