Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (CinemArt)

ywo666

Teenegeri opäť zachraňujú svet. Ou, vlastne nie tak úplne. Väčšina hercov už mala po dvadsiatke, takže ako teenegeri len vyzerajú. Je to celkom blbá móda v kinematografií, ale toto je v žánri vydarenejší kúsok. Žiadna romantika. Je tam viac menej jediná baba a nikto sa do nej nezamiluje (tipujem, že toto nebude platiť v dvojke). A je to celkom drsné. Viacero deciek zomrie krutou smrťou. Vždy som slabinu na napínavé filme kde nevieme o čo ide a hrdinovia sú vystavený nevedomosti. Škoda len, že zvolili mladých sráčov. Natočiť to isté s drsnejšími a vekovo a genderovo rozmanitejšími postavami, mohla to byť lepšia pecka. Ešte jeden postreh na záver. Obsadenie GoT sa nám postupne rozlieza do rôznych kútov Holywoodu. Musím ale uznať, že film je dobrý. Ak ak si ešte dobre pamätám na školu, dobrá je za tri. Takže 3* ()

elanius

(125/2014) / The Maze Runner, klasika, opäť ten typ filmu ktorý MOHOL byť super. Žáner vybratý v súlade s momentálnou náladou (Hunger Games, Divergent) čo by ani nevadilo, len je to pocitovo podobné nealko mojitu. Herecký štandard, napätie len v náznakoch. Pre štandardnú masu deciek ako stvorené, len mám taký pocit, že tento kus bude ťahať za kratśí konec popularity. (5/10) ()

uiu

Už mě unavují ty filmový verze utopických románů pro teenagery jako Hunger Games, The Host, Divergent a další do party je Maze Runner. Podobný příběhy jsem si psala jako 13-letá puberťačka do šuplíku a nikdy bych to nenechala nikomu přečíst. Opět tu máme hrdinu ve světě budoucnosti, kde se nejspíše něco stalo, jak divák již od začátku tuší. Náš hrdina se probudí v obřím betonovém bludišti a nic si nepamatuje. Stačí mu ale pár divokých snů a začíná si vybavovat, kdo býval předtím. V ryze pánské společnosti labyrintu se najednou po x letech objeví holka a všechny zdejší chlapce to nechá chladnými (jak jinak, když si zde zavedly pravidla míru a přátelství) a člověk si tak trochu poklepává na čelo, že takhle by zdejší osazenstvo jistě neskončilo a vzpomíná na školní četbu Pána much. Jako vždy je náš hlavní hrdina ten vyvolený, který dokáže věci, co nikdo x let předtím ani ne během měsíce, pár důležitých postav, ke kterým si měl divák v průběhu filmu získat city, zemře a nebudu vás moc napínat, ale zaspoileruju - náš hrdina je z labyrintu vyvede, jen abychom zjistili, že bude druhý díl s novou zkouškou odvahy. ()

noriaki

V devadesátých letech by z podobného námětu natočili béčko až céčko, ve kterém by si střihl roli třeba Dolph Lundgren, Christopher Lambert, Jean-Claude Van Damme a nebo, pokud by měl režisér opravdu štěstí, tak i sám velký Arnold Schwarzenegger. Bylo by to tupé a byla by to zábava. Dnes je nová doba, takže osazenstvo bludiště tvoří pečlivě upravení lamači dívčích srdcí, hvězdy diskoték a jedno tlusté dítě. Vším se proplétá konspirace, tajemno, osudovost a vyvolenost. Divák musí žhavit mozek na plné obrátky, protože svaly už nejsou in a důležitější je intelekt. Ale ouha, ono je to pořád tupé a už to není zábava. Co už. Takže odhoďte logiku, rozum a pro jistotu i soudnost a užijte si bezproblémový plochý a přímočarý pseudo akčňák. Tenhle film se totiž od těch vysmívaných braků z minulého století v zásadě tolik neliší. Mým dětským hrdinům ovšem nikdo z těch napomádovaných třasořitek nesahá ani po tkaničky vojenských bagančat. ()

majxik

Uff, až na konci jsem uvědomil že to asi bude první díl z vícero... teda ne že bych si v tu chvíly vzpomenul na jiné filmy typu Divergent, Hunger Games nebo Hobit... hold teď je v oblibě natáčení filmových seriálu . No ale k filmu... nejhorší na celém filmu bylo to, že byl divný. Příběh začal dávat smysl až na konci, a musím být upřímný, za to čekání to nestálo. No což, zkusíme počkat na druhý díl, a uvidíme jestli aspoň ten zanese do příběhu trochu víe logiky a rozumu. PS.: klad filmu byl ten, že hlavní hrdina se nechoval jako hlupák a byl prostě hrdina. Docela pokrok od Divergent a Hunger Games :) ()

hanagi

Pořád jaksi zapomínám, že nejsem jako divák ta správná věková kategorie na filmy cílené na mladé publikum. Jenže ono to nebaví ani moji dceru, takže buď je i ona už příliš "stará" anebo je na nich prostě něco špatně. Že by podceňování divákovy inteligence? Anebo obyčejná nuda? ()

