Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

Olík

Sice začínám už mít pomalu mírnou averzi vůči neustálému zobrazování dob předrevolučních (přijde mi, že je tuzemští tvůrci používají jako jakousi sázku na jistotu, které se dá uchopit z mnoha stran), ale jinak si myslím, že vím o co panu Vejdělkovi šlo. Takové poeticky laskavé trochu vážné, trochu úsměvné retrospektivní leporelo nesoucí se z duchu domácí tradice Báječných let pod psa, Pelíšků nebo Zemského ráje to napohled (možná i televizního seriálu Vyprávěj).....ok, tak potom fajn. Příště možná šťastnější ruku při castingu (Cejnar, Pauhofová, Dyk), vyvarovat se prvoplánovým vtipům (černobylské houby, zprzněná revoluce), silnější nosnou linku, lépe promazat jednotlivá kolečka, aby do sebe lépe zapadala a těm nejlepším se nemusíte dívat pouze na záda. ()

Rathalos

V celku prijemna romanticka ceska komedia,su samozrejme aj ovela lepsie,ale na pobavenie postaci a Tana Pauhofova je sympaticka herecka...:-) ()

Wallis3 odpad!

Absolutně nudná a nezáživná opět česká kokotina! A ten počátek revoluce, když šel s těma svíčkama a kytkama?? Si snad dělali prdel ne? Divím se, že jsem to dokoukal! ()

RedDuck

Usměvný sentimentální kýč, který měl spíš sestupnou tendenci. Časem mě začal rušit opakující se hudební motiv a začaly se množit hluchý místa. ()

radaza

Opět mám pocit, že zdejší hodnocení je podle hesla, co je úspěšné, je podezřelé. Vše vyjadřuje jeden povzdech v zdejším komentáři jiného českého filmu: Za ten rozpočet mohlo být natočeno několik filmů začínajících tvůrců. Problém je, že naprostá většina filmů začínajících českých tvůrců je naprosto úděsná. Tohle je příjemný film, který pobaví... Zkušený režisér, dobrý kameraman, výborní herci. Scénář se vyhnul tradičním klišé, kterak zlí po listopadu úspěchu došli, včas skončil a zanechal lehký úsměv. Nemyslím si, že film, který přináší lehkou zábavu a jistý sentiment , musí být špatný, a tento opravdu není. O hvězdičku méně kvůli zvláštnímu výběru hlavního představitele a za pár drobných klišé a stereotypů. ()

Ondr@932

Málokdy se povede nějaký nový český film, většina dopadne jako propaďák a tento film řadím mezi propaďáky. 30% ()

hrudka

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, co si o Něžných vlnách myslet. Pravdou je, že jde o celkem pěkné, líbezné, něžné dílo. Ten nostalgickej pohled na most, kterej ve skutečnosti už není, je opravdu fakt pěknej. A kvůli tomu, že se odehrává v našem městě, by každý Jaroměřák mohl brát za "povinnost" se na ten snímek podívat. Jen všeznalí pak mohou kroutit hlavou nad nejrůznějšími nesrovnalostmi, jakože se filmové kino (a třeba i pošta) nachází v místech, kde ve skutečnosti nikdy nebylo - a snad by ani být nemohlo. Nejvíce mi ale vrtají hlavou dějové linie, se kterými prostě nemůžu souhlasit. Hlavně s tím, jak režisér vypráví o [(ne)skutečném] průběhu sametové revoluce. Beru v potaz, že se vedou spory o tom, jak to tehdy skutečně bylo, ale kupříkladu pojetí v Národní třídě spisovatele Jaroslava Rudiše mi přijde rozhodně věrohodnější. Koneckonců, je to vlastně stejně blbé jako Vyprávěj!. Což je škoda, no. ()

ZackSawyer

Film o hovnu, resp. jedný zrzce, namyšleným Dykovi, nesmělým kamasutristovi, stokrát omletý "sametovce", udavačství, jednom přeplavu a jedný spartakiádě a to celé mělo být rádoby vtipné. ()

