Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Černý, Zelený a Červený korzár. Jen první má dobrou strategii. Díky ní může pomstím smrt svého otce, ale i Zelenéno a Červeného korzára, kteří nebyli moc opatrní a chyběla jim mazanost Černého korzára. Netřeba dodávat, že Černý korzár to měl taky dobré u žen. ()

Bachy

Bavilo, ale nijak nenadchlo. Bedi je démon a hlavně první scény s ním jsou prvotřídní. Celý zbytek vystihuje hned má první věta. Líbilo se mi to, ale hned to odeznělo a z průměru film vybublal jen párkrát a to hlavně díky kapitánu Mogenovi. Dnes už některé Bediho prupovídky působí směšně a nejlepší věta filmu je:"Slyšela jsem, že je ovoce zdravé." Sakra, tam se ale šířily pověsti a legendy. ()

dopitak

Ačkoliv ústřední hudební motiv je výborný, některé zvuky jsou spíše znělkou počítačové relace osmdesátých let vyráběné postiženým klávesistou, nebo hudební zkouškou kutnohorské dětské kapely Všímálek. ČK je dobrodružné béčko, stejný ranking získá i jako film pirátský, historický či mořeplavecký. Je poměrně výpravný, zbytečně hodně dlouhý, a pochopitelně naivní. Zdobí jej skvělý dabing z Barrandova (1979, kromě Ladislava Mrkvičky vyniká Jiří Holý, Michal Pavlata, Vladimír Hrubý, Jorga Kotrbová a mnozí další). ()

Sofia

Moje dětská klasika, která po nedávném shlédnutí dostala malé trhliny, ale přesto dávám za tři už jen kvůli té nostalgii. ()

erl

Houllyvůdští počítačový kostlivci z Karibiku nesahají tomuto dobrodružnému filmu ani po paty. Má to srdce a své kouzlo. Hudba bratří Angelisů je něco nepopsatelného. Krásná vzpomínka na dětství kterou si čas od času připomenu. Pro mě nesmrtelná klasika... ()

Terva

Jeden z mála zahraničních, nesocialistických filmů ze "západní imperialistické země", který komunisté tolerovali. CITÁT - Ano, pane hrabě, je to on. Ale bohužel není na palubě své lodi sám......... ()

Johny_fork

Dnes jsem po nějakých 18ti letech shlédl snímek, ve kterém vystupuje jeden z hrdinů mého dětství. V hlavě mi uvízly pouze dvě scény, ale asi ty nejsilnější, první jak leze Černý Korzár ze sudu za doprovodu geniální vybrnkávané melodie. Druhou scénou byl závěrečný květinový pohřeb indiánky. I po letech se jedná o takový milý, hezký patos, kde nemusíme složitě rozlišovat dobro a zlo, a když se povzneseme nad pár maličkostí (například, že herci nemluví na sebe, ale do kamery:), užijete si ho. Nestyďme se unést dobrodružností a romantikou pirátského příběhu, kde ctnost a ušlechtilost vítězí nad zlem. Mnohem lepší pohádka, než ty moderní české. ()

Marek1991

Historický film, ktorý na rozdiel od Pirátov z Karibiku nepôsobí komediálne a je zdĺhavý, avšak to prostredie a historické stvárnenie je výborné. Niektoré bojové scény vyzerajú naivne, ale v minulosti sa aj tak bojovalo. Vzhľadom na rok, kedy vzniklo sa mu dá veľa odpustiť, lebo technika ešte nebola tak kvalitná ako dnes. Na záver by som len dodal, že láska by mala byť viac ako túžba po pomste. ()

Padme_Anakin

Lusknutím prstů si mě Kabir Bedi nalodil na tu svou pirátskou plachetnici a já se velice ochotně svezla na vlně nostalgie, zas jsem byla ta malá copatá, co k němu obdivně vzhlíží pro jeho smysl pro spravedlnost, čestné chování, odvahu i houževnatost.. Pravdou je, že v té černé barvě je až hříšně sexy a nesmírně mu to sekne... Pochvalu ode mne zaslouží i Mel Ferrer, ten jeho podvraťácký Van Gould mě dokázal i po třiceti letech rozpálit doběla... Užila jsem si to krásné prostředí, úchvatné lodě, nádherné kostýmy, podmanivou hudbu a vytýkat nebudu nic, nechce se mi... ()

