Tři bratři, kteří si říkají Černý korzár (Kabir Bedi), Zelený korzár a Červený korzár, žijí touhou po pomstě vraždy svého otce. Cílem jejich pomsty je muž jménem Van Gould. Zelený a Červený korzár nevydrží čekat na příjezd bratra, vydají se za Van Gouldem sami, ale Van Gould a jeho muži je nečestným způsobem přemůžou a zavraždí. Nenávist a odhodlání Černého korzára zabít vraha svého otce a bratrů je obrovské. Když zjistí, že žena, do které se bezhlavě zamiloval, je dcerou Van Goulda, musí se rozhodnout, co je pro něj důležitější, pomsta nebo láska… (oficiální text distributora)

Vědma

Tak já jsem na ten film zapomněla! To snad ani není možné, bývala to moje srdcovka. Nejoblíbenější moje postava je kapitán Morgan, který se obává, že si nikdo nebude pamatovat jeho jméno. Nostalgické, ale kupodivu se mi to ani dnes nezdá špatné. ()

fmash

Bohužel další důkaz toho, jak dětské oko nekriticky přijímá předloženou naleštěnou slátaninu a bere ji za hodnou obdivu. Je to snad varování, které dospělí většinou berou na lehkou váhu, že ani později, stižen již blahosklonnou přezíravostí diletanta, neměl by člověk podléhat tak snadno všemu pozlátku?            Inu, šlechticové jsou šlechetní, krasavci neodolatelní, krasavice pomilováníhodné, co je na tom špatného, chtělo by se říct. Ale za trapnost totálních zjednodušení, za ubohé souboje a celkovou odfláknutost (je rozdíl mezi v žánru pohádky přijatelnou schematičností a drzou nedbalostí tvůrců) by Černý korzár zasloužil horší hodnocení, než mu dávám. A taky za to zklamání, jež mi po letech připravil. Já vím, že je to pro děti, ale ani děti by se takhle blbnout neměly. ()

OG_Swifty

Kabir Bedi, sexsymbol žen na konci 70. a začátku 80. let, ovládal svůj kord stejně dobře jako zakřivenou šavli a koho nemohl propíchnout kordem, toho picnul mušketou nebo skolil svým legendárním pohledem. Van Guld je skutečný villain se vším všudy, v podání Mela Ferrera však působí seriózně a divák netrpí dojmem, že se kouká na fanatickýho dementa nebo klauna Cibulku. Španěláci jsou svině, co tady zabíjej domorodce a mrdaj domorodkyně (nebo je alespoň ochmatávaj na kozách), nosej komický kostýmy a účesy, a hlavně ve velkým chcípaj rukama Černýho korzára a jeho posádky za hudebního doprovodu jak z Golden Axe vystřiženýho - zkrátka badass. Jediným smítkem na kráse jsou některý fighty, kde Carmaux (pravá ruka Černýho korzára) roluje španěláky s kordama párem nožíků, to už je takový přehnaný, i přesto, že umí skákat jak překážková kobyla, jinak byly souboje ale dobrý a final battle na galeoně měl koule. Jo a stejně jako v Sandokanovi je tam hlavní samice Carole André - ale to už je takový standard italských filmů, herečky, do kterých by se člověk zamiloval na první pohled a už je nikdy nenechal odejít ze života... ()

ZoltanCZ

Po letech jsem si pustil tuto klasiku, abych zjistil, že neztratila nic ze svého krásného naivního kouzla :-) Mírně přehnaných 8/10 ()

cariada

Pěkný dobrodružný snímek ,podle knižní předlohy ,kterou v poněkud jiné verzi mám doma ,ale řada postav je stejných. Ano zub času je na tom znát ,ale o to to má lepší atmosféru jako jiné podobné snímky z italské či francozské produkce. ()

tomtomtoma

Přesladká romantika s dobrodružným hávem tajemného východu. Pirát z donucení Emilio de Ventimiglia, zvaný Černý korzár (Kabir Bedi) je charizmatický muž, po jehož divokém pohledu ženy a dívky omdlevají vzrušením: Je hnán pomstou za smrt svých rodičů a posléze i bratrů. Bojuje za potrestání hamižného a mocného van Goulda (Mel Ferrer). Jako snad naschvál se Černý korzár zamiluje do van Gouldovi mladé půvabné dcery Honoráty (Carole André). A tak se útočí a brání, bojuje se za pomstu, bojuje se za spravedlnost, přepadává se, bojuje se o život, pomáhá se bezbranným a slabým proti bezpráví a svévoli mocichtivých a utíká se. A do toho zamilovanost a trápení se láskou. Hraní má předramatizované polohy a jsou slyšet mnohá klišé těch vzorných hrdinů, kteří bojují za pravdu, spravedlnost a lásku. Z dalších postav jsou to spolubojovníci Černého korzára Carnaux (Salvatore Borghese), van Stiller (Franco Fantasia), Jara (Sonja Jeannine) a nový zástupce Morgan (Angelo Infanti). Přeslazený dort plný nazdobené nakyslé šlehačky. ()

