Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

masekjc

Námět ano ale zpracování nene. Chyběla logika, emoce, napětí a atraktivnější herci. Uvidíme co další díl/y ale chtělo by to víc vymazlit :) Zatim slabší průměr ()

mr.hack

Nebudu tady diskutovat nad tím, jestli je film vykrádačka Hladových her, či ne – o tom si po shlédnutí udělá obrázek každý sám. Mě ale zaujala jiná podobnost – a to se starým známým bludištěm, které X let běželo (a pokud je svět ještě v pořádku, tak stále běží) na České televizi. Je sice pravda, že za zpackané úkoly se zde platí drobet vyšší cena a že bludišťáci malinko vyrostli a již nejsou tak přívětiví, ale minimálně věk “soutěžících“, a tím i cílová skupina diváků stále sedí! Dalším společným rysem je, že se jedná o vcelku příjemnou oddychovku, která neurazí, ale ani nepřekvapí. Mlátí-li s Vámi puberta, podobně jako bludišťáci s některými postavami, nevadí Vám častá nelogičnost a ani převaha chlapeckého pohlaví (mužského vážně není to správné slovo), tak by se Vám tento film mohl i líbit. Já osobně se ze zvědavosti podívám i na druhý díl, jelikož doufám, že se v něm dočkám balancovníku, či dokonce zlatého bludišťáka! Na závěr bych chtěl vzkázat tvůrcům tuto radu: člověk, který má rozsvícenou lucernu se ve tmě vážně neschová! Suma Sumárum: 3 hvězdy. ()

snek49

Po všech těch Twilight „komediích“ a nezáživných Hunger Gamesech přišlo konečně něco zábavnějšího. Neříkám, že jde vyloženě o pecku, ale rozhodně mi nebude vadit pokračování. Film má scény, které jsou přitažené za vlasy a některé emotivní výjevy (hlavně v samotném závěru) nechápete, ale co bychom taky mohli víc čekat. Ve výsledku to není nejhorší a první polovina je opravdu slušná, ten zbytek potápí hlavně trapné chování některých jedinců, kteří si hrají na velké inteligenty, přitom o jejich zdravém rozumu dost pochybujete… ()

Mahowny

Docela vpohodě film s dobrou atmosférou. Akorát u toho nesmíte přemýšlet a pokládat si otázky...pak dojdete k názoru, že ten příběh je totální ptákovina. :D ()

syphoon

Labyrint: Útěk by si jistě zasloužil seriálové zpracování! Režisér toho měl v hlavě tolik.... a čas byl hold proti němu. Ve finále je z toho víceméně mysterická slátanina, která nemá vyloženě žádný konec ani záčátek. Škoda 55% ()

dacek

Tak čekal jsem spíše podprůměr, ale film mi hodně sedl. Závěr trochu zvláštní (uvidíme jaké bude pokračování), ale jinak si film drží tempo, nenudí a nepřehání. Hlavně herecké výkony jsou velice solidní, což je u teenagerovských filmů z poslední doby docela zázrak. Akční scény velice dobře zvládnuté a režisérovi se podařilo vymačkat námět do poslední kapky. Měl bych dát spíše 4*, protože se jedná o tuctový příběh, ale jelikož jsem se u nějaké novinky bavil za hodně dlouhou dobu, dávám plných 5*. ()

Zephyras

Film Labyrint: Útěk potěší všechny, kteří si libují v akcí a napětím nadupaných sci-fi snímcích, a kteří se obejdou bez romantické zápletky. Tu tady určitě nehledejte, protože hlavními postavami jsou převážně mladí kluci. Velmi významným prvkem filmu je jeho hudební složka, která dokonale dokresluje ponurou a tajemnou atmosféru nebezpečného labyrintu a v mnoha napínavých scénách dodává obrazu ten správný říz. Dobrou práci odvedla i kamera, jež nám výborně zprostředkovává pohyb hrdinů a nejednou tak můžete mít pocit, že i vy jste se ocitli mezi nebezpečně vyhlížejícími zdmi labyrintu. Celkově na mě film Labyrint: Útěk velmi dobře zapůsobil. I když jeho závěr byl trochu nejasný a zmatený (hlavně pro ty, co nečetli knižní předlohu), lze tuto vadu na kráse omluvit s tím, že se tvůrci jen snaží diváky nalákat na druhý díl. ()