curunir

,,NIEKEDY SA HANBÍM ZATO, ŽE SOM BELOCH." (Kabir Bedi) __ Po dobrých pár rokoch sa mi znova podarilo zhliadnuť toto filmové dobrodružstvo, ktoré som rovnako, ako aj mnoho iných, v detstve celkom kvitoval, no tunajšie hodnotenie ma utvrdilo v tom, že predsa len viacej pasuje skôr mladšiemu publiku a tak bol výsledok vcelku očakávaný. Podrobiť však celý film absolútnej kritike by nebolo správne. Okrem tradične vydarenej hudby bratov de Angelisov s ich typickými jednoduchými, zato chytľavými melódiami je pozoruhodným aspektom filmu využitie viacerých magicko-realistických prvkov prirodzene vychádzajúcich z prostredia karibskej (resp. latinsko-americkej) oblasti, do ktorej je dej zasadený, keďže práve ona je kolískou tohto umeleckého smeru. Toto mystické vyznenie je prítomné predovšetkým v Korzárovej schopnosti ,,vidieť svet očami Yari", v rôznych prírodných zákonitostiach, v účasti mŕtvych bratov pri záverečnom súboji, dokonca aj v záverečnom stretnutí s Van Gouldovou dcérou, kde som však badal nedostatočne využitý potenciál vedľajšej roviny príbehu (a snáď aj istú skratkovitosť). Pravdou však zostáva, že dejovo i herecky je ,,Čierny korzár" slabším počinom, miestami vďaka nadbytočnej dĺžke dokonca zdĺhavým. Štvrťhodinové skrátenie si viem preto predstaviť bez problémov. Kabir Bedi dal svojej úlohe miestami až diabolský nádych ( jeho nejaká rodinná spriaznenosť s bratmi je vďaka farbe pleti úplne vylúčená), o prednostiach Carole André (Marianna zo Sandokana) sa dá len ťažko hovoriť (možno chyba make-upu a možno Bedi vidí dobre iba do diaľky), Mel Ferrer napriek staršiemu veku nepôsobí ako záporný hrdina smiešne. Mierne tragický záver, ktorý som si zapamätal už ako dieťa, je celku iba ku prospechu. ()

GodComplex

Na jednu stranu je Cerny Korzar neskutecna amaterstina, kdy vykony nekterych hercu a zejmena pak vsech komparzistu, bojove sceny a vubec celkove rezie jsou vazne k smichu. Od italske produkce se ale holt neda cekat nic jineho. Na druhou stranu to obsahuje velmi zajimavy faktor zabavnosti, kdy vas tahle amaterska slatanina bavi a vy se na to cele klidne kouknete aniz byste se unudili k smrti. Co me zaujalo nejvic, byla kupodivu romance mezi Kabirem Bedi a hlavni blond girl, jejiz jmeno jsem linej jit vyhledavat. Oba meli neskutecne pusobivy pohled a hypnotizujici oci. 4/10 ()

kaylin

Akce, dobrodružství, piráti, krásné ženy, které jsou zahalené jak na severní pól, do toho pomsta, zrada, a zase nějaká další akce, a do toho Kabir Bedi s pořádným hárem, jehož postava je jednoduše zastaralá. Pirát, ale čestný. To je strašná nuda. Kdyby byla jeho postava drsnější, je to mnohem lepší a trochu inovativnější. ()

K.I.N.G.

Vzhledem k tomu, že s vámi nesdílím znalost knižní předlohy ani příběhu jako takového, byl pro mě Černý korzár zážitkem gigantických rozměrů. Jsem úchyl na filmy, které disponují rychlým spádem, exotickým prostředím, dobrými boji, skvělou hudbou, naivním, ale mimořádně silným příběhem, sympatickými herci a úplně nejlepší je, když pocházejí z italské produkce. Jestliže je knižní předloha ještě lepší, musí být dokonalá, protože film je jenom skoro. 90% ()

italka63

Pokud bych hodnotila ze současného pohledu, byly by to hvězdy tři. Ovšem tenkrát, to je něco jiného. Každá věková kategorie si zde trochu toho svého najde. A Černý Korzár Kabir Bedi má uhrančivé oči a slušnou výšku postavy a pak ta láska, souboje a moře... Trocha nostalgie nikoho nezabije, tudíž přidávám čtvrtou hvězdu. ()

higuain

Byla by to (možná) dobrodružná klasika, kdyby scénář nevypadal na to, že byl spíš vyzvracen, než napsán. Zachraňovat to tak musí skvělá hudba, kostýmy a moře. Šermířské souboje taky nic moc. ()