Hpatrik

Jiří Vejdělek je bezesporu talentovaný tvůrce, ale tohle se mu prostě nepovedlo. Všudypřítomná hudba mě doháněla k šílenství, hloupý a trapný humor mě nutil k předčasnému ukončení tohohle utrpení, no a konečně závěrečný "revoluční" fórek radši komentovat nebudu. ()

DAPDO

Příjemná česká komedie o první lásce dospívajícího kluka, jehož otec ze sebe kdysi místo přeplavání kanálu La Manche udělal vola, kterému se smálo celé kino :-). Zase výborný Hynek Čermák, ten chlap mě začíná bavit čím dál víc, atˇ hraje v čem chce a koho chce. ()

MissSimm

Po prvních pár minutách jsem to chtěla vypnout. ,,Co to má bejt za blábol?" Pak se to ale zlepšilo a vyklubala se z toho docela příjemná komedie s neohranými vtipy. ()

Ozzy2 odpad!

Teď jsem to dokoukal a hned to napíšu, protože ten film byl natolik trapný, že do zítřka bych to zapomněl.Pokud by napsali do záhlaví, že je to romantický film, tak bych to ani nezapnul, ale ta "komedie", to mne zmátlo. A pane rejžo, čemu jsem se měl smát??Trapným vtipům se včelami, fackovačce pod cedulí STOP NÁSILÍ, nebo vrchol trapnosti, když vlastně ten nesympatický trottl z vizáží homosexuálního baleťáka rozhýbal sametovou revoluci? Za tu urážku lidí, co tam byli zbiti opravdu jsem si přál, aby ho ten primitivní Gustav zmlátil do bezvědomí. Ovšem nejtrapnější byla ta vykrádačka z Báječných let pod psa, který propadl úplně stejně apatii.kdyby si začal sám dělat rakev, mohl jsem to vypnout dřív. Nevtipný blábol, už nikdy více takové filmy nechci vidět. ()

Jakubik

Sice chápu, že doba po 68 se patřičně zapsala do našich srdcí a, že to hned tak nepřebolí, ale začíná mě vadit kolik filmů už tuto tématiku podojilo. Ono už je toho docela dost a člověk se toho přejí a začíná to být celkem ohrané. Něžné vlny nějak zvlášť z této řady nevybočují. Občas se člověk i zasměje a vypadá to celkem i hezky. Lokace a kamera jsou v pohodě a je vidět, že po technické stránce začínají české filmy vypadat skvěle, ale toto bohužel nestačí. Vadilo mi třeba, že na rodičích nebylo vidět jak stárnou ale to je jen malá kapka v moři. Takovej horší průměr… ()

tranquill

Příjemně až fiktivně vtipné :-) Vejdělkovo podání na mne působí až Menzelovsky, ale v dobrém slova smyslu. Komedie na dobu minulou útočí lehce a s nadhledem, herecké výkony jsou kvalitní, no a taková sestava zrzek se snad v žádném jiném českém filmu nesešla :-)) ()

Luisis

Proč musí proboha znít hlavní hudební motiv ve filmu pořád dokola????JInak průměrná oddechovka z které je jasně znát Vejdělkův rukopis - 65% ()

Barka88

Bylo to tak něžné, že jsem se málem unudila k smrti! Do teď jsem nepochopila o čem to je a proč to je. I to herecké obsazení mi přišlo trochu mimo. Bohužel, nedokázala jsem udržet pozornost až do konce. ()

matysek2425

Něžné vlny=něžný film z doby kdy mrazilo přesto žádný výrazný politický podtext.Opravdu něžné pohlazení po duši unásobené hereckými výkony,kouzelnou krajinou,malebným městečkem,výbornou kamerou...byl jsem na předpremieře a odcházel jsem ve velice něžném rozpoložení. ()