Pavlínka9

Nejsem si jistá, zdali, když bych se na film podívala ještě jednou - zdali by mě tak dostal, jako při prvním shlédnutí :) Jako WAU :) Málem jsem se po*rala napětím!!! Všechno je tam rychlé, svižné, jasné a tak dechberoucí :) Skupinka lidí, kteří jsou "testováni" - super :) Obludy - super, prostředí - no paráda, děsivé zvuky - jak ty, které prostě přicházejí z okolí, tak od oblud - pro mě jedna z nejděsivějších věcí, co můžu slyšet...Hlavní představitelé, kteří bojují, jak mezi sebou, tak i vnitřně v sobě mi, byli sympatiční i zároveň nesympatičtí v rámci rolí, které zastávali. Systém a princip, který tam byl zaveden - jako být tam takovou dobu - k neuvěření...No a prostředí testování - i v dané místnosti s Patricií Clarkson jsem si myslela, že to stále pokračuje ;) Několikrát jsem na kluky řvala ať pohnou, po celou dobu filmu pro mě šlo všechno stranou (i kočka byla odkopnuta od křesla) - prostě bombastická atmosféra a nervy na dranc :D :D ()

ivan bohatyr

Docela dobry, ale tak v ničem to nějak nevyniká, slušný děj, slušná akce, slušné napětí... takový celkový průměr. Konec se mi moc nelíbil, ale vzhledem k tomu, že bude více dílů, tak se dá chápat, že konec je takový divný a otevřený. Přijde mi to něco mezi Hunger Games a seriálem Lost. ()

romajz15

Úžasný, napínavý, mysteriózní. To všechno je Labyrint: Útěk. Neskutečně zajímavý nápad, svižný děj, neokoukané a přesto skvělé herecké obsazení. Jedinou slabinou jsou mizerně natočené akční scény s desítkami střihů. Nic moc jsem od toho nečekal, takže asi největší překvapení roku. Moc se těším na další díl. ()

hroubek

Opravdu jsem nečekal mnoho a to více jsem nadšený z toho co jsem dostal. První ukázky se mi opravdu líbily, ale s každou další mě film přestával zajímat. Prostě čím více jsem věděl, tak už mě to tolik nebralo. Velká chyba. Další chybou by bylo hodit Labyrint: Útěk do škatulky filmy pro teen publikům, jelikož k tomu má opravdu moc daleko. Tohle není žádný Twilight a jemu podobný kousky, které se objevují. Nejblíže má k Hunger Games, ale i ty na Labyrint nestačí. Nevím čím to je, ale tvůrci k filmu přistupují úplně jinak, než jsme zvyklí. Dávají si na čas, než nás nechají nahlédnout do samotného labyrintu a mezitím kolem něho budu mocnou auru, něčeho strašidelné. Výborně tady funguje to, že se nejvíce bojíme toho co nevidíme a nerozumíme tomu. Atmosféra je tady opravdu perfektní a napětí funguje prvotřídně, totéž platí i o hudbě a kameře, která je občas roztřesená, aby zvyšovala napětí z toho co se právě děje. Velkou pochvalu si zaslouží Wes Ball, protože se mu podařilo, že film nemá moc logických chyb(pokud je nevyhledáváte), nebojí se být temný a někdy až moc realistický, jelikož tohle není žádný sluníčkový film. Dále mě potěšilo jakou hru hraje s námi diváky a jakým způsobem nás dostává do děje. Ale ze všechno nejvíce se mě líbilo, že se ze mě nepokouší udělat nemyslícího hlupáka, který si jen sedne a sleduje. Fungují všechny postavy, i když jsou charakteristicky trošku jednodušší. I přesto jejich dialogy mají smysl a nenudí. Dylan O´Brien je hodně fajn a jeho postavu si snadno oblíbíte. Aml Ameen, Hong-ki Lee a Thomas Brodie-Sangster správně splňují uděl vedlejší postavy, ale nikdy nejsou odsuny na vedlejší kolej. Hodně moc se mi líbil výkon Willa Poultera, který prodal svoji postavu parádně. Akční scény jsou zajímavé a jsou i zajímavě pojatý, jedině co mi u nich vadilo, že jsou někdy zbytečně nepřehledné. Napětí a atmosféra fungují skoro až do konce, kde se to začne trochu lámat. Přicházejí povinné zvraty a vysvětlovačky, které z mého pohledu(nečtenáře) nefungují, tak jak by měly. Zamrzí to, jelikož přicházejí buď moc pozdě nebo příliš brzo. Kdyby měl film o několik minut navíc určitě bych nezlobil. Labyrint: Útěk je hodně povedený film, který strká veškerou konkurenci do kapes a já chci další díl. ()