DaweForeman

Nakonec jsem dozvěděl, že jsem se vlastně nic nedozvěděl. V závěru je člověk ještě více zmatenější, než je na začátku. Každopádně o napětí tu není nouze, kdy tu máme spoustu temných zákoutí a plno očekvání, co se stane. Jenže oněch momentů, kdy tam bude nějaký doslova to překvapení (v podobě starého dobrého leknutí), se tu člověk nedočká (což bych viděl na škodu). Trochu mi to připomínalo takový mix mezi Vesnicí a Hunger Games. Každopádně jako nějaký úvod by to nebylo špatný, ale zda z toho vyjde úplná blbost nebo něco víc, se člověk dozví až po shlédnutí druhé části. ()

MimiD

Když jsem film sledovala, tak jsem byla napnutá jak kšandy.... co? jak? proč? Kdo je hodně zvědavý, tak by ho film vyloženě nudit neměl. Konec ale tvůrci docela odflákli a to je velká škoda. ()

El Patron

Plný pětihvězdičkových a zároveň nulových scén s průměrnými herci a vizuálním labyrintem. Krev v žilách ale dokáže rozproudit. ()

TaNya_

Musím říct, že jsem teda čekala něco lepšího. Mám ráda, když jsou filmy točený tak, aby aspoň základní informace byly podle knížky. Docela mě zklamal i konec, který jsem si představovala úplně jinak. Nevím jestli to bylo kvalitou videa, ale v nočních částech sem rmuty jsem neviděla skoro nic než tmu. Dávám 2* a to spíš díky Dylanovi kvůli sympatiím z Teen Wolf. ()

Alergius

Navnadí, ale to je tak všechno. Akce dobrá, herecké výkony u teen herců klasicky bezvýrazné a děj průměrný. Ke konci filmu to ztratilo šťávu. Hlavně ta scéna se slowmotion Chuckem, tu jsem čekal hned jak do toho labyrintu vyběhli, achjo. ()

Bube1

V rámci moderních ''post-apokaliptických teen sci-fi'' je Labyrint určitě tím lepším, co nám Hollywood nabízí. Když se podívám na Hunger Games nebo Divergenci, tak tohle má aspoň atmosféru. Herci ale jako vždy nesympatičtí a ten nedostatek krve je taky na škodu, nicméně na lepší 3 hvězdy to určitě dosáhne. Jsem zvědavý, kam se budou ubírat pokračování, protože začátek není marný. ()

dj.coffee

Na můj vkus až moc děravé. Chybí tomu jasná pravidla, postavy se chovají nelogicky a ani vizuálně to není nic úchvatného. Přesto jsem se chvílema docela bavil. Hlavně při vzpomínkách na Willa Poultera ve snímku We're the Millers. ()

Daginka

Nádhera. Film přesně podle mého gusta, který mi lehounce připomínal můj nejoblíbenější seriál. :-) Nechápu tak nízké hodnocení takového skvostu, jako je tenhle film. Detailně propracované, napínavé a skvěle obsazené i podané. Mohl by se i natočit seriál podle tohoto filmu. Ráda bych se na něj koukala. :-) Doporučuju vidět. 100% ()

ŠpetaMarek

Slušné béčko a zdařilý kompilát všeho možného, co už jsme viděli. Nebýt necharismatického hlavního hrdiny a jeho stejně postižené parťačky, která ve filmu nemá žádnou úlohu, bylo by to mnohem lepší. ()

Scraffy

Pre mňa jedno veľké prekvapenie roka, lebo som o tomto filme vôbec nič netušil a keď som ho videl, tak som zostal ohúrený. Efekty to má vynikajúce a príbeh podľa knihy tiež. Už dlho som sa nebavil pri filme tak dlho ako tu! ()

ANTYCHRYST

Přesně tohle můžu..příběh ala Hunger Games..:) žádná zdržovačka..výtah ..zmatenej hoch a hned to jede..po celou dobu slušná atmosféra a strach z neznáma.. jsem moc zvědav .. jak se tahle trilogie povede..úvodní díl je za 90% .. tak šup jsem s pokračováním... :) ()

MERKATtv

Zaujímavý film od ktorého som moc nečakal aloe prekvapil ma... Začiatok filmu mi pripomenul skautský tábor kde sme si museli vyrobiť prístrešky, kuchyňu, podsady atď. a to bludisko znázorňovalo neznáme okolo skautov čo chcú objaviť... Ale pochybujem že toto bol zámer filmu... Film je zaujímavý a keby som nevidel koniec filmu by som nikdy nepovedal že to je podobné hunger games... Pár chvíľ bolo predvídateľných... Tento film by bol dokonalý ako nejaký netflix seriál. Nehodí sa mi to k filmu... Mali z toho spraviť seriál... Dávam 4* ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu