Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Mario_

Film dle knižního zpracování,který je zprvu plný otazníků, které se začínají postupem času vyjasňovat a končí překvapivým závěrem.Prvních několik desítek minut filmu je docela nudných a nezáživných,ale po překonání této etapy diváka vtáhne film do zajímavého děje, nic co by mi až na "dětské" herce viz. mladého imperátora Thomase Brodie-Sangstera a opičáka na tripu Willa Poultera vadilo zde není, ale na víc jak 3 hvězdičky to nemá, snad překvapí pokračování. ()

Crazydreamer

Další dobrý akční film, který je zase na způsob jiného příběhu. Musela jsem se smát, když se na konci koukali na tu mrtvou paní a o pár hodin později, byla živá. Také jsem byla nervózní z Thomase v labyrintu, když potkal rmuta. I když tam nebyla romantika, kterou jsem očekávala od Thomase a Teresi tak se režisérovi, scénáristům a hercům podařilo natočit úžasný film. ()

matej888999

NO ano ano už je to tady konec světa žačíná v obřim labyrintu kde jsou různí robotičtí paavouci kteří prahnou po tom nkoho znásilnit a zabít.Tímto příběhem je malý klučina který se znedadání objeví v táboře gayů kteří si zoufale myslí že se dostanou ven. Ale dne kdy tam přišel klučina tak se všechno změní dotábora vtrhnou zlý znásilňovači a půlku tábora pozabíjí , ale pak siřekne malý klučia že bude hrdina a dostaneje je ven a jako u každého filmu se mu to povede. ()

MichalCZ30

Myslím, že budu jen velmi stručný. Tento film doporučím všem, kdo ještě neviděli film Kostka a mají rádi trochu barevnější prostředí. Dějově zajímavější, ale méně triků. V podstatě se jedná o zcela opsaný nápad, kde již nemá co překvapit. ()

Lukinsons-

Čekal jsem hovadinu ve stylu Hunger Games, ale ono to je dobrý. Samozřejmě je to plný klišé a příběh je v podstatě slátanina....ale s dobrým tempem a postupným dávkováním informacím, takže se nenudíte. Řemeslně je to udělané dobře :D ()

Cissia

Právě jsem viděla dystopickou fantasy, kde umřelo třináctileté tlusté dítě v tu chvíli, kdy si všichni mysleli, že jsou ok a v bezpečí a ústřední pár hrdiny a hrdinky se nedal dohromady během prvních 20 minut filmu. Říkejte si každý co chcete, posle mě je to krok vpřed a malé bezvýznamné plus pro tento film. ()

Sbisa22

No tak, jde spíš o takový dětský domov v labyrintu, kde dochází ke šarvátkám. Odvážný děcka se pokusí o útěk z labyrintového dětského domova, kde je loví nenasytný mimozemský vychovatelky. Film na mě působí stejně jako Divergence. Proste pokus o něco. ()

CrashHP

Dobre spracovaný príbeh nič netušiacich ľudí. Film, pri ktorom som sa nenudil ani chvíľu, dokázal ma zaujať, ukázal zaujímavé momenty, v ktorých človek dokáže čokoľvek, keď sa chce niekam dostať. Fajná labybrintová misia, kedy som utekal tiež a fandil hlavným postavám, aby dorazili do svojho vytúženého cieľa. Som zvedavý na dvojku. Ak bude aspoň taká dobrá ako prvá časť, máme sa na čo tešiť. ()

Luke_00

Bavilo me to, ale tak nelogicky scenar az to neni hezke. Vubec jsem nepochopil proc se to cele deje, mozna dvojka prijde s rozuzlenim. Kazdopadne nechapu proc jednoho bodnuteho vyzenou do labyrintu, zato druheho bodnuteho tahne z labyrintu ven a necha se tam zavrit deset metru pred branou. Naprosto nelogicky film. ()

storm23

Hodně slabý odvar Hunger games. Už i Divergence mě oslovila mnohem více. Ti co nečetli knížku, záleželo někomu na byť jediné postavě? Vůbec mě to nevtáhlo. ()

horal3310

Už nějak nevím jak vypadá trochu solidní sci-fi.Ovšem tohle mi to opravdu nepřipomene.Kde to má hlavu nebo patu,toho jsem se nedopátral,ale asi je to jedno.Každopádně,pokud to je film cílený na nadržený šestnáctky,tak věřím že uspěl.Jinak to je slátanina co mi už opravdu v tý přehršli slátanin zapadla tak hluboko že už ani nevím kdy jsem to viděl.Jestli jsem to vůbec viděl. ()

Beginek87

Ať mi nikdo neříká, že když jim tam po třech letech hoděj zadarmo holku, ktrá navíc není šereda, tak že ještě někdo z nich by pomyslel na to jak se dostat do bludiště (a tím nemyslím žádný eufemismus). Jako beze srandy, nemohla to tam být žádná prdel ty tři roky, samej borec a nic víc :D Nicméně podobnost mezi tímto filmem, Divergencí a Hunger games je jistě čistě náhodná, protože jinak bych musel prohlásit, že už mne tento postapo multidílovej styl přestává bavit. On by ten film nebyl až zas tak úplně špatnej, ale to by nesměl být asi 700. v řadě. Takže už se těším na další díl, protože podle mých poznatků jsou další díly ještě horší vzhledem k nedostatku možností navázat na předchozí děj a charaktery postav. Snad nebude další díl jako pokračování z chlapecké školy a hoděj tam nějaký ženský aby se na to dalo dívat. 40% max ()

janisricos

Občas se podívám na fim o mladých pro mladé. Knižní předlohy neznám, asi to musí být hezké čtení, ale ty filmy i když jsou hezky udělaný, přijdou mi takový bezzubý. Nápad dobrej, ale napětí či přesah žádnej. Prostě procházka růžovou zahradou, láska, zrada, hodný, zlý. To platí pro Hunger Games, Divergence i Labyrint a jistě to bude platit pro další tennage báchorky. Škoda, že do toho nedávají víc pro dospělého diváka. Navíc Labyrint má pro mě vekou nevýhodu, je tak trošku homo:/ Howgh ()

Lubess.Knopp

Tři tucty teenagerů ,kteří jsou tři roky uzavřeni v nekonečném Labyrintu ze ,kterýho by se dali easy utéct , ale místo toho jim tam pošlou nepříjemnou slečnu , která čirou náhodou zná Thomase..Nicméně výborné herecké obsazení a film se povedl.. ()

plastic0o

we are trapped, that was the message of the film... we are restricted by rules (that someone made up for us) and we need to find out why and WHO PUT US HERE? that was the philosophical question and now we are supposed to THINK... yeah we cannot stay here forever!!! then we better use this time living in this world to figure out why we are placed somewhere where we do not belong (he said we do not belong here) we need to do something like Thomas did, not to settle down like the rest of them... because nothing is gonna stay the same... then there is no sense in settling... we are on the way and we can just stop somewhere for relax but still we have to continue... is not that right? what do you think? ()

dedavena

Bažantiku, do labyrinta něsmiš, tam možu isť jenom bježcy. No tak z Tomasa bježca zrobimy. A co to je v tym ščiru? Třa isť do labyrinta a zistiť to. Ešče dřif musi synci zistiť, jak to vlastně je z Terezu, bo fšeci maju ztratu pamjeti. Ale Tomas si spomina, že to fšecko je labyryntovy test. Oščepy su dobre zbraně, ale na pistole němaju. Ščiry su zlikfidovane a je tu čas na druhu fazu. Ešče pro objasněni, jak to vlastně je s nazvem teho filma. Češi pravja spravně Labyrint, polacy zas pravja Labirynt, no a my ostravacy pravimy Labyrynt. ()

Tempter

Další výrobek ve formátu TV seriálů, jejichž jediným důvodem exitence je plnit funkci nosiče reklam. Zde bohužel ani ty reklamy nebyly a tak tento výtvor postrádal jakýkoliv smysl. Jj, není lehké býti v době dnešní puberťákem... ()

Dr.Schultz38

Tento film nie je výnimočný... vlastne je to priemerne zvládnutá akčná jazda pri ktorej sa človek síce nenudí ale ani nepadá zo stoličky. Tak prečo nadpriemerné 4 ? Lebo tá záhadná atmosféra, ktorú som nenašiel v ani jednom fantasy/scifi mixe pre mladých, prebíja vyčnievajúce nedostatky. Akcia je slušná, herecké výkony neiritujú a zvyšok prvkov filmu sa stratí v šume na pozadí, pretože nič z toho nevnímate, pretože chcete vedieť iba jedno... čo je na konci labyrintu. ()

mato331

Film, ktorý by najlepšie vystihol popis "erotický sen šestnásťročnej teenagerky". Celý film sa totiž pozeráme na tridsať mladých chlapcov, jeden teplejší, než druhý, ako sa zo všetkých síl snažia svojimi dvoma mozgovými bunkami prísť na to, ako sa z toho desivého bludiska dostať. Škoda, možno keby mali bunky tri, tak by im napadlo postaviť rebrík a ujsť vrchom. To by sme však prišli o skoro dve hodiny gay porna. Pardon, chcel som povedať neskutočne napínavého dobrodružného filmu. A k scéne, ako pozerajú na to chúďa dievča v tej jame mi chýba už len logo istej pornografickej spoločnosti (však vy viete, ktorú myslím, vy perverzáci :D ). ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu