Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

SallyZen

Tenhle film do TOP300 patří. Určitě nejlepší western s Terrencem Hillem. Příběh je jednouchý, ale tady to je obrovské pozitivum. Hodně tomu přidávají taky skvělé gagy v podobě jemného humoru a pak samozřejmě rvačky, u kterých se člověk nejméně pousměje. Terrence se tu opravdu vyznamenal. Především se mi líbil při rvačkách, kdy se ještě neuměl prát. Konec výborný. Sice to vychvaluju, ale pět nedám. Na začátku mě to moc nebralo a rozjelo se to pořádně až po dobré 45minutovce. Pak mi tam chyběla zlomovější hudba. Ale každopádně snímek, který v Topce je zaslouženě. 85+ ()

Martin741

Terence Hill vo filme E Poi Lo Chiamarono Il magnificio /po nasom Podivni Dedictvi/ je za vzdelaneho slusnaka, ktory sa dostal medzi drsnych chlapov, ktori sami seba povazuju casto za dobytok, ktory ani nevie citat. Aj ked tu nie su fackovacky a ani Spencer ako tomu bolo dobrym zvykom u dua Hill- Spencer, film dobre a rychlo odsypa a da sa hlavne bavit na hlaskach. 86 % ()

cariada

Dnes stále výborná western komedie s Terencem. O tom ,když ho z dědí tři banditi a ty ho zaučují ,kdež to on študovaný je zase učí normálnímu životu. ()

joker.george

Bavil jsem se královsky. Příběh spolu s jeho vývojem není jedinečný, ale bohatě stačí na to, aby humor vyskočil i z nenadálých míst. S gradováním a odlištnostmi nešlo pracovat o moc lépe, ideálně funguje i chemie mezi zúčastněnými a dodává filmu osobitý ráz. A i když mají různé scény opakující se schéma, tak vždy dojde k obměně, která je dělá hravějšími a vyšperkovanějšími a trumfne tu předchozí. ()

nithiel

Tak takhle jsem se uwesternu fakt v životě nezasmál, Hlavně u naprostonaivních milostných scén jsem myslel, že spadnu z postele. Ale hlavním plusem filmu je, jak se nenásilně snoubí komediální stránka s tou vážnější, o tom, jak krásný a doopravdy svobodný západ mizí, vyháněn civilizací, spodobněnou stále se blížícím houkáním ocelového oře. ()

tomtomtoma

Velmi příjemná nenáročná komedie, která krásným způsobem zvednou náladu vtipem, i svým pohybem a důvtipem, kdy je nakonec obhroublé zlo poraženo vychytralým dobrem. Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore (dobrý Terence Hill), dobře vychovaný mladík je konfrontován s drsnou skutečností divokého západu. A pro svoji křehkou lásku a schopnost obstát v tomto tolik odlišném světě, podstupuje převýchovu s pomocí darebáckých, ale správných kumpánů jeho zemřelého otce, Bejka Schmidta (Gregory Walcott), Opičáka Smithe (Dominic Barto) a Svatého Joea (Harry Carey Jr.). Z dalších rolí jsou tu především hlavní zloun, toužící Thomase vyhnat, Morton Clayton (Riccardo Pizzuti), a půvabná Candida (Yanti Somer), dívka, pro kterou Thomas podstoupil celou převýchovu. Zábavné, lehké, i bouřící, a chytré vtipné dobro, i když není zcela dokonalé, nakonec vítězí nad násilnickým a hloupým zlem. Splňuje naprosto vše, k čemu je tento film určen: zábavě. ()

C0r0ner

S pícháním u srdce ze sebe vytlačím tu čtvrtou hvězdičku za to, že to bylo docela vtipné. Jinak ale nevidím vůbec žádný důvod, aby tahle slátanina musela zabírat místo v žebříčku. Scénářem to totiž byla slabota a nad průměr to strhává pouze zmíněná vtipnost a slušný spád. Ve všem ostatním vyložený průměr. 70% ()

agathon

"Mám dojem, že sem tohohle paviána už někde viděl!" - "Páni, děkovat prérii! To je ale blbost. Takovej všivej anglickej parchant." - "Angličan byl džentlmen a vzdělanej chlap!" - Drž klapačku, ty vole..." - "Chceš nalejt...?!" - "Pohleďte na ten úrodný humus." - "To není humus. To je kobylinec." Klasika mého dětství. Viděl jsem to snad stokrát a na ten výborný dabing se nedá zapomenout. ()

MarekT

K italským komediím nemám zrovna přívětivý vztah, tato mě ale překvapivě bavila. Občas si tu neodpustí nějaký špatný vtip (kobylinec), ale jinak převažují výrazně ty dobré - což je oproti komediím dua Spencer - Hill rozhodně změna, u nich jsem se nezasmál ani jednou, zato tady často a nahlas. Myslím si, že na tom má určitou zásluhu i ten, koho jsem circa před měsícem označil za mizerného herce a kterého jsem dokonce výše jmenoval. Ano, přesně, Terrence Hill. Z nevtipné figurky se proměnil v sympaťáka (jak herecky, tak především charakterově), a pořídil si k sobě dobré parťáky. Komedie mě taktéž uchvátila i proto, že humor buď není úplně italský (konverzační přestřelky), nebo zesměšňuje ten koncept italské komiky - rvačky jsou mimo westernů vyloženou parodií na zmíněné filmy se Spencerem a jeho věrný Pátek Hill si zasluhuje úctu, že se pustil do zesměšnění svých obvyklých rolí (ostatně, to si zasluhuje každý herec, který se do toho pustí, viz Belmondo v "Le magnifique"). Jsem sice člověk, co se naučil respektovat originální znění a častěji si jej teď vybírá, ale přesto si myslím, že cca půl hvězdy tomuto snímku přidal excelentní český dabing, kterému kraluje sehraná sestava Brabec, Moravec, Haničinec, Fišer. Říkám si, jak nejlépe popsat kvality zúčastněných, ale myslím, že stačí napsat, že všichni dabéři ústředního kvarteta dostali Filipovského cenu za celoživotní mistrovství v oboru. Jsem rád, že se mi povedlo sehnat původní dabing a ne tu předabovanou hrůzu s Písaříkem, který je chabou náhradou za českého Lemmona. Komedii jako takové dávám čtyři hvězdy, sice se něco občas nepovedlo, ale jinak je to dobrá zábava a na italské poměry prakticky zázrak. "Jsem totiž entomolog a agrolog." - "Chudák, tak mladej a už má takovýhle nemoci." - "Jako jeho fotr." - "Ale kdepak, jeho fotr byl tuberák." ()

zette

Ne, ze by to bylo uplne spatne, do komedie to ma ale daleko. Nezasmal jsem se ani jednou. Jako odpocinkovy film to ale nefunguje spatne. Dobre postavy a hezke prostredi. ()

necisty

Terence Hill tu sice hraje pro něj dost netypickou roli, ale na konci už je skoro ve své kůži. Pobavilo, má to hezký příběh a hudbu. ()

Juto

Je to zábavný film s príjemnou komédiou. Tento film obsahuje akčné westernové hry, šarvátky, prestrelky, hry s päsťami a humor. 8/10 ()

Martrix

Tento padesát let starý film jsem poprvé viděl na vojně, protože byl jednou z položek filmového archivu, který čítal asi dvacet filmů, které jsme si pouštěli pořád dokola. Takže i když to není bůhvíjaká taškařice, fórky se zaryly do mozku a nostalgie udělala taky svoje. Navíc ten skvělý dabing naší herecké smetánky, kterému vévodí V. Brabec, V. Moravec, P. Haničinec, S. Fišer a H. Macuichová...to je radost poslouchat. K tomu naprosto bezelstný, až idiotský příběh se skvělými herci... je to jedna z nejpohodovějších western komedií, jakou jsem viděl. Nic víc...ale ani nic míň. ()

c.tucker

Senzační komedie z Divokého západu, kde se staří zhýralí kovbojové snaží předělat mladého aristokrata k obrazusvému a jeho otce. Padá zde spousta hlášek, které mě přiváděli k záchvatům smíchu. ()

mortak

Milovaná komedie z dětství, kterou se sice televize snažila zničit ořezáním na formát 4:3, ale i tak byla vždy její repríza svátkem. A dnes si díky DVD mohu vychutnat anglickou verzi (má v sobě víc šťávy než český dabing), a hlavně užít si druhou vrstvu - ironický filosofický komentář. Film je totiž inteligentní parodií na spirituální návrat k přírodě (Thoreau a Emerson), kterým počíná americká filosofie. "Dokud slunce zapadá, je i západ a my pojedeme za sluncem." ()

dr.fish

Nejlepší film Terence Hilla, řekl bych. Dabing s Vladimírem Brabcem je výborný. Bohužel současná DVD verze má dabing zpackaný nevím kým. Takže starý dabing z ČT jedině! Na BD jsou obsaženy dabingy oba dva, takže si stačí vybrat..... ()

andrii

Hombre, absence buddyho Buda, to jsou móresy, vybrané a noblesní, ale kočovní matadoři, tví tři mentoři, se ujmou výchovy, rádi tě místo něj v branži /co je pěst, mužská čest/ proškolí, "ušpiní." ()

AdaMM

jsem blázen já nebo všichni ostatní? všechno pro mě komické v tomhle filmu bylo komické nechtěně - ty šílený kecy - no totální hrůza. doporučeno pacientům po lobotomii. dvě hvězdičky jsou za dokonalost parodie sebe sama. víc bych se asi bavil i u gay-porna. ()