Pistolník Líný Joe alias Pravá ruka ďábla se potuluje Divokým západem se stejnou cílevědomostí jako kutálející se křoví. Jednoho dne ho vítr zavane přes poušť až do městečka s velice nevrlým šerifem, ve skutečnosti zlodějem koní Bambinem přezdívaným Levá ruka ďábla. Bambino není z příjezdu svého bratra vůbec nadšený. Celkem dobře totiž tuší, že Joe dokáže během chvíle převrátit celé městečko vzhůru nohama a zhatit tak jeho plán na krádež stáda plnokrevníků, které se pase hned za městem. Koně ovšem patří nebezpečnému majoru Harrimanovi, a když Joe slíbí, že bratrovi s krádeží pomůže, stává se šerifovým zástupcem. Jen Bambinovi opomene zmínit, že nový plán zahrnuje záchranu nedaleké osady před majorovými muži i mexickými bandity. A když do městečka přijede pravý šerif, strhne se teprve mela. (Česká televize)

petrce

Moc pěkný western, který se perfektně hodí na letní večery. Pohodová atmosféra a hezké záběry. Bud Spencer a Terence Hill nemají chybu. ()

med

Tento western neomrzí ani po 40 letech.Skvělá hudba a hlášky.No...když řekl,že naše máma je stará kurva...Ale to je pravda!Jo ale tak stará není! ()

Sam_Hawkens

“Kdybych věděl,že si navlikneš zpátky ty hadry, tak bych ti to poslední mejdlo nedával!” ... Hill je tak špinavej, že to musela být dokonalá práce maskérů nebo tou pouští fakt prolezl...klasika která nestárne. ()

soukyd33

Je to sranda a facky lítaly také, takže účel splněn. Na filmu není nic zajímavého, ale je to komedie a humoru je tam dost. Pro zasmání doporučuji. Hvězdiček 4**** ()

Orbitus

Naprostá klasika kombinace Bud Spencer a Terrence Hill. Zbožňuju úvodní skladbu a celkově původní název filmu. Typické rvačky pro filmy těchto dvou skvělých herců, vtipné hlášky atd. Opravdu stojí za to, podívat se na tuto klasiku. O kvalitě hudby svědčí i její použití v pozdějších filmech, které nemají s tímto filmem v podstatě skoro nic společného jako třeba Django Unchained ()

Le.oko

král spaghetti westernu, bez pochybu a rozhodne top 3 z nejlepších filmu od tyhle dvojice. I presto že to je hlavně komedie tak ma dokonaly nádech hustosti a tvrdosti klasických westernu a k tomu dvojici Buda Spencera a Terence Hilla doplňuje dvojice kompletně rozdílných záporáku který společné mají stejnou chemii jako hlavní hrdinové. ()

ZeroX

Nerozlučná dvojka Bud a Terence,to je jako mléko a kafe,kafe je samo osobě dobré ,ale s mlékem eště lepší.Velice povedená komedie,nechybí ani Budovi oblíbené facky a vtipné scény,opravdu povedý díl od této slavné dvojky.Bud a Terence coby kovbojové bez zábran,kteří se s nikým a ničím nepidlají.Spencer (jedlík fazolí) , Hil l(spáč) . ()

john.taylor

Tohle je pěknej nářez, řekl bych jeden z nejlepších kousků dvojice Spencer a Hill. Scéna Hill versus fazole mě vždycky dostane. ()

smajki

Vynikající dnes již klasika z žánru špagety westernu se dvěma podvodníčky (ale se srdcem na správném místě), kteří rozdávají rány všude kolem sebe. Komedie mého dětství. ()

topol999

Nejlepší film se Spencerem a Hillem. To jednoznačně!! Skvělé prostředí špinavého, zpustlého, smradlavého a divokého městečka, kde právě "úřaduje levá ruka ďábla Bambíno jen dodává na kráse tomuto westernu. Uhlazený major to sehrál skvěle, naopak zcela bezbranní a vychovaní farmáři působí jako skvělý protipól k špinavcovi Mezcallovi. Bitek je tu taky dosti a hlavně v nich jsou obsaženy Budova "kladiva". K ost. postavám: velice se mi líbil opilý mexikánec, skvělé hlášky měl i sheriffův pomocník Jonathan + dva nóbl vrahouni. Mužské oko osloví i dvě krásky jménem Juditha a Sára. Tento film u mě zvedá i výborný dabing: zejména pak Jiří Zahajský podal excelentní výkon a Pavel Pípal na hrubiána Mezcalla byla ta nejlepší volba!! 95% a tedy po právu zasloužených 5*!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

J.Trinity

Zřejmě nejlepší z westernů dua Hill a Spencer s hláškami a rvačkami jak mají být, ovšem rvačka na konci filmu je nepřekonatelná :D ()

Hrnek

Asi najlepšia komédia dvojice Spencer a Hill. Prvý je vždy naštvaný a druhý zasa stále veselý a aj to patrične medzi nimi iskrí. Bitky sú nadmieru kvalitné s množstvom nápadov, takže nie sú vôbec nudné. Záverečná bitka patrí k skvostom spagetti komédie. ()

eva1984

Tenhle film můžu vidět kdykoliv a pořád se u něj budu smát.Od úvodní scény s pojídáním fazolí až po vymlácení banditů ve farmářské osadě je to jedna velká jízda plná vtipných scén a hlášek a doplněná skvělou hudbou.No a na závěr můžu jen říct: ,,díky bratře".... ()