Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Demonic189

Bez pochyby jeden z filmov roka a pre mňa zároveň i najväčšie prekvapenie! Kde len začať? POSTAVY. Tak výživne napísané a zahrané postavy som snáď nevidel ani nepamätám! Vo všetkých prípadoch ide o obrovských sympaťákov (dobrák šerif, podarený deduľa, správny farmár, frajer pištoľník, milá ženuška), o ktorých máte strach a nejde im teda nefandiť. Každá rana, zlomenina či dokonca smrť (nie, nejde o supermanov) preto bolí o to viac! RÉŽIA. Skvelá! Fantasticky sa tu pracuje s napätím a častokrát dokonca nedýchate. Chválim prácu s hudbou, ktorá vo vypätých scénkach absentuje, a tým pádom nedáva najavo príchod akčnej scény. A to ticho je občas desivé a mrazivé zároveň!!! Prestrelky sú natočene veľmi reálne a brutálne gore (porciovanie sa asi právom zaradí medzi to najotrasnejšie, čo som kedy na plátne videl, brrr). SCENÁR: Niekomu sa bude zdať Bone Tomahawk nudný a ukecaný, ale mne taký vôbec neprišiel. Dej sa dá rozdeliť na 3 hlavné časti: úvodné zoznámenie, putovanie, záverečný konflikt. Možno by sa časť s putovaním zdala byť neatraktívna, ale je tu veľký tromf, a to dochrámaná noha Patricka Wilsona! Vďaka tomu ste stále v napätí a skutočne neviete ako to vlastne celé dopadne. A dopadne to veru hocijako, ale nechajte sa sami prekvapiť....ja hovorím BRAVO! PS:Kurt Russell je stále nezabudnuteľný a ja ho chcem v takejto hereckej polohe opäť a čo najskôr! ()

1985lula

Asi najväčšie prekvapenie roka. Spojenie westernu s hororom tu funguje na výbornú. Aj keď by to chcelo možno úvodnú tretinu skrátiť o takých 20 min., tak záverečná hodina je vyslovene 5* záležitosť. Najsilnejší moment vo filme: "Say goodbye to my wife, I'll say hello to yours." ()

Honzeechec

Jako dobrý, ale přehnaná stopáž to zabijí. Konec je takovej nemastnej neslanej, zbytečně rychlej a vůbec, až na přepůlení jednoho týpka je to docela slabota co se týče krve. Navíc to už pak hodně kopíruje daleko krvavější Ketchumovo Po sezónně. Ty ženy šlo využít lépe ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Jak pise vetsina recenzentu, film lze chirurgicky rozdelit na tri casti. Prvni se odehrava v malem mestecku a jsou v nem predstaveny postavy. Tahle cast ma skvelou western atmosferu a bavila me nejvic. V druhe casti sledujeme odvaznou vypravu a porad jde o nadprumernou zabavu s western feelingem. V posledni tretine sledujeme masakr v horrorovym zanru. A byt mam rad horory, vcetne tech beckovych, prislo mi to proste moc prehnany a nepasujici na predchozi dve tretiny. (silnejsi) 3/5* ()

kraval

Nadprůměrný film s (podruhé v krátké době skvělým kovbojem) Kurtem Russellem, na jehož začátku, kdy podlaha vrže a dveře skřípou, jsem očekával spíše detektivní zápletku ve smyslu “vše je vlastně jinak - indián zabil někoho ve stájích, ale s vězením nemá nic společného a žádný únos se vlastně nekoná”, pročež mě pravděpodobně přímočarost druhé části poněkud zklamala. V ní nejprve oheň plápolá a pomalu se (vedle až příliš melodramatického hudebního podkladu) rozeznívají rolničky, pak je ("nečekaně") zabita nejschopnější a nejméně sympatická postava v jedné a najednou někdo vyvrhne chlapa, aby o chvíli později téměř všechny zachránil muž s berlí, jenž se opozdil, protože (ačkoli byl varován, že mohou všichni přijít o koně) všichni přišli o koně. ()

TomStrom

Takový slibný námět... a tak nezajímavý výsledek. Zde forma zabila obsah tak brutálně, jak jsem očekával, že bude vypadat film samotný. Netvrdím, že ten film nemá něco do sebe, ale zfilmovat takhle tak solidní námět, nad tím bych si mohl hlavu ukroutit. Měl to asi dostat do rukou Rob Zombie nebo Alexandre Aja, protože to už byl mnohem drsnější a napínavější i Revenant, který je ve své podstatě dramatem. A škrtněte tomu v anotaci horror. ()

forkys

Konečně jsem měl kvalitní noční můry! Film bych přirovnal k Revenantovi, i když zde nejsou tak oslňující herecké výkony -> celkový dojem z filmu to nepokazí. Kurt Russell je frajer a už od začátku jsem měl pocit, že když je šerifem on, tak se nemůže nic hrozného stát. Nedoceněná kvalita!!! ()

netWoor

Určitě pozitivně hodnotím skvělej nápad tvůrců surovou řezničinou paralyzovat diváka, který šokován přehlídne kdejakou tu kokotinu. A že jich tam je. Namátkou jednu. Po brutální řezničině dva mantáci zdrhaj zrovna na pohřebiště indiánskejch ujeťáků. Divný je, že nemaj koně, ale což. Na pohřebišti indiánskej ujeťák sundá jednoho bílýho ujeťáka a druhýho nechá utýct, aby ho později naháněl (a ve filmu byla nějaká zápletka). A teď: když se záchranáři vydávají na misi, tvrdí, že ... cestu na koni, co trvá pět dnů, musí zvládnout za tři ... dejme tomu, kůň denně 40 km, ať nežeru, takže ňákejch 200 km. Ty vole a to ten přeživší ujeťák před indiánskýma ujeťákama zdrhal do městečka 200 km a to ve dne i v noci? A oni ho nechytili, podařilo se jim to až ve městě, kde přesně věděli, kde je? Absolutně hloupé ... a přesně takovej je i zbytek filmu. Zvonečky, ukradený koně, 150 km putující chlap se zlomenou nohou, indoši s píšťálkama v krku, co nic netrefí a čekaj, až je běloch zastřelí ... prostě... strašně demence ... ale klučíka rozčtvrtili pěkně ()

Jablek

Jen to, že je to v určitých fázích trochu brutální, ten film nezachrání. Od začátku jsem měl pocit, že do toho prostředí většina lidí vůbec nazapadá a nezbavil jsem se ho až do konce. Scénář byl hodně slabej a snad i proto z toho sálala dost silná béčkovost, která ale rozhodně nemohla být úmyslná. Na druhou stranu Tarantinova osmička díky tomu získává na váze. spoiler: Nerad se u filmů chytám jedný scény, ale (když hned opomenu, že kulhavý hrdina byl od začátku jasnej zachránce) když se kulhavý hrdina dostane do jeskyně "zadem", zatím co páni domácí tahají 120ti kilového Kurta Russella "předem" na laně, tak jsem nevěděl, jestli se smát nebo brečet, protože taková píčovina tam fakt nemá, co dělat.. ()

Shaleman

1hvězda za každou gore scénku, protože nic jiného mi ten film nezpříjemnil. Škoda, že jsem na ně musel dvě hodiny čekat. Čtyři frajeři, které od sebe rozeznáte jen díky tomu, že jeden pajdá a druhý je v důchodu (jediná postava, která se od ostatních plochých kovbojů nějakým způsobem odlišovala), se plahočí pustinou, aby zachránili krásnou divu ze zajetí démonů. Nečekal jsem něco převratného, jen lépe napsaného. Tolik nevyužitého prostoru pro pořádný scénář, aby vám to rychle uteklo a drželo to nějaký spád či černý humor, jsem dlouho neviděl. O nějakém dialogu se dá bavit pouze v případě zmiňovaného důchodce, který však celý film jen tak plácá do větru a to zřejmě pouze proto,aby ve filmu nebylo 133 minut hrobové ticho. Zahler měl zajít na pár panáků s Tarantinem, aby ho trochu potrkal a poradil, neboť to je látka jak stvořená pro Quantina. Takový malý zbytečný film. Škoda i Russella. I v Rychle a zběsile se vyřádil víc. Tady je jen lákadlo do kina a to zcela nevyužité. Smazáno a zapomenuto. ()

Sweat55

Celkem povedenej western musím říct. Ať už jde o vynikající atmosféru, skvělé postavy nebo zajímavý "záporáky". Je poznat že pan Zahler je více spisovatel než režisér, protože dialogy byly parádní, ale u režie to bylo trochu horší. Ale na debut to je zrežírováno hodně dobře. Celé je to nakonec docela dost brutální, takže milovníci ehm rozsekaných těl a skalpů si příjdou na své. ()

bearmeedek

Westerny mám rád. Tento ale mezi ně patřit nebude. Je zvláštní, jak většina hodnotí rozvleklý úvod v trvání asi jeden a půl hodiny a pak vypálí skoro maximální hodnocení. To všem stačila jen ta závěrečná brutální řezničina? Rozhodně silně nadhodnoceno a chtělo by to asi i pár hodnocení od žen. Teď ale od začátku. Že to nebude žádná selanka je naznačeno hned v úvodu, kde dva tuláci pracně pižlají zcela tupým nožem přepadené pocestné pod krkem. Potom se v malém městečku zadělá na možná slibný příběh. A aby byla zdůrazněna i role rodiny, proběhne krátká soulož ve dvou polohách. Následně indiánští (?) kanibalové unesou právě uspokojenou ženu a zástupce šerifa. Záchranná výprava o čtyřech lidech vyrazí po stopách únosců a téměř do konce filmu stále putuje. Jeden z nich totiž hodně kulhá a přeneslo se to i na celý film. Pak změna, dostaneme se do jeskyně zmíněných "indiánů" a celé hororové prostředí působí strašně béčkově. Tady musíme přetrpět jateční scénu, kterou někteří oslavují a která vypadá takto. Dva indoši drží nahého běloha za nohy, hlavou dolů. Třetí jej seká do rozkroku (auuu) a postupně ho půlí jako prase na jatkách. To vše v přímém pohledu. A po večeři se podaří části bílé skupinky vyhrát, no a to je konec. Film má jedinou devizu a to je silné herecké obsazení. ()

waska

Perfektní drsárna, kterou jsem už nějakou chvíli neviděl. Skvělí herci, perfektní atmosféra, na finále si pěkně počkáme. Trochu mě naštvala humpolácky odfláknuta kamera, na to v jakých exteriérech se natáčelo, je až hřích jak to dopadlo. Škoda toho závěru, 90 minut trnete a čekáte co bude a nakonec je vše za 20 minut hotovo. Ale jinak klobouk dolů. ()

Durgas

Tak naturálne zobrazené násilie sa len tak často nevidí. Výborný a temný western horror s pomalším rozbehom ale vynikajúcou strednou časťou a koncom, ktorý zanechá dojem aj dlho po dopozeraní filmu. Pre mňa to bol určite silný zážitok. ()

radeckator

Zvláštní western. Partička jeskynních lidožroutů mě do prostředí divokého západu moc nesedí, očekával bych ji spíš na některém z tichomořských ostrůvků. Ale je jasný, že je těžký něčím novým zaujmout v žánru jakým western je. ()

markotter

Velmi netradiční western - hodinu a půl se skoro nic neděje - šerif a kumpáni prostě jedou, pak dokonce jen jdou pouští a sem tam proběhne nějaká akce. V závěrečné půlhodce to nabere směr skoro až exploatační, aby to na závěr skončilo zase klidně a mírumilovně. Kupodivu to drželo celé pohromadě a já se celou dobu bavil. Scénka s likvidací jednoho chudáka zlými indiány byla opravdu luxusní a jsem rád, že se zase jednou něco takového v normálním americkém filmu objevilo. No a hlášky šerifa a jeho pomocníka cestou za vysvobozením Samanthy byly opravdu zábavné a duchaplné...:-). ()

Franc1s

Westerny ty já rád a ve spojení s tvůrcem tohodle kousku to byla jasná volba už od traileru. Bohužel to nějak nedopadlo jak jsem očekával. To že se hodinu nebude nic dít a bude se jen tlachat, to jsem čekal, ale že to bude až taková nuda, to jsem nečekal. Prostě hodinu čekám, až se začne vyvražďovat, sekat a řezat končetiny. Ano řezaní je efektní a pěkně mi to kroutilo ponožky, ale ta čekací doba byla už moc. 7/10 ()

vikino1

No mě osobně bavili Tarantinovské 2/3 filmu než závěrečné Eliho Rotha finále. Sledovat Kurt Russela byl opravdový balzám na moji dušičku. Škoda jen, že jich na záchranu neodjelo víc ... ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)