Pump

Opravdu podařená sci-fi. Podobnost čistě náhodná asi není, ale vadí to když primárním účelem filmu je zábava? Já se bavil v kině na velkém plátně a se skvělým zvukem opravdu královsky. Nenechte si ujít kino projekci, domácí kino x metrové plátno nenahradí... Skvělý film. ()

Mishqo

Veľmi dobrý film. Síce som knihu nečítal, takže porovnávať nebudem, ale vysoko ma navnadil na ďalšie pokračovanie (ak bude, ale malo by) a rozhodne privodil chuť prečítať si celú trilógiu. 75-80% ()

majkl44

Knihy jsem nečetl a nic jsem od toho, jako od dalšího ztvárnění sci-fi bestseleru nečekal, takže mě film mohl jen potěšit, což se stalo. Své tragikomické chvilky to mělo, ale ztvárnění, herci a celkové pojetí filmu si 4 ještě zaslouží :-) ()

Hennesy

K tomu filmu by mali dávať aj vekové odporúčanie. Najlepšie podávať podvečer medzi 15. a 21. rokom života. S pribúdajúcim vekom však pribúda aj vrtenie na stoličke v kine, uvažovanie či by som ti film vlastne tak isto nevychutnal aj doma + zopár zívnutí a zhovievavá nálada. Nie je to zlé, neublíži si to pozrieť, miestami pobaví...starých harcovníkov to možno zľahka pošteklí a myslím, že viac tam toho nie je. Neveľmi presvedčivé tri... ()

VanTom

Ohromné, smrtelně nebezpečné (a nesmírně fotogenické) bludiště obklopující malou komunitu anonymních chlapců bez vzpomínek poskytuje slušný prostor pro akci, průzkum a postupné odhalování záhady, což mne dost bavilo, proto raději budu ignorovat závěrečné stručné vysvětlení jeho účelu, které se již při letmém zamyšlení zbortí jako domeček z karet. ()

Wade odpad!

Skoro dvě hodiny kecání a nudy bez akce. Scény kde se objevily přerostlé napůl robotické blechy nebyly akce protože ani ty mě nenadchli a taky nudily. Po skončení jsem chtěl původně dát jednu hvězdu alespoň za labyrint,ale když jsem viděl zdejších 67% bylo rozhodnuto. 14% ()

OliverCZ

Byl jsem připravený na další nudu typu Hunger games, Divergence.. Ale byl to úplný opak. Postavy tu umírají, žádná romantická linka tu není a děje se tu toho víc než ve dvou posledních dílech hunger games. Zvědavost a napětí u mně rostli od začátku, až do úplného konce. Snad ještě nikdy jsem nebyl tak zvědavý na další díl jako po shlédnutí tohoto snímku. ()

zdenny

Výprava byla pěkná a i technologicky byl film na úrovni. Toto jsou atributy důležité pro to, aby film přitáhl náctileté publikum. Protože i většina postav ve filmu jsou teenageři. Jenže člověk by se u tohoto filmu měl pozastavit nad něčím jiným. A to je: 1) Odvěká touha člověka po svobodě, 2) Spor dvou rozdílných světonázorů. Otázka touhy po svobodě je jasná. Naší hrdinové neustále hledají způsob, jak se ze svého „vězení“ dostat. Spor dvou pohledů na život započne s příchodem hlavního hrdiny. Ten chce objevit tajemství labyrintu a stůj co stůj (i kdyby ho to mělo stát život) chce najít odpověď a cestu ven. Jeden z jeho protivníků v táboře chce namísto toho zůstat a žít - byť v omezených podmínkách. Pro mě je to jasná ukázka odvěkého souboje pravicového myšlení s myšlením levicovým. Přičemž to levicové má přirozené sklony k diktatuře. Zatímco pravicově smýšlející člověk chce riskovat a touží po svobodě. Člověk levicový chce zůstat tam, kde je, třebaže je jeho životní prostor obehnán neuvěřitelně vysokou zdí. Co se týče diktátorských sklonů, je to tak, že náš levicový hrdina požívá v táboře jistých výsad a v hierarchii je poměrně vysoko. Přirozeně cítí jisté ohrožení ze strany nově příchozího, přičemž si chce své postavení udržet. Proto ostatními manipuluje řečmi o tom, že lepší je žít, než hledat cestu ven. Cestu, která je velice nebezpečná a nejistá. Divák může hádat, jaký styl myšlení zvítězí. Samozřejmě dobře pro film a pro člověka toužícího po svobodě. ()

Danny F.

Nic mě na tomto filmu nezaujalo natolik abych padl na zadek. Pro mě běžný film na večer. V labyrintu mohlo být více překvapení a nějaké té svižné akce. Příběh jednoduchý, ale nijak nudný. 55% ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu