Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

moviepill

Plne súhlasím v užívateľom Boss321. Niet čo dodať. Úžasný klučík to bol, ten Tomáš! :-) Kam sa hrabe "Jak se krotí krokodýli". ()

smrtubohem

Od dětských let uteklo mnoho vody, ale stále se mi to hodně líbí, i když jsem paradoxně žral Františka Němce mnohem více než Tomáše Holého, kterýžto je sice legendou dětských filmů té doby, no ale film se, jak by se na první pohled mohlo zdát, netočí jenom kolem něj. ()

keyzar

Klasická česká komedie... Mylý hrdina (Tomáš Holý), který perfektně hraje svou roli vždycky dokáže rozesmát. Škoda že zemřel. ()

Stanmi

Jeden z mála případů, kdy pokráčování bylo lepší než orginál, ale i ten je velmi kvalitní, příběh malého Vaška, který na dovolené v Krkonoších, potká svého tátu, je přesně jeden z těch filmů, který se bez ostychu může nazývat klasikou české rodinné komedie, pani Poledńáková odvedla dobrou práci, stejně jako herci v hlavních rolích ()

spacemaster

Další z mála českých filmů, které opravdu můžu. Opravdu jedinečný film pro celou rodinu. Jestli je nějaký český film nesmrtelný, vím který to je. ()

spookee

Toto je moje pohádkové dětství, láska nadosmrti. Kouzelný Tomáš Holý, věčně ustaraná maminka, nic neřešící horolezec tatínek a semtam nějaký ten pes... tak to má být :) ()

honzic

Film, který nezaujme ani tak scénářem, ani tak dějem, jako nesporně legendárními hereckými výkony trojice: Holý, Preissová a Němec a jejich hláškami. Hodnocení: 90 % ()

cguio

Škoda, že takovýhle filmy už dneska nevznikají. Filmy, které vznikaly za minulého režimu, měly takové zvláštní kouzlo. Tedy ne všechny. ()

Gig

"Všichni mají tatínka. Jenom já nemám ani psa!" Televizní film, který hravě strčí do kapsy kdejaký kinofilm. Má poetiku, vtip a něhu. Na nic si nehraje. Pokud je tam humor, tak jde přirozenou cestou a ne tou: pozor, teď bude vtip! Navíc neskutečný skutečný Tomáš Holý. Spolu s Jak dostat tatínka do polepšovny výborná podívaná pro celou rodinu. Trojka se měla natáčet hned a nebo nikdy. Proto Jak se krotí krokodýli neměl vzniknout. ()

Honzulik

Tady snad ani není co vytknout, je to dobrá klasika. Děj filmu dobrý, člověk se od srdce zasměje. Starší české filmy jsou prostě kvalita. Výborné herecké výkony, výborná réžie a scénař... ()

ESNYR

Nikdy mě ten film moc nebavil a teď jak na to koukám znovu, tak opět přemýšlím nad tím že raději půjdu se psem. Manželce a dceři se to líbí, tak jim nebudu kazit radost nějakým přepínáním. 2 hvězdy. Ani vlastně nevíc přesně za co ale na odpad to není určitě a jedna hvězda mi přijde dost slabé hodnocení. Tři už jsou asi zase moc. Zas tak dobrý ten film není, takže ty 2 hvězdy jsou tak akorát. ()

Eire

KULT. Skoda, ze sa *zimna cast* neodohravala v ta3. Hlavne Horska Sluzba by bola viac uveritelna nez ta CESKA kopeckova... :-DD 90% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková