Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Fifer

Skvělé. Horor western, jak má být. Horory plné explicitních záběrů mě nebaví, a proto jsem ocenil, že brutálních záběrů nebylo mnoho a šlo spíše o atmosféru. ()

DDUDU

Pokud se za western pokládá to kde jsou indiáni a za horor to, že někdo zemře krutou smrtí a je to ukázáno tak pak ano je to westernový horor. Ale plno textů a ničem a žádná příležitost se bát. Takže pro mne to je jen nemastné neslané podívání, které fakt znova vidět nechci. ()

filmator

Dal bych tři, ale jelikož si některé scény zpětně v duchu přehrávám, nakonec o jednu hvězdu zvyšuju. Film rozhodně zanechal dojem. ()

dawe787

Pokud někdo čekal western a divoký západ, tak by si měl dát ledovou sprchu! Tohle je slušně natáhnutej kanibálskej thriller, který mi sedl jak třešinka na dortíček. Skvělé, podařilo se! A rozhodně tu sedlo umístění děje do 19.století více než když si James Bond hrál na spasitele v Kovbojové a vetřelci, za mě spokojenost. ()

Helldo

Být závěrečné masakrální vyvrcholení tak pečlivě zpracované jako zbytek této surové, netradiční podívané, dával bych za 5 bez mrknutí oka. I tak ale Bone Tomahawk baví, dává nezvyklý prostor na vysoké úrovni ztvárněným hlavním postavám a buduje atmosféru dlouhými záběry v prostředí vskutku divokého západu. Podobně kvalitní non-traditional western si prakticky nevybavuji... Dobrá práce, pane Zahler. 4½ ()

Aurus

No abych řekl pravdu tak jsem mile překvapen. Od tohoto filmu jsem nic moc nečekal ale povedlo se to. Tento film má fakt solidní temnou hororovou atmosféru a skvělou atmosféru divokého západu což musím pochválit. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou  sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní,napětí  je zde párkrát za film, akce tu je povedená,lokace jsou zajímavé a kamera filmu je hodně povedená. No za mě 7/10. Někdy zase musím kouknout. ()

agassi68

No horor trval asi minútu, aj keď scénka s Nickom prichádzajúcim o život bola veľmi vierohodná. Síce som bol stále v napätí, kedy vyskočia nejakí nepriatelia, v konečnom výsledku však prišlo sklamanie. Hlavne Kurt vystupujúci v úlohe Meresieva to celé zabil.. ()

Hapretor

Kurt v roli dost senilního a neschopného šerifa - zklamání - má hrát jen frajery. Velká nuda, až na závěrečných pár minut. Na závěr jedno velké WTF !!! - Realitě na hony vzdálené - jako western jen prostředím, jako horor jen scénou porcováním, jako drama jen totální nudou a táhlými záběry a unuděnými dialogy, jako komedie vůbec v ničem. Z každého žánru něco, celkově nic. Na zabití času však dostačující. ()

Raziel_cz

Skvělá kombinace dvou skvělých žánrů, které se setkávají trestuhodně málo. A prakticky nikdy s takhle kvalitním výsledkem. Scenárista Zahler je výborný řemeslník, co nemá problém jít na kost, takže tu nejsou hluchá místa, a to je vzhledem ke stopáži skoro zázrak Postavy jsou vykreslené minimalisticky, ale přesto vás bolí každé jejich zranění, což je pro jednou strašně super. Režisér Zahler je taky výborný řemeslník a divoký západ předkládá takový, jaký byl – tvrdý a krutý. A k tomu přihazuje klan kanibalistických zmrdů, co chlapovi nejdřív dají sežrat vlastní skalp a potom ho vyvrhnou nejhorším představitelným způsobem. Herecká sestava naprosto famózní. Pro Kurta Russella jde samozřejmě o návrat k žánru, pro který se narodil, nejvíc si mě ale získal nejednoznačný Matthew Fox. Parádní věc. Letos druhý nejlepší film a rozhodně největší překvapení. ()

KNTRFKT

Prvních 25 minut celkem zajímavá podívaná, následuje hodinová cesta, kde hlavní hrdinové spí, jí, serou a občas něco řeknou. Cesta za kmenem kanibalských indiánů, kteří znásilňují a jí svoje matky nemůže být nudnější. Zajímavější by pravděpodobně bylo dělat na vousech Kurta Rusella dredy. Jenže pak to najednou přišlo jako blesk z nebe. A byl to masakr, kanibalové nebyly asi nikde ztvárněni jako naprostí dementi postrádající jakoukoli emoci s takovým nadhledem. Navíc jejich píšťalky chirurgicky voperovaný v krku jsou opravdovou chuťovkou. Potom přijde skalpování a bourání člověka a to už je člověk skoro podělanej štěstím. 80% za závěr ()

strikeman

Téměř dokonalé westernově hororové béčko, kde každá rána způsobená některému z hlavních hrdinů bolí až v obýváku. Zahler akorát zapomněl, že tahle "dějově složitá a bohatá" béčka si obvykle vystačí s devadesáti minutami stopáže - toť jediná, byť celkem podstatná výtka v rámci žánru ... 70% ()

mala_kea

Ve své podstatě konečně v něčem nový horor. Ty sáhodlouhé pochody a plky o ničem člověka spíše nudí a nijak zvlášt ho na finále nepřipraví. Na druhou stranu, komorní atmosféra z divokého západu ukazuje, že slunce, prach a lidojedi nemusí být spojeny jen s Robinsonem Crusoem. Scény jsou uvěřitelně a těch momentů WTF nebo WHY je z mé strany minimum. Herecké obsazení nijak nesvítí ani neoplývá výraznými jmény, o to je možná film o třídu lepší. ()

burton

Dobrou třičtvrtinu filmu jsem se báječně bavila vytříbeným humorem, delikatesními dialogy, vysokým bontonem a vůbec - obyvatelé tohoto městečka jsou všichni tak skvělí. Dokonce i ti dva na začátku mi na odporné vrahy a zloděje připadali velice sečtělí. Snad jen starostova žena mi přišla jako debilní kráva. No, takže když pak na sklonku filmu začali lidožrouti řvát a porcovat, udělalo se mi trošku blbě. Což bylo, myslím, uměleckým záměrem. Každopádně je zřejmé, že na klasický western, který by sestával pouze z únosu, následného pronásledování únosců a nakonec jejich dopadení a vysvobození rukojmích, by dneska už asi nikoho nenalákali. ()

Rockerman

Čtyři stateční se vydávají na dlouhou cestu do údolí, kde přebývají kanibalští, jeskynní indiáni, kteří unesli dva muže a ženu, aby je zachránili. Neobvyklý western může působit chvílemi nudně, vše je ale vyšperkováno výbornými dialogy se suchým a někdy i černým humorem a tak ani to pomalé tempo nevadí. V tom vyniká hlavně šerifův starý zástupce Chicory, který má na svém kontě nejlepší hlášky (debata o bleším cirku nebo o čtení knih ve vaně apod.). Brutální scény, vtip a chlapské odhodlání napravit co se dá, to jsou klady filmu. Chvíli jsem uvažoval i o plném počtu hvězd, ale ten závěr, kdy pobíjejí ty divochy nebyl až tak přesvědčivý. I tak velká spokojenost. ()

Ombak▼Penari

Nevím, co na tom kdo vidí tak úžasného. Ano, je to kanibalský horor naroubovaný na westernové prostředí, což je hodně dobrý nápad, má sympatické hlavními hrdiny, luxusní kanibalské hnusáky, asi jednu drsnou gore scénu a to je všechno. Čekat hodinu a půl než se něco začne dít a celou dobu pozorovat, jak týpci projíždějí nebo procházejí krajinou, to mě tak úplně nebaví. Ani to finále nakonec nevygradovalo tak jak jsem čekal. Nemůžu říct, že by to bylo blbě natočené nebo zahrané, ale za mě nic, co by mi utkvělo. Russell si loni vybral své westernové chvilky a v obou případech nasedl do poměrně zdlouhavých záležitostí. Za sebe dám radši přednost třeba dánskému Salvation. ()

Wallis3

Být to tak o půl hodiny kratší, asi bych z toho měl větší požitek. Ne, vážně, pomineme-li začátek, kde se nám na chvilinku objeví ta krvelačná bestie, tak pak se vám děj vleče a vleče a vleče a vleče a vleče a vleče a vleče a vleče a vleče a vleče (už vás to nudí, co? A teď si to představte ve filmu), o něčem se neustále pindá (chápu, že na takové výpravě se toho moc dělat nedá, ale prostě unudit diváka se, pane Zahler, taky moc nehodí), pak se to zas vleče a co se vleče neuteče, v případě Wilsona určitě :-) a dávat plnou palbu kvůli tomu, že po hodině a pětačtyřiceti minutách se dočkáte konečně toho hororu, který si jde užít jaksepatří, určitě nebudu. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)