Juto

,,Čierny korzár" je prekvapivo pozerateľné pirátske dobrodružstvo, kompetentne zrežírované a s chytľavým soundtrackom. Veľa hereckých výkonov je slabých, ale film má charizmatickú ústrednú postavu Kabira Bediho, ktorý je cool ako pirátsky hrdina, ktorý sa pri pokuse o nemilosrdnú pomstu dostáva do nebezpečných situácií. 6/10 ()

majo25

Čierny korzár nie je vôbec zlé dielko. Príjemne zaujalo i pobavilo. Samozrejme hlavnú zásluhu má na to charizmatický (Sandokán) Kabir Bedi, ale aj v podstate dobre naaranžovaný príbeh s niekoľkými zvratmi. Aj keď všetci dobre vieme, kam príbeh smeruje. Škoda niektorých naivnejších prvkov, prvkov fantasy a u niektorých postáv divne vyzerajúce brady a parochne. Hodnotenie: 65% ()

mortak

Já vím, je to nízkorozpočtové, (sou)boje by potřebovaly choregrafa, protože jsou často dost směšné, herecké (ne)výkony netřeba komentovat, jenže... Salgariho knihy mám v knihovně od dětství, když vycházely v edici KOD a nevyhodil bych je ani za příslib divoké noci třeba s Agátou H. Znáte to, přijde chřipka, musíte se zavrtat do postele, a Černý korzár nebo Sandokan jsou vždy dobrými společníky. A film dokázal přenést něco krásného z téch knížek na plátno. Nevím proč, ale korzárské přepadení lodi točené bez vody ve studiu na maketách je tady daleko napínavější než kdyby to bylo dělané počítačově, jak je tomu dnes zvykem. ()

Malejhoch

Pro mě srdeční záležitost. Určitě to není vrchol kinematografie ale u tohoto filmu žeru každý slovo. S tim souvisí i hudba, která je taky nádherna. Viděl jsem to snad 100x a stále mě to neomrzelo. ()

shantim

Sandokan, hmm .. pardon, černý korzár, tu opravdu válí. Je nezničitelný, laskavý, spravedlivý a jeho meč zabíjí, jen se naň někdo (zlý) podívá. Film jsem viděl poprvé dnes, takže mě v mých dětských letech minul a černý korzár se tak nemohl stát hrdinou, s kterým bych souznil. Ale i dnes je to dobrá podívaná. ()

J-o-k-e-r

Já si nemůžu pomoct, ale nevidím jediný důvod proč hodnotit méně hvězdičkami. Asi vítězí nostalgie, od mala jsem tento film zbožňoval, a i dnes po shlédnutí jsem nadšen. Samozřejmě 70. léta jsou dávno pryč, ale u mě tento snímek nezestárne nikdy. Kabir Bedi v nejlepší formě v nejlepší roli, korzára toužící po pomstě! Exotické prostředí, šermířské souboje a hlavně nádherná hudba!!! ()

JohnSmith

Podobná dějová linie a některé scény téměř okopírované z Pomsty černého korzára s Terencem Hillem. Je to ice svižné, chvílemi i vtipné a odlehčené,ale najednou obrat o 180 stupňů a je to neskutečná kýčovina s dementními dialogy ()

KarKulA

Černý korzár je jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství - což se bohužel o tomto filmovém kousku v brutálním 70tkovém hávu říci nedá. ()

jenik71

Dobrodružný romantický slaďák 80.let. Příběh o pomstě a lásce natočený v nádherných exteriérech. Kdysi oblíbený film, na který se dnešní generace asi bude dívat úplně jinak než před 20 lety. Několik herců si starší generace vybaví s neméně slavným seriálem Sandokan. Ideální na víkendové odpoledne. ()

Pecival

Tyhle dobrodružný filmy já rád a tenhle má navíc naprosto výborný soundtrack, Bedy je ďábelsky charismatický, záporáci správně záporní, ženy bezbrané, proslovy ideálně patetické a vlastně všechno je tak jak má být. Velká, velká spokojenost. Skoro se mi ruka chvěje nad pěti, ještě možná upravím. ()

dr.jacoby

Spomienka na na roky mladosti, dokonca až detstva. Ani po rokoch nie som z úrovne filmu sklamaný, lepšie ako iné pirátske filmy tých čias. Kabir Bedi vo svojej klasickej filmovej úlohe, ako napr. v Sandokanovi. Dobrá hudba v podaní bratov De Angelis. A nakoniec celkom sympatický záver, motív lásky zvíťazil. ()

Markussis

Když slyším hudbu z Černého korzára, mám slzu v oku a cítím euforii zároveň. Je nadpozemská. Celý film je dobrodružný a správně trendy 70. léta. Žádný trapný a vyumělkovaný Hollywood, nýbrž nadčasová poetika, kterou přináší úchvatný Kabir Bedi. Někdo nad tímto hercem a jeho filmy ohrnuje nos, ale on své životní poslání ve filmu odvedl do puntíku a s noblesou pravého šlechtice. Renesance a la Viva sedmdesátá léta dvacátého století. ()