Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (CinemArt)

Cecko

Zajímavé vizuály, jednoduchý příběh. Dokonce i napětí tam je. Plus je, že to není totální slátanina a rádoby emoční rozpoložení hrdinů tu hraje čtvrté housle. Takže proč ne? ()

evita_

Priznávam, že Hry o život sa mi páčili. Zrejme podobné očakávania som mala aj od tohto skvostu, ale úprimne, už nikdy v živote to nepotrebujem vidieť. Lebo však načo....Tak si chlapci trocha pobehali, zrazu dostali šumnú dievču, ktorá tam vlastne ani nemusela byť, keby sme mali hodnotiť jej opodstatnenosť. Nuž a keď pridám niektoré hodne trápne dialógy, tak amen tma. Dlho som celkom uvažovala nad dvoma hviezdami, aby som nebola úplne zlá, ale ich príchod do laboratória, vysvetlenie, že Zem zničilo Slnko, tak to už bolo veľa aj na mňa a rozhodne veľa na dve hviezdy. Ale keďže hovorili o nejakej fáze 2 a ja ako žena - tvor zvedavý - chcem vedieť čo je za tým, idem sa hneď pustiť aj do pokračovania Labyrintu. Uvidíme čím prekvapia, alebo aj neprekvapia. ()

lukas.pukas.

Film , mě docela zaujal , je to sci -fi na takové domácí koukání , hlavně nechápu proč nevyšplhaly na tu zěd a nebo neudělali rogalo drak nebo cokoli aby utekly ale to vše k mému kreativnímu výlevu . Ve filmu se jedná o to že skupina lidí (dětí ) je uzavřena u prostřed labirintu kde v podstatě jsou sochopní žíta aniž by se museli dostat ven , nic si nepapatují a nevědí , kažý měsíc jim přibide nový obyvatel se stehnými příznaky, Poslední návštěva to všechno změní , ano hádate správně a díky ní se doustanou , né všichi ven, Na konci se dozvíme že je další díl :-) Nicméně bavio mě to a na další díl se kouknu . 60% ()

somme

V tyhle triologii se beha, hodne beha.. Mam z toho dojem jako byste zparovali Ja legenda (hlavne druhy dil) s Divergenci, Rezistanci a Alianci nebo cim a zasadili do Hunger Games... Ale jinak sympaticky pubertalni obsazeni,to je mily prekvapeni. ()

Pcermis

Hunger games, Divergence, Kostka a další a další ale trošku jinak opět děti vystavené smrtelnému nebezpečí aby zjistili, že mají zachránit svět. Kolikrát to tady už bylo. ()

Jad

Filmová adaptácia post-apo knihy od Jamesa Dashnera ma veľmi sklamala, pretože okrem postáv a skutočnosti, že sa nachádzajú v labyrinte tam skoro nič nebolo také, ako v knihe. Mňa ako skalného fanúšika to teda nepotešilo. Hoci je to najslabší diel trilógie, tak ma zvyšné filmy tiež nenadchli. 40% ()

Tom10000

Film de facto o ničem, ale koukatelný. Thomas je vyvezen výtahem do labyrintu, kde poznává samé mladé kluky a touží odsud utéct. Není mu to však povoleno, a i přesto, že se párkrát do chodeb dostane, způsobí akorát vlivem děsivých strojů jen smrti. Brána se vždy od večera do rána zavírá, a tak má speciální skupina běžců omezený čas prozkoumávat chodby. A i když se nakonec dozvíme, že labyrint je již dávno prozkoumán a cesta ven nikde, podaří se mu přizabít jednoho robota a s pomocí jakési jeho ruky otevřít tajné dveře. V tom všem poznáváme "Posledního člověka, jež k vám byl přidán", jak tvrdí lidé, jež je sledují, a je to dívka jménem Tereza. Ta má stejně jako Thomas záhadné sny, z nichž se nakonec vyklubou dávné vzpomínky. A když už se po hodině zdá, že jsou všichni z labyrintu ven, je to teprve první fáze šílené vědátorky (...). První díl jsem přežil, a vygumování mozku bylo jen minimální. Citů tu bylo minimum, scénář byl inspirován knihou, kterou jsem nečetl, tedy nedokážu určit jeho propracovanost, ale co vím, to je nesympatičnost herce Dylena O´Briena, kterou vůči němu pociťuji. Snad malou útěchu cítím při pohledu na Teresu, jediné dívky mezi masou kluků a mužů, dostala tu však jen minimální slovník slov, které pronese, a je tu vlastně jen vedlejší postavou, i když děj poukazuje na její důležitost. Upřímně, čekal jsem alespoň minimální množství romantiky mezi ní a Thomasem, ale to třeba nastane ve zbývajících dvou dílech (jako například v trilogii "Divergence", "Rezistence" a "Aliance", třeba se jí ale nedočkám, stejně jako v "Resident Evil" 1 - 6). Upřímně netuším, jakým směrem to má pokračovat, jelikož "plnost" tohoto filmu byla enormní, ale o ničem, stačilo by to sestříhat na půlku a stačilo by to. Přemýšlel jsem o třech hvězdách, ale nakonec dávám jen dvě. A hodnocení procenty? 40 - 45 procent, více ne. Zatím nemohu doporučit, uvidím, jestli to bude vzhledem k pokračování pro Vás mít cenu. Prozatím doporučuji radši trilogii "Divergence", "Rezistence", "Aliance", jež jsem před chvílí zmiňoval. ()

Gamora

Originální a celkem dobře natočený film o týpkovi co je s dalšíma týpkama zavřenej v labyrintu, a o tom je ve zkratce celý film. Sice někdy trochu nuda, ale to nevadí protože vizuálně a herecky je film super. Jen bych ale chtěla zmínit chvílemi otřesný český dabing, tak se na to když tak koukněte jen s titulky. ()

Mistarin

Samozřejmě se z těchto pěti recenzí neobejdu bez svého oblíbeného filmu Labyrintu i přes jeho kontroverzní recenze. Jedničku jsem viděl asi milionkrát a ještě mě neomrzela. Koncept obřího bludiště, které se každým dnem mění a robotickými pavouky, kteří v něm střeží večerní bludiště mě totálně dostaly. 1 sci-fi žánr mám ze všeho nejraději a za druhé jsem nečekal, že to byla všechno simulace a, že svět mimo bludiště je jedna velká pustina. Bohužel ostatní díly nebyly už tak dobré, jak střihově, tak kamerou a obešli bychom si i bez třetího dílu, kdy jsme se snažili zachránit Minha. Dylan O'Brien je za mě přesvědčivý herec a viděl jsem od něho i filmy jako Láska a příšery, ten byl také super :). No, ale to už odcházíme od labyrintu. Film je mezi nejoblíbenějšími nejspíš kvůli hercům, kdy se mi strašně líbil, jak Thomas, tak Minha a i Newt. Za mě *5 ()

macikpacik

Napísal som dlhšiu recenziu, ale nejako som ju zmazal;)))))) takže to skrátim: Všetky mechaniky, počnúc Espace room a Divergence končiac sú tu prítomné. A nič naviac. Takže cez kopírak opísané puberťácke hry, na ktoré si len viete spomenúť, a je tu nový film. Podpriemer za 2/5. Aj to len za dobré exteriéry. ()

ReichelTomas

Výborná atmosféra, ale takový podivný děj. A samozřejmě chápu, že ten konec chtěli udělat tajemně, ale smysl to nedávalo. Kdyby teda teoreticky byla nová generace lékem na nějakou záhadnou nemoc, tak by žádný labyrintový test neměl samozřejmě smysl. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu