Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Hannibal97

Nejsem moc fanoušek westernových filmů, ale když je v nich špetka hororu, je to zcela jiná podívaná. Někomu se může zdát, že je stopáž příliš dlouhá, ale mně to vyhovovalo a po seznámení s postavami jsem se nemohl dočkat závěru, na kteří všichni po celý film čekají. Nezklamal a bylo to 30 minut - napětí, nechutnosti, nečekaných scén, originality. Hlavní postavy a Troglodyti zmáknutí na jedničku. Hezký 4 hvězdy závěrem. ()

Pavlosos

Souhlasím s místními názory na chvílemi nudné dialogy atd. atp.; ale jinak western s koulema jak bejk. Pod 4* nejdu, celkově jsem byl moooooooooc spokojen. Hodnocení tak 85 %. ()

veverysiak

Nečakal som až takú sprostosť, kanibalskí sebamrzačiaci a nehovoriaci indoši - no dobre, už aj väčšie mindžoviny dali chlapi do scenárov, vražedné komando v zložení jeden polomŕtvy mrzák, jeden senilný starček, jeden paranoidný šerif po zenite a jeden duševne labilný guľometčík a proti nim kmeň lačných hrdlorezov - okej, okej, prepnem mozog do hladiny delta a ešte stále sa dá, začalo to škrípať po prvej tretine, kedy našim ohromným zálesákom dakto udrbe kone, tak to už je prúser, a oni navzdory tomu idú ďalej po vojnovom chodníku, no a to je úplné šialenstvo, kovboji bez koňov proti neznámej presile, to by si nedovolil napísať ani Dan Brown, k tomu dementné dialógy a spálený záver, ktoré len dokonali dielo skazy, takže 15%. ()

Felix22

Brutální zálěžitost. Kosti a skalp mají pomalý rozjezd založený především na dialozích a charismatickém Kurtu Russellovi a spol. Co se to ale rozjede, je to opravdu nekompromisní jízda, která si i přesto udržuje svoje tempo a nikam nespěchá a nenechá nikomu vydechnout. Určitá se jedná o solidní Zahlerův debut. ()

chozze008

Tady někdo píše westernový horor, a čeho jsem se měl jako bát? Naprosto tupých divochů? Jejich hrdelních zvuků? Kdyby to šáhlo více po hororou tak se tam dalo ještě hodně přitvrdit. Záchraná sebranka - šerif (jak jinak), senilní stařík, jehož žvásty jsou opravdu o ničem, playboy (ten byl asi nejzajímavější) a "odhodlaný" mrzák. Staříkovy bych připsal ještě víc debilních monologů a hrdinu mrzáka dal rovnou na nějakou provizorní kriplkáru. ()

PTuranyi

Výborný crossover westernu a survival hororu. Veľmi dobré herecké výkony a hlášky. Pamätná zostane "Oficiálne stanovisko pomocníka šerifa je že..." A nenechajte sa pomýliť, šerif tu nie je hlavný hrdina, hoci je tvrdý a dobrý. ()

lwp

Jakože dobre, kým sa dorazilo na miesto všetkého sváru to bolo fajn. Popravička par-excellence, ale to indiánske väzenie... Pche! Zlý vtip. Nedeľná jednohubka. ()

psycho.ta

Hodinu a půl trvající, nudou a kecy ubíjející putování, zakončené velice chutnou závěrečnou půl hodinou, za kterou si spolu s tísnivým prostředím divokého amerického westernu, jež považuji na "hororovu" tematiku ze poměrně originální námět, však nezaslouží nic víc než..2** ()

Mukade

SPOILERY---------------------- Ku koncu začal dosť zlyhávať ten film, Lili Simmons je síce kočka ale hranie veľmi nepredviedla, vôbec v tej jaskyni nevyzerala vydesene a žalostne (pričom ju čakal osud tých dvoch tehotných zmrzačených sexuálnych otrokýň alebo smrť), plus vlastne sa jej nič násilné nestihlo stať, čo je dosť trápne keď na začiatku sa dozvieme šílené info o znásilňovačoch vlastných mám... "Záhadne" sa ale napokon "jaskyniari" správajú naprosto asexuálne (ináč, čakal som to lebo však USA film.. Aj keď Hills have eyes 2 ...) Ďalšia trápnosť bola ako sa z ničoho nič objavil jej muž v jaskyni, pričom predtým nám ukázali že sa tam dá dostať len po spustenom lane. No neviem kto by mu ho spúšťal ()

kaller

Zdlouhavá cesta k hodně drsnému finále napoprvé příliš neurazí, ale napodruhé už to téměř jistě nedáte. Zajímavý žánrový mix, z něhož se určitě dalo vytěžit více. ()

TOPmoovie

putavy dej a fenomenalne sa rozvijajuce postavy,ktore na zaciatklu podcenujete alebo si ich ani nevsimate. a co by sa necakalo, je to lepsie ako hocijaky horror. asi preto, ze je to take skutocne. a vobec neviete ako to skonci, lebo nechapete z toho vsetkeho. a mylsienka ako to vlastne skonci ustupi vzdy tomu ake je to velmi surove, ale nie samoucelne. ()

gurmet

Wilson se hodí lépe do poťouchlých romantických komedií, než do slibných krváků, a i přes některé další chyby, jako jsou místy zdlouhavé a nepravděpodobné dialogy, a občas kulhající scénář, lze snímek doporučit. ()

Mark1983

Western a horor, to je zajímavé žánrové spojení. Musím konstatovat,že i když se snímek nějaký čas tváří jako expediční western, nikoli jako hororový western,i přesto se nakonec film dostane do fáze,kdy je divák paralyzován nečekanou likvidační akcí až to šokuje. Avšak expediční část se může někomu jevit jako nudná část filmu,což kdyby to bylo bez té likvidace tak by snímek ode mě dostal jen 3 hvězdičky,v tomto případě dávám 4 hvězdičky. ()

zipS

Naozaj netreba verit luxusnym hodnoteniam tu na csfd, niektore su napisane ako pre uplne iny film... Lepsi nez som pozeral ja. Tento westernhoror flick (taato kombinacia moze len zazrakom fungovat) nestoji ani za tomahawkovy prd. Vacsinu casu stravite cakanim na zaujimavu kanibal rubacku, dostanete len plane keci a ked uz na nejaku tu rubanicu pride.. Je behom par sekund po nej a priznajme si, stoja za tomahawkovy prd (napinave boje? Noshit). Herci su nejakeho kalibru, ale to co sa tu deje.. Ako povedal jeden znalec jablcneho vina: "Co je vela, to je maalo" .. Za slabe 2* ()

peju

Líbilo se mi to, rád bych dal 5*, ale bohužel za zdlouhavý rozjezd musím slevit na 4*. Ve chvíly kdy se to ale rozjede, tak to stojí za to. ()

Motyuek

Pohádka o americkém Meresjevovi, který dobelhá do tábora nepřátelských lidožroutů, které před tím nedokázal nikdo porazit a levou rukou je vystřílí jak králíky a ještě se při tom stihne olizovat se svou manželkou. Ale abych to jen nezlehčoval. Je to syrové. Už z první scény, kde chudák pocestný získává na krku druhý úsměv divák pochopí, že nebude ušetřen ničeho. Což posléze není. Ať už je to poměrně podrobný úvod do anatomie rovnou několika těl, nebo filosofický monolog o bleším cirkuse. Sečteno a podtrženo, zaujalo, ale nenadchlo. P.S. To nám ten Kurt Russel ale sešel, co? ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)